Kúpiť autosedačku do 18 alebo do 36 kg?

evercila
25. jan 2008

Ahojte!
Prave chceme kupit autosedačku a nevieme sa rozhodnúť, či do 18 , alebo do 36 kíl...
Do 36 kíl ma odradza strašne uzky vyber...ale zase sa mi nechce kupovať do 18, lebo to sa clovek ani nenazada a za 2-3 roky musi kupovat dalsiu...
Cestujeme dlho a pravdupovediac take 3-4 hodiny maly v sedacke vydrzi...ale nakoniec to skonci tak, ze stepuje na zadnom sedadle a kyve na za nami iduce auta ☹((

Tak by ma zaujimalo, ake mate skusenosti /maminy so starsimi detmi/ dik!

elise
25. jan 2008

my sme mali vajíčko do 11 mesiaca veku malého, teraz sme si kúpili sedačku do 18 kg a sme spokojný je to do veku 4 roky potom si budeme kupovať podsedák. neterka má 5 rokov a už druhý rok sedí na podsedáku 😉

bubatko
25. jan 2008

ja som za tie do 18 kg, su lepsie prisposobene mensim detom, tie do 36 kil su len take kompromisne riesenie, ze akoze do 12 rokov, to kto bude mat tu istu sedacku 12 rokov?????

a dufam, ze to, ze dieta vam stoji na zadnom sedadle si myslela ako vtip alebo som to nepochopila 😒

elise
25. jan 2008

a do 18 kg môžeme polohovať ked malý zaspinká nekvacká mu hlavička

evercila
autor
25. jan 2008

bubatko, nemyslela som to ako vtip...sla si uz s dietatom v aute viac nez 7 hodin?

bubatko
25. jan 2008

este som nesla, ale ani by som nesla ked by som vedela, ze to nezvladne, alebo teda neviem ake okolnosti by ma prinutili k tomu... asi by som naplanovala nejake prestavky alebo zvolila vlak alebo ina moznost nie je? je to jednoducho hazard, uz pri silnejsom nahlom pribrzdeni sa to dieta moze zabit, ta predstava by ma nepustila, ale ja som asi na toto dost bojko ☹

evercila
autor
25. jan 2008

to bubatko:ja som tiez bojko, ale ak chcem, aby moje dieta aj poznalo starych rodicov, tak mi nic ine neostava, len nejak tu cestu zvladnut.
to elise: dik, to som presne chcela vediet, ci mozem prejst rovno od tej 18 kg na podsedak. este pouvazujem...

wladka
25. jan 2008

rozhodne do 18kil.. 😉

ja som tiez zvazovala tak, aby som usetrila.. ale potom mi doslo, ze je dietatu prisposobena lepsie ta do 18kil.. bo som emku skusala dat do tej vacsej, bola mi v nej stratena.. a my dost casto cestujeme.. a vacsinou mi pospinka.. vyhoda na mensej je, ze sa da polohovat.. 😎 ..akoby do vajicka.. 😉

ever, robte castejsie prestavky.. ja mam priputane, nema sancu sa odputat a stepovat na sedadle, to je riziko, nikdy nevies 😔 .. chapem, detom je dlho.. tak skuste tie pauzy.. ja ich robim 😉

elise
25. jan 2008

evercila 😉 ked budeš kupovať sedačku tak si tam malého v obchode do nej posad poskúšaj polohovanie, zapásanie a pred kúpou ju skús aj v aute neviem či to dovolia všade ale u nás to dovolili ešte nám tu sedačku k autu doniesli a poradili ako na to 😉

evercila
autor
25. jan 2008

ach jo....ja viem ...asi len ja mam takeho certa, ktory mi proste v tej sedacke viac nez tri hodiny neda...zase ked mi ryci na benzinpumpe alebo na odpocivadle pri minus desat vonku, tiez to nieje bohvieco.

aj ja som naklonena viac na tu do 18 kg, aj ked zistenie, ze kupim tri autosedacky za 5 rokov, ma uplne dorazilo 🙂

elise
25. jan 2008

ale pre bezpečnosť detí je to dôležité 😉
neviem v ktorom čísle mama a ja bol článok o cestovaní detí autom ako ich zabaviť kedy najlepšie cestoať...mrknem a pošlem ti číslo a linku. 😉

evercila
autor
25. jan 2008

dakujem... akurat na mojho ale vecsina vsetkych rad neplati. to je ale asi trochu mimo temu.

bubatko
25. jan 2008

akokolvek to treba vymysliet, len nenechat dieta stat v aute - robime to predsa pre nich, tak Ti drzim palce pri vymyslani 😅 ja som na toto proste vysadena, tak som hned tak vyletela, sorry

poznam to tiez, maly niekedy ma problem vydrzat aj hodinu cestovat...

inak minule na krizovatke vedla mna postalo auto a pozeram jak puk, vzadu dve deti a vpredu len sofer; tie deti tak odhadujem 3 a 5 rokov; sedacku v aute vobec ani nemali, to vacsie dieta stalo skoro az na rucnej brzde a to mensie sa hupalo na operadle predneho sedadla, skoro som zinfarktovala

elise
25. jan 2008

je vraj dobré vyraziť v čase kedy sa dieťatko ukladá bežne spinkať, alebo skoro ráno alebo na noc, že vtedy cesta rýchlo prejde, u nás sa v aute spieva, ja sedím vzadu pri malom, hračky, knižky a ked nevydrží tak zastavíme na chvíľu ho vyberiem popozreáme čo je okolo a ide sa dalej 😉 napadlo ma ked ti v tejsedačke nevydrží, nedovoli ste mu niekedy sedieť bez sedačky? (myslím od júna ako sa to stalo povinné)

evercila
autor
25. jan 2008

on ma este len rok, bez sedacky nemoze sediet. a spi nanajvys dve hodky, zvysnych 5-6 vrieska tak, ze sa manzel nemoze sustredit na cestu.

elise
25. jan 2008

ono to pojde tá sedačka do 18 kg je dobrá a ked zaspí tak ho posunieš do druhej polohy na ležanie. skúste spievať, alebo si pustite čanaky podhradská deťom my to púšťami dookola že už vieme všetky pesničky, to zabere tak dalšie dve pesničky. bude to dobré uvidíš ale tú sedačku do 18 kg odporúčam a pýtajte polohovateľnú lebo sú aj nepolohovateľné. my máme zn.meggy som snou spokojná

evercila
autor
25. jan 2008

dik!