Ako usporiadať 2 sedačky v aute?

ssima28
9. apr 2019

Mamičky mám takú otázku mám 5ročnú dcérku a teraz čakám bábätko a chcela by som sa spýtať či ste vajíčko s bábätkom nechávali pri starších (5 ročných) deťoch v zadu na sedadle alebo keď ste šoférovali ste mali vajíčko v predu (samozrejme vypnutý airbag)? Zdá sa mi to totiž ešte skoro dcérka je malá a nemyslím si že by bábätko malo byť vedľa nej, no počúvam zase z okolia že je nebezpečné mat ho na sedadle spolujazdca... Poradíte mi prosím???

mima86
10. apr 2019

Ja som mala vzdy vsetkych vzadu, ked sa narodili dvojicky,maly mal 3apol roka, dopredu by som aj tak dve vajicka nemohla dat, tak nebolo o com. Maly mi vsetko referoval, podaval cumliky atd. Bol aj plac v aute a tu chvilku sme prezili vsetci. bohuzial,ked sa neda inak.

beky1813
10. apr 2019

@ssima28 ved ked sa bude nieco dat, zastanes, co by si urobila, aj ked by bolo vpredu. Su zrkadla, ze vidis na dieta vzadu a aspon sa nebudes rozptylovat podavanim cumla a zabavanim dieťaťa.

ssima28
autor
10. apr 2019

@beky1813 neviem ako ty ale mňa skôr rozptilovalo to keď som podávala malej dudel v zadu a najlepšie bolo na tom vždy keď sa mi nedalo zastať nikde (kruhac, križovatka, kolóna) teda vždy ako na potvoru keď som mala staršiu malú tak sa mi to takto stávalo a hlavne mala odmala reflux stále som bola v strese čo keď, samozrejme keď spinkala to bolo fajn ... Dcéru som mala vždy vzadu ale popravde keď som nemusela tak som nesoferovala... Preto sa pýtam aj tých čo mali deti v predu.teraz mám poškodené platničky a problém sa otočiť takže už len z toho by som musela zakaždým zastaviť a tak ísť podať dudlik alebo tak... Preto sa neviem rozhodnúť že či skôr do predu alebo nie 😔

beky1813
10. apr 2019

@ssima28 a vpredu sa nebudes mic rozptylovat? Furt sa na dieta otáčať, reagovat, aj dieta mozw viac plakat, ked ma, mamu vedla seba

agentka017
10. apr 2019

@ssima28 pories si to zrkadielkom 👍

ssima28
autor
10. apr 2019

@fokuska veď práve že sa bojím nechať ho samého v zadu a z mojimi platničkami sa neviem otočiť a naozaj by som musela za každú maličkosť zastavovať... Staršiu som mala od mala v zadu ale keď som nemusela tak som nesoferovala a sedela som snou v zadu mala totiž reflux od narodenia a vždy som trpla že čo ak... Ale vedela som sa aj otočiť aj keď som zastala som sa natiahla za ňou lenže už teraz to nebude možné a viem ako to bolo pri malej vždy bol nejaký problém keď sa mi nedalo odstaviť auto (kruháč, križovatka, kolóna a pod) no vtedy na tú chvíľu som odopla pas a otočila sa za ňou a vyriešila problém či už z dudlom alebo tak... Teraz som v tomto obmedzená 😔
@yanni aj keď ideš na dlhú trasu viac ako hodinu máš bábätko v zadu samé? Toto ma zaujíma aké sú bábätká keď sú samé na dlhšie cesty... Dcéra mala reflux a vždy som trpla lebo tú som mala vzadu ale vedela som sa aj otočiť keď som zastala no teraz sa mi to nedá kvôli platnickam a musela by som zakaždým vystúpiť preto sa pýtam

ssima28
autor
10. apr 2019

@beky1813 to rozptylovanie bude podľa mňa rovnaké ale aj to zrkadielko je dobrá vec čo spomenula
@agentka017 skúsim to asi na začiatok tak snáď to bude tak ok... Ešte taká otázka je to zrkadielko priblizovacie? Teda či stým nebude problém keď mám okuliare do diaľky aby som videla... Neviem ako to chodí totiž

agentka017
10. apr 2019

@ssima28 ak kupis zrkadielko vacsie budes lepsie vidiet 👍takze kup vacsie aby si dobre videla

fokuska
10. apr 2019

@ssima28 Pocas soferovania sa NESMIES otacat a natahovat dozadu - to snad nemyslis vazne. Ak mas dieta vzadu, tak bohuzial bude plakat kym nebude vhodne miesto, kde mozes zastat a tak mu podas flasu, cumel, alebo co bude treba.
Ak ho budes mat vedla seba, tak budes mat jednoduchsi pristup, ale tak ci tak nemas robit nic ine, ale plne sa sustredit na soferovanie.

ukulela
10. apr 2019

@ssima28 pozri, mozes ho mat aj tam, aj tam. musis len ty prist na to, co ti viac vyhovuje. ja neznesiem, ked mi maly reve v aute. ked ho mam vedla seba, viem mu strcit cumel do ust aj naslepo, ani sa na neho nepozriem. keby vsak bol vzadu, asi ma picne. starsi by mu nepomohol, lebo je tiez priputany v sedacke a ja by som len nervozne hladala kazdych 15 min miesto na odstavenie. ale su deti, ktore posadis do auta a akoby si ich vypla - cucia v sedacke stastne ako blchy a pripadne hned zalomia a spia ... starsi takto spaval zvacsa on ale grckal, tak som ho potrebovala vidiet tiez ... ked mas dobru sedacku bezpecnu a auto v poriadku, vsetky miesta su si rovnocenne z pohladu bezpecnosti ... tam nic nenaspekulujes. musis si len urobit tak, aby to tebe vyhovovalo.

yanni
10. apr 2019

@ssima28 Hodinove cesty su u nas bezne. Zijeme v zahranici, na dedine, 40 km od velkeho mesta, vzdy trema niekde ist. Mala vzdy sedavala vzdadu sama. Samozrejme okrem velkych dovoleniek (lyzovacka), ked sme cestovali vsetci, tam sedela uz so vsetkymi detmi. Ale napr. ako 2 mesacna ta a o 5 tyzdnov spät som isla 800 km s nou sama na SK. A ano bola vzadu sama vo vajicku. Aj si porevala, aj povrieskala, aj pospala. Ked spala, tak som turovala, ked bola hore, tak som jej spievala, ked uz plakala, nakojila, pochodila s nou po vonku, ked sa upokojila, isli sme dalej. Cim bola starsia, tym bolo to cestovanie s nou lepsie. Ked sme presli z vajicka na reboarder, tak uz je to raj na zemi. Mladsia ma 3 mesiace a tiez reflux ale aj to sa da zvladnut. Mam dve zrkadla, vsetko vidim. Aj ked je ticho, to mi je skor podozrive ako ked je krik.

yanni
10. apr 2019

@ssima28 Aj ja mam okuliare do dialky. Co s tym ma to zrkadlo? Bud mas dobre dioptrie a vidis dobre alebo nie. to zrkadlo je pripevnene na zadnom sedadle na opierke heavy. Musis si ho tak natocht, aso tebe vyhovuje aby si dobre dieta videla. Pozeras cez spätne zrkadlo. Ja mam teraz takto dva. Vlastne mam ich 6. V kazdom aute po dve zrkadla. Vajicko prehadzujem, v dvoch je isofix, tam prehodim aj Base, jedno auto je bez isofixu, tam pripevnim len pasmi. Jeden reboarder je isofixovy, tam tiez prehodim cely, ale ten väcsinou je napevno v jednom z aut. Britax reboarder je na pasy, na ten mam dokupene extra tie spanovacie pasy a su napevno v kazdom aute, ak by som musela prehodit aj tuto sedacku. Zrkadla su napevno, s tymi sa nehybe.

ssima28
autor
10. apr 2019

Ďakujem kocky za názory aj rady... Istotne skúsim a uvidím čo bude lepšie... Ďakujem ešte raz

ukulela
10. apr 2019

@ssima28 pozri, mozes ho mat aj tam, aj tam. musis len ty prist na to, co ti viac vyhovuje. ja neznesiem, ked mi maly reve v aute. ked ho mam vedla seba, viem mu strcit cumel do ust aj naslepo, ani sa na neho nepozriem. keby vsak bol vzadu, asi ma picne. starsi by mu nepomohol, lebo je tiez priputany v sedacke a ja by som len nervozne hladala kazdych 15 min miesto na odstavenie. ale su deti, ktore posadis do auta a akoby si ich vypla - cucia v sedacke stastne ako blchy a pripadne hned zalomia a spia ... starsi takto spaval zvacsa on ale grckal, tak som ho potrebovala vidiet tiez ... ked mas dobru sedacku bezpecnu a auto v poriadku, vsetky miesta su si rovnocenne z pohladu bezpecnosti ... tam nic nenaspekulujes. musis si len urobit tak, aby to tebe vyhovovalo.

rik01lulaka
10. apr 2019

Vajíčko bolo vzadu pri staršej a tá ma informovala, mala vtedy 2r8m

naattalie
10. apr 2019

@ssima28 male vpredu airbag zapnuty velke vzadu

montemotherone
11. apr 2019

@ssima28 ak začne vracať, mala by si zastaviť a neriešiť ho počas jazdy, tak ohrozuješ ako vodička vás aj ostatných na ceste. Na bežné sledovanie ti stačí spätné zrkadielko (druhé, nie to, ktoré je určené na jazdu. Dostať sady 2 zrkadielok, to druhé je väčšie, tiež vypuklé, dáva sa pred bábätko, keďže ho máš otočené proti smeru jazdy)

montemotherone
11. apr 2019

@ukulela stačí mi fakt, že na sedadle spolujazdca zomrelo zopár mojich známych, zatiaľ čo ostatná posádka prežila (našťastie). Vlastné dieťa by som tam neposadila. Pri jazde mimo mesto tam nedovolím sedieť ani mojej 17 ročnej dcére

lubi40
12. apr 2019

@ssima28 starsi sedi v predu, ja s malym vzadu. Teraz uz, ale menim sedacku na strednu, tak starsi pojde dozadu a budu si vzadu spolu gazdovat;)