Máte autosedačku s isofixom?

psyxooo
24. mar 2008

Mate niekto sedacku s isofixom?
Rada by som kupila do 10.000 sk, ale nasla som len 2 : Chicco Key 1, a Casualplay Beat fix.
Mate nejake skusenosti?

musko
24. mar 2008

Ahoj!
My máme Romer s isofixom a spokojnosť - majú ich vo všetkých váhových kateg. už máme tú najvačšiu - od 15 - 36 kg. Isofix majú aj Recaro a STM, aj BeBecomfort. Ale ja -po skúsenostiach - pri druhom mimi pojdem rovno na tie Romerky - prvú sme mali takú obyč a nič moc, druhá a tretia teda Romer 😉

psyxooo
autor
24. mar 2008

mala si aj mensiu Romerku? lebo predavacky sa tvaria tak neurcito, nevedia poriadne povedat, chcela by som polohovatelnu, ak drobec zaspi

musko
24. mar 2008

Mali sme Romer Lord plus Trendline 9-18kg - sú s isofixom aj bez a malý v nej v pohode spával cestou na SK - makká, zvýš. ochrana voči boč. nárazu - boli sme fakt spokojní. Akurát ju teda Petrík prerástol na výšku-je dlháň po nás 😉

musko
24. mar 2008

Kuk sem - http://www.prejetesi.cz/levne/romer-duo-plus-ko...
Isofix majú aj Maxi-Cosi
Do chicco by som nešla - predavačka nás upozornila, že začali dodávať veľkým reťazcom a na úkor kvantity klesla kvalita výrobkov....

psyxooo
autor
24. mar 2008

myslis? lebo ved chicco vyhralo zopar testov

musko
24. mar 2008

Štandardne nejlepšie sú Romerky, Maxi cosi a Recaro. Aj dľa ADAC aj dľa testov MF Dnes.

marlene
24. mar 2008

my mame romer king s isofixom a som spokojna.skus si vyhladat v testoch ako ktora dopadla.

froschka
24. mar 2008

ahojte bablky, ja osobne si myslim ze isofix je uplne zbytocny...samozrejme kazdej z nas ide o bezpecie dieatatka ale v dobrej autosedacke je istene tak ci tak...

zachvilu sa budu vyrabat panciere s okienkami na dychanie aby sa este viac zvysila bezpecnost dietata 😀 😀 😀
je to podla mna len cisty biznis lebo kazdy si je vedomi ze rodicia daju babu aj modre z neba

ale v poho ked sa vy citite istejsie tak je to predsa len prakticka vec no vseho vsudy podla mna zbytocna 😉

psyxooo
autor
24. mar 2008

ja si zas myslim, ze ked je auto vybavene isofixom, tak preco to nevyuzit? navyse moj manzel jazdi ako blazon, kazdy kto s nim isiel autom, mi odporucil najvacsiu istotu

psyxooo
autor
24. mar 2008

http://www.dadarka.sk/detail.php?zbozi=364953
Tak tato sa mi vzhladom paci najviac, a je dokonca do 25kg, cize aj cenovo najvyhodnejsia.
Nikto ju nemate?

katze
24. mar 2008

To bych az tak netvrdila, ze iso fix je zbytecny. Pruzkumy ukazuji ze az 70 % autosedacek je spatne v atue nainstalovano. Iso fix zabranuji spatnou instalaci na minimum. A navic sedacka je uchicena diky iso fixu jeste pevneji a stabilneji. Zajimave byly i bezpecnostni testy sedacek uchycenych v autech iso fixem a sedacek bez iso fixu, ktere jsem shledla v televizi.

musko
24. mar 2008

katze, maš uplnu pravdu - isofix je pevné pripútanie autosedačky na konštrukciu auta - čiže určo bezpečnejšie ako bez iso - hlavne u tých 15-36 kg 😉

catherine214
24. mar 2008

ja mam romer duo isofix a je perfektna, nehovoriac o jednoduchom nasadeni aj vybrati a hlavne je ovela bezpecnejsia ako ked je len prichytena pasom, skratka je tam napevno

diddi
24. mar 2008

my urcite kupujeme recaro

prasiatko30
24. mar 2008

ja co som citala tak teraz uz predavaju s isofixom a podom este jednym pridavnym pasom toptether - cize by to mal byt pevny bod(tiez umiestneny na konstrukcii auta) na zafixovanie sedacky v jej hornej casti - aby sa zabranilo preklopeniu dopredu sedacky, ktora je upevnena isofixom. tato sedacka uz ma moznost pripojenia aj tym tretim http://www.detskeautosedacky.sk/index.php?page=... inaksie auta by mali mat nainstalovane tieto upevnovacie body od roku 2011 dovtedy len niektore vybrane 😉

ssissi
24. mar 2008

Ahoj - Peg perego vyrába sedačky aj s isofixom, ale neviem či nielen vajíčka. My máme isofixovú PP vajíčko - cena bola 6300,- za vajíčko + 1500 - základná báza do auta + alebo 3500 isofix.

A čo tak povedať manželovi nech nejazdí ako píšeš???

trixi
24. mar 2008

Ja mam vajicko Maxi Cosi Easi fix s isofixom, minuly rok dostalo najlepsie hodnotenie v crash testoch Adacu. Ta autosedacka bola vyhodnotena ako najbezpecnejsia. Je to kategoria 0+ a vacsiu mame Romer (uz si nepamatam znacku, musela by som vybehnut na povalu 😅 ) a je tiez s issofixom.
Nesuhlasim s froshkou, ze issofix je zbytocny. Je to lepsie a hlavne spravne uchytenie sedacky pre vacsie bezpecie dietata. Potom by som mohla povedat, ze zbytocne su airbagy pre dospelych, pasy na zadnych sedadlach, opierky hlavy a pod. Travim vela casu na cestach a ked som vyberala autosedacku pre maleho, chcela som tu najlepsiu (aj keby bola modra z neba) a nabezpecnejsiu. Nejazdim agresivne a teraz uz ani rychlo, ale staci jeden blbec (a tych je na nasich cestach neurekom) a uz moze byt problem.
Nas ta sedacka aj s issofixom vysla do 10.000,-. Kupovali sme ju v CR a kedze sme tam kupovali skoro vsetko pre maleho tak nam dali super ceny.

tilly
24. mar 2008

značky:
romer
recaro
maxi cosi
jednoznačne s isofixom 😉
sú to strašné pálky, ale určite sa oplatí... tiež by som si kúpila teraz len isofixovú, ale vtedy som ešte nemala auto s isofixom...

a k jazde tvojho manžela, mohol by jazdiť opatrnejšie, ale niekedy ti aj to je na dve veci, ak neschybí on môže niekto iný, takže by som niekedy tie panciere len s okienkami na dýchanie (ako písala froschka) brala... ono je to hrúza na tých našich cestách, jazdím dennodenne, môj muž sa jazdením živí, tak vieme, ako to beží, je to des bes 😖

monaberuska1
24. mar 2008

Ahojky holky jen když už jste u těch autosedaček, tak na 1 místě je ROMER na druhém místě je MAXI COSI, tu chcem kupovat my a asi až na 5 je CHICCO, chicco už není to co bývalo, tak pozor, já bych volila ROMER NEBO MAXI COSI🙂

caramelka
25. mar 2008

ahojte,

my sme kupili Maxi Cosi Easy Fix s isofixom. Snazime sa jazdit opatrne, ale nie vzdy to staci... takze sme chceli spravit pre bezpecnost nasej dcery maximum.

nikka.vo
26. mar 2008

froschka - isofix rozhodně neni zbytečný a krom ceny má jen a jen výhody 😉 ... když je v autě upínáné, tak proč to nevyužít. Taky budeme kupovat za měsíc, nebo dva autosedačku s isofixem Casual Play beat fix. Zarazila mě ovšem prodavačka v Chiccu, že prý s nějakým zákazníkem zkoušeli sedačku upevnit a když se jí snažili vyndat, tak to nešlo bez poničení těch adapteru na sedačce. Tudíš prý jakmile zacvaknete adapter do jednoho auta, tak neni možnost střídat s jiným autem. Což jsme původně chtěli 😖 nejde mi to do hlavy, že by to udělali tak blbě 😕

trixi
26. mar 2008

nikka, my mame Maxi Cosi Easy fix s Issofixom a prelozenie z auta do auta trva cca 20 sekund. Je to velmi jednoduche a nic sa neponici. Asi ta predavacka nemala ani paru co ma s tym robit. Asi tomu vobec nerozumela. Nepoznam Casual Play, ale pochybujem, ze by to bol taky system, pri ktorom sa nicia adaptery na sedacke.
My nasu sedacku, teda aj issofix prekladame casto, pretoze striedame auta, a na kazdom mame ten system. Vobec to nie je problem. Dokonca som to zvladla aj ja 😀 😀 😀 .

syrael
26. mar 2008

Psyxoo, nekolik poslednich let za sebou vyhrava vsechny testy Römer s isofixem. Poridili jsme, je vyborna, snadno se polohuje, design sice nic moc, ty bez isofixu jsou daleko hezci, ale o to prece nejde, takze vrele doporucuju - zadej na netu autosedacka ¨Römer...

nikka.vo
26. mar 2008

trixi, mě se to právě taky nezdá.. jsme si doma říkali, že je to divný, proč by to nešlo, že je to blbost

Jo a to ještě ta prodavačka řekla, že dodavatel nedodává náhradní díly (ten adapter 🙄 ) Což je MEGA blbost... to se musí dát sehnat u výrobce 😕

No takže se na to asi ještě zeptáme jinde 😖

Jinak o tom, že Romer je nejlepší v testech jsem taky slyšela 😉

sonoga
26. mar 2008

no, my mame Maxi-Cosi a som s nou maximalne spokojna. a je to aj prakticke, pretoze nemusim zakazdym pripasat sedacku. staci len jedno kliknutie a je vonku, resp. dnu. Zatial mame tu od 0 do 13kg, ale pomaly uz budeme kupovat vacsiu a pravdepodobne kupime opat Maxi-cosi.

froschka
27. mar 2008

to ze je dieta v isofixe este neznamena ze ho netrba zapasat....alebo sa mylim? 😕 😅

sonoga
27. mar 2008

vnutri ho teba priputat, ale sedacku netreba priputat v aute.

froschka
27. mar 2008

oki 😉

syrael
27. mar 2008

Sonoga, tak my jsme taky meli vajicko od Maxi Cosi a tesili se, ze dalsi poridime zase Cosacku s isofixem. No a v testech teda nic moc a navic stoji pres 9 tisic!