Máte skúsenosti s autosedačkou Carrera zopa?

terina25
12. dec 2009

Chcem sa opýtať,či s ňou niektorá nemáte skúsenosti.V testoch na nete som ju nikde nenašla,čo sa týka bezpečnosti a tak neviem,či radšej kúpiť drahšiu alebo stačí aj táto.ďakujem

nanika
12. dec 2009

Terinka, ak su financne moznosti, radsej testovanu. Ak nie, je to jedno, vyberaj podla toho, ako sa ti bude upinat do auta a bude pohodlna pre dieta.

terina25
autor
13. dec 2009

to máš pravdu,ale čo sa týka ceny,ani táto nie je najlacnejšia...A napr.taká casulplay beat S stojí cez 200 eur a na nete som nenašla nikde,že by bola testovaná a keď sme ju pozerali,tak tam mala papiere,že bola.tak teraz som z toho jeleň.Všade v obchode hovoria,že každá jedna musela prejsť testom...

nanika
13. dec 2009

Nie, podla mna si vyrobcovia musia robit nejake vlastne testy, aby vedeli, ci sedacka vydrzi aku taku zataz. Skor musi splnat normu. Pred casom tu bola sedacka, neviem ci Porse, alebo Formula, alebo co to bolo, tiez dost vysoka suma a na testoch totalne prepadla ako nebezpecna. Ono sa dost plati aj za znacku, napriklad urcite je drahsia sedacka Cam, ako ina, menej znama znacka a kvalitativne nemusi byt ina. Tie testy sa preto davaju do popredia, co sa tyka adacu a este jedna myslim firma je to, ze tie testy su dost kvalitne a maju dost vysoko nastavenu latku. Lebo co je popisane u obchodnikov na weboch, no, stranky znesu vsetko.

Preto nikto nepise skusenosti so sedackymi, lebo co napises, akurat tak ako sa pacila konkretne tvojmu dietatku, co je velmi individualne, havarii je vdaka bohu malo, takze s tym som sa este nestretla, aby niekto zreferoval, ako dopadla sedacka, tak preto pisem, ze je to na tebe, bud sa budes riadit uznavanymi testami a vyberies si z tej spicky taku, ktora bude pre teba prijatelna cenou aj sa ti bude celkovo zdat, alebo potom inu, ktora ti padne do oka, je to na tebe. Drzim palcek 🙂

kristinka.s
14. feb 2010

ahojte, otvarom opat diskusiu. Tiez uvazujem nad touto sedackou. Mate ju niekto doma? mna by zaujimalo ci je pre babo pohodlna - myslim napr. tie polohy sed, sed/lah, alebo vypln. Upina sa standardne ako ostatne sedacky do auta?

evicka1
8. júl 2010

ahojte
uvazujem nad touto autosedackou alebo nad nejakou od 9-36no musi byt polohovatelna. moj syn vela v aute spi a tato ma celkom oslovila...

enricca
21. aug 2010

tiez uvazujem nad touto autosedackou. Pacila sa mi, pretoze je polohovatelna, ma vyskovo nastavitelnu opierku hlavy, je z kvalitneho povrchoveho materialu, ktory sa da snimat, je perfektne vystlana, hlavne na bokoch ( dietatu nepada pri spanku hlava ako som videla vo viacerych autosedackach od 9-36 kg. ). Az mate niekto skusenosti, prosim dajte vediet. Pozerala som uz viac. autosedaciek v tejto kategorii, ale co sa tyka ceny a kvality, tak sa mi zda, ze na tuto nema ziadna 🙂

hana33
21. aug 2010

tak, tak, aj my nad nou uvazujeme a paci sa mi aj preto, lebo sa da polohovat, co mi pri mensom babu (10mes) pripada nevyhnutne. sme vlastne v prechode z vajicka na detsku sedacku, preto hladam polohovatelnu a nic ine v pomere kvalita-cena som nenasla. Chapem, ze sa neda napisat, akej je kvality, ale tie mamicky, co uz mate hocaku autosedacku, mohli by ste napisat, co vam/dietatu pocas jazdy vyhovuje a co nie. Ja mam prve babo a je to ako s kocikom. Kupovala som ho prvy x a pri druhom dietati by som uz vedela, co chcem a co nie a tak je to aj s autosedackou... Takze, co ano a coho sa vystrihat?
dakujeme 😉

alex77
12. sep 2010

my sme ju dnes skusali v obchode takze aspon niekolko mojich postrehov. polohovatelna je celkom dobre na to ze je to 9-36 kg aj ked urcite to nie je celkom pololah ako pri niektorych lepsich 9-18. ale zase uz to ze sa vobec da takto jednoducho polohovat je super a podla mna velke plus. je to jedina takto polohovatelna sedacka aku som zatial videla. aj manipualcia sa mi zdala uplne jednoducha. akurat upinanie v aute sa mi zdalo dost nepohodlne - sklopite sedacku ako ked ide babo spat a musite tade prestrcit pasy a strcit do drazok kade maju ist. ale zas ak ju nebudete prekladat velmi casto z auta do auta tak podla mna v pohode. potah je fajn, da sa dat dole a oprat tusim na 30°C. velky vyber farieb a zdal sa mi fajn vypolstrovany, je tam aj vlozka pre mensie deturence. my sme obzerali v obchode tuto hlavne preto, ze ked sme maleho (15 mes. cca 84 cm) posadili do romer king plus 9-18kg tak mu tam navrchu zostalo len nejakych 7 cm. takze sa pochopitelne bojim, ze nam odtial vyrastie za nejaky rok a dat 200 € na rok za sedacku sa mi zda fakt velky prepych. takze na mna tato sedacka zaposobila naozaj dobre a vazne uvazujeme o jej kupe aj ked nema adac testy ale v ych sa testuju stale len uricte znacky a to dost drahe. takze je tazke sa objektivne rozhodovat.

nevesta17
18. okt 2010

Ahojte. ja ju používam už 3 mesiace a zatiaľ som veľmi spokojná a myslím, že môjmu drobčekovi sa v nej naozaj páči. Vždy si v nej aj pekne pospinká úplne bez problémov, ešte lepšie ako v kočiari. Takže odporúčam :D

majkaa
9. jan 2013

Dobry
prosim vas aka je vnutorna vyska ked sa podhlavok vysunie? Dakujem