Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Máte skúsenosti z autosedačkami Fisher Price 9-36kg?

tinuska1801
4. sep 2011

Synčekovi chceme kúpiť novú sedačku, a chcela by som vedieť či je dobrá.Ďakujem 🙂

gabika7706
4. sep 2011

s touto sedackou sice skusenost nemam, ale urcite by som nekupovala sedacku 9-36 kg, my sme kupovali 9-18 a neskor 15-36 kg a to jazdime len prilezitostne...Ta univerzalna nie je tusim ani polohovatelna a co je pre mna podstatne - v crash testoch tieto sedacky vychadzaju dost zle.

sashabb
5. sep 2011

Súhlasím s gabika7706 určite na takejto veci ako je autosedačka netreba šetriť. Už len laicky pohlad na takuto autosedačku ti musí povedať že nieje vhodná. Porovnaj si 9kg bábo a 36kg dieťa. Určite maju iné nároky čo sa týka autosedačky! Malé bábo nebude dostatočne chránené v tak veľkej autosedačke, taktiež nebývaju polohovateľné a čo viem, tak väčšinou deti v sedačkách zaspia, a je dobre aby bolo potom trochu v polohe ležmo aby mu aj hlavička nepadala dole. Ak sa musíte riadiť financiami, tak by som kúpila skôr už použitú ale vhodnú od 9-18kg a až neskôr približne vo veku 4-5r. sedačku do 36kg

moncicatko19
5. sep 2011

my mame fisher price 0-36 kg a som spokojna .naco kupovat dve ked jedna staci a my chodime na aute casto.a ked zaspi tak vzdy si hlavku zdvohne alebo ked sedim v z adu ja tak mu ju pridrzim na tu chvilku 😝

dosa
5. sep 2011

@moncicatko19 no zrovna toto su fotky, ktore ukazuju, ako sa sedacka pouzivat nema... pretoze ta opierka hlavy tam nie je len tak na paradu, ale na to, aby v nej ta hlava bola umiestnena. takze bud ju treba dat o hodne nizzsie, alebo tvoje dieta do tejto sedacky este nedorastlo... a zrovna ked cestujete casto, by som to na lahku vahu nebrala...

tiez mame sedacku 9-36 kg, mala dobre hodnotenia a da sa este kusok napolohovat do odpocinkovej polohy. nie som vyslovene proti tejto skupine, akurat, ze musi pasovat...

exupery
5. sep 2011

Cim maju autosedacky sirsie rozpatie v kg su menej bezpecne a malo alebo vobec nepolohovatelne,ja by som sla postupne najskor vajicko,potom 9-18 atd....

m.i.r.i
5. sep 2011

@moncicatko19 suhlasim s @dosa, to ako mate maleho v sedacke vy je velmi nebezpecne..autosedacka nie je len preto, ze to prikazuje zakon ale preto, aby chranila a ta opierka musi byt presne tam ako ma dietatko hlavicku..pri naraze to musi mat svoj ucinok.

@tinuska1801 my sme asi najviac investovali prave do autosedacky..setrit sa da na obleceni pre deticky, ci hrackach a odpustit si ine veci, ale bezpecnost je nadovsetko, aj ked necestujete vela..preto ti urcite neodporucam Fisher Price autosedacku a s takym rozmadzim..my sme kupili BeSafe
http://www.autosvet.sk/products/besafe-izi-comb...
Dokonca davame maleho ako je odporucane v protismere jazdy, dokedy to bude mozne, dufam, ze aspon do 3 rokov..
Potom tiez kupime od 18-36
Mne osobne sa osvedcilo viac to, ze kupovat postupne a vsetko co je 3v 1, 4v1 a tak nemusi byt hned dobre..je to tak aj s kocikmi,kde velka cest vynimkam su aj tak ovela lepsie kociky zvlast vanickove, zvlast sportove...casto to financne vyjde sice viac, ale aj my sme sa poucili a potom kupovali dalsi kocik, lebo kombinacia bola napriklad s malinkou vanickou ci nepraktickym sportiakom...autosedacky teda tiez radsej vajicko, potom 9-18 a 18-36..to je iste najlepsie..a osobne by som urcite tiez nekupovala pouzivanu autosedacku..oni maju tiez svoju zaruku a nam tiez dali zaruku napriklad 4 roky...lebo neskor uz negarantuju ani uplnu bezpecnost a teda podla vsetkeho nase druhe dietko raz bude mat opat novu autosedacku..
Ak vam to umoznuju financie a da sa usetrit inde, kupte si kvalitnu a bezpecnu autosedacku...

anjelicek26
5. sep 2011

@monciciatko19 - to nemyslis vazne tie fotky, pri bocnom naraze si tvoje dieta zlomi krcne stavce, ci mu ju v tej sekunde pri naraze tiez "pridrzis"????

Preskakovat velkosti detskych sedaciek je hlupost, nikdy nie je dosiahnuta taka ochrana, ako pri sedacke urcenej presne na vahu dietata, kedze ine potreby ma 5kg, 12kg a 20kg dieta, nie len tak pre "srandu" su robene rozne velkosti sedaciek. My sme mali vajicko 0-13kg, autosedacku 9-18kg a teraz 15-36kg, bezpecnost nadovsetko.

katren
5. sep 2011

@moncicatko19 sa cudujem, ze vam tu autosedacku aj predali....ved ste ju hadam aj skusali predtym, nie??? je ocividne, ze je tvojmu drobcovi velka a ako pise @dosa , fotky presne ukazuju, ako sa autosedacka pouzivat nema....
@tinuska1801 urcite kup radsej 9-18kg a pred kupou radsej vykusajte v predajni, ci bude sediet tak ako ma, co sa tyka bezpecnosti sa urcite setrit neoplaca.....

cukor
5. sep 2011

....suhlasim s gabikou.my sme mali najprv vajíčko a teraz sme kupili na 9-18kg.je to asi na 3-4 roky.a treba polohovatelnu aby dietatko malo chrbátik v prirodzenej polohe.

seminkads
5. sep 2011

my sme mali najskor 0-10,a kedze sa mala do nej uz nezmesti (ma 7mesiacov)tak sme kupili 0-18 aby bola co najdlhsie v protismere, a dostali sme aj 15-36,bezpecnost a pohodlie dietatka nadovsetko,mne nejde o to ze bez nej dostanem pokutu,ale o zdravie a bezpecnost malej,a urcite nedaj na radu moncicatko19

Tu začni písať odpoveď...

Odošli