Môže sa autosedačka vzadu umiestniť v smere jazdy?

mkg
30. júl 2008

Potrebovala by som poradiť, môžme umiestniť vajíčko v smere jazdy? Malý je zvyknutý pozerať na nás má už sedačku 9-18kg, ale ideme na dovolenku a vo vajíčku si vie lepšie pospať, tak by sme ho chceli dať naspäť do auta kedže malý má ešte 11kg, ale bola by som rada keby na nás mohol vidieť 😒

cartmanko
20. sep 2008

weroni ked je v zadu tak mam na hlavovej opierke toho sedla kde sedi malicka zrkadielko a tak malicku vidim v strednom spatnom zrkadle.
dada2007 znacka je zakazana pisat?

cartmanko
20. sep 2008

inak ak by ste si chceli pozriet.

tu mate crash test pri sedeni proti smeru jazdy

https://www.youtube.com/watch?v=K62Ea8Fs4ng

tu je crash test pri sedeni po smere jazdy

https://www.youtube.com/watch?v=NMFPSStXfqE


/vsimnite si ako extremne je namahana sija a krk pri naraze/

tu je crash test dieta v sedacke a dieta nie v sedacke

https://www.youtube.com/watch?v=HZFMmNqCvbc

a instruktazne video preco je dolezite aby deti do jedneho roka sedeli proti smeru jazdy.

https://www.youtube.com/watch?v=Y2DVfqFhseo
cartmanko
20. sep 2008

a toto je najbezpecnejsia sedacka na trhu

https://www.youtube.com/watch?v=tgHj1NimTXQ

musime si tie nase poklady chranit. 😵

takze zaver celeho. urcite vajicko po smere jazdy NIE a ani ziadne dita do veku jedneho roka v aute NIE po smere jazdy.

kaskya
21. sep 2008

Ja dávam na bok. Viem, že sa to nemá, ale keď jazdím autom sama, len s malým tak ho chcem vidieť.

sue
21. sep 2008

Kaskya, panebože to ako? 😲
Ja tiež jazdím s malým 99% času sama a na nie malé vzdialenosti - teraz väčšinou BA - BB a nikdy by som ho nedala bokom... ani vedľa seba ho nevozím, je stále vzadu za sedadlom spolujazdca...

anezena
21. sep 2008

ty kokso, kaskya, tak to tak vyzera, ze tebe asi nezalezi na zdravi svojho babatka??? 😲 to by som v zivote neurobila. ved ked sa ti nedajboze nieco stane, budete mat havarku, tak s tvojim bude amen. ved to akokeby si ho ani v autosedacke nemala. a myslim, ze zatoto je aj pokuta - coby ma sice trapilo najmenej. zdravie a bezpecnost drobca je prvorade

anezena
21. sep 2008

kaskay, ved si ho daj vedla seba ak ma svypinatelny airbag a ak nie, tak za spolujazdca a daj si tam zrkdlo oprot nemu , ako pisal cartmanko a vidis nanho.

cartmanko
21. sep 2008

na bok? ved mu odpadne hlava. ☹

shela
21. sep 2008

Najbezpecnejsia poloha je proti smeru jazdy..pri naraze babo ochrani autosedacka...v ziadnom pripade nie v smere jazdy ved malinke si moze zlomit vaz... a to s tym bokom to fakt trosku divne...radsej neuvidim babo ale viem ze je v bezpeci...podla mna aj na SVK by mali prijat zakon ze dieta do 3 rokov musi sediet v proti smere.. teraz tie najbezpecnejsie sedacky( skandinavska znacka- besafe Izy kid, isofix) sa vyrabaju iba v protismere jazdy...

cartmanko
21. sep 2008

no pre mna je najbezpecnejsia sedacka ta co najlepsie dopadne v ostrych crash testoch. 🙂

ikaika
21. sep 2008

a ake su najbezpecnejsie znacky co nasleduju po vajicku?
v 9 az 18 a v 9 az 25 neviete?

Moj "drobcek" sa ledva zmesti do vajicka a netusim aku mu kupime :(

pietra
21. sep 2008

shela, hod prosim ta nejake linky na autosedacky, co sa daju dat do protismeru a su v kategorii 9-18kg. Ja som chcela malu vozit v protismere aspon do dvoch rokov, ale akonahle vyrastla z vajicka, nevedeli sme taku autosedacku kupit. Obehali sme kopec obchodov, pisala som do mnohych internetovych, ale taku autosedacku som u nas nenasla. Jedine kategoriu 0-18kg a aj ta sa upevnovala do protismeru len kym sluzila ako vajicko

sue
21. sep 2008

Presne...ja som tiež našla len do maxroka v proti smere 😒

prasiatko30
21. sep 2008

my mame jednu taku ktora by sa eventuelne dala dat aj do protismeru - je to od 0-18kg- ale bohuzial nase bezpecnostne pasy maju na to uplne iny nazor - su asi prilis kratke - i ked dlzka je standardna. 🤐

sue
21. sep 2008

My máme teraz 0-18, z vajka vyrástol už pred dvomi mesiacmi 😝

rybenka79
21. sep 2008

...k smeru proti jazde vylucne do 1 roka je blbost... zavisi to predovsetkom od vahy babenka a zoberte si zakony fyziky pri naraze auta z predu a potom zo zadu! Ked niekto do Vas buchne zo zadu a je dieta umiestnene v proti smere jazdy auta mu hrozi taktiez uraz a este horsi!!!!!!

vyber autosedacky je tazky ale kriterio ze iba proti smere jazdy je BLBOST a to povie kazdy traumatolog!

cartmanko
22. sep 2008

Dieta nema byt proti smeru jazdy vylucne do 1 roku ale minimalne do 1 roku /13kg/.
Podla mojich zisteni a v testoch maju najlepsie vysledky sedacky MaxiCosi, konkretne z vajicok Cabrio Fix.
Podla mna by si kazde dieta zasluzilo tri sedacky.
od 0-12 mesiacov ergo 0-13kg
od 12-3,5 roka cca 9-18Kg
od 3,5-12 18-36kg
Sedacky ktore su "univerzalne" su vzdy kompromisom. Ako vzdy aj tu je univerzalnost na ukor ciastkovych rieseni.
Na autosedacke sa neoplati setrit, lebo aj ked to nemusi byt Vasa vina, je to jedniná vec ktorá ma ochranit babo pri nestasti. A vycitat si potom, ze som usetrilm a kupil nieco lacne...

kaskya
22. sep 2008

malý je položený za sedadlom spolujazdca a to tak že vidí na druhé okno. my máme sedačku s operatkom hlavicky, ktora je zafixovana, cize nou nehybe. z bokov je tiez chranena. taketo sedacky dostat v kanade. my ich mame od krsnej a na navode je aj tato moznost priputania babatka. vymysleli to koli tomu, aby rodicia mali dohlad nad dietatkom a ked hrozi nedajboze havarka, tak hlavka mu vobec necukne ani cele telicko. ja by som ani obycajne autosedacky bez takejto fixacie nekupovala, pretoze ked je naraz, ano, prvy naraz je bezpecny pre babatko, ale ked niekto narazi, caka hned proti odpor takze aj tak dietatko ked je umiestnene v sedacke smerom k zadnemu operadlu, cukne to s jeho hlavkou. ked je umiestnene na bok je to ine. to je z mojej strany vsetko. inak na sedadlo smrti vedla seba by som dieta neumiestnila ani za nic. minule som videla zenu ktora si sadla s malym babatkom dopredu a mala ho len tak na rukach. toto je nebezpecne zlate mamicky, ked maminy daju babatko len tak vo vanicke do auta, alebo ho len tak drzia na rukach. a ja jazdim tak, aby sa nam nic nestalo. klop klop.

kaskya
22. sep 2008

rybenka 79 vam to tu uz vysvetlila. zakon fyziky hovori nieco ine. takze ja davam na bok.

anezena
22. sep 2008

ahojte, posielam Vam link na test autosedaciek 2008, je tam aj rocnik 2007. mozete si pozriet kt. su bezpecne a kt. nie. my mame Jane strata - vajicko a co s atyka bezpecnosti tak je spolu s RÖMER Baby Safe Plus Isofix - najbezpecnejsia na trhu.

http://www.ebabo.sk/pages.php?pID=57&CDpath=2_19

a suhlasim a cartmankom, na autosedackach netreba setrit, radsej usestrite na obleceni al. nieocm inom pre babo - ale zdravie a bezpecnost prvorada. a urcite by som takuto vec nekupovala z bazaru, ani na inzerat, ziadnu pouzitu. urcite novu.

anezena
22. sep 2008

kaskya, ospravedlnujem sa za moj prispevok, kt. som napisala vyssie. 😉
nepoznam tuto moznost. dakujem za info, budme mudrejsia. ked sa nad tym zamyslim, tak co pises ma logiku. 😉

ilijanka
22. sep 2008

kaskya a to má ako tú hlavičku fixovanú? To si neviem predstaviť, ako by to také malé bábo vydržalo s napevno zafixovanou hlavičkou, ja viem tak, že u takýchto malých detí do 1 roka je hlavička veľká a ťažká v pomere k telíčku a krčná chrbtica a svaly, ktoré ju držia,ešte nie sú dostatočne pevné, tak preto musí byť vajíčko proti smeru jazdy, aby v prípade nárazu si dieťa nezlomilo krčnú chrbticu, ja by som to teda neriskovala

kaskya
22. sep 2008

nechajme to tak. mne sa to zle takto vysvetluje. takze davajte proti smeru jazdy. ale ziadne polohovanie autosedacky v aute vám nezaručí sto percentnú ochranu. pokial bude náraz z boku? alebo zo zadu? polohovanie proti smere jazdy je možno bezpečné - co si ja nemyslím len pri čelnom náraze - ale to nie je pravda. hlavne jazdime bezpecne, neprecenujme svoje schopnosti a neberme deti na dlhe trasy. ja som s malym maximalne pol hodky. vacsie vzdialenosti s nim nejazdim, to ho radsej nechám u našich alebo svokrovcov. ale jednoznačne do predu na sedadlo smrti by som ho nedavala.

kuky8
22. sep 2008

pridávam sa k ostatným - vajíčko v smere jazdy určite nie, nemá sa ako uchytiť a nevidela som výrobcu, ktorý by to odporúčal... 😕
Ja malého nosím vzadu, aj keď sa dá predný airbag vypnúť. Máme v zadu fólie, takže mu nesvieti slnko priamo do očí, to mu strááášne vadí. Veď komu nie 😉

shela
22. sep 2008

pietra...dufam ze sa daju kupit aj na Slovensku...su to Skandinavske znacky...testovali ich v Nemecku pri crash testoch..najlepsie na trhu su Römer, Besafe( hlavne isofix) , alebo Besafe izy Kid, potom Britaxy sa davaju do proti smeru, Acta Graco...vsetky tieto znacky sa davaju do protismeru..kedze cela Skandinavia ma zakon deti do 3 rokov v protismere jazdy.. Tie autosedacky su ale dost drahe..na nase peniazky to stoji okolo 15-16000SKK- hlavne ta znacka Besafe...potom acta graco je o nieco lacnejsia ale tiez dobra...a Römer to neviem malo co ho vidim v obchodoch

vroni
22. sep 2008

Kaskya, nemas nejaku fotku tej sedacky? Nejako si to neviem predstavit, ako to funguje (cim nechcem povedat, ze to fungovat nemoze. Len si to fakt neviem predstavit)
Rybenka, isteze je blbost, aby bolo jedine kriterium vyberu sedacky, ze je proti smeru jazdy. To by vsetky vajicka boli vynikajuce a zial, nie je to tak. Len mi prosim ta posuskaj, ktory fyzikalny zakon hovori to, co tvrdis. Lebo mna za 5 rokov studia fyziky nic take neucili 🙄 Asi sa za poslednych par rokov zmenili fyzikalne zakony. Slak aby to...... 😝

shela
22. sep 2008

kaskya...vies nebrat deti na dlhe trasy...mysli aj na mamicky ktore ziju mimo SK.. my cestujeme kazde 3-4 mesiace aj s malou zo Svedska na Slovensko.. je to okolo 1300 km.. lietadlom sa neodvazim ist...sice je to bezpecne ale nechcem riskovat poskodenie bubienkov..

ttina23
22. sep 2008

vajicko v smere jazdy nemoze byt

pietra
22. sep 2008

shela, dakujem, skusim pohladat na internete. U nas som Romer videla len take, ze vajicko v protismere a vacsie v smere jazdy 😒

shela
22. sep 2008

pietra ...skus budem drzkat palceky...sice dost su drahe tie znacky ale co nespravime pre nase deticky..no nie? 😉