Môže sa autosedačka vzadu umiestniť v smere jazdy?

mkg
30. júl 2008

Potrebovala by som poradiť, môžme umiestniť vajíčko v smere jazdy? Malý je zvyknutý pozerať na nás má už sedačku 9-18kg, ale ideme na dovolenku a vo vajíčku si vie lepšie pospať, tak by sme ho chceli dať naspäť do auta kedže malý má ešte 11kg, ale bola by som rada keby na nás mohol vidieť 😒

shela
22. sep 2008

pietra..teraz som si mrkla nase internetove obchody...no to co tam pisu je riadna volovina... ze po smere jazdy.. cekla som ten besafe isofix... taraju nezmysly...klikni si na www.besafe.se je to svedska stranka a tak ked na lavej strane uvidis kategorie klikni na isofix...je tam video ako dat tu autosedacku v protismere jazdy... 😉 no nasi a Cesi by sa mali hanbit

rybenka79
22. sep 2008

vroni: ..tak inak, ked narazis ty autom celne si predstav ako sa sprava dietatko vo vajicku a ako sa sprava jeho hlavicka vo vajicku ked niekto vrazi velkou silou do teba zo zadu.... viac nie je co dodat! A o tej fyzike viem tiez trosku viac 🙂

a co sa tyka vsetkych reakcii a testov na autosedacky, nezabudajte aj na to ake je velmi dolezite aj typ auta v akom babenko sedi z hladiska bezpecnosti... z vlastnej skusenosti ked som bola tehotna do mna vrazilo auto, mne sa nic nestalo ani to nepohlo s mojim autom a auto za mnou malo rozbity cely predok.

SR legislativa hovori za vsetko, kazdy rodic je zodpovedny za dieta.. a ako sa rozhodne je to na nom.

shela
22. sep 2008

rybenka79..ty aku fyziku si studovala?? Tak teraz si vezmi tak...ktory naraz je viac nebezpecny?? Celny alebo zadny... celne ked niekde narazis do niecoho stojacieho( strom-zaspis) zo zadu do teba mozu narazit pocas jazdy- vtedy sa rychlosti odpocitavaju..myslim tym tvoja rychlost auta+ toho kto do teba narazi..takze ti uplne nieco ine ako ked narazis celne...(celne sa spocitavaju) potom zo zadu mozu do teba narazit napriklad na stopke alebo semafore...povedz mi aka tam moze byt rychlost pri naraze?MALA...takze ked sa takto rozumies fyzike tak mi teraz vysvetli ako si sa dostala k tomu ze bezpecnejsia poloha je v smere jazdy... azda by len tak ine krajiny nemali deti do 3 rokov v protismere keby to bola volovina ako si ty napisala...

rybenka79
22. sep 2008

shela citaj co je napisane: ...nenapisala som, ze jazda v smere jazdy je bezpecnejsia! Vylucne ide iba o tvrdenie, ze jazda v proti smere je najbezpecnejsia s cim nesuhlasim, nakolko to zavisi od sposobu narazu....

Nakolko silu narazu "zo zadu" prirovnavas na stopke ci semafore je smiesne 🙂 ...ale to uz je podla skusenosti a rychlosti akou chodis a po akom type cestnej komunikacie chodis 😵

vroni
22. sep 2008

Shela, asi tak. Vôbec nehovoriac o tom, že dieťa vo vajíčku nesedí, ale je v poloľahu a ťukance zozadu sú podstatne slabšie (pomalšie) ako spredu pri rej istej rýchlosti. Iste, keď vás naberie kamion alebo vlak, tak je to fuk, či ste sa ťukli spredu či zozadu....(stará škodovica proti džípu tiež nemá tie najlepšie karty), ale najlepšie malé dieťa ochraňuje poloha proti smeru jazdy. To neznamená, že dieťa v sedačke je nezraniteľné alebo nesmrteľné. Samozrejme, že je fajn mať aj dobré (bezpečné) auto. Ale úplnú záruku bezpečnosti vám nedá nikto. Treba mať len (okrem bezpečného auta a sedačky) oči na stopkách a dúfať, že blbci, ktoí sú na cestách (vždy sú tam nejakí 😠 ) neskrížia cestu práve vám

shela
22. sep 2008

rybenka...ano ja sa mozem do toho kusok ozvat...chcela by som vediet kolko km mas najazdenych...asi nie vela...porozmyslaj kusok nad tym a napis mi nebezpecny naraz od zadu...ked si to chces porovnat celny naraz do niecoho alebo do auta sa rovna ako keby si stale niekde v strede dialnice a niekto do teba narazil...povedz mi ako casto stojis na dialnici...trosku si nastuduj tu fyziku... ja soferujem kazde 3-4 mesiace zo Svedska na Slovensko(1400km)... takze kusok skusenosti mam... sice vdaka bohu este ani raz som netukla a dufam ze ani netuknem...ale vies to niekedy musis davat pozor aj co sa robi za tebou, pred tebou a popri z boku...

rybenka79
22. sep 2008

neda mi nereagovat 🙂 shela mam trosku viac odjazdene, nakolko zijem v BA ale firmu mam v Prahe a pendlovala som stale niekolko rokov a to iba pracovne, teraz co mam synceka uz iba 1x do mesiaca na kontrolu a uz som bola aj s nim. A co vsetko sa moze stat na ceste viem az moc velmi dobre z vlastnej skusenosti i z videnia okolo seba....

Vysledny efekt aj tak spociva z viacerych sucinnosti - sofer!, bezpecne auto!, spravna sedacka! .... aspon zakladny predpoklad eliminovat nehodu

shela
22. sep 2008

rybenka...v tom s tebou suhlasim ze bezpecne auto, sofer, kvalitna sedacka- ale tiez poloha tej sedacky...ved nechajme to tak ..ty si presvedcena o svojej pravde..ja len ze tu vo Svedsku by ta dobre ze nedali sediet za ohrozenie babatka...beru to tu dost prisne...taku pokutu co by tu naparili za to ze dieta sedi v smere jazdy ach jaj...a to nielen tu- Nemecko, Norsko, Dansko, Finsko, Holandsko... a kopec dalsich krajin.. asi vedia preco maju take zakony..nemyslis?

cartmanko
22. sep 2008

nevyhrocuje sa to tu nejako? ved kazdemu ide o to aby dietatko bolo ok.
nejde o fyziku a najazdene km. videli ste o5 nasich panov policajtov?
ako poriesili maleho oplika? ak by v tom opli sedelo babo tak je na pravde bozej.
chodia po strede cesty ako keby koli ich pitomym kolonam mohli vyzabijat nevinnych ludi.
zazivam ich velakrat na ceste. pruhy su pre nich nic, a ked idu, vsetkych ohrozuju.

cartmanko
22. sep 2008

o ktorom modeli sa to bavite? http://www.hts.no? isofix nie je typ ale sposob uchytenia.

shela
22. sep 2008

cartmanko...isofix mas pravdu je sposob uchytenia ale besafe vyrobili sedacku v kategorii do 4 rokov v proti smere jazdy aj s isofixom...ty si chlap asi sa tomu rozumies...my sme sa bavili o tom ktory naraz je viac nebezpecny...snazila som sa to nejako vysvetlit ale marne..ved si precitaj hore

cartmanko
22. sep 2008

nebezpecny je kazdy naraz a nikto v tej debate nemoze mat generalnu pravdu.
kazdy naraz ma tolko premennych, ze musi byt posudzovany individualne.
od tej firmy je isofixova iba jedna sedacka a ta sa da pouzit iba na sedenie po smere jazdy.
odporucaju vsak sediet proti smeru ajzdy minimalne do 2 a pol roka.

shela
22. sep 2008

cartmanko..skus si kliknut na www.besafe.se a na lavej strane je tam ukazka ako sa to dava do auta...sice je tam ukazka s vajickom ale v kategorii do 18kg je tam aj normalna isofixova sedacka pre vacsie deti..

cartmanko
22. sep 2008

pozeral som si prehlad produktov: maju 8 druhov sedaciek a jedna z nich sa da uchytit prostrednictvom ISOFIX.
ale ta sa zial neda dat proti smeru jazdy. iba po smere jazdy. maju tam sedacku do 4 rokov, ktora sa da dat aj proti smeru jazdy ale nie je ISOFIX.
tak neviem. sam som zhanal ISOFIX sedacku pre dieta proti smeru jazdy do viac ako 13 mesiacov ale nenarazil som na taku.

shela
22. sep 2008

tak tu kupime iba taku...vies na SK ti nenapisu ako sa to presne uchycuje v aute...my mame besafe royale...ta sa da dat aj v smere aj v protismere jazdy...ked ju chces mat v protismere jazdy kupuju sa na nu specialne pasy...tie sa davaju zo zadu cez kufor do predu pod sedacku... takze celu auto sedacku tie pasy drzia okolo hlavnej sedacky... plus este z predu sa dava pas...chceli sme kupit ten isofix ale tu je nenormalne drahy.. 😔

cartmanko
22. sep 2008

no ja som na www.hts.no to vycital.
nie na sk stranke.
no isofix je drahy ale je to najbezpecnejsie uchytenie sedacky kde sa sedacka stava v podstet sucastou karoserie ako aj seacky pre dospelych.
royal typ som tam zial nenasiel. no uvidim.

shela
22. sep 2008

a ty by si chcel uchytenie v protismere alebo posmere jazdy?? Sranda normalne ma bavi pisat si s tebou..take pre mna zvlastne na koniku chlap 😅

shela
22. sep 2008
cartmanko
23. sep 2008

hm a isto iste sa do az do 4 rokov dat proti smere jazdy?
ja som hladal proti smeru jazdy.
teraz mame maxicosi cabrio fix s isofix zakladnou.
ale uz mame dva mesiace a treba mi hladt nieco co budeme pouzivat dalej.
chcel by som isofix a chcel by som aby do takeho cca 3,5 roka mohla a mala moznost sediet aj proti smeru jazdy.
no zatial som nic vhodne nenasiel. ale besafe sa mi paci. najma ta s opierkou na nohy alebo ta s tym dlhymdrziakom, ktory sa zaprie do operadla sedadla. to sa mi zda rozumne pri spatnom maraze po prvotnej zrazke.

shela
23. sep 2008

cartmanko..hej mi to mame aj v protismere a moze sa to dat aj do smeru jazdy ked uz dieta dovrsi 3 roky...no ale to sme museli na to kupit tie specialne pasy...ta nasa sedacka je do 18kg...napriklad moj 4 rocny synovec ma akurat teraz 18kg..no ale neviem co budeme robit mi..nasa mala ma len rok a uz ma 13,5 kila...dufam ze sa to priberanie kusok spomali bo potom musime kupovat sedacku ja uz ani neviem aku..asi do 25kg 😔

cartmanko
23. sep 2008

ono myslim ze by to malo byt zavisle nie len od veku a hmotnosti ale aj cm. kamaratke z vajicka trcia nozicky a ma len nejakych 5 mesiacov...

klbko235
25. okt 2011

video ukazuje rozdiel medzi sedením v smere a v protismere jazdy

https://www.youtube.com/watch?v=sssIsceKd6U