Môže sa autosedačka vzadu umiestniť v smere jazdy?

mkg
30. júl 2008

Potrebovala by som poradiť, môžme umiestniť vajíčko v smere jazdy? Malý je zvyknutý pozerať na nás má už sedačku 9-18kg, ale ideme na dovolenku a vo vajíčku si vie lepšie pospať, tak by sme ho chceli dať naspäť do auta kedže malý má ešte 11kg, ale bola by som rada keby na nás mohol vidieť 😒

bihan
30. júl 2008

nie, sedačky skupiny 0/0+ nie sú na prispôsobené a tým pádom už nie sú pre dieťa bezpečné.

lubina
30. júl 2008

Tzv. vajicka nie su naozaj prisposobene na umiestnenie v smere jazdy a tym padom ani nechrania dieta, keby sa stal nejaky naraz.VEd aj maly bude spat je jedno,ci je v smere jazdy alebo proti smeru a je to v zaujme jeho ochrany aby bola sedacka ulozena spravne

sirinka
30. júl 2008

nieeee

mkg
autor
30. júl 2008

Dakujem baby, myslela som si to, teraz som sa už úplne uistila 😉

cartmanko
30. júl 2008

urcite nie, ved by si ju ani nemala ako uchytit.

ivka144
30. júl 2008

No mne je cudne, ze sa vo vajicku vie lepsie vyspinkat. My sme sa vajca vzdali, ked maly nemal este ani 9kg a zacali sme pouzivat 9-18 (jeden cas sme nechodievali, takze prvykrat sedel v takej ked mal asi 8,5kg, snad nevadi).
Mne sa zdalo, ze uz ako 8kilovemu mu bolo vo vajicku tesno. Tu vacsiu sedacku som sklopila do najlezatejsej moznej polohy (kvoli bezpecnosti, aby mu pri brzdeni menej klingala hlavka) a teda ked sa rozhodne podriemat, je to fajn. Najprv mu pri zaspati odkvecovala hlavka nabok, ale kupili sme taky vankusik okolo krku a parada.

cartmanko
30. júl 2008

vajco by malo byt do 13kg, nie?

sakura77
30. júl 2008

malo,no ale nacpi tam 13 kiloveho valibuka,to pochybujem 😀

cartmanko
30. júl 2008

aha tak to mi dost radikalne meni plany.chcel som kupit zacvakvadlo na sedacku nech ju nemusim zakazdym pasat pasom a pocital som so zivotnostou vyse roka.

sonoga
30. júl 2008

no, aj my sme vymenili vajicko, ked mala Zina cca 8-9 mesiacov a tiez mala asi 9 kg. teraz mame vacsiu, sedi v smere jazdy a ked niekam ideme a Zina nespi, tak celu cestu pocuvame : "Ooooooo". tak na nu pozriem a ona tak nahlas obdivuje vsetko vonku.

ivka144
30. júl 2008

To, ze je to do 13kg je podla mna v tom, ze ta sedacka je vhodna na taku max. zataz. Ale este som sa nestretla s babom, ktore by sa tam 13kg voslo. Zalezi, ako rychlo Vam mala porastie. Nas maly je na svoj vek pomerne stihly, ale je o trosku dlhsi a tak mu tam bolo nepohodlne. Navyse, castokrat deti od pol roka sedia, to maju povedzme 8kg? (Neviem uz nepamatam, len strielam) a vajce je prave robene pre deti, ktore nesedia, aby sa im nenicila chrbticka. Takze nejd elen o to, ci sa tam babo zmesti, ale aj o to, ci tam bude chciet byt v takej polohe, ak uy napriklad dokaze sediet. Navyse si treba vypocitat, v akom obdobi bude mala na tej hranici 9kg. Mozno uz bude tepla jar, ale ak porastie rychlejsie, bude este zima a ked chces trosku aj dieta obliect alebo pribalit deku, tak to je ozaj uz male... Teda to je moja skusenost a mojich kamosiek, ale vsetky sme mali sedacku PegPerego, tak neviem, ako to je pri ostatnych.

cartmanko
30. júl 2008

no my mame maxi cosi a akurat rozmyslam ci jej tam mame kupit fusak na zimu a este isofix drziacik. tak teraz neviem na 9 mesiacov sa mi to neoplati. hm.fusak stoji asi 2 a drziak asi 5. to si asi kupim rovno vacsiu sedacku ta je asi do 3 a pol roka.

kisska
30. júl 2008

hmmm, nemal by byt isofix univerzal aj pre ostatne sedacky? inak naozaj nema vyznam vyhadzovat minimalne 3,5 tis za nieco, co funguje len par mesiacov...

sirinka
30. júl 2008

my sme mali maxi cosi do 10 kil a menili sme, ked mala 9kg. maxi cosi su super priestranne, myslim, ze asi najvacsie. ale aj tak skuste radsej na bazari, alebo ci nemaju znami pozicat. kupovat to nove, pokial neplanujete este dve tri deti, sa neoplati.
inac zalezi aj od toho, ako rychlo vam bude mala rast...nasa klara to brala sprintom...

sonoga
30. júl 2008

isofix je univerzal, to je to v aute, ale tu zakladnu ma kazda sedacka inu. my sme mali tiez maxi-cosi aj so zakladnou a na zimu sme mali tu zapinaciu deku do autosedacky. Zina nepatri medzi tie mensie deti a vydrzala v nej tych 8-9 mesiacov.

cartmanko
30. júl 2008

presne isofix je v sedacke v aute rovnaky ale uz ten vrch do coho zacvaknes sedacku ma kazda znacka iny. dokonca som bol sklamany ze ani jedna znacka nema jednu zakladnu pre viac modelov.

sirinka
30. júl 2008

biznis je biznis...a oni vedia, ze ked sa zadivame nasim drobcom do oci, vytiahneme z penazenky aj poslednu stovecku... 😝

cartmanko
30. júl 2008

no mama este ekonomiku moc "nebasti" skor som vyberal podla uspechoch v crash testoch lebo blbakov v autach je vela a my na vine byt nemusime a predsa len to je ta vec co moze zachranit zivot.

mkg
autor
31. júl 2008

no malý je spokojný v sedačke 9-18kg, tiež všetko pozoruje, ale hned ako zaspí padá mu strááášne hlava, nedá sa na to pozerať, kúpila som aj ten "vankúšik" okolo krku, ale ten si malý nechce nechať ☹

mkg
autor
31. júl 2008

a aj ked dám našu sedačku akože "do lahu" tak mu hlava úplne visí ☹

danuska24
20. sep 2008

my tiez zvazujeme presun do 9-25 kg - vo vajicku je uz napratana, visia jej nozky, zacina trcat hlavicka..
nasa sedacka ma taku vlozku pre male deticky, co sa da vybrat ked bude väcsia 😉
no vyskusame, uvidime 😉

katmi
20. sep 2008

kocky a co takto autosedacka od 0-18kg.. ta sa moze tak umiestnit?? my mame taku autosedacku,ktora ma vlozku pre mensie deticky.. aj s opierkou na hlavicku,takze my nastastie riesit problem s padnutou hlavickou nemusime.. ale zaujimalo by ma,ci ju mozem umeistnit vzadu v smere jazdy.. yo a nemame izofix..

danuska24
20. sep 2008

katmi len vajicka idu v protismere , ostatne sedacky v smere jazdy

lindulak
20. sep 2008

Katmi, ja by som take male dieta nedala v smere jazdy - tie sijove svaliky su este velmi slabe, aby udrzali pri naraze alebo silnejsom brzdeni hlavicku. Niekde som citala, ze dieta do roka by malo byt v protismere jazdy, no neda sa to vzdy, ked sa uz dieta nezmesti do vajicka. Danuska, urcite by dietatku nemala trcat zo sedacky hlavicka, to radsej umiestnit do vacsej uz. Nasa mala je taky krpcek chuducky, takze sa este stale zmesti do vajicka, este ma len 8200g. Ale je to dost tesne, neviem si predstavit, ako sa tam zmestia tuckovia 😕

katmi
20. sep 2008

danuska to nemas pravdu.. my co mame autosedacku,tak je tam napisane,ze by mala ist proti smere jazdy..kym je malicka.. preto sa pytam,ci ju mozem dat aj normalne,lebo myslim,zeby to islo..

lindulak aj ked mame opierku hlavicky? ta opierka je taka,ze jej tu hlavku fixuje.. dam do albumu fotku,tak kuk..

katmi
20. sep 2008

ono ta nasa autosedacka je taka,ze ta cast,kde mala sedi,tak sa da polohovat.. ked je takato malicka,tak to ma stiahnute dole.. nieje to dobre vidno na fotke.. musela by som to odfotit z boku.. a ked bude vacsia,tak jej to vytiahnem uplne hore..

bihan
20. sep 2008

Katmi, keby som mala takú sedačku, tak ju mám proti smeru jazdy čo najdlhšie by to išlo práve kvôli tomu, čo píše lindulak... dieťa do jedného roka nemá dostatočne pevné krčné svaly alebo čo.

cartmanko
20. sep 2008

ku kazdej sedacke musi byt navod a certifikat ta m je jasne zobraze na ktorych sedackach v aute moze sedacka byt aj to ci v smere alebo proti smeru jazdy. dopredu samozrejme sedacku iba do auta s VYPINATELNYM spolujazdcovym airbagom.

weroni
20. sep 2008

myslim ze ziadne vajicko sa nemoze dat v smere jazdy. Iba v protismere, na zadnom alebo prednom sedadle, ale ak je na prednom musi byt deaktivovany airbag ak ho auto ma. Ak sa airbag neda deaktivovat nesmie sa na to sedadlo dat, musi sa umiestnit vzadu. Nase auto airbag pri spolujazdcovi nema takze malu nosim tam - aspon na nu vidim ked soferujem, vzadu by som nevidela. 🙂

dada2007
20. sep 2008

katmi...my máme autosedačku z tej istej firmy ako vy, len zrejme iný typ. Ešte stále ju máme v proti smere. Je to vlastne do 10 kg v protismere a od 10-18kg v smere jazdy. A tiež to je polohovateľná, takže ju máme v takej polohe, ako keby bola vo vajíčku 😉