Môžem umiestniť autosedačku na sedadlo pre spolujazdca?

bastilly
7. aug 2012

Ahoj chcela by som sa opytat , ci moze byt autosedacka umiestnena na sedadle spolujazdca, Dakujem

vroni
17. júl 2014

@stefo123, nechapem, co ma byt na tomto akoze nejasne. Dieta sa moze prepravovat na AKOMKOLVEK sedadle v aute za podmienky, ze je v sedacke. Bodka. Vytahovat "storocne" predpisy, ktore ponukali este obmedzenia navyse je zbytocne, nakolko uz neplatia. Policajti s tym ziaden problem nemaju, problem s tym moze mat maximalne blbec (policajny), ktory bude hladat pricinu, aby ta zotrel. Ale ked nie sedacka, bude buzerovat za nahradne lampy (tiez uz nie su povinne), rezervu alebo iny neplatny predpis. K volbam tiez nepridem s malou dusickou, lebo podla stareho zakona zeny nemali volebne pravo a novy hovori len o obcanoch a nie explicitene o zenach.... Zakon nehovori o prednom sedadle ani o prednostnom pouziti zadnych, lebo taketo obmedzenie uz nie je v platnosti. Co zakon nezakazuje je dovolene (pre obcanov), ziadne nejasnosti nie su.

stefo123
17. júl 2014

@vroni som rad, ze to mas jasne 🙂

jananinka
17. júl 2014

@michi284 vypnuty airbag??? nechapem preco, ten ma byt vypnuty, ak mas dieta vo vajicku v protismere jazdy, ale nie, ked sedi normalne v smere jazdy na podsedaku. to ti kto povedal?

michi284
17. júl 2014

@jananinka vraj by to menšiemu mohlo ublížiť. nám sa na jednom aute vypnúť dá na inom nie.

vroni
17. júl 2014

@stefo123, 😀 😀 😀, keby len ja, aj zakon to definuje uplne jasne 😎