Najbezpečnejšia autosedačka pre 10 mesačného syna

anicka766
6. mar 2017

Ahojte mamicky. Nas maly 10 mesiacov uz nechce sediet vo vajicku. Stale sa snazi posadit a dopadne to tak ze mu padnu bezpecnostne pasy z pliec. Viete mi poradit nejaku dobru autosedacku? Dakujem

bosoriak
6. mar 2017

@anicka766 Ja si myslim, ze pre 10mesacneho je stale vajicko to najlepsie. Ak si dokaze dat dolu pasy z pliec, tak je zle (slabo) zapnuty. Kym mu netrci hlavicka z autosedacky, je mu stale vajicko dobre.

Problem je ten, ze 10mesacny este stale nema dost pevne sijove svaly na to, aby mohol sediet v smere jazdy. Navyse ho nebudes moct mat vedla seba, ale vzadu. A posadzat sa pravdepodobne bude aj tak. Treba ho proste pevnejsie priputat a prisposobit cas jazdy tak, aby spal, pripadne ho niecim zabavit (hrackou, nie jedlom).

My sme mali po vajicku Romer 9-18 kg a potom Britax evolva 1-2-3 do 36kg. Ten Romer bol fajn, ale velmi nastavitelny na lezanie veru nebol. Pouzivali sme ho tak od tych 15-18 mesiacov (uz si velmi nepamatam). A ta Britax uz vobec nie je na spanie, to je pre velke deti.

momoqui
6. mar 2017

@anicka766 ahoj, pokial dieta nesedi same uplne tak je vajce najlepsie. Pozri ci ma este miesto na hlavicku na opierke hlavy a ak ma tak ho nechaj este bo vajci. Mne tu na Mk kazdy radil po vajicku Romer Britax 9-18 Kg, najprv som bola dost skepticka, ale nakoniec sme ju kupili, pretoze nam ju radili asi v 5 obchodoch na Slovensku a kedze sme teraz v nemecku, tak tu ich tiez ospevuju. Ale verim, ze su dobre, nemci maju kvalitne vyrobky pre deti. Je tych sedaciek velmi vela, treba babo posadit v obchode aby si videla ci tam "pasuje". Mne sa pacila aj od Cybex (neviem presny nazov) ta sa da aj do protismeru jazdy ale je od narodenia co sme my uz nepotrebovali

katriona1
6. mar 2017

@anicka766 pro tak malé je nejbezpečnější jízda ve vajíčku nebo v sedačce 0-18kg. která se dá upevnit proti směru jízdy, já jsem přešla na sedačku 9-18kg. ve 14- měsících a koupila jsem Romer King, jsem spokojená

dai
6. mar 2017

@anicka766 ahoj, nezapinas ho dobre, inak by si pasy dole nedalo... my sme mali britax a roemer - s oboma som bola spokojna... urcite su aj lepsie - videla som aj take za 700 - 800 euro🙂 ale realne nikde testy😉

domin85
6. mar 2017

My sme asi v takom veku riesili autosedacku malemu. Vo vajicku moze byt kym mu hlava/nohy netrcia von (co bol nas prpad) zaorven do klasicke autosedacky by nemal ist kym nesedi sam. Ked sme sa radili v obchode o autosedacke- my sme chceli 9-36kg tak nas predavac doradil s tym, ze to je velky rozsah a ta autosedacka bude zakonite bud velka pre male dieta (na sirku, vyska sa prisposobi) alebo tesna ked podrastie. Nakoniec sme vzali britax romer ako aj baby co tu pisu a uz by som do inej nesla- niektore ked som videla ako sa upevnia ze stale maju volu v ktorej sa naklanaju do zakrut.. S touto som aj na predajni na tej skusobnej sedacke triasla a tahala (ano ja som sa musela presvedcit ze ozaj drzi pevne- kludne si to vyziadaj aj ty) a fakt drzi. A jasne sedacku chod kupovat s malym, nech skusis ako on v nej sedi, ako do nej pasuje, a samozrejme pasy treba dotahovat uplne nadoraz, neexistuje aby sa ti vyvliekal, ci z vajicka ci z autosedacky..

stratilikova
6. mar 2017

Inak je sila, koľko rodičov nevie zapnúť dieťa do sedačky.... Pásy majú byť tak natesno, že medzi ne a dieťa vopchá dospelý maximálne jeden prst. V takom prípade sa dieťa nemá šancu vyvliecť von a pásy ho v prípade nehody v sedačke udržia a dieťa z nej nevyleti.... Samozrejme treba dieťa vyzliecť z bundy, hrubého overalu atď....Inak je autosedačka takmer zbytočná.