Nákup autosedačky. Ktorá značka je najlepšia?

siste
28. apr 2007

Ahojte 🙂
Rada by som vedela aké mate skúsenosti s autosedačkami zn.Recaro a Concord.
Ktorá značka a typ autosedačky je podľa Vášej skusenosti tá najlepšia.
😝 Hladám autosedačka v kategórií 9-18kg alebo 9-36kg.

libka1
23. dec 2008

zmrzka 😀 mna neotravuj, ja som len napisala svoj nazor takisto ako ty... nehodlam ta riesit dalej... ale uz si sa tu parkrat rozlucila a furt si spat, tak ta to vlastne asi bavi 😀 😀 a yanna pre mna pise inteligentnou a zrozumitelnou formou, nevidim na nu dovod utocit, a ani na teba som neutocila, spamataj sa.... inac sa uzlostis z blbosti... 😕

libka1
23. dec 2008

yanna.o aké vajíčko inglesina máš? a aký kočík? mne to naše nepripadá kolmé, asi budemem mať niečo úplne iné... ja tipujem jeho použitie tak do roka, a potom končíme... malá má teraz 7400 g ale je dlhá, uvidíme jej ďalšie tempo rastu, ona je taká špageta..... tiež mi vyhovuje že ho môžeme naklikávať na kočík 😉

kacka.va
23. dec 2008

zmrzko, možná jsme ticho proto, že jsme zrovna neseděly u netu. A rozhodně do tebe nepopichujeme a už vůbec ne proto, aby sis tu sedačku nekoupila, jen nás zajímalo, jak tam budeš vozit to větší dítě proti směru, to je celé. Já ještě větší sedajdu vybranou nemám, ale jelikož v testech většinou tychle kombinované vycházejí hůř než jiné, tak s největší pravděpodobností půjdu do Römera nebo Maxi Cosi.
A přesně jak psala libka, na Yanna píše ty příspěvky pro mě teda přijatelnější formou než ty. Má taky svůj názor, ale nikoho nepřesvědčuje, že zrovna tahle sedačka, je to nej.

zuzkagu
23. dec 2008

kacka.va presne, znovu opakujem len sme sa ti znažili vysvetliť to čo už tu bolo napísané, a zase znovu - ty si sa pýtala na typ od *9-18 kg a nie na 0-18 kg a to je rozdiel.
Inak ten odkaz na predchádzajucej strane na toho pána , tak presne tomu som aj ja písala. on je dosť dobrý odborník. POmohol mi aj teraz pri výebre sedačky pre dcérku pretože už aj sedačka v. k. 9-18 kg naám bola len tak tak (a to má Ninka 3 roky 14,5 kg a cca 98 cm), tak sme si kúpili teraz od 15-36 Cybex solution +. a som max. spokojná. Neviem si predstaviť ako by sme v nej vydržali až do 4 rokov ako je určená táto kateg.. a ešte - môj 6,5 mes. synček má terz 8300 g a cca 70 cm a mame vajco maxi cosi a je mu už len tak tak, onje dosť robustný a je u tam už tesno. Začíname pomalinky sedkať tak už za cca mesiac pôjdeme do tej byvalej ninkynej maxi cosi 9-18 kg. Inak tiež vajco používam vtedyked idem niekam kde potom ho možem nakliknut nakočík, aby som nemusela malého budiť. To vymysleli super. a ešte moj malý je strááášne zvedavý a vo vaci ked nespí tak je zvedavy a vyklána mi hlavičku do zadu na predne sklo a hladá čo by videl pekného, a potom sa mi jeduje že mu to nejde - otočiť sa.

tlapicka
23. dec 2008

ahojte, prosim o pomoc🙂 chceme koupit k rodicum nejakou obyc sedajdu 9-36 kilo, at se vyzije na popojizdeni v pripade potreby co nejvic.Poradite kterou? Aby byl dobry pomer cena vykon... vsichni mame ve svych autech roemery,ale sem tam by se hodila nejaka zalozni.... diky za tipy!!!

zuzkagu
23. dec 2008

ahoj tak ja ti odporúčam cybex solution +, objednávala som ju z českého obchodu http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=1010862, Ninke sa v nej dobre sedí a v rokoch 2006-2007 vyhrala aj ADAC skúšky.

zuzkagu
23. dec 2008

ich český obchod http://www.vanas-nabytek.cz/6155-15-36-kg/13248..., sedačka tam stojí 2090 Kč. a tu je naše origoš foto http://www.mimibazar.sk/rodinne_foto.php?id=402254

tlapicka
23. dec 2008

diky za tip. ty variabilni nemaji svoje pasy?

zuzkagu
23. dec 2008

a ha až teraz som si všimla že chceš od 9-36 kg, tak tie by potrebovali mať aj vlastné pásy, teto link čo som poslala je od 15-36 kg. ale kamoška má túto http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=4082318 a tam tie pásy sú a ona je snou tiež spokojná.

kalerat
22. jan 2009

ahojte,

nečetla jsem celou diskuzi. Rozmýšlím se, zda koupit sedačku s isofixem nebo bez. Zas tak často nejezdíme a když ano, tak jsou to delší tratě.
Co myslíte? je lepší vzít s isofixem nebo bez? je to přece jenom rozdíl v ceně o 2 tis.

petua
22. jan 2009

Kalerat, prvně musíte mít ten systém isofix v autě, bez něj Ti je sedačka s isofixem k ničemu 🙂 - my máme bez isofixu, protože máme starší auto, kde to timhle způsobem připevnit nejde, ale kdyby to náš vůůůz podporoval, neváhala bych ani vteřinu, investovat do bezpečí prcka se rozhodně vyplatí.. 😉
My jezdíme a budeme jezdit taky málo, ale to v tom nehraje žádnou roli, můžeš vyjet jednou a může se něco stát 😖

kalerat
22. jan 2009

petua my isofix v autě máme 🙂 takže v tom problém není. Máš pravdu, budeme investovat sice více,ale bude mít větší jistotu, díky moc 🙂

yasmina
22. jan 2009

My mame dve isofixove sedacky /mame dvojcatka/ a musim povedat ze som nadmieru spokojna...potah uzasny...makka...pohodlna...a co je najdolezitejsie 1 miesto v crash testoch ADAC...
http://www.maderna.sk/autosedacky/autosedacky-o...

kalerat
22. jan 2009

yasmino moc děkuji za to, že jsi napsala, tak to vážně bude sedačka s isofisem 🙂

lucenek
23. jan 2009

Holky jaký je rozdíl mezi sedačkami Maxi cosi priori a Tobi???? jo kategorie 9-18kg

ygreen
23. jan 2009

lic: priorix by měla být lepší

holky tady jsou super stránky se všema testama asutosedaček a i pan majitel obchodu strašně ochotně a opravdu profesionálně poradí http://www.autosedacky.estranky.cz/

lucenek
23. jan 2009

yg no já na to čučim a přijde mi ta tobi že má víc poloh-..než priori.....chjo jdu to studovat

lucenek
24. jan 2009

Dobrý večer, Tobi je oproti Priori novější model, je vyšší, a má lépe dělané pásy s váškovou regulací pásů pomocí integrované opěrky hlavy, jednodušeji se i poutá, ale je dražší
Priori XP a SPS jsou podobné, Pirori XP má navíc dotahování pásů a vnitřní pásy se posouvají jednodušji, u SPS se musí pásy demontovat, SPS má méně potahů, XP více, Tobi nejvíce, nejlepší z nich je Tobi.
S pozdravem Štěpán Rybníček

ygreen takže naopak..ale děkuji za odkaz tam jsem písla a to mi přišlo 😉

aponchie
24. jan 2009

MX dobrej vyber...mame Rodi a jsem naprosto spokojeni jen je to uz na vetsi deti tudiz polohovani na spanek uz nehrozi,ale bocni operky jsou fakt super ty hlavove

lucenek
24. jan 2009

apon a le furt váhám na d Britax evolva iltra123 9-36kg a tou MC Tobi

lucenek
24. jan 2009

prostě vemu Sáru a posadím ji do toho a uvidíme jak jí v tom bude, páč cestovat v tom bude ona ne já

aponchie
24. jan 2009

no to ja neznam britax tak neporadim..ja jsem taky malou do vseho posadila a to jsem si jeste tu sedacku pripla do auta a pak do ni malou ne na zemi v obchode pac jedna nam udelala pri instalaci v aute za zady takovej prostor nevyplnenej a me se to nelibilo ..baba sice cumela,ze to chci zkusit ,ale ja si to vyzkousela popjela s tim a pak sem to na netu koupila o litr levneji nez u ni 😎

lucenek
24. jan 2009

no uvidíme v cjiccu maj i sedačku z auta 😀

schwarzovka
24. jan 2009

lucenek, my máme Britax evolva 123 ultra....a je skvělá...malýmu se v ní moc líbí...v testech taky vyšla výborně 😉

lucenek
24. jan 2009

schwarz... a dá se polohovat do 2 poloh že? jaké jsou ty polohy myslím jako sklon esli více leh nebo více sed 😀

helenkaa
24. jan 2009

Lucenek, my taky máme Britax evolva 1-2-3 ultra a naprostá spokojenost. Přeji ať dobře vyberete

helenkaa
24. jan 2009

Jinak k těm polohám, tak je to více sed, do lehu mi to teda nepřijde.

yasmina
24. jan 2009

lucenek Maxi Cosi Priorifix sme skusali v obchode a je strasne strasne tvrda...
Kalerat ked mate auto s isofixom nie je co rozmyslat 🙂

helenkaa
24. jan 2009

Lucenek, ještě jsem chtěla napsat, že nejlepší je autosedačku vyzkoušet přímo s dítětem 😉 my jsme původně měli vybrané dvě jiné a po vyzkoušen nám nevyhovovaly ☹

lucenek
24. jan 2009

jj to chci jen mám v merku maxi cosi tobi a ten britax evolva123 ultra ale určo půjdu s malou