Nákup autosedačky. Ktorá značka je najlepšia?

siste
28. apr 2007

Ahojte 🙂
Rada by som vedela aké mate skúsenosti s autosedačkami zn.Recaro a Concord.
Ktorá značka a typ autosedačky je podľa Vášej skusenosti tá najlepšia.
😝 Hladám autosedačka v kategórií 9-18kg alebo 9-36kg.

hanka274
20. jún 2007

skaredka, to je jedno ci sme v cechach alebo USA, ta sedacka nieje pre tak stare dieta ako mas!!

hanka274
20. jún 2007

ze su stolicky, ktore podporuju sedacie svalstvo, to ale ani z mala neznamena, ze dieta ma sediet...
skaredka, zisti si dobre ci mas spravnu sedacku, je to dolezite, to urcite vies, ked si si ju kupila. Aby to nenarobilo viac skody ako uzitku...

skaredka
20. jún 2007

4a ale je to tam napsany:

Features

3-in-1 car seat the only car seat you will ever need
QuickFit harness system height adjusts easily w/ the headrest w/o rethreading.
5-35 lbs rear facing, 22-40lbs forward facing 40-100 belt positioning
4 position head rest adjusts with harness never needs re-threading
5 point harness, 3 position crotch strap, 3 position recline

Vlastnosti vyrobku

3 v 1 auto sedacka jedina sedacka jakou kdy budete potrebovat
rychlepadnouci popruhovy system se da jednoduse nastavit spolu s podperkou hlavy bez toho aby se musely popruhy manualne prendavat
5-35 liber smerem dozadu, 22-40 liber smerem dopredu a 40-100 liber s pasem
4 posice operky hlavy bez vyndavani popruhu
5 bodu popruhu (bezpeci), 3 posice remenu v rozkroku, 3 posice nakloneni

skaredka
20. jún 2007

baby, vyrobce by asi nerikal, ze tam muze to decko sedet, to samy policajti, kteri mi jeste pomohli nastavit popruhy primo na malou a ukazali mi jak ji tam mam posazovat. Muj lekar mi to sedatko doporucil. Vazne si myslite, ze detsky lekar, ktery se specializuje vylozene na deti a detskou chirurgii by mi rekl, ze ji muzu davat sedet kdyz by to te male skodilo???

skaredka
20. jún 2007

hanka tady je to s temi sedackami hodne prisny, pokud bych ji nemela tak jak ji mam, tak normalne dostanu pokutu kdyz me zastavi policajti. Plus takova ta mala sedacka pro miminka je jen do 66cm a nase mala uz ma 64, takze je proste cas koupit velkou

4a
20. jún 2007

skaredka,
tak u nás plně kojenému dítěti taky doporučují nedávat čaj ani vodu. Při velkých extrémních vedrech možná, ale raději častěji přikládat. V evropě je přístup takový, že dítě si žačne dělat věci podle svých schopností. Sedat, lozit, stoupat. Že se mu nemá pomáhat, protože tím přeskakuješ vývoj a stabilitu svalového tonusu. Že když malé dítě posadíš, ono sice sedí, to jo, ale pak už nechce ležet na bříšku, protože je sezení pro něj zajímavější. Jenže takhle vynechá minimálně jeden až 3 vývojová stádia svalů. Má ochablé břišní svaly, které se tím pádem jinak zapojují a některé vůbec. To samé vodění dětí za ruce, když samy nechodí. Každý evropský neurolog by ti vykarhal. A zajímal by mě princip židle, který podporuje rozvoj páteřních svalů. Promiň, ale to je fakt legrační. Nezapomeň, že jsou lékaři motivováni prodejci, takže ti naivní mámě nanutí cokoli. Já teď čtu knížku, co vydala šéfredaktorka časopisu Parents. Jsou tam rady maminek, rodičů atd. Ale někdy jsou tam fakt šílenosti. Brrrrrr.

4a
20. jún 2007

jo a o té sedačce fakt nepíšou, že je určená do protisměru. 😉

hanka274
20. jún 2007

skaredka, je neviem co to bolo za doktora, ci ste sa dobre pochopili, alebo co. Je siroko daleko zname, ze deti pokial sa same neposadia sediet nesmu-maju tazku hlavicku a tlacia si tym na chrbticu...tak isto chodenie-zatazuju bedrove kosti...
my chodime do rehabil. centrumu P. Dvorskeho Harmony kvoli takemu cvicku na nozky, aby ich v buducnu nemala "iba" ploche. Vravim iba, lebo to je max. co moze mat a su tam aj horsie pripady. Takze si niekedy hovorim-co tu my robime. mame to v ramci cvicenia domaceho...no a tam sestricky maju roky praxe, studia a vedia o com hovoria. Tak isto by to mal vediet doktor na detskej chirurgii...

andy29
20. jún 2007

Holky, musim se zastat skaredky, protoze to co rika tu opravdu presne takhle plati a ta sedacka opravdu vypada super. 😉 A je i pro Samusku. Predpokladam,ze mala uz z te nejmensi sedacky vyrostla - snugride co tu je nejvice pouzivany po narozeni je "jen" do 22 lb a 29 inch. (coz je necelych 10 kg a 73 cm) a deti by meli do toho 1 roku sedet pozadu a protoze vetsina deti vyroste pred jednim rokem z teto verze, tak pak se pouziva ten druh co ma skaredka (nekteri rodice dokonce pouzivaji uz od narozeni, aby nemuseli kupovat behem par mesicu druhou). viz http://www.toysrus.com/family/index.jsp?categor...

hanka274
20. jún 2007

andy, a skaredkyna dcerka uz ma 10 kil??

skaredka
20. jún 2007

4a jaktoze nepisou a jak potom prelozis tohle: 5-35 lbs rear facing ???

hadat se s vami nebudu, taky plne nesouhlasim s ceskou medicinou, ale to je kazdeho nazor

4a
20. jún 2007

skaredka,
tak já si rear facing vztáhla k pásům upevňovacím, ne k posazení autosedačky. Já ti to neberu, tady bez autosedačky taky nesmíš s dítětem, je za to pokuta a mínus body. Na druhou stranu je to prostě jiný kraj, jiný mrav. Prostě stará dobrá Evropa 🙂 . Takže doporučení pediatrů, který nejsou tak hnaný reklamou a výrobci. Resp. výrobci tady ještě tak nefungujou 😀 , což se o farmaceotických firmách říct rozhodně nedá.

Ale zpět k autosedačkám. Mělas říct, že je to za mořem. Zbytečně zblbneš jiný mámy a může se stát neštěstí z nedorozumění. V evropě je prostě jediná autosedačka pro dětí nad 9 kg a to od automobilky volvo. Podobný co máš ty, jsou pouze po směru jízdy. A zvyk je poutat autosedačky spíš na boku u dveří, uprostřed, když jsou autosedačky vzadu 3.

andy29
20. jún 2007

hanka, mala asi nema 10kg, ale uz je to velka holka a ta sedacka co Skaredka koupila je od 5lb, takze uplne v pohode pro Samusku 😉

andy29
20. jún 2007

4a taky jsem byla prekvapena, kdyz mi bylo receno, ze nejbezpecnejsi je misto uprostred a tak i nase mala si kraluje uprostred😉

skaredka
20. jún 2007

vzdyt jsem psala, ze jsem v usa .. no to je jedno

ja si teda nemyslim, ze by se mi nas lekar snazil neco prodat. Ma svoji praxi uz 30 let, vystudoval lekarsou fakultu v indii a potom jeste dve v usa, jeho clanky najdes ve vedeckych casopisech. Proste si myslim, ze cesko je sto let za opicema (s prominutim). Zdravotni pece tam stoji za starou belu. Hlavne teda zubari. Akorat jsem se rozcilila.

Vy si to holky delejte jak vam rikaji vasi lekari, ja si to budu delat tak jak mi rikaji moji.

Radsi uz sem nebudu vubec psat jinak me jeste ukamenujete za to, ze radsi posloucham rady sveho lekare nez kohokoliv jineho ...

4a
20. jún 2007

hanka,
buď ráda, že máš slovenskou pediatrickou péči. Já jsem v Rakousku, a tady tohle moc neřeší, pokud se rodič nestará. A taky to tady s těma vadama dětí vypadá. Nedovyvinuté kyčelní klouby, kolena, špatné našlapování, nedotočení hlavičky, nestejnoměrný obličej.... jsem teď pořád na koupališti plném dětí, takže to vidím a je mi smutno. Ještě že mám možnost využívat český a slovenský lékaře 🙂

hanka274
20. jún 2007

andy, na to vstrede sedenie su dovody ako vy pisete, tu zrozumitelne a ja som tomu pochopila.
Len ja ked si pozriem tu malu v tej velkej sedacke, ako tam je navolno, moze sa hybat doprava, dolava, po boku ma volno, nie je to na nej nalepene, nedrzi telo, tak ako napriklad pretekarom v autach, kde maju presne na mieru robene drahe sedadla, ktore maju po boku vyvysene, aby sa im nehybalo -resp. co najmenej telo. A to dieta v tej sedacke 😲 😲
neni to dobre. neni to sedacka pre nu.
A o USA-Ceskych nazorov, to snad nemusime ani preberat. Svet uz zistil ze nie vsetko z coho sme boli volakedy posraty z USA je OK. 😉 😉

4a
20. jún 2007

skaredka,
se nečerti, jsou to prostě dva kontinenty a tudíž rozdíly být musí.

skaredka
20. jún 2007

hanka, moj posledny prispevok, to decko je tam na pevno priputane remenmy, ani sa nepohne. Take popruhy maju prave zavodnici rychlych aut.
A koncim, lebo toto vazne nema zmysel.

hanka274
20. jún 2007

4a a vies kolko aj u nas takych materi je, sory ale dokaze ma to nasrat, naozaj, idem si do banky do nakupneho dajakeho centra a tam matere klabosia, strasne fesandy a decka si vezu v autosedackach, novorodencov!!!! chapes, vobec nie vo vanicke...

4a
20. jún 2007

jo a BTW,
česká neonatologie (péče o nezralce, kam patří samo pediatři) je v celosvětovém srovnání daaaaaleko před USA 😉

skaredka
20. jún 2007

muj pediatr je z indie, kteri jsou jedni z nejlepsich lekaru na svete, kde mimo jine bylo lekarstvi uz kdyz my sme jeste zili v jeskynich ...

andy29
20. jún 2007

holky, neblbnete.... co clovek to nazor, co zeme to jine zvyky...Vsude najdete i to dobre i to spatne... Toto tema ma byt o autosedackach, ne? 😉

hanka274
20. jún 2007

skaredka, ja neviem ci som slepa ja alebo co...ved tvoja mala nema nic co by jej obopinalo ramena....to nevidis? aku fotku mas v albume?? ak si ju das do vajicka, tak pochopis a uvidis o com ti pisem. boze uz nevladzem, ma to sere, lebo ti to nedokazem dajako vysvetlit, resp. ty si si to uz davno vysvetlila tak akoze sme sa do teba pustili, ako si pisala inde 😉
takze mas suma-fuk co ti piseme. USA je Nr. 1, a aj keby si tam matky vozili dieta na kolenach ako slecna Spearsova tak je to asi ok.nechcem ta urazit, len som to tak obrazne napisala...

4a
20. jún 2007

hanka,
tak já jsem jedna z těch nasíracích materí 😀 , protože já kluky měla taky na kočáru v autosedačce. Prostě přijedeš autem a na konstrukci napíchneš autosedačku. Protože vykládat a sestavovat kočár.... tak to je na bednu.

Ale to tě musí vytáčet potom poslední hit kočárek bugaboo. Tam se mimi teda rozhodně nenatáhne nožičky. 😒

4a
20. jún 2007

skaredka,
a rusové měli prvního kosmonauta ve vesmíru 😀

hanka274
20. jún 2007

inak pediater moze byt dobry, a verim ze je. To ale nemusi mat nic s autosedackami, o tom nemusi mat ani chyru ani slychu. Co teda podla mna ak ti to povedal on, nema. Opakujem, ta sedacka je velka pre tvoju kocku a ona musi byt este vo vajicku v protismere do 13 kil-ved taku tam urcite mate/ ci ste 100rokov za opicami??/ a nesmie mat ten sedacik smerom dolu.

skaredka
20. jún 2007

hanka, ok, mas starost a chces mi pomoct, chapem. Ale ja bohuzial nemam ine vychodisko. Taketo sedacky tu su a ine niesu. Su pre male babetka, ale ako som povedela, iba do 66cm, nasa mala ma 64 takze moc dlho tam uz nebude, dam do albumu foto ako ta mala sedacka vyzera a potom mi povedz ktora je lepsia.

4a
20. jún 2007

skaredka, promiň omlouvám se.

hanka274
20. jún 2007

4a, ak spi male v aute, tak na to to je, inak je to na hlavu nechavat mimi skrcene v autosedacke, rovne je spravne, moze sa natiahnut. No ved ako volakedy za cias riadne hlbokych kocikov 😉