Nákup autosedačky. Ktorá značka je najlepšia?

siste
28. apr 2007

Ahojte 🙂
Rada by som vedela aké mate skúsenosti s autosedačkami zn.Recaro a Concord.
Ktorá značka a typ autosedačky je podľa Vášej skusenosti tá najlepšia.
😝 Hladám autosedačka v kategórií 9-18kg alebo 9-36kg.

rainee
30. aug 2010

a este jedna vec - treba mat hlavne dobre auto 😉 lebo pri skodovicke asi ani sedacka za 300e nepomoze. 😝

mirka285
30. aug 2010

@avanka tie kila su len orientacne ,treba sa vzdy drzat toho ze hlava nesmie prevysovat sedacku...

luciferova
30. aug 2010

@rainee aha, ale to nie su znacky autosedaciek, ale kocikov. Je jasne, ze ked je niekto zubar, nebude operovat srdce, cize kocik mozu mat ok, ale na autosedacky su odbornici ini 😉 suhlasim s tebou 🙂

Sedacku kupitbradsej drahsiu a kvalitnu hoc aj z druhej ruky, ako lacny novy smejd...

Aj s autom mas pravdu. Ale priznam sa, ze v skov´dovke som este drahu sedacku nevidela😕 ma vlastne vzadu pasy?

ti co maju na drahu sedacku sa zvycajne v 25 rocnych vozoch nevozia.

rainee
31. aug 2010

@luciferova a to je presne to ze nie kazdy na tu drahu ma, chapeme sa 😒

luciferova
31. aug 2010

@rainee chapeme. Len si treba aj v tej situacii, v ktorej clovek je urobit prehlad a nehanbit sa poskulovat po bazariku. My mame sice romer novu, ale na buduce by som uz novu asi nekupovala. To vajicko to babo neznici...

rainee
31. aug 2010

@luciferova suhlasim, najlepsie asi kupit pouzivanu znackovu 😉

lodgermaniacka
31. aug 2010

suhlasim že vajičko babo nezničí a použiva sa tak 6-9 mes., ako sa ktore zmesti, možno aj do roka, ale dalšia vec je, že mohla byť burana, a nemusi to predavajuci priznať, ja by som teda z druhej ruky nekupila, to radšej kočík ale autosedačku nie, a tie od 9-18kg sa používaju minimalne dva roky, tak taku už duplom nie, do sedačky investujem, pretože s malym chodim aj denne v aute, ušetrim radšej inde, na inych veciach. nie na bezpečnosti, ale to je môj nazor, nie každa z druhej ruky musi byť zla

luciferova
31. aug 2010

@lodgermaniacka myslela som od znamej alebo tak., kde vies, co kupujes 🙂 ty chces fakt usetrit radsej na kociku? 😀 😀 😀

lodgermaniacka
31. aug 2010

@luciferova ja určite nie 😀 😀 😀 ale píšem že keby bolo treba tak na kočíku radšej 😉 🙂

nikolkaaa
15. dec 2010

dobry den chcem sa spytať aka je vhodna kategora pre mojho syna ma 8,5kg..dakujem

lodgermaniacka
15. dec 2010

@nikolkaaa aj môj maly ma cca tolko kg a 8 mesiacov, teraz som kupovala autosedačku od 9-18kg, ale zatial budem ešte použivať vajíčko to je do 13kg, ale len kym sa mi do neho zmesti 😉

lucadra
15. dec 2010

http://detske-autosedacky.webnode.sk/products/n...
ahojte baby, poradte, povedzte svoj nazor, je dobra??? mne sa paci, kupim si ju asi, je blbost kupovat autosedacku 9--18 kil, ked mozem kupit rovno 9-36 kil, nie?

kaja73
15. dec 2010

baby mate niekto kiddy comfort 9-36 kg tu s tym pultikom?Vyšla ako vitaz už neviem v ktorom roku,pri použivani s tym pultikom.No ja s nou mam problem.Maly mi ten pultik lavou zadnou odtlači,takže o dakej bezpečnosti nemože byt ani reč.Co robim zle?Ide ma trafit.Stala cca 6 tisic.Este to bol dar. 😠

nikolkaaa
16. dec 2010

prosim mateniekto skusenosťs autosedačkou cybex pallas 🙂

katarina.banska
18. dec 2010

ahojte,
ideme dnes vyberat autosedacku. kategoriu od 9 do 18 kg. prosim date mi typy, ktore si mam kuknut?dakujem 🙂

kpetra
18. dec 2010

@kaja73 Mě jen napadá, jestli máte autosedačku dobře připevněnou. Přijde mi nemožný, aby dítě pultík odsunulo, když je přes něj dobře dotažený pás.

kaja73
18. dec 2010

@kpetra A vy ju mate? Vieš mi mame samozasuvaci pás a aj ked to napevno dotiahnem,ono ten pas ma ešte vždy čast navinutu vo vnutri a to je to, čo robi problem.Proste to maly odtlači a odvinie aj tu čast čo bola zavinuta ešte vo vnutri .Nevieme to zablokovat ,aby sa to nevysuvalo.Neviem,či to zretelne vysvetlujem 😝 Ale ked mi vieš poradit budem rada. 🙂

kpetra
18. dec 2010

@kaja73 nemáme, ale koukala jsem po ní, když jsme kupovali. Tenkrát tu někde kolovalo o ní video, tak mi to přišlo takový logický, že se ten pás nehne, když se dotáhne a "zasekne". Ale koukám, že to tak vždycky není, i když je to divný. Přece byla v testech super.

https://www.youtube.com/watch?v=4QXnt6M5fcM
kaja73
18. dec 2010

@kpetra ja tie videa poznam.Tam to vyzera super.Inak s jednou kočkou som si vymenila IP a aj ona ma ten isty problem 😠 a este - na nasom aute sa pasy zapinaju zvonka dnu,nie tak ako na tom videu s tym maličkym baby a ja mam problem tam cez sedačku dočiahnut.Mame tucsona ,je to trochu vačšie auto a je aj s tym problem.

kpetra
19. dec 2010

@kaja73 No tak to jsem ráda, že jsme ji nekoupili. Neměli jsme možnost si ji vyzkoušet a bála jsem se právě toho pultíku. My máme STORCHENMÜHLE Starlight SP a jsem moc spokojení. Ta vaše sedačka mě fakt dostala, na tohle asi při testování nemysleli. Nešla by z tohodle důvodu třeba reklamovat? Že byste se domluvili s tím, kdo vám ji dal.

lodgermaniacka
19. dec 2010

mne pripada ta autosedačka podla videi otras, ved to dieťa ma v hroznej polohe ruky a mam pocit že ho to musi tlačiť na buško 😖 ja osobne by som ju nekupila, tiež som totiž teraz riešila autosedačku..

womenne
19. dec 2010

@nikolkaaa Ahoj my ju máme teprve par dni, ale kupili sme ju na doporučenie kamaratky. Aj v predajni nám hovorili že je velmi dobra. My sme kupovali v aprili 18-36 kg od firmy baby desing- Espiro a nedoporučujem 3x reklamacie ktore nám aj tak neuznali, preto sme sa rozhodli kupiť nove, najviac ma štve že sme ich mali ani nie rok 🙄

yennn
4. jan 2011

ahojte, viem ze sa tu uz o autosedackach diskutuje dlho, ale nejak si neviem spravit nazor.... Viem urcite ze chceme 9-18kg, tiez isofix a co do bezpecnosti urcite jednu z lepsich. Nejde o cenu, ale moj muz trva na tom, aby bola dobra (a nedivim sa mu). Nejake tipy? 😝 A este otazocka - v com je dobra ta noha trciaca z isofixu?

yennn
7. jan 2011

@musko @luciferova ahoj mozem sa spytat, ak spravne chapem, mate romer sedacku 9-18 ? Rada by som vedela ako ste s nou spokojni a ako sa drobcovi v tom sedi. Mne ta hlavicka pride prilis natesno v tych opierkach (ak hovorime o tej istej) - viem ze je to tak kvoli bezpecnosti, ale ked si predstavim ze by sme mali ist na dlhsiu trasu (ktoru maly neprespi) a on sa nemoze poriadne ani otocit von z okna.....

babyrenka
7. jan 2011

@lucadra : při výběru autosedačky záleží také hodně na tom, jak často a jak daleko budete dítě převážet. Pokud budete jezdit často, pravidelně a také daleko, je vždy lepší postupovatpo jednotlivých kategoriích a pro tuto váhovou kategorii vybrat sedačku 9-18kg. Kombinace kategorií 9-36kg je určena spíš pro občasné používání na krátké vzdálenosti. Hlavní rozdíl bývá v tom, že autosedačky 9-18kg jsou lépe přizpůsobeny váze a vzrůstu dítěte v tomto rozmezí a jsou většinou polohovatelné, takže jsou pro Vás i děti pohodlnější. Sedačku, o níž se zmiňujete, lze polohovat jedině naklápěním opěradla sedadla, ne němž je upoutána, protože nemá vlastní základnu, na níž by se mohla polohovat, také u ní bude mnohem horší stabilita sezení malého dítěte při jízdě v táhlých zatáčkách, sedačka se bude i s dítětem naklánět, než dojde k zablokování samonavíjecího pásu. Další otázkou bude ochrana malého dítěte proti bočnímu nárazu. Počítejte také s tím, že je to sedačka určená na dobu používání dlouhou jedenáct let. Při pravidelném a dlouhodobém používání nemá šanci vydržet používání potah sedačky, ale po několika letech už budete mít problém sehnat originální, protože jak se mění požadavky na bezpečnost, tak se mění i tvar a provedení skeletů autosedaček. A pokud ho již seženete, tak zjstíte, že bude stát skoro jako nová sedačka, protože není vyroben z obyčejných materiálů, musí splnit spoustu dalších bezpečnostních norem včetně nehořlavosti.

babyrenka
7. jan 2011

@yennn : ta noha, která "trčí" ze základny autosedačky je vlastně třetím bodem pro upoutání v isofixu. Pokud máte sedačku normálně upoutánu pásem, tak spodní díl pásu tvoří stejné dva body jako isofix, třetí bod proti rotaci autosedačky tvoří horní uchycení trojúhelníka pásu, který se vrací z autosedačky. To u isofixu není, isofix se zajišťuje pouze ve dvou spodních úchytech a tak proti jejímu předklonění v případě čelního nárazu, kdy má sedačka tendenci se zabořit do čalounění sedáku a tak se předklonit dopředu, brání tomuto ponoření tato noha, zapřená o podlahu auta. Pokud není isofixová sedačka opatřena touto nohou, řeší to její výrobce pomocí speciálního pásu, ukotveného přes opěradlo sedadla v kufru auta nebo z druhé strany sedadla. Například Römer u svých sedaček používá obě varianty pro třetí bod uchycení, protože sedačku s nohou nelze používat v autech, které mají před sedadly úložné prostory v podlaze ( různá malá MPV ) a mohlo by dojít při nehodě k proboření této opěrnéné nohy krytem tohoto prostoru. Nohu také nelze použít u podlah, které mají podlahu různě členitou a před nohou není alespoň 10 cm rovné plochy.

believe2
7. jan 2011

chcem vas poprosit o radu - ake su vyhodu a nevyhody isofixu? je isofix dolezity predpoklad pri hladani vhodnej autosedacky?

yennn
7. jan 2011

@babyrenka dakujem za odborne vysvetlenie 🙂

@believe2 neviem o nevyhodach isofixu (ak neratam cenu 😝 a to ze ta noha co je dolu mozno zabera miesto, ak by si tam chcela dat nakupne tasky 😀 ). Vyhody su tie, ze je sedacka pripevnena priamo o konstrukciu auta a je to dnes najbezpecnejsi sposob uchytenia autosedacky. Ja by som sa mozno nebala kupit si sedacku bez isofixu, ale moj muz na tom trva - prenho je bezpecnost najdolezitejsia, takze u nas isofix podmienkou. Ale samozrejme musis mat auto, ktore isofix podporuje - to uz dnes vsetky novsie

lojzina
7. jan 2011

@babyrenka Dobry vecer,porad nejak nemam jasno a vidim ze jste odbornik 🙂 ,muzu se zeptat,kdyz ma ted syn 16,5 kg a sedacku 9-18,dalsi mam tedy koupit 15-36?