Nákup autosedačky. Ktorá značka je najlepšia?

siste
28. apr 2007

Ahojte 🙂
Rada by som vedela aké mate skúsenosti s autosedačkami zn.Recaro a Concord.
Ktorá značka a typ autosedačky je podľa Vášej skusenosti tá najlepšia.
😝 Hladám autosedačka v kategórií 9-18kg alebo 9-36kg.

schwarzovka
24. jan 2009

lucenek...no je to spíš sed, ale malej v ní spal 1,5 hodiny (celou cestu) úplně v pohodě, ve vajíčku, takhle nikdy nespal...teda ve vajíčku se mu tolik nelíbí...když jsme ho dali do týhle, tak se tvářil vele důležitě 😀

lucenek
24. jan 2009

schwarz...děkuji

helenkaa
24. jan 2009

My jezdíme 6 hodin a v pohodě, malý v ní taky v pohodě spí 😉 a je dobře chráněná hlavička(alespoň my jsme spokojeni).

katka1981
8. feb 2009

Prosim Vas o radu. V obchode nam povedali ze Romer je najlepsia, najbezpecnejsia autosedacka. (chceme kocik Teutonia). Mame doma katalogy a v nich je Teutonia autosedacka hodnotena lepsou znamkou ako Romer, a hodnotila to ta ista firma. Tenutonia je raz tak draha. Poradte mi prosim, ktoru z nich. Dakujem.

denisab32
9. feb 2009

GRACO Logico S HP = TARIO

katka1981
9. feb 2009

Dakujem 😀

alucca
9. feb 2009

holky máte někdo zkušenosti s autosedačkou Patron vel. 0 - 13 kg? kočík máme x.lander ale sedačka mi přijde hrozně těžká a nepraktická tak jsem chtěla jinou (nebudu ji na kočík nasazovat)..patron autosedačka má jen 2 kilča a je pěkná i do ruky...

denisab32
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alucca
9. feb 2009

já jí tam nebudu upínat víš? já vím, že maxi cosi tam pasuje, mě jde spíš o to, že nám vyhovuje ta patronka jestli s tím má někdo zkušenost...

ojo
11. mar 2009

ahojky, já mám autosedačku patron a přijde mi super, je lehoučká, nemůžu si stěžovat 🙂

chtěla bych teda na ní dokoupit stříšku, nevíte jestli lze stříška dokoupit, nebo jestli existuje nějaká univerzální??

rezetka
13. mar 2009
womenne
16. mar 2009
radkar
16. mar 2009

Holky,jak je to s těma testama na autosedačku,já už jsem z toho fakt jelen. Sice jsem na této stránce:http://auto.idnes.cz/test-detske-autosedacky-se-stale-zlepsuji-fjd-/automoto.asp?c=A070528_132237_automoto_fdv našla testy některých autosedaček,ale samozřejmě tam nejsou zdaleka všechny. Tak fakt nevim podle čeho mám vybírat,abych třeba po několika měsíčním používání nezjistila,že patří mezi nebezpečné.Chci autosedačku 9-36 kg. Teď se o tom všude mluví. Teď zase stáhli z prodeje tu Ferrari, že nesplňuje normy a určitě jí hodně lidí mělo.

rezetka
18. mar 2009

No, tak nám holky asi nikdo neporadí 😀

standu
18. mar 2009

moj nazor: nekupila by som za nic na svete autosedacku 9-36kg, dieta rastie, vyvija sa, urcite ma ine potreby a naroky ked ma rok a ked ma styri, co som o nich citala....nie nie.
my mame tuto:
http://www.malvik.sk/Autosedacky/autosedacky-9-...
kupena zaciatkom roka, model 08 ma vysiel este o 50€ lacnejsie aj s postovnym z ciech, kupili sme ju takmer o polovicu lacnejsie ako v kamennom obchode 🙂
moja mala este stale nema sice 9 kg, ale do vajicka sa uz nezmestila, tak sme volili tuto, je to vitaz bezpecnostnych testov, pohodlna, mala sa nestazuje 😉 , vidi cez okno von..

silvia.t
18. mar 2009

Na trhu sú ešte stále v ponuke detské autosedačky, ktoré nespĺňajú náročné skúšobné kritériá. Pri aktuálnom teste autosedačiek, ktorý urobilo združenie európskych autoklubov spolu s organizáciou Stiftung Warentest, prepadli štri z 28 sedačiek a museli byť ohodnotené ako nedostatočné.
Tri z týchto sedačiek EitelPlastic Luftikid, Kids im Sitz Ferrari Teko a IWH Trade Max Vario Max) neobstáli pri bočnom náraze. Negatívne bol hodnotený aj model Cockpit firmy Michelin, ktorý ako jediný neobstál pri čelnej zrážke.
Pri teste sa vykonalo vyše 100 nárazových skúšok. Sedačky boli testované aj z hľadiska ľahkosti obsluhy. Dobré hodnotenie dostane detská sedačka len vtedy, ak dobre dopadnú skúšobné kritériá tak pre bezpečnosť, ako aj pre obsluhu.

http://www.baby-web.sk/Clanky/a2107-Testy-autos...

rezetka
18. mar 2009

Takže koupit raděj nejprv 9-25

sasiki
19. mar 2009

Ahojte, my chceme kúpiť sedačku dcére (2roky, 12kg a 88cm). Teraz sú dobré akcie v Nemecku na sedačky 15-36kg, napríklad concord, asi by bola dcérka do nej malá??? ☹
Čo myslíte??? Žiadna z 9-36kg sa mi nepozdáva............takže potom zostávajú tie 9-18kg?

dosa
6. máj 2009

ak sa dobre nezaradim do temy, tak sa ospravedlnujem, ale zaujimalo by ma, ci niekto ma nejake osobne skusenosti s autosedackou romer baby safe sleeper http://www.biga.sk/hlboke-vanicky/romer-baby-sa...
je to vraj jednoznacny vitaz v testoch na prepravu miminiek - tak by ma zaujimalo, ci naozaj je lepsie, vozit dieta bokom v takomto "vajicku", alebo ci nie je lepsie ak je v protismere v klasickom vajicku? rozhodujem sa medzi touto "sedackou" a romer baby safe plus http://www.biga.sk/autosedacky-0-13-kg/romer-ba... 😉

standu
6. máj 2009

dosa, podla mna zbytocna investicia. ja som sa docitala, ze klasicke "vajicka" su vsetky zhruba rovnako bezpecne. staci vsadit na osvedcenu znacku, ak chces fakt kvalitu.

dosa
6. máj 2009

mna to len tot nedavno napadlo, aj kvoli tomu, ze ked sme niekam s prvou dcerou isli autom a bola este malicka, vo vajicku, tak som si ju naklikla na podvozok, ale vzdy som sa ponahlala cim skor domov, aby v nom nemusela byt dlho. toto "vajce" mi pride take ohladuplnejsie, ze tam vlastne dieta lezi a moze lezat donemoty 😉
jaaaaa neviiiiim, este som to nikde nevidela a tiez sa mi to zda dost obmedzene tou dlzkou - urcite to nebude take dlhe ako vanicka z kocika 😀

zuzana581
6. máj 2009

Ahojte. Len pre inšpiráciu: http://www.enikibeniki.sk/shop/index.php?page=s... Ja som si kúpila túto autosedačku. Je perfektná. Má aj taký vankúšik pod zadkom, na to, aby to najmenšie miminko bolo v takej rovnej polohe. Super poťah a pekné farby. Dá sa k nej kúpiť aj základňa, ak by niekto chcel. Inak sa oplatí kúpiť v čechách, alebo cez ich eshopy, lebo tam som jú kúpila o 30 € lacnejšie ako tu v kočikove.

standu
6. máj 2009

ja neviem, my sme s vo vajci cestovali dost, po lekaroch.....KE, BB, Dunajska Luzna...a mala to vpohode "prezila", nic jej nie je. na to, ze ma hypotoniu sa divia, ako krasne drzi chrbatik.
my sme ju mali vo vajci do januara, t.j.11mes. este stale nema vahu na autosedacku 9-18kg, ale tam sa uz nezmestila. teraz ma 14messacna skoro 8kil 😀 😀 (ja viem, ze to je dost extrem, ale stane sa.....tak neverim, ze by som 11 mesacne decko mohla v tej vanicke vozit, no nie?

dosa
7. máj 2009

no ten sleeper je pisany do 10 kg, alebo 6 mesiacov. takze urcite to nebude nadlho. naozaj len do tej doby, kym dieta nesedi. mame doma aj klasicke vajce po starsej dcere - romer baby safe, tiez je tam pod ritkou ta poduska, ale pamatam si, ze nejak extra dlho sa tam tiez nezmestila - mozno do 8-10 mesiacov. je tam taka posuvna opierka hlavy a dost skoro jej to bollo nizke, tlacilo jej to na plecia. potom mame v komore este sedacku 0-18. ale tam nebola ta opierka hlavy, tak som s tym nebola moc spokojna, ked zaspala, vzdy som jej musela podkladat niecim hlavu. vacsinou cestujeme same, tak to bola otrava... teraz ked cakame druhe, tak uz viem, co mi chybalo a comu by som sa chcela vyhnut - videla som kdesi na nete, daju sa dokupit take dodatocne opierky hlavy, asi si obstaram aj to - nech nemusim riesit zase dalsiu sedacku - moj muz by to uz neprezil 🙂

standu
7. máj 2009

tak na pol roka je to fakt zbytocna investicia. ja som tiez poskulovala po dodatocnej opierke hlavy (teraz mame maxi-cosi priorifix) ale nakoniec som nevzala, podla mna by jej to zavadzalo, neznasa byt nejako obmedzena v pohybe. ked zaspi, tak jej podlozim hlavu plienkou. ale to sedim s nou vzadu 🙂
dosa, ved vajcia maju vsetky hadam tu zmensujucu vlozku pre malinke babo. nase vajco ma len to,ziadnu podusku pod ritku.
ten sleeper vyzera podla vzrastu dietatka, ze niektore by tam voslo aj 9mes a niektori macikovia tak do 5mes. ja by som na tvojom mieste vytiahla ten romer, ked sa don uz nevojde, tak oprasis tu 0-18 a od 9kg byy som vzala nieco take ako mame my 😵 😵 😵 😵 😵

dosa
7. máj 2009

standu - tie romerky vajicka nemaju zmensujucu vlozku, lebo maju tu opierku hlavy uz zabudovanu a pre uplne malinke deticky do cca 4 mesiacov je tam taky vankusik pod zadok, je to len taka podusticka na zjemnenie toho uhla medzi operadlom a sedacou castou - dobra vec 😉

do jula mozem este podumat 😀

standu
7. máj 2009

no vidis.....ja by som nedumala, romerka je romerka

moko123
14. máj 2009

kto vie ako sa vola alebo kde sa da kupit ta podložka do autosedačky pod zadoček čo dava zuzana 581 link tušim to ma iba tato autosedačka chcela by som to kupit samostatne viete niekto niečo otom???????? dakujem

dosa
14. máj 2009

moko - tu podlozku pod zadok som este samostatnu nevidela (osobne), ale my mame vajicko romer baby safe a tam je tiez. bolo to uz vo vybave. je tam na potahu na to nasite take vrecko, do ktoreho sa to dava aby sa to neposunulo a drzalo na mieste. ak by si chcela, mozes si take vyrobit, je to len taka podusticka na sirku vajicka vyplnena nejakym vatelinom (alebo ako sa to vola). ale ak na to nemas na potahu vrecko, musis to tam nejak inak pripevnit, aby sa to neposunulo a nenarobilo viac skody ako osohu 😉