Nákup autosedačky. Ktorá značka je najlepšia?

siste
28. apr 2007

Ahojte 🙂
Rada by som vedela aké mate skúsenosti s autosedačkami zn.Recaro a Concord.
Ktorá značka a typ autosedačky je podľa Vášej skusenosti tá najlepšia.
😝 Hladám autosedačka v kategórií 9-18kg alebo 9-36kg.

hanka274
20. jún 2007

hanik, no jasne, o takych nehodach sa ani nebavme radsej, to neprajem nikomu. To je v pase potom vsetko. Ale pri takych mensich nehodach su tie autosedacky ozaj zachrancami zivota...
no ja viem, ze pri vacsej nehode nepriputana vyletim aj zozadu ked sedim za sedadlami, ale predsa mam tam to sedadlo a malo by ma chranit ak budem priputana...ale v strede, neviem, mne sa to nelubi uz na pohlad. Na druhej strane to co vravis o bocnych narazoch je pravda ked si to predstavim...neviem...
....vratme dobu kde ludia chodili na kococh a konoch, nikam sa neponahlali....ziadne buracky....len by sme si takto vypisovat nemohli... 😀 😀 😀

4a
20. jún 2007

hanka,
no když byli koně, tak se splašili a to byl pak šrumec 😀

hanik
20. jún 2007

4a, tak my mame uz na prostredni sedacce ten tribodovej pas co maj vlastne v aute vsichni jak v predu tak ty bocni vzadu ..samozrejme ze pripoutavat sedacku jen tim pres bricho je blbost. ..teda alespon myslim? protoze jsem jeste zadnou sedacku nepripoutavala. 😅
hanko, jediny co si taky rikam, ze je lepsi sedet za sedackou bud ridice nebo spolujezdce je to, ze kdyby neco prolitlo prednim sklem tak to jde primo doprostred. 😖 ...ale zazila jsem bouracku pri sedesatce ...coz neni nijak zavratna rychlost a co jsme pak koukali, ze se vsechno stalo, tak je myslim uplne jedno kde sedis, protoze jsme koukali na nektery veci, jak dopadly a vubec jsme netusili, ze chytej totalne zcestnej smer. 😲

hanka274
20. jún 2007

veselo....divoko...ved to ja len tak na okraj....no ale nebolo im dobre inak, ziadne stresy, primitivne rozmyslanie...co ich trapilo????

4a
20. jún 2007

hanik,
to jo, když je pás uprostřed ten ze zhora, tak to jde, jasně. To je u těch širších aut. Třeba corsa nebo malej ford nic takovýho nemá. Nebo felicie, octavie, což jsou asi nejběžnější auta.

Hanka,
je třeba trápila prdel, omlácená od sedla 😀 😀

hanik
20. jún 2007

4a ..mame fabku ...sice combika ale je to do tridy malych aut. 😉 ..spis jde o to, ze mame model 2006, tak tam uz to mozna davaj jako automat u tech novejsich typu?? 😕

hanka274
20. jún 2007

🙂 🙂

4a
20. jún 2007

hanik,
já jezdila fabií před 5ti lety, a tenkrát tam určitě nebyly. Ale bylo to služební auto. Třeba se dá auto objednat s prostředním horním zapínáním. Možná to bude tím, a nebo už to standartně takhle nabízejí. To už nevím.
Takže to máte dobrý, můžete jet se třema autosedačkama vzadu. Já přemýšlela, jak to řeší ostatní, když by měli mít 3 autosedačky a auto nemělo prostřední horní zapínání.

hanik
20. jún 2007

4a, ja nevim, jestli je to standard nebo ne ..jsme kupovali predvadecku, takze tak jak byla, tak jsme to dostali. 🙂
..no ja si myslim, ze by se nam tam stejne 3 autosedacky dozadu nevesly 😉 ..na sirku je to fakt uzoucky. 😒 ..kazdopadne bychom byli radi za 2 deti, tak to by se tam mely naskladat v pohode 😎 ..a tim padem by bylo i vyreseny upnuti sedacky ..kazdy by sedelo za jednou predni a uz je jedno co z toho je vyhodny. 😉 ..uprostred by nesedel nikdo 😝

4a
20. jún 2007

hanik,
předváděcí auta bývají nejlépe vybavené, takže ten pás bude asi "nadstandrt". Ale to je jedno, hlavně že ho máte a dá se v případě potřeby využít.
No a taky se může přihodit, že napodruhý to budou 2 najednou, člověk nikdy neví 😀 😀

hanik
20. jún 2007

4a, nestras 😀 😀

4a
20. jún 2007

hanik,
no počkej. Tady je víc maminek, co jim dvojčátka našli až ve 14tt 😀 😀 když tak koukám na tvoji vizitku 😀 No a i tak se začalo rodit víc vícerčat 😉

tilly
20. jún 2007

ja mám trojbodový pás aj v strede, len isofix mám len na tých krajných sedačkách...

inak sa teším, som si vydražila romer vajíčko za dobrú cenu, len mi chýba jeden detail ... dieťa 😀 alebo aspoň tehu 😲 😀

janula203
20. jún 2007

ahojky dievcata, my sme mali do roka peg perego, aj ku kociku, boli sme spokojni....a teraz mame od 9 do 18kg Romer s isofixom, bola ot sice cenova palka....ale bezpecie nam bolo prednejsie...aj ptah je super....dokonca maju v ponuke tri druhy potahov....

skaredka
20. jún 2007

4a no tak ta moje sedacka ma svoje vlastni pasy kterymi ji pridelas do auta, navic moje auto ma normalni pasy, jako ma ridic a spolujezdec, plus tam jsou haky na podpurne pasy, takze ta autosedacka se ani nehne. Nevim jak v cechach, ale tady u nas decko do jednoho roku musi sedet pozadu, proti smeru jizdy, takze sedacka se jen otoci a je to. Uz ji mam v aute, tak pak vyfotim a dodam foto do alba.

skaredka
20. jún 2007

ja teda nevim, ale tady se sedacky normalne poutaji i tim obyc spodnim pasem, spodkem. NO a kdyz uz je decko velky, tak se sedacka upouta spodnim pasem a potom jeste dite normalnim pres sedacku, ale to uz musi mit vic jak 20kg. No a do tech 15kg nebo do jednoho roku proste musi sedet proti smeru jizdy.
Uz jsem dala foto do alba a koukala jsem, ze ta sedacka proste nemuze vylitnout prednim sklem, protoze se nevleze do diry mezi sedackami. Dite taky nevilitne, protoze vlastne kouka na zadni sklo. Maximalne se muze prastit celem o zadni sedacku, ale zase je pripoutany k ty autosedacce, ktera se ani nehne (zkousela jsem to).

4a
20. jún 2007

skaredka,
a jsi si jistá, že je to sedačka určená do protisměru jízdy? Totiž tak vůbec nevypadá. Hlavní důvodem k této domněnce je ta, že sedák dítěte je v této poloze z kopce. Sedačku pro větší děti existuje jen jedna a vyrábí ji volvo. Aspoň co jsem četla v poslední době na motostránkách. Jinak do protisměru je určené vajíčko, ale to hluboké, kam se to 13ti kilové dítě vejde bez přesahování hlavy. A vajíčko jen spodním pásem nepřipoutáš. Poutá se dole a nahoře přes nohy, pokud není rychloupínák, ale i tak něco musí být nahoře. 😒

hanka274
20. jún 2007

skaredka, zisti si to co pisala 4a, mne sa to teda vobec nelubi...tak ako pise, ze sedak dietata je z kopca, a pri sedacke v protismere by to tak podla mojich zisteni nemalo byt. A na pohlad ako tam mas drobca....sa mi zda prehnane velka, na 3 mesacne dieta je velmi velka, nic po boku hlavicky tam nieje?? je strasne volna v tej sedacke, po boku. Klasicke vajicko telo obopina...chapes...
podla mojho pohladu ta sedacka vyzera byt ta v poradi druha-tretia. Ta 1+, nie 0+-teda vajicko.

eleanor911
20. jún 2007

skaredka a jsi si jistá,že to tak má opravdu být?co když to do vás napere někdo ze zadu a na malou se vysype sklo 😅 😔 a právě s tím podstavcem bych řekla,že autosedačka krásně zapadne do sedačky,teda když je obráceně,tak jak je to u nás 😉

4a
20. jún 2007

a mimi je tam v poloze seďmo, a ne v ležmo, tak jak ve vajíčku. Takhle malé mimi ještě nesedí samo, takže by se sedět nemělo dávat.

skaredka
20. jún 2007

no ja vam holky nevim, ale na krabici je to tak napsane, instalovali mi to na policejni stanici a dokonce mi rekli, ze je to jedna z nejbezpecnejsich sedacek. Nevim jestli vsechny umite anglicky, ale tady jsou stranky o te sedacce http://www.toysrus.com/product/index.jsp?produc...
na obrazku je v pozici dopredu.

eleanor911
20. jún 2007

tak bych řekla,že ta sedačka je od 9kg do 36kg 😅 určitě nebude od narození,protže v té sedačce dítě leží a nesedí 😝 a všimla jsem si,že malé jsou teprve 3měs a na spoustě fotkách už ji posazuješ 😲 zkus juknout do téma sezení se to myslím jmenovalo 😉 holky tam toho hodně napsaly o předčasném posazování 😉

hanka274
20. jún 2007

skaredka, viem iba zaklady, takze nedokazem si to cele prelozit doslovne.
Ale ak je na obrazku v pozicii dopredu ako pises. preco si ju davas opacne.

skus sa opytat v nejakej predajni aut, alebo tam kde si to kupila, a nezavisle aj u ineho predajcu takych sedaciek. Aka to je znacka. A tam kde si ju kupila tam ti ju predajca neskusal, nevysvetloval??

4a
20. jún 2007

skaredka,
ale tam není ani slovo o tom, že je určená na upevnění v protisměru jízdy. Fakt to není ona. A pozicí tak malýho mimi v něm, mu jen ubližuješ. Jeho tělíčko není ještě dostatečně zralé na takové cestování. Ale my myslíme evropsky 😉

4a
20. jún 2007

jinak ale vypadá super, a brala bych ji pro rok a půl starý dítě, co má alespoň 10 kg.

eleanor911
20. jún 2007

tak proč ji máš obráceně,když je na obrázku po směru jízdy? 😕

skaredka
20. jún 2007

holky v cechach je to asi jinak. Tady mi zase zakazuji davat diteti caj nebo i vodu do 6 mesicu. Bylo mi od naseho pediatra doporuceno koupit zidli ktera podporuje paterni svaly na sezeni a ta je od trech mesicu. Na tech strankach jestli jste si vsimli pisou ze je od 5-100 liber (2.23 - 45.36 kg) Tady je vsechno hodne hlidany a vsechno musi projit spoutou testu a kontrol nez to tu povoli a nemyslim si, ze by prodejce (nejvetsi obchod pro miminka v usa) napsal ze muze tam decko byt od 2.23kg kdyz by nemohlo.

tilly
20. jún 2007

a baby, ako je to vlastne s tým isofixom? pre vajíčko je to vlastne len základňa, ktorá zostáva v aute a inak sa vajíčko vyberá napr. na kočík, alebo ako to je?

hanka274
20. jún 2007

skaredka, aj ja som si vsimla, ze mala dost sedi, to nesmie take male babo...ja neviem, strasne vela mamin to robi, nechapem preco, nepouzivaju vanicky, supnu novorodenca do sportoveho kocika, chodia za ruky s dietatom ktore sa este same nepostavilo-a neskusa chodit same....to su veci, ktore sa robit nesmu, staci sa opytat doktorov. Dieta sa SAME musi posadit, dieta sa SAME musi postavit. nevravim, ze ty si ta, co vsetko toto robi, ale to sedenie je ozaj nespravne.
A k tej autosedacke-teraz zacal u nas na SR platit zakon o sedackach a cele dni v radiu hovorili len o tom...a aj o tom, ze je velmi nebezpecne a dovody nefunkcnosti a nesplnenia jej ucelu je zle zabezpecenie, zle ulozenie, nedodrzanie hmotnosti....

eleanor911
20. jún 2007

podložku pro mimi tam sice je,ale to by se musela dát nějak sklopit,aby to mimi mohlo ležet ne?a nechávat dítě sedět od 3měs jen prot,že jsou na to židličky se mi zdá divný...přeci nemusíš dělat vše podle nich?můžeš se na to zeptat třeba na www.doktorka.cz nebo si tu projdi nějaké diskuse 😉