Nákup autosedačky. Ktorá značka je najlepšia?

siste
28. apr 2007

Ahojte 🙂
Rada by som vedela aké mate skúsenosti s autosedačkami zn.Recaro a Concord.
Ktorá značka a typ autosedačky je podľa Vášej skusenosti tá najlepšia.
😝 Hladám autosedačka v kategórií 9-18kg alebo 9-36kg.

hanka274
20. jún 2007

skaredka, hej, to mas pravdu, som taka starostliva prehnana koza. 😀
ved ale vajicka tam musite mat. Romer, Concorde, alebo ako pisala Silente, a my uz sme si taku objednali, takej znacky sa vyrabaju aj sedadla v zavodnych autach...zn. Recaro, alebo ine vajka nemate?? 🙂

4a
20. jún 2007

hanka,
mě teda kluci vytuhli v autosedačkách vždycky. Já měla MaxiCosi Cabrio Fix, a ty by jim byli i snad ve dvou letech, neb jsou hluboké a hlavička jim v roce a půl rozhodně nepřečuhovala. A ještě se dala udělat hlubší, na to jsem přišla až když jsem je prodávala 😀

skaredka,
tady se vajíčko vyměňuje v okamžiku, kdy hlavička přečuhuje opěrku hlavy. Ne podle délky mimi v cm. Záleží tedy na vajíčku, některá jsou hluboká, ty bývají zpravidla i dražší. Některá jsou hodně mělká a bohužel mimi ještě nesedí, ale už se do vajíčka nevejde.

hanka274
20. jún 2007

a hlavne aj podla kil-to je tiez velmi dolezite, nesplnia vyznam, pokial je babo tazsie...

skaredka
20. jún 2007

tak foto je tam .. takovehle jsou vesmes vsechny ty sedacky co tu mame na prodej. Na vsech je vaha a delka ditete do ktere tam muzou sedet, jakmile presahne tak se musi vymenit sedacka protoze uz to neni bezpecne.

skaredka
20. jún 2007

no ta sedacka co mam je do 9kg a do 66cm. Ak presiahne jedno ci druhe uz tam to dieta neieje bezpecne. Potom uz su tie co mam tu novu. Ale ak je dieta este male tak musi sediet proti smeru jazdy, kvoli bezpecnosti. Niesom jedina ktora to tak ma. Tu auto sedacku mi neodporucil lekar, ten mi odporucil take zelene kresielko. Sedacku mi schvalili na policajnej stanice kde ich instaluju a kontroluju ci su spravne nainstalovane v aute.

skaredka
20. jún 2007

a zabudla som napisat ze to co ma okolo hlavy som dokupila, lebo jej v tej sedacke bez toho lietala hlava

hanka274
20. jún 2007

skaredka, ano !!!!!!!!!!!!!
to je ona, to je este pre tvoju malu, ja neviem ako ratali tych 66 cm, naozaj! Pretoze: tvojej malej hlavinka este nepresahuje opierku za 1, nozky su v pohode, a este nema 9 kil, teda myslim, ved ma len 3 mesiace.
Takze toto je vajicko, to je pre tvoju malu.
Pozri moje foto v albume. My mame 1 rok a stale mame vajicko, pretoze malej hlavicka nepresahuje-pozri, a nemame este 13 kil-sedacka je od 0 do 13kg. Takze splname a ochrani nas.
Snad sa uz chapeme. Pouzivaj prosim este tuto 😔

4a
20. jún 2007

skaredka,
no my v roce měli horko těžko 9 kil 😖 . A neďurdi se, fakt jsou to dva kontinenty a žije se na každým prostě jinak. 😉

skaredka
20. jún 2007

hanka, ja som skusala co sa stane ked je naraz, ked je v tom vajicku tak nieje dostatocne priputana, tie pasy su na dve veci, ked je v tej velkej tak tie pasy ju nikde nepustia. Ja som si to doma skusila. Ver mi. Preto aj som kupila tu velku, lebo v tom vajicku nieje dost priputana.

hanka274
20. jún 2007

skaredka, ano to okolo krku-hlavky treba mat, pokial si tak ozaj "dospelacky"nedrzi hlavku sama, my sme to mali asi do 5 mesiacov.
ale to je ona!!!!!
co nepises??

skaredka
20. jún 2007

mala ma teraz 7.3kg ma necele 4 mesiace, meria 64cm

4a
20. jún 2007

skaredka,
tak to souhlas s tím vajíčkem a poutáním. My poutali pětibodově, jako to máš v tý velký autosedačce, kolem kyčlí. To vajíčko bude asi starý model, protože tady takový poutání asi neuvidíš.

hanka274
20. jún 2007

akoze nieje dost priputana??? to je nezmysel. Tie pasy sa ti musia dat regulovat, napriklad ked bola mala naobliekana, tak som jej ich takym tlacitkom medzi nozkami povolila, ked mala menej vrstiev na sebe, tak som zase potiahla taky kusok pasika a oni sa posunuli-zuzili. Vsetko podla mojej sili, nic nebolo nadstavene na dajake rozmery. Ak som si to posunula o 3, 49 cm, tak o tolko, nebolo to nadstavene len na 1cm, a potom skok na 3, 5 a tak. Musis si to prisposobit, to musi tam byt... 😕

skaredka
20. jún 2007

hlavu si drzi perfektne, vobec sa neknise, aj ked ju dam sediet napriklad na gauc tak nespadne. Ked je v tom vajicku tak sa dokaze zdvihnut do polosedu. Proste je silna. jasne keby som videla, ze jej hlava pada a ze to s nou mava ako s travou vo vichrici ked sedi tak ju urcite nenecham sediet.

4a
20. jún 2007

tak koukám uvidíš 😎

skaredka
20. jún 2007

4a no presne, tak jak pises, proste ty pasy v te male jsou s prominutim na hovno. Koupila jsem tuhle novou protoze ma skvele doporuceni, je bezpecna a muse se pouzivat uz od narozeni. Vazne holky, kdyby to nebylo vyzkouseny pro malinky miminka tak to tady vzivote neprojde kontrolami. Jsou tady na to hodne prisny.

hanka samozrejme, ze sa to da posunut, ale aj tak tam nieje dost priputana. Ako pisala 4a, nema priputane nohy, ide tam iba pas pomedzi nohy a okolo krku a to mi velmi bezpecne neprijde.

Proste mi prislo jako vyhazovani penez koupit novou malou sedacku a potom zase velkou, kdyz tu velkou uz muzu pouzit od narozeni. Plus ta velka se da nakonit, takze tam napul lezi napul sedi. Na tech fotkach je v sedici poloze, musim ji potom v aute naklonit

hanka274
20. jún 2007

skaredka, to je super, ale nic neobvykle, nehnevaj sa. To robila aj moja krpana, ale sediet netreba este pokial si nesadne sama od seba, teda vacsinou sa postavi na 4 a z toho sa prehupne na zadok. Len tak ako to vidis ty, ze sa zdvihne z polosedu do sedu, tak to nespravi ani v roku, to by mohla rovno uz posilovat brusaky. Takze nedavaj ju sediet-to je moja dobra rada, naloz s nou ako chces, ty si maminka Samusky, je to tvoja osobna vec. 🙂
no ale to vajicko je este pre vas, nemate este 9 kil, a tak skoro ani mat nebudete, pretoze deti cim dalej tym menej priberaju, myslim tym rychlost. nie ako v prvom mesiaci...
no a ta hlavicka tiez je ok, ani o tu striesku si to este ani neobtiera...a c sa tyka tych pasov, skus si takuto zohnat len novsiu, teda neviem ako je to s tymi pasmi co mas ty. Ale typ sedacky je pre vas este vajicko...kukla si tie moje foto, ako tam je Hani v autosedacke??

k tomu, ze ta druha sedacka je takmer od narodenia...aj tu predavaju sportove kociky "vhodne od narodenia". Ale po pravde je to blbost a skor ci neskor sa to vyplavi na povrch, bude v TV, ze to budu snad postihovat a blablabla...nie je to pravda, deti by mali byt do 6 mesiacov vo vanicke, teda zavisi od velkosti bejby. a sportove kociky su az od 6 mesiacov-ako zatial vacsina je tak spravne pisana.

takze sme sa pochopili, skus kuknut to vajko, maj ju este v tom 😉

hanka274
20. jún 2007

skaredka, ale ved ona bola priputana na foto spravne, ako ma vo vajicku byt. co tam chces na nohach privezovat...mne ich priviazali pri porode a to pred porodom ma ubezpecovali, ze to je take neprijemne a ze to nerobia, blbci, bolo to neprijemne a spravili mi to...
no ale to len tak na okraj, ma napadlo

4a
20. jún 2007

hanka,
skaredka má na mysli pětibodové zapínání. Já to měla u vajíčka taky, takže jsem to brala jako samozřejmost, ale jak koukám tak to není samozřejmost. Jde o to, že mimi má pásy od ramen, od boků/kyčlí a oba se sepnou mezi nohama. Takže mimi prdelkou ani nepohne. Což je zase lepší varianta a proto i dražší varianta zapínání u vajíček. Ty tříbodový mi přijdou málo.

skaredka
20. jún 2007

hanka proste mi pride ze v tom vajku lieta, tio mas jedno, este tak mesiac planujem pouzivat tu malu. Mam otazku, mojej kamaratky mala ma 8 mesiacov a este sa nevie sama posadit. Ked ju posadis tak sa knise a vetsinou spadne, na vsetky styri sa tiez nevie dat, iba zdvihne hrud na rukach, ako ju teda ma krmit ked by ju nemala dat posadit????

4a
20. jún 2007

skaredka,
třeba v tom vajíčku, nebo v lehačce, kde je v polosedě s opěrou.

skaredka
20. jún 2007

4a no jo, ale ja jsem zase vsude cetla, ze dite se ma krmit jenom v sede.

4a
20. jún 2007

ale sed takový, jako je např. na fotce, co jsem přidala do albíčka 4a

4a
20. jún 2007

jako je v autosedačce vajíčku, nebo v lehačce. Ne kolmo, aby se nezatěžovala páteř, kterou ještě nedrží zádové svalstvo.

skaredka
20. jún 2007

4a, hmm, tak to potom jo, ale ted jsem koukala do albicka hance a ma tam malou v takovem tom baby carier, jakoby batoh na brichu kam to mimco das a to se prave tady u nas vubec nedoporucuje, protoze to nici pater. Ale vsude je to fakt jinak.

hanka274
20. jún 2007

skaredka, pouzivaj ju do 9 kil-to je moje odporucanie. Len ja to co som videla, a to bol len pohlad, mne lietala v tej velkej, nie vo vajicku, v tom vajicko este mala rezervy, ktore moze mat este ozaj do tych 9 kil.
V opacnom pripade-prepac, ale musim to pre moj klud napisat-prajem vam aby sa vam nic v aute nestalo, ci mensie, ci vacsie, prave kvoli moc velkej sedacke pre toto obdobie tvojej dcerky...
a co sa tyka tej kamosky...pockaj ja si kuknem do papierov, ze presne kedy mala sedela....takze, moja dcera skor chodila ako sedela, na tom nic nieje, a to o mesiac. Stala v 6 mesiaci, posuvala sa okolo stola SAMA, ja som s nou za 4 nechodila! , a v 7 zacala sediet. A zhoda nahod, do 7 mes. som LEN kojila azacali so zeleninkou v 7 mesiaci, takze uz cerstvo sedela. Ale ked si vezmes, sedela od narodenia v autosedacke, lenze nesedela na gauci, na zemi. Proste deti sa nemaju tak davat. Ale samozrejme pri jedle to je nieco ine, na to tie sedacky su, a tam ma spustene nohy, to je uplne ina poloha pre svalstvo ako sedenie. Napriklad ja malu masirujem s takym jezkom-loptickou po chrbate, ale musim len v lahu na brusku, alebo v sede na detskej stolicke kde ma spustene nozky, nie v normalnom sede...
takze to kludne moze posadit, ale nie ako babiku z vitrinky dat sedet na gauc a pod.

skaredka
20. jún 2007

a ani ten mantinel co ma hanka v postylce se nema davat, kvuli SIDS

hanka274
20. jún 2007

skaredka, 4a ma pravdu, to lehatko je uplne najlepsie na krmenie, lepsie ako ta stolicka a k tomu vaku pre deti...sme ho pouzili len na dovolenke, ked mala mrncala co jej bolo zrejme dlho vo vanicke, chcela kukat na stromy alebo co, mali sme ju tam dohromady asi 10x od narodenia. Naozaj, viem, pretoze ako pises kvoli tej chrbtici....to zatazuje...

4a
20. jún 2007

skaredka,
tady jsou na ty klokanky a šátky dva tábory. Jedni pro, druzí proti. Třeba na šátkování v sedu je u rakouskýho orthopeda velká cedule zakazující. Že to vede k chybnému postavení kyčelního kloubu.

hanka274
20. jún 2007

a ten mantinel?? tomu nerozumiem...

a vraj sa kvoli SIDS-ked uz pises o tom nemaju davat babetka spat na brusko, no a ja som prave len tak davala, kvoli inemu dovodu a to-si myslim, castejsiemu-kvoli zvrackaniu, vyvrateniu mliecka, nezadusi sa. Volakedy nas mamky len na brusko davali a ziadne SIDS nebolo...

ale tomu mantinelu nerozumiem, nam to plni ucel toho, ze si neobucha hlavinu o tie drevene tyce-ale to ked bola malinka, a teraz, ma nevidi, ked ju spehujem ci spi, alebo nie... 🙂