Nákup autosedačky. Ktorá značka je najlepšia?

siste
28. apr 2007

Ahojte 🙂
Rada by som vedela aké mate skúsenosti s autosedačkami zn.Recaro a Concord.
Ktorá značka a typ autosedačky je podľa Vášej skusenosti tá najlepšia.
😝 Hladám autosedačka v kategórií 9-18kg alebo 9-36kg.

stresmenka
12. apr 2010

dievčatá ďakujem za rady , ale ako je to s polohovaním ja to neviem nikde nájsť do akej polohy sa dajú sklopiť. my veľa cestujeme a preto hľadám pohodlnú aby sa v nej malý aj vyspal. teraz máme super až do ľahu ale už nám je malá .-(

musko
13. apr 2010

stresmenka - Romer aj MaxiCosi 9-18 polohuješ jednou rukou aj počas jazdy, Kiddy musíš napolohovat pred jazdou. V Romerovi je tá odpočinková poloha super - Petrík tam spával cestou na SKK aj 3hodinky v kuse :o)

brisilda
29. máj 2010

ahojte kocky ake mate skusenosti zo zakladnou do do auta pod autosedacku? zvazujem jej kupu no noviem ci sa to opalti alebo nie mam autosedacku bebeconfort creatis fix dakujem za rady

robin154
29. máj 2010

ahoj, my jsme základnu měli - mám ji i s autosedačkou v inzerátech. A byli jsme spokojení, u romer je to jednoduché a rychlé, nemusíš pásat a ani dítku ten pás nikde nepřekáží. Když jsem náhodou jela jiným autem, tak mi to pásání trvalo podstatně dýl než jen nacvaknutí do sedačky, ale nevím, jak je to u jiných značek 😉

robin154
29. máj 2010

sorry - nacvaknutí do základny samozřejmě...

brisilda
29. máj 2010

robin dakujem za radu my mame super autosedacku pas malemu neprekaza ale mne vadi to priputavanie nakolko sa stale ponahlam a priputat maleho bezpecne v aute je zdlhave 😝 preto som chcela vediet nazor ako to je s tou zakladnou 😉 ja si rada veci zjednodusujem pokial to je mozne 😀

lucinka4
12. jún 2010

ahojte,chcem sa spytat ci mi viete poradit..mala ma 4 mesiace ale uz jej nozicky troska trcia z vajicka...vadi to?mavam ju protismeru jazdy,zatial sa da.od vrchu ma hlavicku este daleko ale ked ju dam vyssie tak sa vzdy zosuchne 😖

heryna
12. jún 2010

Nevadí nohy, hlava musí být schovaná

xkacatkox
14. jún 2010

holčinky, potřebovala bych poradit, uvažujeme o koupi maxi cosi Tobi nebo Priory, máte zkušenosti???pořád se nemůžeme rozhodnout, potřebujeme hlavně širokou Matýsek má 11kg a 8mm

mia1111
14. jún 2010

@xkacatkox - ja som síce naživo videla iba Priori XP - tá je super, ale o Tobi hovoria, že je užšia - bábo má v nej vraj málo miesta...ale skús si to ešte overiť.

xkacatkox
14. jún 2010

no priorka je širší ale mi bohužel nemáme isofix v autě ☹

mia1111
14. jún 2010

@xkacatkox - nepotrebuješ isofix. Sesterka ju má a tiež nemá isofix

xkacatkox
15. jún 2010

jo taky jsem pak zjistila, že není třeba, špatně jsem se koukla, tak jsme objedli obchudky a všade nám doporučily Tobi, z hlediska bezpečí dítka, psala jsme i do servisu a tak, též Tobi, pokud u nás nehrají role penízky, tak uvidíme, přišlo nám, že se v ní Matýsek cítí lépe, co se týče růstu s dítkem také lepší, ale to polohování u priorky je lepčí, ach jo, a pak babo rad

hojda
15. jún 2010

My máme priorku, ale s fixem, bez fixu nevycházi tak dobře. Jen se zeptám v jaké servisu jste se informovali. My reklamovali Pebble a servismen v Maxo cosi servisu nám doporučoval hodně Priorku, dokonce i bez fixu, na Tobiho se moc netvářil....tak nevím...

xkacatkox
15. jún 2010

nám i v servisu doporučovali Tobi, když nemáme isofix, takže už máme Tobinku objednanou, všade nám ji doporučovali pokud nám nevadí, že je nad 5tis , myslím, že je to dané, tím isofixem, kdybychom ho měli tak by nám třeba doporučili priorku, no nic už máme snad poslouží

juliagregor
18. jún 2010

ahojte, dnes som natrafila na toto..niekde tu je aj tema al neviem ju rýchlo nájsť...
http://www.soi.sk/sk/Nebezpecne-vyrobky/Narodny...
snád to niekomu pomože

suik
21. jún 2010

ahoj, potřebovala bych poradit od zkušenějších s výběrem autosedačky pro mimino. Auto nemáme, tak podle toho vybírat nemůžu, ale přepravovat autem se občas budem - kdo bude ochoten nás svézt. Nebude mít asi tak velké využití, tak nevím kolik do ní investovat a taky potřebujem něco, co dám do všech aut. Moc se v tom zatím neorientuju, ale co jsem pochopila tak systém ISOFIX pro nás nebude asi to pravé ořechové....díky

dociska
22. jún 2010

@suik My máme autosedačku zn. Recaro. Ale je to dost drahá sedačka. Stojí kolem 5000,-. My tedy jezdíme autem hodně. I s malým cestujeme po Evropě, takže jsme museli hledět na bezpečnost. Pokud nejezdíte moc často, dají se sehnat autosedačky kolem 2500,- polské výroby. Určitě nemůžete mít ISOFIX, jak jsi už psala, protože pro toto uchycení musí být navrženy už sedačky v autě. Co ale rozhodně nedoporučuju, je, kupovat autosedačky univerzální 9-36 kg. Tyto sedačky jsou pro menší dítě příliš velké a při bočním nárazu neudrží dítěti hlavu, takže hrozí pohmoždění krčku nebo i hůř. Raději vybírejte jenom do 18 kg. Konkrétní značky nevím. My jsme sedačku kupovali na veletrhu Pro dítě v Brně, který bývá každý březen. Tam je obrovský výběr a každý nám poradil.

ivkaa1
4. júl 2010

Ahojte viete mi niekto poradiť, chceme kúpiť sedačku 18-36 kg cca do 130 EUR? Čo hovoríte na značku Graco a Cyberx Solution X-fix?

anesim
4. júl 2010

@ivkaa1 máme cybex X-fix plus a je super, síces me na ňu dlhšie čakali, lebo nemali tú farbu čo sme chceli, tak po dvoch mesiacoch sme si vybrali inú farbu, moja malá má na budúci týždeň 6 , a určite ešte dlho vydrží, je tam miesta dosť aj na šírku a výšku. Nemenila by som. Kupovali sme ju cez net, keďže na SK sa nedajú zohnať.

ivkaa1
4. júl 2010

@anesim a koľko vás vyšla a na akej stránke ste si ju objednávali?

anesim
5. júl 2010

@ivkaa1 cez robatko .cz , prišla nám v polovici mája a cena aj s poštovným a dovozom bola 137 € viem, že ceny týchto sedačiek išli v apríli hore, no nám ju predali ešte za tú cenu aká bola vtedy, keď sme ju objednávali - na začiatku apríla. máme farbu Cinamon - hnedá a farba je pekná, pôvodne sme chceli červenú, ale som rada, že je táto hnedá.

ivkaa1
6. júl 2010

@anesim ďakujem sa odpoveď 🙂 moc ste mi pomohli 😉

norikk
17. aug 2010

ahojte, o chvilu nam pride male na svet, a tak rozmyslame, aku autosedacku mu kupit,ale vobec sa v tom nevyzname...vedeli by ste poradit aky typ kupit a popripade aj odporucit nejake znacky?? dakujem

rainee
30. aug 2010

Ahojte, mate niekto skusenosti s autosedackami zn. Renolux a Nania v kategorii 0/9-18kg? Zhanam nieco lacnejsie pre 9m.babatko, vajicko nam uz je male ale este by mala byt otocena v protismere+polohovanie. Povodne som mala vybraty concord ultimax ale ten je moc drahy 😒

rainee
30. aug 2010

@klar_jana my mame vajicko babydesign dumbo s nanoznikom a strieskou /oba doplnky fakt na nezaplatenie/, sme s nou maximalne spokojni. vyuzivali sme ju aj na doma ako kresielko-hojdacku 😉 urcite odporucam aj ked neviem ako to vyzera u tohto typu v crash testoch s bezpecnostou.

rainee
30. aug 2010

chcem este k tomu povedat ze ani drahe znacky nie su zarukou kvality, dokonca niektore v crash testoch obstali katastrofalne. 😖

luciferova
30. aug 2010

@rainee napriklad ktore? Maxi cosi, romer atd su urcite bezpecnejsie ako dumbo 😉 ak uz nie draha znacka (ktora asi vie, preco je drahsia 😉) tak potom kto mi zaruci bezpecnost mojho dietata? Ad strieska a nanoznik - slaba naplast za zivot dietata, event aj drahe znacky ich ponukaju 😉

avanka
30. aug 2010

@rainee my mame Naniu od 0-18 kg, bola lacna, a je taka jednoduchsia..nema vseliake tie vankusiky a tak...
ale nas maly ma 12,5kg a 88 cm a ideme kupovat novu, lebo mu chyba cca 5 cm a bude mat hlavicku zarovno vrchu, tak potom neviem, ako moze vydrzat do 18 kg, co su asi 4 roky 😝

rainee
30. aug 2010

@luciferova napriklad tie od jane, chicco a pod.....