Nákup autosedačky. Ktorá značka je najlepšia?

siste
28. apr 2007

Ahojte 🙂
Rada by som vedela aké mate skúsenosti s autosedačkami zn.Recaro a Concord.
Ktorá značka a typ autosedačky je podľa Vášej skusenosti tá najlepšia.
😝 Hladám autosedačka v kategórií 9-18kg alebo 9-36kg.

misakri
20. dec 2008

teď jsem to jen tak zběžně prolítla.. a ty sedačky od 0 do 18kg jsou kombinované.. takže je jasné, že dokud dítěti nekoukají nohy, může se vozit proti směru a když už mu začnou koukat ( není to omezeno 9kg 😀 , každé dítě je jiné a 9kg nemusí mít ani v roce a to už určitě sedí samo ) se prostě sedačka otočí..
nevím, co se na tom nedá pochopit.. vážně si neumím představit, vozit své dítě opačně.. aby mi kopalo do sedaček, zvlášť, když už je větší a má na nohou boty.. a v případě nárazu se mu ty nohy polámou.. 😒 ...

misakri
20. dec 2008

zmrzka.. pro větší dítě se ta sedačka musí otočit!!!! a zvlášť, když píšeš, že malý už má 8kg a to je mu 5měs a něco ( jestli jsem dobře koukala 😉 ).. to mu budou nožky za chvilku trčet odevšad.. 😉 🙂

opravdu si neumím představit jezdit opačně.. 😉

zmrzka333
20. dec 2008

netvrdim ze tak bude jazdit do konca zivota ale do 2rokov urcite a asi aj dlhsie, radsej nech ma polamane nohy ako zlomenu krcnu chrbticu ak by sa nieco stalo co dufam ze nie

libka1
21. dec 2008

Zmrzka 😕 A kde jej tie nohy do 2 rokov chceš dať? Naša ma 7 mesiacov a dlho to už nepotiahneme v protismere 😝 Nie lebo nechceme, nebude sa dať! Myslim že to cele vidis len cierne a biele... a prehanas, veď tvoj malý má len 5 mesiacov, napíš sem keď bude mať rok, že ako mate otocenu sedacku... 😅
Tak ako napisala Misakri: "teď jsem to jen tak zběžně prolítla.. a ty sedačky od 0 do 18kg jsou kombinované.. takže je jasné, že dokud dítěti nekoukají nohy, může se vozit proti směru a když už mu začnou koukat ( není to omezeno 9kg , každé dítě je jiné a 9kg nemusí mít ani v roce a to už určitě sedí samo ) se prostě sedačka otočí.. "

kacka.va
21. dec 2008

zmrzka: za prvé, některé děti si sami sednou, až když už dávno chodí, takže údajně to, že si mají sednout sami a jinak nesedět, je podle některých doktorů blbost.
za druhé... ta kategorie sedačky 0+ jen vypovídá o tom, do od kolika do kolika kg v tom můžeš dítě vozit, ne o tom, že budou celou dobu proti směru jízdy, přesně jak správně napsala Misakri (je to kombinované). A mimochodem, z těch odkazů to ani nevyplývá, tak jak to píšeš ty. A za třetí: už jsme ti několikrát psaly, že ta sedačka, co je na tom Volvu se liší od těch, které se používají v ČR, takže bych to neprala jako bernou minci. Články jsou často jen přeložené a neznamená to, že to co tam je psané se uplaťňuje i jinde, než v zemi, kde to zkoušeli.
a za čtvrté: máš někde v okolí dvouleté dítě? Víš jak je veliké? Ono stačí rok a půl staré dítě a koukni se někdy, kde mu čouhají ze sedačky nohy. Ale jestli ho tam budeš ve dvou letech vozit, tak pak hoď foto do alba, protože to mě fakt zajímá, jak se ti vejde proti směru jízdy. No hele, možná bys mohla udělat díru do zadních sedaček a protáhnout mu nohy do kufru, to se tam pak jistě vejde 😉

zuzkagu
21. dec 2008

Baby dakujem, lepšie by som to nenapísla.
Zuzana

zuzkagu
21. dec 2008

a ešte dodávam toto mi odpísala odborník na sedačky

sedačka BBC Iseos neo je kat. 0-18, a je možno ji poutat v době 0-13 kg protisměru, v době 9-18 po směru,
vždy musí být dítě do 9 kg v protisměru, čím déle tím lépe.

zmrzka333
21. dec 2008

tak zuzana do 9kg alebo do 13kg alebo cim dele tim lepe?. v jednej vete si odporujes 3x

zmrzka333
21. dec 2008

kacka si vtipna to ti neberiem ale dieta vie nozky aj zohnut alebo si vylozit na sedadlo. A len tak pre zaujimavost mozno to zavisi aj od toho ake priestranne auto mate. Nase je priestranne az az

misakri je smutne ze ti je prednejsie ciste zadne sedadlo ako bezpecnost tvojho dietata

Nikomu moj nazor nevnucujem robte si s detmi co chcete, ja chcem pre svoje bezpecnu jazdu a ked mi to bezpecie umozni sedacka proti smeru jazdy tak to vyuzijem.

zuzana ked som sa tu ozvala s prosbou o radu, ci neviete kto taku sedacku robi tak si ma zastavila s tym ze tu na SR urcite taku nezozeniem a ja som zohnala hned niekolko a na 100% od znacky Besafe kde je napisane ze do 18 kg aj proti smeru jazdy.

To ako si tam dieta ulozim alebo neulozim sa vas nikto nepytal

Takze som dostala aj to co som nepotrebovala ale aj tak vam dakujem

misakri
21. dec 2008

zmrzka.. ty jsi nás vůbec nepochopila.. pořád si vezeš jen tu svou.. 😉

přijď nám sem napsat a hodit foto až bude tvůj klučík větší a budeš ho vozit proti směru.. moc ráda bych to viděla a nasmála se.. 😉

misakri
21. dec 2008

nějak se mi to odeslalo dřív.. 😒

.. nasmála se při pohledu na to, jak 1,5 leté ditě má vyložené nohy nahoru!!!.. 😀

opravdu se nejdřív koukni, jak se takto staré děti vozí.. 😉

misakri
21. dec 2008

a propo, k té větě, která byla směrovaná na mě se raději nebudu vyjadřovat.. 😉 .. myslím, že všechny pochopíte proč.. 😀

misakri
21. dec 2008

a né, že bych chtěla nějak rýpat nebo něco, ale.... 😀 😀 😀
tvá věta : Dieta ma sediet ked si sadne samo a nie ked ho ja posadim. Lebo to nici chrbticu...
teď jsme koukala na tvého malého... mmch je fakt kráásný, povedl se vám 🙂 .. a hned na 2 fotkách ho držíte v sedu.. 😉 🙂 noooooo

misakri
21. dec 2008

jako já osobně proti tomu nic nemám.. my taky dávali na chvilku sednout dcerku už odmala.. když se sama přitáhla.. 😉
ale jen, že tady píšeš holkám, že si protiřečí.. 😉

zuzkagu
22. dec 2008

A naozaj už naposledy:
ty si sa zmrzka na začiatku pýtala že či nezoženieš sedačku ale od v. 9-18 kg čo sa vozí v protismeru, a ja som ti odpovedala správne, lebo sedačky to sú kat. I-II sa upínaju len po smeru jazdy, sedačky kat. 0+-I, tj kombinované sa upínaju aj aj, ale misakri ma pravdu, potom hod foto, alebo si to príd nám vykušať, o priestranstve v aute to vôbec nieje, ale kludne si ju kúp a voz ho aj v protismere, ved sa uvidíš a potom si spomenieš na naše vety. a ten odborník to myslel tak že ked ma dieta napr. 9 kg už v pol roku tak to nezanamená že už môže ísť do sedAčky od kat. 9-18, ale ty aj tak stále nechápeš.
Len okrajovo - moja dcérka mala v roku 8,5 kg ale bola dosť vysoka a to sa mi už do vajca dosť dlho nevmestila, pretože nohy jej dosť vytrčali, ta sme išli do tej tiež kombinovanej, ale rýchlo som zistila že tie nohy sa naozaj nedaju nikam dať. potom som ju predávala a kúpila si bezpečnosť v kat. II a to maxi cosi.

kacka.va
22. dec 2008

zmrzka: s prostorností auta to nemá co dělat, sedačka se upíná stejně, ať máš auto prostorné nebo ne. No, každý má svůj názor, já jen fakt chci vidět, jak ti dítě zvedá nohy nahoru. Až dosáhnete daného věku, tak uvidíš, že je to blbost. Možná je to tím, že my máme kolem plno malých dětí, takže si umím přestavit jak jsou v daném věku děti přibližně velké a vidím, jak jezdí v sedajdách.

yanna.o
22. dec 2008

Tak ono se doporučuje co nejdéle vozit proti směru jízdy. Je to kvůli zpěvněným krčním svalům. Je to bezpečnější. Hlavní je ale nebourat a dávat pozor i na idioty, co se najednou zjeví odněkud, odkud nemají. Čím je dítě starší, tím má svaly "pevnější". Vajíčka bývají 0-13 kg, to někdo má kolem roku, někdo později. A v tomhle věku děti už moc rychle nepřibírají. Další podmínka je to, aby dítě sedačku nepřerostlo - konkrétně aby hlavička nepřesahovala zádovou opěrku. A tu mají asi vajíčka různě dlouhou, protože my máme vajíčko od Inglesiny a hlavička nám nepřesahuje ani v roce a půl 😕 Naopak máme ještě rezervu. Nemáme ani těch 13 kilo. Jinak jsme velcí i těžcí tak akorát - takový střed, obecně ale spíš drobnější než naopak. Pravda je, že vajíčko je v tomhle věku celkově takové malé. A malý od roka vyloženě běhá. Vyleze na stůl atd. To už není miminko. Myslím, že s jízdou po směru od roka, roka a čtvrt není problém (i dřív, pokud nesplňuje vajíčko výše uvedené podmínky). My ho tak dlouho používali i proto, že často jezdíme autem a můžu sedačku nacvaknout na podvozek a když malý usnul, tak to byla fakt výhoda, protože při přendavání do kočáru se okamžitě vzbudil, i když jsme se snažili sebevíc. Pokud jde o boty, tak se buď nechají a okope se sedadlo nebo se prostě sundají 😉 V zimě lze koupti do auta/kočáru - fusaku zateplené capáčky nebo takové zateplné návleky a holt se přezují za ty boty. Pokud jde o prostor pro nožky, tak opravdu přesahují (z těch otočných sedaček asi míň než z vajíčka, ale také). Toto ovšem nevadí. Vadí, když přesahuje hlavička nebo se tak centimetr blíží ke konci opěrky zad. Malý buď má nožičky skrčené, resp. rozcapené do stran a chodidly k sobě - tudíž stále jsou na autosedačce nebo se chodidly dotýká opěrky sedadla v autě, ale nijak si tam ty nohy nikdy nepáčil, měl je volně. Na otočných dětských sedačkách se mi nelíbí, že nemají výborné testy. Autosedačku 9-18 kg jsme vybírali vyloženě podle crash testů a s isofixem (máme ho v autě). Tyto mohou být s nohou nebo bez. Maxi-cosi dělá isofixovou pouze s nohou. Romer dělá isofixové 3 typy autosedaček, přičemž nohu má jen jedna z nich. Pokud bychom isofix neměli, tak i v tomto případě bych vybírala podle výsledků crash testů. A sedačky, které jsou od 0-18 kg nebo jak to je (prostě větší váhový rozsah), tak dobré výsledky bohužel nemívají, některé spíš špatné (moc jsem to nezkoumala). Někde jsem četla, že vozit dítě proti směru se doporučuje klidně do roka a půl či dvou let - ovšem musí se tam vejít s hlavičkou a nesmí překročit váhové omezení - s tím souvisí asi i to, že větší a těžší děti se do vajíčka prostě a jednoduše nevejdou.

yanna.o
22. dec 2008

jo a nožičky proti směru nahoru na sedadlo nejsou vytrčené někam do výše, že by se nevešly.. kupodivu ne.. asi je to sklonem sedačky.. jen ušpiní opěradlo, pokud se nesundají boty, ale jsou tam volně. Možná je to i proporcemi dítěte, což se časem změní a už nebudou mít dlouhé tělo a krátké nohy. Sedačky 9-18 kg jsou i pro tříleté děti a to už je rozdíl od ročního batolete. Já bych nechala dítě proti směru ve vejci, dokud se do něj vejde hlavičkou a nepřesáhne váhové omezení pro dané vejce a pak bych vybrala kvalitní autosedačku po směru pro váhovou kategorii 9-18 kg. 😉

zmrzka333
22. dec 2008

misakri to nie je sedenie ked sa ti dieta pritiahne a ty ho hned fotakom cvaknes. Mala som na mysli ze dieta sa by sa nemalo posadit oblozit vankusmi a nechat sediet takto to je nazor mojej Dr. ale opakujem nikomu ho nevnucujem. Ja poviem svoj nazor a ty si povedz ten svoj ale mohla by si si odpustit vysmievat sa niekomu pre jeho nazor a mam ten pocit ze cokolvek tu napisem je uplne zle a uz sa budeme asi chitat za slovicka, ze ako male deti.
Ja si nemeliem stale svou, len sa snazim obhajit si svoj nazor. Inak pozrela si si ten link ktory som tu poslala kde mas video a tam aj vidno ako dieta sedi v sedacke a aj ako vyzera ked zhavarujes a dieta mas v smere jazdy. Skus si to pozriet a potom komentuj

yanna.o
22. dec 2008

jo, tak teď jsem koukla na ty odkazy na minulé stránce a chápu to jako zmrzka.
Tohle je Besafe IZI Combi
http://www.mimishop.cz/autosedacky/detail.php?z...
a píšou všude možně na celém netu toto:
Izi Combi - BeSafe norské autosedačky iZi Combi je možné používat instalované
- proti směru jízdy (skupina 0, 0-18 kg, cca 0-4 roky!!!!!!!)
- a také!! po směru jízdy (skupina 1, 9-18 kg, cca 2,5-4 roky).
Umístění proti směru jízdy je až 5x bezpečnější než po směru jízdy.

Pak jsou i jiné sedačky 0-18 kg. Ty se ale musí po dosažení 13 kg otočit, stejně jako se jakékoliv vejce musí vyměnit. Dle informací výrobce.

např. Britax First class plus
instalace
- proti směru 0-13kg!!
- i ve směru 9-18kg jízdy dle váhy dítěte
http://www.mimishop.cz/autosedacky/detail.php?z...

Klasika je vejce v proti směru co nejdéle to jde - záleží na tom, aby nepřesahovala hlavička, o nožičky nejde - ty přesahovat můžou. A i budou. Člověk roste. Nám taky nohy přesahujou, tak to je jasný. Hlavně pak koupit kvalitní autosedačku. Já nevím, jaké má ten be safe crash testy, nemůžu to nikde najít 😠 Ale zrovna pospíchám, tak jsem to klidně mohla snadno přehlédnout.. 😖

zmrzka333
22. dec 2008

yanna konecne niekto kto si nieco aj precital a nielen pozrel obrazok
Co sa tyka bebecnofort bolo v tej tabulke k sedacke ze je to od 9-18kg a ze ked ma dieta 9kg tak MOZES otocit v smere jazdy tak som to brala tak ze mozes ale nemusis a ze je to super ze az do 18kg to ide.
Ja pojdem aj tak normalne do predajne a tam sa poinformujem. Inak informovala som sa cez net u predajcu ale zatial mi neodpovedal nikto

libka1
22. dec 2008

Zmrzka naco to tu stale riesis, uz si mala mat tu sedacku kupenu ked je taka super 😎 a nie tu presviedcat ostatne... trochu mi to pripada ze presviedcas samu seba... a tu fotku sem naozaj hod, ked bude mat maly 2 roky a bude v protismere, kuknem si to...
Yanna.o aj mi mame vajicko Inglesina 😉
Kacka.va - kufor 😀 😀 😀

adulik23
22. dec 2008

zmzka - baby maju pravdu.
a to ze na strankach pisu, ze 9kg dieta mozes otocit, je sice pravda, ale mozes otocit aj ked bude mat 10kg, ..., ale urcite tam neupnes 2 rocne dieta.
ako sa tu uz pisalo: proti smeru sa vozia deti az kym im nezacne presahovat hlavicka, alebo kym nedosiahne 9-13 kg, ale je to velmi individualne, tak ani vyrobca nemoze napisat presny vek (hmotnost) kedy zacne dietatko jazdit v smere jazdy.
napriklad nas maly bol vo vajci do 11 mesiacov. stale mu bolo dobre, mal vtedy 8,5 kg, takze teoreticky nebol dovod davat ho do vacsej sedacky, lenze uz bol vo veku, ze ho vsetko zaujimalo a ked sedel v protismere, tak videl jedine strechu z vnutra, z coho bol nervozny a plakal. skusobne som ho posadila do velkej sedacky a vsetky jedy sa stratili.
drzim palce, nech vydrzite co najdlhsie sediet v protismere jazdy. 😉

yanna.o
22. dec 2008

zmrzko, napiš sem, pán odpoví hned 😉 Provozuje eshop a prodává Romery i Besafe
autosedacky@seznam.cz

mně odpověděl toto:
autosedačka Besafe IZI Combi měla v bezpečnostbních testech 3 hěvzdičky, Römer Duo má 4 hvězdičky, takže je bezpečnější, bohužel v současné době ani není již žádná Besfae IZI Combi skaldem v ČR, vše je vyprodané a kdy se další zásilka dostane do ČR se zatím neví.
Jinak Besafe IZI Combi je jedna z mála sedaček, které šly opravdu do protisměru až do 18 kg.
Ze sedaček 9-18 jsou nejbezpečnější právě Römer Duo, nebo Römer Safefix- obě na isofix. ( Besafe bylo pouze na pásy, a jeho poutání v protisměru celkem složité, po směru už to docela šlo.

a tady jsou informace a obrázky besafe combi (0 - 18 kg po i proti směru)
http://www.autosedacky.estranky.cz/fotoalbum/au...

Já tedy nevím, k čemu se ty 3 hvězdičky vztahují. Jestli jde o boční náraz a čelní náraz po směru nebo jak to je, když to proti směru má být vždy bezpečnější - jako vajíčka, která se MUSÍ vozit proti směru a má se v nich co nejdéle vydržet - to se radí všude. V testech se asi uvádí nějaká výsledná známka, ale podrobnosti neznáme 😝

yanna.o
22. dec 2008

libko, vajíčko Inglesina mi přijde lepší pro starší - hlavička fakt nepřesahuje. Ale pro malinké mimi mi připadá dost "kolmo", asi koupím ještě jedno vajíčko - romera nebo maxi cosi, aby mimi bylo více vleže. My máme sedačku s bází, která dosahuje lepších výsledků v testech. Jinak jsem s ním spokojená, často jezdím autem a nacvakávání na podvozek kliknutím bez nějakých adaptérů oceňuji dost.

videa crash testů, videa besipu a z kampaně Nemyslíš - zaplatíš a tabulky výsledků testů zde:
http://www.autosedacky.estranky.cz/stranka/cras...
Je to k pláči, až mrazí, ale je to důležité.

zmrzka333
22. dec 2008

Nasadila som ti chrobaka do hlavyco? Ty si zacala utocit hned a predpokladam ze si si ani jeden link o testoch a sedackach ktore som tu dala nepozrela. Mam pocit ze vsetky ktore tu tak s radostou utocite, sami seba presviedcate, ze vase sedacky su v poriadku a su super bezpecne.
Chodim sa sem pozriet ktora si este pride do mna kopnut. Ja hladam najlepsie riesenie ale tu som dostala namiesto normalnej diskusie len vysmech. Nehram sa na chudatko len je mi smiesne ze sa vobec zapajas do debaty ked uz sedacku mas. Foto mozno poslem ked tu este budem vobec chodit ale predpokladam ze aj ked ho sem dam tak ti to stacit nebude a zase dostanem len vysmech.
Ty mas super sedacku, predpokladam tak co vobec navstevujes tuto temu.
Nie si tu od toho aby si selektovala kto sme moze alebo nemoze chodit.
Aj Yanna ma este sedacku v protismere a jej dietatku trcia nohy ale ju nikto neriesi - teda ak ja poviem ze trava je zelena tak to tak urcite nie je. Ani jednu nepresviedcam aby si kupovala sedacku aku chcem ja ale ani jednu som neprosila aby na mna utocila.
Takze prajem vela stastnych kilometrov bez nehody.

zmrzka333
22. dec 2008

dik yanna a adulik aspon niekto kto tu ma normalny pristup a nie hned posmesny a negativny

yanna.o
22. dec 2008

nohy nám fakt nijak šíleně netrčí. Přesahují, ale to už jiné nebude v žádné sedačce. Sedadlo se dá chránit nebo boty se dají sundat. Nožičky se nijak nešprajcujou, nepříčí atd. Při srážce by to nebylo dobré, ale zas to vyvažují výhody jízdy proti směru ve všech jiných směrech. Celkově to vejce je už malé, to jo. Ale vejdem se. Fusak tam nenacpu, v bundě zimní to nedopnu, ale jinak to jde. Ale už je to tip ťop. Kupujeme proto další sedačku a jízdy dlouhé nepodnikáme. Ač teď před Vánocemi nás 2 delší z města do města čekají. Teď mi vrtá v hlavě ta Be Safe, ale Romer má lepší testy. To bych si musela zjistit víc. Pokud bych chtěla vozit proti směru, musela bych najít větší sedačku, která toto umožňuje a má dobré testy. Ten be safe combi jsem vůbec neznala. Z toho článku, co jsi sem zmrzko dávala, jsem viděla i ta videa a je fakt rozdíl náraz po a proti směru. Celkově ale je nejdůležitější dítě mít v autosedačce jakékoliv. Připoutané dítě i sedačka. Zatím se kloním k isofixovému Romeru Duo. A objednávám něco co nejdřív.

zmrzka333
22. dec 2008

Takze libka, kacka, zuzkagu, misakri preco teraz na yannu neutocit ako na mna? Dala mi za pravdu a normalne ste ticho? Ona sa snazila pozriet si tie sedacky a neutocila hned na moj nazor. Dala si tu namahu a hodila sem nestrannu normalnu radu a adulik zas parny argument a to - ze dieta moze byt nervozne v protismere, toto beriem.
Ale asi som mala stastie a natrafila som tu na podpichovacne damy v "dobrej" nálade.

zmrzka333
22. dec 2008

A este nieco, no preco asi su tie sedacky v CR vykupene? Asi su take o nicom ze?
Damy budte spokojne a zite so svojim pocitom ze vase dietatko je v aute v bezpeci