Nákup autosedačky. Ktorá značka je najlepšia?

siste
28. apr 2007

Ahojte 🙂
Rada by som vedela aké mate skúsenosti s autosedačkami zn.Recaro a Concord.
Ktorá značka a typ autosedačky je podľa Vášej skusenosti tá najlepšia.
😝 Hladám autosedačka v kategórií 9-18kg alebo 9-36kg.

babyrenka
8. jan 2011

Dobrý večer,
pokud má synek nyní 16,5 kg a svoji autosedačku dosud nijak výrazně nepřerůstá, pak by mu měla vydržet do váhy 18 kg. To je hranice u všech sedaček, dokdy fungují integrované pětibodové pásy. Pokud se Vám ale zdá, že je mu současná sedačka malá, pak již může přejít na sedačku 15 - 36 kg, tedy kategorii 2 a 3. Ta by mu měla vydržet zhruba do 12 let nebo 150 cm výšky, což je výšková hranice, od které jsou již pro něj normálně bezpečné klasické bezpečnostní pásy v autě.

luciferova
8. jan 2011

@yennn nie, my mame britax evolva plus a je skvela! Fakt odporucam. Kategoria 9-36 🙂

babyrenka
8. jan 2011

@believe2 : nevýhodou isofixu může být v některých typech aut jeho umístění v sedadlech, například u Fabie první generace a nejen u ní, byly úchyty isofixu tak hezky utopené, že instalovat do nich správně autosedačku, byl někdy nadlidský úkol. Také u některých aut umístil výrobce isofix pouze do krajních zadních sedadel, takže pro umístění třeba na přední sedadlo spolujezdce, což zákon umožňuje a pro maminku jako řidičku je umístění dítěte optimální, zde nejde výhody isofixu využít. Takké pak nejde pro autosedačku využít prostřední sedadlo vzadu, což by při přepravě většího počtu dětí v autě nebo při jeho plném obsazení také bylo výhodnější řešení. Pro řadu rodičů také bývá limitující poměrně velký cenový rozdíl u sedaček nižší váhové kategorie, ten se většinou smazává nebo je únosnější až u kategorie 15-36 kg. A u té bych ho pak osobně preferoval, protože tam je určitě nejpřínosnější.

believe2
8. jan 2011

@babyrenka dakujem za vystiznu odpoved a objasnenie, urcite budem na to dbat pri vybere autosedacky 🙂

lojzina
8. jan 2011

@babyrenka dekuji 🙂

musko
11. jan 2011

@yennn - mala som pri prvom synovi, to tam ešte nebolo. Teraz máme BeBeComfort 0-18 a som nadmieru spokojná, v druhomaute Kiddy infinity a tiež sme spokojní - ale z týchto troch mi BeBe príde najkomfortnejšia-pre dieťa aj pre rodiča

katarina.banska
11. jan 2011

ahojte.
prosim poradte mi, ja viem, ze som sem uz pisala, no stale sme nekupili autosedacku.... 😉
no mala konecne sedi aj uz ma skoro 9 kg tak ideme na to.... 🙂
prosim dajte mi tip, chcem aby bola co najbezpecnejsia no to su asi vsetky 🙂 , aby bola pohodlna, to je velmi dolezite,
pretoze dost cestujeme a chcem aby sa jej v nej dobre spinkalo. skor som chcela velmi romerky, no tie sa mi nezdali velmi pohodlne, hlavne ta hlavnica na hlavnu sa mi zdala dost tesna...... ☹ tak neviem teraz.
alebo to bol len moj prvy dojem a fakt su tie autosedacky pohodlne?
predajca nam odporucal be safe, tiez som pocula, ze aj maxi cosi su fajn.... tak ja sa uz fakt neviem rozdhodnut....
ked neporadite znacku, prosim dajte mi aspon vediet, co si mam vsimat a tak...
no a boli by sme radi, ak by sme sa zmestili do 300 eur, no jasne, ze ak bude nejaka fakt super tak mozme dat aj viac.
nechceme isofix, asi tolko....
dakujem za vase tipy a rady. 🙂

pralinkaaa
11. jan 2011

@katarina.banska ja som sa dnes rozhodla pre King Plus - tá opierka je vraj dobrá lebo je to bezpečné pre bočné nárazy...že to je dobre že má tak prevýšila bezpečnosť pohodlie - tak mi poradil predavač... a pohodlné by malibyť nie? tiež sme predtým uvažovali aj o maxi-cosi práve preto že je troška ešte priestrannejšia a lepšie sa asi polohuje...ale bolo nám povedané že v rámci bezpečnosti je KP naj. tiež sme nechceli isofix...
neviem,či som poradila ale aspoň moja skúsenosť :,)
dúfam, že sedačka bude pohodlná..ale myslím si tiež že akú dieťatko dostane - na takú si navykne. mimochodom, tiež máme Laurinku 🙂

katarina.banska
12. jan 2011

@pralinkaaa dakujem pekne za tip. aj zname mi odporucaju romer, tak na to asi nieco bude. budeme to musiet este poriadne prehodnotit. v obchode nam odporucali be safe...

jop
12. jan 2011

my máme taky nově romer king plus a spokojenost - synovi se tam líbí, je pěkně prostorná a hlavně vychází nejlíp v testech jako autosedečka bez isofixu

yennn
12. jan 2011

@pralinkaaa @katarina.banska @jop ahojte, my chceme romer s isofixom a mam pocit ze ta opierka je veeeelmi uzka. Moj muz nedba na to, tvrdi ze pohodlie je druhorade ale ked si predstavim ako dlho potrva kym bude mat 18 kil a ze dovtedy nebude moct kukat ani von oknom... asi sa v tom dobre spinka, ale neviem si predstavit ze by sme v tom absolvovali cestu dlhsiu nez hodina, mne to pride moc uzke. Nemate ten pocit?

katarina.banska
12. jan 2011

@yennn ja si myslim to iste, ale zas vela ludi si romerky pochvalu tak ja uz neviem....
ja tiez chcem aby bola co najbezpecnejsia no zaroven, nech v nej ma aj pohodlie a to sa mi v romerke nezda... tak neviem.. 😒
a nad akou este uvazujete? my by safe mozno maxi cosi. uvidime co nakoniec vyhra 🙂

yennn
12. jan 2011

@katarina.banska no muz jednoznacne trva na romerke z hladiska bezpecnosti ... takze ja nemam na vyber. Prave sme boli v enikibeniki a tam nam dokonca povedali, ze v tom kingplus (alebo safefix) sa niektorym detickam dokonca "zalamuju" uska - ze ked ho tam vkladam, tak sa mu zalomi usko opacnym smerom. Tak to uz je jake uzke? Nasmu sa to nestalo, dokonca som mala pocit ze aj daco vidi - ale viac menej len ked sa diva dopredu - sice nabok ale viac dopredu. Tak fakt neviem

brusnica1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adulik23
12. jan 2011

@pralinkaaa @katarina.banska @jop dievcata ta romerka je fakt dobra. nas maly ma 3,5 roka, cca 16 kg a stale sa tam zmesti. v druhom aute mame tiez romerku - uz od 15 kg a ta ma tiez tak "uzko" okolo hlavy. vobec mu to nevadi, kedze sa v talych podmienkach vozi uz 2,5 roka. 🙂 a este nikdy sa mu tam nezalomili usi. 😀 😀 😀 to je strasna haluz. vsak so zalomenymi usami by mal tu hlavu este sirsiu a tym padom by sa tam potom uz vobec nemal zmestit. 😀 sa tu rehocem pred monitorom, ked sa snazim predstavit si to.
a autom chodime casto a vela krat dlhe trasy a este nikdy nepovedal, ze ho nieco tlaci, alebo ze sa mu zle sedi. 😉

adulik23
12. jan 2011

@yennn prepac - teba som zabudla dat k odkazu hore 🙂

yennn
12. jan 2011

@brusnica1 @adulik23 baby dakujem za nazor, ukludnili ste ma, som rada ze ste s nou spokojne.
Ale to s tymi uskami mi zial potvrdila teraz aj kamoska co ju ma - tiez je spokojna, ale jej malinkemu trosku uska odstavaju plus hlavinku ma maaalinko sirsiu a naozaj sa jej to bez ciapky stava 😒 Tak ale mojmu malemu uska neodstavaju, takze snad nie. Len som sa bala ci nebude nervozny, ci to nie je ako v kliestoch ta hlava moc moc uzka...

jop
12. jan 2011

Holky pozor, je rozdíl ve verzi Romer king plus 2010 (a starší) a 2011!!! Ta verze z r. 2011 má opěrku hlavy širší a odpadá tak těsnost hlavičky! Proto jsem si koupila tu 2011, je tam pro hlavičku opravdu dost místa.

katarina.banska
12. jan 2011

@jop to fakt, takze romerka 2011 je lepsia? no super tak to si ma potesila. a ty mas tiez od 9 do 18 kg? 🙂

katarina.banska
12. jan 2011

@jop este sa ta chcem opytat, mas highline alebo soft? aky je presne nazor, lebo romer king plus 2011 a ktovie este ake 🙂 nevies aky je v nich rozdiel?

kukuli
12. jan 2011

Jejda tak s ouškama jsem se fakt pobavila 😀 . My v romeruKP fungujeme už přes 1,5 roku.Kubík má teď 14kg a 95 cm a je v ní naprosto spokojenej. Ta opěrka je kvůli bezpečnosti a nikdy mi teda nepřišlo, že by byla nějak extra úzká. Naopak se mi líbí, že je tam pěkně v bezpečí. A z okna spokojeně kouká a vypráví. A chrní v ní klidně celou 3hodinovou cestu. Takže já fakt nevidím jediný problém 😎

pralinkaaa
12. jan 2011

@yennn tak mi sme kúpili tú 2011 Trendline - teda skúšali zatiaľ ešte nedošla objednávala som cez net, a tá opierka mi taká úzka neprišla...určite nie aby sa jej lomili ušká to by musela mať hlavu ako melón 😀

inffinity
12. jan 2011

@katarina.banska my máme taky romer king plus trend line no kupovali jsme ji loni takže 2010 jsem spokojená a malá taky. Hodně jsem četla a sledovala testy než jsem se rozhodla jakou koupíme.. Jen hodně prozkoumej i ceny, kupovali jsme ji v ČR kde předtím byla o 2000kč levnější než v SR a to jsem ji nacházela i tak za 6500kč běžně, byl to mazec.. kupovala jsem ji na mimibazaru z jednoho obchůdku.. přeju hodně štěstí s výběrem 😉

pralinkaaa
13. jan 2011

@inffinity a vidí malá z nej aj von oknom bočným?
inak zas taká úzka nie je ozaj, ale teda či sa mi tam malá zmeestí keď bude väčšia v zimnej bunde tak to neviem...aké máte skúsenosti? @andulik23 vocpeš tam malého teraz bez problémov aj v zimnej bundičke?

inffinity
13. jan 2011

@pralinkaaa ted jezdíme v zimní bundě a je to ok, ta opěrka na hlavičku se dá posunout nahoru a dolů podle velikosti malé, takže když jedeme v bundě trošku to vytáhnu nahoru a bez bundy zase dolů.. co se týče že je úzká, no ze začátku se mi taky zdála, ale bylo mi řečeno že je to kvůli bezpečnosti, tak jsem byla spokojená. malá z okna vidí v pohodě. dokonce když usne dá se tuším o tři polohy posunout jakoby na ležení ne úplně ale aspon malé neklimbá hlavička.. Jen v létě se v ní potila, jezdíme 3,5hodiny k našim a byla vždy spocená, ale taky když jsem se ptala ostatních co mají jiné sedačky ty děti se prostě potí..takže tak já jsem moc spokojená a neměnila bych.Kategorie je to vlastně 9-18kg a to jsem taky řešila že 9-36kg je blbost nebo i od narození po 36kg že jak může jedna sedačka ochránit stejně dobře malé i velké dítě to je blbost. Kategorie mají s vé opodstatnění a tito výrobci těch sedaček na prvních místech v testech ani ty více kategorické nedělají.píšu to proto že přítel se rozčiloval že kupujeme tak drahou sedačku jen do 18kg ale to vlastně malá může mít i více než 3roky takže ok 😉

pralinkaaa
13. jan 2011

@inffinity dakujem tiež si myslím uvatžovala som o Evolve ale...nakoniec sme sa rozhodli takto a som rada, dúfam, že to nejakú dobu vydrží. inak potia sa deti v každej sedačke, možno pomáha ten poťah letný neviem

believe2
13. jan 2011

chcela by som sa vas opytat - ked je drobec uz v normalne autosedacke, nie vo vajicku, kde je proti smeru jazdy, ako je to v autosedacke? citala som rozne nazory, tak preto sa pytam - je dieta v normalne autosedacke od tych 9kg uz v smere jazdy alebo je este nejaky limit, dokedy ma byt proti smeru jazdy? mozno hlupa otazka, ale ozaj som to citala a neviem :(

adulik23
13. jan 2011

@pralinkaaa posadim ho tam uplne normalne. dokonca na pasoch ma este dost velku volu. akurat na vysku to uz nemam kam posuvat, takze ked podrastie, tak sa tam uz nezmesti. no ale zase ma 3,5 roka, tak si myslim, ze vydrzala dost dlho 🙂

jop
13. jan 2011

@katarina.banska ahoj, jo, ja mam taky 9-18 kg, mam trendline. Rozdil trendline-highline atd. je podle me akorat v materialu potahu a v barve. Nevim, co je lepsi, mame tu autosedacku teprv asi tri tydny, takze tezko rict. Ale podle me v lete se bude dite potit ve vsem, mozna to castecne zachrani nejaky super potah dokoupeny zvlast. Jinak ta operka hlavy z r. 2010 mi prisla taky hrozne tesna, muj syn by to asi tezko snasel, nesnasi napr. i podobnou operku, kterou mame na lehatku (nastesti jde oddelat).

lucia10899
13. jan 2011

ahojte a nemate niektora skusenost s autosedackou z mimibazaru znacky CARETERO spider?ci je pohodlna?alebo mi neviete nejaku doporucit od 9-36 kg do tych 60-70 eur.dakujem