Nákup autosedačky. Ktorá značka je najlepšia?

siste
28. apr 2007

Ahojte 🙂
Rada by som vedela aké mate skúsenosti s autosedačkami zn.Recaro a Concord.
Ktorá značka a typ autosedačky je podľa Vášej skusenosti tá najlepšia.
😝 Hladám autosedačka v kategórií 9-18kg alebo 9-36kg.

editah222
11. mar 2011

@cherryann my máme Tário a jsem s ním spokojená. Je hodně prostorné, malou jsem v něm vozila déle jak rok, ale taky je dost těžké a velké na přenášení. Takže má pro i proti.

ziza55
15. apr 2011

baby planujem kupit autoseacku 9-18kg..nejaku bez isofixu..neviete mi poradit?rozmyslala som nad romer kingplus alebo maxisosi tobi...alebo priori..pearl...neviete aky je medzi nimi rozdiel?resp.nemate niekto skusenost?

strapanik
24. máj 2011

@ziza55 Ahoj, ako ste sa napokon rozhodli? My sme tiez zvazovali Maxi Cosi Tobi, ale zamietli sme ju, lebo mala v nej bola nejaka narvana (a to ma necelych 9 mesiacov a necelych 9 kg). Teraz sa rozhodujeme medzi Romer King plus a BeSafe iZi Comfort X3. Romerka na nas posobi solidne, kvalitnejsie, co sa tyka prevedenia. Ale BeSafe sa da viac polohovat, opierka hlavy sa da vysoko vytiahnut (cize z nej tak rychlo nevyrastie) a ma vyssi podstavec, cize dieta je vyssie a moze lepsie sledovat okolie (co je u nas dost podstatne).

ziza55
25. máj 2011

@strapanik ahoj my sme nakoniec kupili maxi cosi priori..maximala spokojnost...v romerke king plus bol maly taky zapadnuty..je to take stiesnene a vadi mi tam ta opierka...ze sa neda odnimat...a maxi cosi tobi tam je tiez ta operka....tato co mame my maxic priori...tam nie je ta opierka a uplne nam to vyhovuje...maly tam sadne ako rit na serbel..chi..ked niekam ideme autom ani nevieme ze ho vezieme..ani nemukne...a nosime ho tam od 6mes...a uplne super...ale urcite ked pojdete kupovat si tam malu posad a uvidis...do ktorej najlepsie sadne 🙂

livia333
25. máj 2011

@strapanik a kde si nasla BeSafe? Na zivo? Ja by som si tu sedacku chcela odskusat, ale neviem ju najst...v obchodoch :(

strapanik
26. máj 2011

@livia333 My sme ju skusali v Babysvete v Banskej Bystrici

lolinkamaminka
27. máj 2011

ahojte vie mi prosim vas niekto povedat naco je ta zakladna ku vajicku? to je tam nutnost aby mohlo byt v aute alebo ako to funguje? dakujem

babyrenka
28. máj 2011

@lolinkamaminka : v podstatě každou autosedačku - vajíčko, můžete v autě připoutat bezpečnostním pásem. Má to ale obvykle nějaké úskalí, například dnešní stále prostornější a bezpečnější autosedačky tím, že se vždy připoutávají proti směru jízdy, potřebují také hodně dlouhý bezpečnostní pás. A v některých autech je ho málo. Nebo zase není tříbodový pás na místě, kde chcete autosedačku převážet a ona vždy potřebuje tříbodový. A také je to někdy doslova gymnastické cvičení, protože řada nastávajících maminek jako nastávajících řidiček inklinuje k pokud možno co nejmenšímu autu, obvykle třídveřovému a tam pak na zadní sedadlo uvázat autosedačku proti směru jízdy může být docela zážitek. A proto řada výrobců autosedaček zavedlo pro upoutání tohoto typu autosedačky základnu, zkráceně bázi, kterou upevníte na sedadlo v autě a autosedačku s dítětem na ni jednoduše nacvaknete, sedačka je snadno a hlavně vždy bezpečně v autě upevněná. A stejně snadno ji zase ze základny vyjmete a jdete s dítětem ven. Také instalace báze, ať je pásová nebo isofixová, je obvykle jednoduchá, navíc některé báze se dají polohovat a tak dokáží vyrovnávat pro autosedačku nepříjemný sklon sedáku sedadla, na kterém je autosedačka nainstalována. Takže nemusíte do ní investovat, ale pokud to uděláte, v mnohém si usnadníte přepravu Vašeho miminka v autě a nikdy to nebude na úkor bezpečnosti. Právě naopak.

lolinkamaminka
28. máj 2011

@babyrenka dakujem velmi pekne, ani som necakala taku podrobnu odpoved 🙂 velmi mi to pomohlo 😉

eis4
19. jún 2011

čaute čo poviete na tuto autosedačku? http://www.autosedacky.net/autosedacky/eshop/1-...
ja viem že je lacná ale videla som ju v obchode v alltoys stojí 86 eur.aj sme malu do nej vložili a velmi sa mi páčila.potrebujem taku čo sa dá polohovať lebo mesačne cestujeme 250 km. a na drahšiu momentálne nemáme ☹

livia333
2. júl 2011

@eis4 ty si si dala odpoved vlastne sama...ja by som do nej nesla...sama som prednedavnom riesila vyber autosedacky a do bezpecnosti sa oplati investovat. Povodne som kategoriu 0-18kg zavrhla, ale kedze moj syncek je este na kategoriu 9-18kg maly a este som aj popozerala rozne recenzie na sedacky, rozhodla som sa ist do sedacky, v kt. sa moze vozit dieta v protismere este nejaky cas. A vybrala som britax first class plus aj za pomoci bab tu z MK. A urcite nelutujem. Do bezpecnosti sa oplati zainvestovat. Ja by som radsej ozelela kocik, ale autosedacka musi splnat urcite kriteria bezpecnosti a ak si urobis tu namahu a pozries si zopar crash testov, tak sama prides na to, preco...
Vsetko sa da zohnat aj lacnejsie, ja som tu nasu zohnala v GB a usetrila som cca. 50-70 Eur aj po zaratani 25 libier postovneho...
tak stastnu ruku pri vybere vhodnej autosedacky 😉

lucenek
4. júl 2011

našla jsem asi tu nej variantu sedačku 0-3,5roku, 6 pozic, po i proti směru jízdy ....video je víc než úžasné....a jmenuje se MAXI COSI OPAL tady je foto

zuzie
6. júl 2011

ahojte dievcata, mam na predaj takmer nepouzitu autosedacku jane matrix cup 2v1 - maly ma len 6 tyzdnov a nechodime autom denne - cena 99€ - je krasna, predavame ju z dovodu prakticnosti, nakolko sa nam neda naklikavat na kocik, lebo mame brio .... ale autosedacka je super... v pripade zaujmu ma kontaktujte ...dakujem zuzana

zuzie
6. júl 2011

jane matrix cup 2v1 na predaj - takmer nepouzita - 99€ ... kompatibilna s kocikmi jane a concord

vanesska
11. júl 2011

ahojte kocky... neviete mi poradit kde v BA by sa dala nazivo vidiet a vyskusat sedacka Besafe niektora z tych od 9-18 kg?? a mate ju niektora?? nevadi babu ze nevidi co sa deje vpredu a ze je otocene chrbtom?? ked bola mala jej to neprekazalo ale teraz ked je taka zvedava neviem ci jej to bude vyhovovat.
a este sa chcem spytat ozaj to zaberie tolko miesta ze spolujazdec vpredu si poriadne nema kam sadnut?? 😅 dakujem...

seminkads
16. júl 2011

@vanesska my sme boli kukat dnes sedacku a mari sa mi ze tieto som videla v avione v alltoyse (okrem toho sme boli este v Pre deti)ale nie som si stopro ista 🙂

hamma
2. nov 2011

Ahoj, obnovuji diskuzi, snad se najde někdo, kdo mi poradí. Chtěla bych koupit sedačku 9-18 kg pro syna - ALE! protože nemáme auto, budu ji asi muset občas přenášet, takže bych potřebovala nějakou lehkou. Máte s tím některá zkušenosti?

monika15
16. mar 2012

@lucia10899
ahoj prosim ta poradil ti neikto ? kupila si to nakoniec?

palomitacheca
16. mar 2012

My pořídili sedačku Kiddy Infinity Pro a jsme spokojení. Synovi se v ní naštěstí líbí, i když je s pultíkem 🙂

penelopa
4. apr 2013

my máme maxi cossi axiss 9-18 jedrahšia,ale max spokojnosť otočnosť o 90stupňov,veľká a pristranná-odporúčam 😉

jana28jana
16. máj 2013

Ahojte babeny, prosím Vas, potrebovala by som poradit ak niekto budte vediet, mame dcerku, ma 7 kilo a je celkom dlha a premyslame nad novou autosedackou od 0 do 18 kg, myslite ze sa to vyplai?? A chceli by sme tu polohovacie, vo vajicku nam totiz nechce byt a mame ist na dovolenku to jej bude 5 mesiacov a obavam sa, ze vo vajicku by nam cestu nevydrzala. A aj celkom casto jazdievame autom CZ a Sk, preto tu polohovaciu a co najlepsiu a najpohodlnejsiu, neviete poradit?? Dakujem

radlinka
16. máj 2013

RECARO YOUNG SPORT ale sadla nam aj velmi MAXI COSI TOBI 🙂 co sa tyka vajicka, mali sma Maxi Cosi Cabriofix, ale uz by som ju nebrala len na kratke cesty, na dlhsie by som kupovala priamo autovanicku ku kociku, aby sa dieta pekne natiahlo. Alebo suhlasim s hore uvedenim prispevkom od @lucenek vyborna Maxi Cosi OPAL 😉

radlinka
16. máj 2013

@jana28jana pozri si Britax, neviem presne nazov, ale niektora sa da krasne polohovat. 😉

millada
20. máj 2013

Potrebujem poradit. Dcerka ma 3,5 roka, mame pre nu sedacku Romer King Plus, tu dame za chvilu mladsej dcerke. Pre staršiu by som asi radsej kupila 9-36 kg nez 15-36 kg, lebo tie uz nemaju vlastne pasy. Alebo su aj sedačky 15-36 kg, ktore maju vlastne pasy???
Zvazujem Britax Evolva, len neviem, či mi ju obopnu pasy vo Fieste. Nemate niekto tuto sedačku v tomto aute? 😅 Dakujem 😉

jenn7
21. máj 2013

@millada prave som sem prisla napisat tu istu otazku 😀 😀 ...dcera ma tiez 3.5, tu istu sedacku a uz jej vykuka hore hlava takze treba uz vacsiu a ja netusim ktoru...s Romer som bola spokojna na maximum...tak neviem ci zasa Romer ci nejaka ina...tak dufam ze nam baby poradia 🙂 🙂

e_z
11. jún 2013

Pri kúpe autosedačky pomôže aj článok vo Wiki: https://www.modrykonik.sk/vyber-autosedacky/
V externých linkách nájdete aj odkazy na testy bezpečnosti OAMTC a ADAC.

reni1512
21. okt 2013

Maminy mate niektora skusenost s autosedackou Pallas Fix Cybex? od 9-36kg? po vajicku mozme rovno prejst na takuto sedacku? Zatial mame len 3mesiace ale uz hladam nieco do buducna 🙂 dakujeeem

domi1988
2. nov 2013

http://www.4mama.sk/autosedacky/autosedacka-chi... prosim vas nemate niekto skusenosti s tymto vajcom?

monulex
19. dec 2013

Ahoj holky, nečetla jsem teda celou diskuzi, je tu toho poměrně hodně. Ale nemáte některá zkušenost s autosedačkama značky babysafe?? Píšou, že se jedná o nejširší sedačku v kategorii 9-36 kg http://www.ebambino.cz/ebambino/eshop/38-1-Auto...
Nevím,jakou autosedačku měla sestra pro neteř,ale byla v tom vždycky dost natěsno napasovaná, neměla tam moc prostoru. A ten pětibodový bezpečnostní pás je standardní a nebo se nejčastěji používá ten tříbodový? Díky 🙂