Nákup autosedačky. Ktorá značka je najlepšia?

siste
28. apr 2007

Ahojte 🙂
Rada by som vedela aké mate skúsenosti s autosedačkami zn.Recaro a Concord.
Ktorá značka a typ autosedačky je podľa Vášej skusenosti tá najlepšia.
😝 Hladám autosedačka v kategórií 9-18kg alebo 9-36kg.

hanka274
20. jún 2007

4a ale to je pravda, tie klokanky co mam ja, tie nie su dobre na chrbticu ale ako som pisala, nasa voni este novotou....naozaj je takmer nepouzivana, nova. No a tie satky, ak sa pouzivaju menej by skodit nemali, ved je pri maminke, citi ju, je v takej v pohode polohy, s nicim si na nic netlaci....iba nie moc, to mas ako polohu v autosedacke...treba nam klasicke vanicky...

skaredka
20. jún 2007

Baby musim ist, malej idu zuby, je strasne protivna a kuse ma do nosa. Ta velka sedacka je bezpecna aj pre novorodeniatko co ma 2,5kg, je to vsetko testovane (testuju to tak aby to bolo ako ozajstna nehoda) podla noriem, nikdy by to nebolo v predaji ak by to nebolo bezpecne. Na to tu su zakony. Aj ked sa stane nehoda mala bude v poriadku, hovor si Hanka co chces, v tomto viem, ze mam pravdu. Ia v mojom meste byva 10 milionov ludi, predstav si kolko ich byva po celych statoch, vetsina z tych ludi si vyberie prave tu sedacku aku mam ja. Keby bolo tak strasne nebezpecna ako tvrdis tak tu zomrelo miliony deti a taketo sedacky by sa pre male deti nevyrabali.

4a
20. jún 2007

hanka,
tak to bříško je právě důvodem SIDS, dítě se udusí ve vlastních zvratcích. Jukni sem http://www.monitordechu.cz/SIDS.html

hanka274
20. jún 2007

skaredka, ale pises, ze tu v Europe sa robia testy akoze snad pre babiky, ved vsetky testy su "akoze ozajstna nehoda" 🙂 😉 to je prave ten test... 😉 A europske, obzvlast francuzske auta vedu!!! maju najvacsi pocet hviezdiciek uz par rokov...
skaredka, tak ahoj, len skoda, ze si mi nedopisala o tom mantineli, co to ma zo SIDS...
a prajem ti to co som pisala vyssie...

skaredka
21. jún 2007

no pri tom mantinelu hrozi zadusenie, hlavne ked je dieta male a nevie sa este moc pohybovat. Aj ked sa trochu buchne do hlavicky to nevadi, postielka by mala mat tycky blizko u sebe aby si tam nemohla strcit hlavu, kvoli tomu sa tie mantinely pouzivali, teraz uz robia postielky tak aby sa nemuseli davat mantinely. Aspon tu u nas.

Na brusko preto nie, lebo babo ti tvrdsie zaspi a ked nahdou prestane dychat (coz sa stane pri SIDS) tak sa uz nezobudi, lebo tak tvrdo spi. Ked babo spi na chrbte tak nidky nema rovno hlavicku, vzdy si ju da na bok, je to reflex ktory ma kazde dieta.

4a
21. jún 2007

skaredka,
měj se. Sedačka je super, jen není homologovaná pro Evropu.

skaredka
21. jún 2007

alebo aj tie zvratky ako pise 4a

4a
21. jún 2007

hanka,
tipuju, že skaredka měla na mysli, že se mimi nasouká nosem k mantinelu a ten mu ho ucpe, nebo že bude moc na blízko a nebude mít možnost mimi dýchat.

skaredka
21. jún 2007

4a, myslim si, ze k vam tyhle sedacky taky dojdou 🙂
a dost bylo hadky kolem moji sedacky, stejne vy nepresvedcite mne a ja nepresvedcim vas, tak to nema smysl, ze jo 🙂 😀

4a
21. jún 2007

skaredka,
mě spíš vrtá hlavou, proč tady nejsou 😉

skaredka
21. jún 2007

samusa nam usla 🙂 asi unavou chudak mala. Kdy vasim mimiskum zacaly rust zuby?

4a
21. jún 2007

u nás skoro v roce. A žádný problémy, nic. Klika 😀

hanka274
21. jún 2007

skaredka no s tym mantinelom, to snad nie. to som este nepocula, to je trosku prehnane nemyslis? to akoze sa moze zadusit aj paplonom, to jej nemam davat?? to je pekna blbost.
No a ktomu spaniu na chrbatiku, to je pravda, ze sa otoci nabok, ale ked zacne vrackat von mliecko je jedno ci je naboku, skus ty tak vracat, daj sa na chrbat a daj hlavu na bok...blbe co?
A pre mna je castejsie to, ze dietatko vracia ako by malo z nejakeho dovodu prestat dychat. Volakedy to nebolo, ziadne monitory....o chvilu budu monitory pohybu babetka, kam ide, kam sa hybe, ci sa dobre hybe. Pokial je dietatko zdrave, su maminy prehnane starostlive, ja som tiez malu zo zaciatku pocuvala jak diva, ale potom som prestala, pekne dychala nic jej nebolo. Sledujem, pozorujem, staram sa uplne bezne ako ine bezne maminy. A vo vacsine deti viacej vrackaju ako prestanu dychat. Takze som si samozrejme zvolila polohu na brusku, co mi kazdy len chvalil, obzvlast doktory, a ludia co deti maju. Skor sa ma kamosky pytali, ci mi tak zaspi, ze ich deti tak nezaspia, a ked som sa pytala ze ako vedia, nevedia, neskusali, mysleli si 😉 😉 😉
no ale uz idem uplne od temy, rozpisujem tu uz ine veci....

hanka274
21. jún 2007

nam prvy v 4 mesiacoch a zatial mame 10 a klud pri kazdom jednom, zatial. Tuk-tuk.

skaredka
21. jún 2007

hanka ja nezartujem, v nemocnici mi povedali, ze ten mantinel nemam kupovat, ze je to zbytocnost a moze to byt velmi nebezpecne. Paplon rozhodne nepouzivame. Moze sa do toho zamotat, do jednoho roku zivota ziadne deky, paplony, vankuse, nic take. Mame take akoby vreca. Je to ako normalne pyzamo, ale nema nohy, je to take spacie vreco pre babo. pozri tu: http://trus.imageg.net/graphics/product_images/...

4a
21. jún 2007

hanko,
tak si o SIDS něco najdi na internetu a budeš si říkat, měli jsme kliku 😕 Stačí zadat do vyhledávače.

hanka274
21. jún 2007

skaredka, mas uplnu pravdu vo vsetkom, aj v tom vaku, aj my to mame, aj ja som v nom spala volakedy, a aj to, ze to je zbytocnost. Ale o tom zaduseni, to je blbost, dieta si vie pohut hlavickou od prveho dna, nie pretocit, pohnut... 😉 😉

skaredka
21. jún 2007

no nam lekar povedal, ze ak dieta zvracia tak ako dospely clovek tak je nieco v neporiadku. Normalne dieta ked si ugrcne tak mu to mliecko vytecie z ust, a nevyleti mu. Takze aj ked ma hlavu na bok tak mu to mlieko vytecie. Ked by malo hlavu rovno smerom hore tak jasne, mlieko zostane v ustach a babo sa udusi.

4a
21. jún 2007

hanka,
fakt si najdi informace na internetu o SIDS a budeš mluvit jinak.

skaredka
21. jún 2007

hanka, no presne ako ty hovoris ze ta moja sedacka je nebezpecna ja si myslim, ze ten mantinel je tiez nebezpecny. Ked je moc blizko tak ma nedostatok kysliku, v takom pripade staci aby malo troska zacpaty nos a nestastie je na svete.

skaredka
21. jún 2007

Používejte v postýlce spíše tvrdé matrace, pokryté prodyšnou látkou. Nenechávejte v ní žádné předměty a materiály, které by mohly dítěti zabránit v dýchání, nebo jej ztížit. Tyto materiály zadržují vzduch, který dítě vydechuje a to jej musí znovu dýchat (zvyšuje se koncentrace CO2, který dítě dýchá). Riziko zvyšuje i těžká přikrývka.

hanka274
21. jún 2007

skareda, ok s tym mantinelom sa nebudem hadat, to je taka blbost, ze to za hadku nestoji...
a co sa tyka SIDS, ano to je pravda. Lenze to su zase 2 tabory-1 tabor lezanie na brusku, 2 tabor-SIDS-lezanie na chrbte....na a ja som v tom 1. ja viem, ze ked vracia prudom ide o reflux, napriklad po rokoch zistila moja mami, ze to mal moj brat. A dobre, ze ho mala na brusku...no ale to normalne vyliatia mliecka. Ved to ale ide tiez z ust smerom hore z krku-hltana....tak o com? brusko je co sa tyka tohto najlepsie. co sa tyka SIDS zase chrbatik. Moj nazor je uz taky ako som pisala, castejsie je vrackanie ako SIDS-takze u nas brusko...

skaredka
21. jún 2007

hele, jaktoze nespite??????

4a
21. jún 2007

hanka,
reflux je i o tom vylití mlíčka z pusinky. A SIDS a spaní na bříšku je jen jeden tábor lékařů a ten je za spaní na zádech. Ten druhý tábor jsou laikové a rady maminek a babiček 😒 Fakt přečti si o tom něco.

hanka274
21. jún 2007

som sa do "teba" zazrala, potom sa tu uz preberalo kade co....no a cakam na nasho tatu, ide z PL, do hodky by mal byt domka...tak prazim palacinky, inak hruza....tristvrte na 3, hrozne...

skaredka
21. jún 2007

🙂 no tak hlavne, ze jsme si to vsechno vyrikaly 😀
jo a omlouvam se, ze jsem vylitla, ale uz jsem byla zoufala, nevedela jsem jak vysvetlit, ze v usa proste zije 300 milionu lidi a z toho tak ctvrtina pouziva typ autosedacky jako je tahle, kdezto v cr je kolem 10 milionu na slovensku jeste min .. no ale to uz bych se zase hadala.
Proste se omlouvam.

hanka274
21. jún 2007

4a myslela som tabory maminiek, nie doktorov. Ale reflux nie je ked sa ti vyleje mliecko z pusinky, jedine ak to ide prudom...to vyliatie je uplne normalne

4a
21. jún 2007

skaredka,
tak až teď mi to došlo s tou autosedačkou 😀 Že je vlastně stejně po směru jízdy od 9ti kg nebo kolik je ten druhý stupeň v USA. Ten už po směru jízdy je, že jo.
Já měla na mysli, že existuje jen jedna jediná od Volva, co je na váhy 9-18 kg!!! a je proti směru jízdy!!! Pak už je to jedno, svaly neočekávanej náraz reflexivně zvládnou.

skaredka
21. jún 2007

hanka u nas je 19:45, mala akorat ide do postielky, ocko prisiel z roboty tak ju uklada 🙂 na chrbat 😀
jaj, palaciky som uz nemala ani nepamatam
a teda este raz sorry, ze si sa tak rozculila, ze si ani spat nemohla ist 😅

4a to uz je jedno s tim SIDS, mala Hanka uz ma rok pryc a tam to riziko uz nehrozi.