Nákup autosedačky. Ktorá značka je najlepšia?

siste
28. apr 2007

Ahojte 🙂
Rada by som vedela aké mate skúsenosti s autosedačkami zn.Recaro a Concord.
Ktorá značka a typ autosedačky je podľa Vášej skusenosti tá najlepšia.
😝 Hladám autosedačka v kategórií 9-18kg alebo 9-36kg.

ena
28. apr 2007

siste; my mame Concord TRIMAX X-II .. potah Apollo.. pri trimax su rozdielne ceny tusim v zavislosti podla potahov, skus si popozerat napr. www.bebeta.sk
klik na autosedacky/concord/Concord TRIMAX X-II
Je od 8 mesiacov do 12 rokov ( 9 - 36 kg ), dalsie info najdes pri popise na stranke.. My , resp. maly je v nej spokojny..

Rozmyslali sme aj nad ultimax,0-18 kil, ale zdala sa nam zbytocna, kedze my sme mali od narodenia vajicko maxi cosi, ktore sme naklikavali na konstrukciu kocika quinny, takze ten concord ultimax by sme vyuzili velmi kratko .. ale keby sme kupovali sedacku od narodenia do 18 kil, mozno by sme sa rozhodli pre tuto.

chechta
1. jún 2007

Ahojte holky, rozhoduju se při koupi autosedačky (vajíčka) kategorie 0-13kg. Mám vyhlídnuté dvě - nemáte s nimi některá zkušenosti?
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=4506095
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=4705988

tilly
1. jún 2007

chechta určite tú druhú, to je vidieť už len na spracovaní sedačky, že tá druhá je lepšia, okrem toho STM je veľmi dobrá značka a ak máš kočík značky HOCO, tak sa tam dá nakliknúť 😉

siste, to je jedno, aj jedna aj druhá značka je super a nech sa rozhodneš akokoľvek, nič nepokazíš, ja mám v podstate recaro 9-36 kg, má super bočnú ochranu, a aj keď si myslím, že nehrozí používanie do 36 kg (od takých 20 kg bude stačiť podsedák), tak u nás kategória do 18 kg bola vzhľadom na domčovu výšku zbytočná, ale concord trimax majú moje dve kamošky a až na problémy s poťahom (blbé poťahové látky, jedna sa strašne rýchlo ošúchala a v druhej sa dieťa strašne potí) sú super, ale poťahov máš strašne veľa na výber, tak si nechaj poradiť v obchode...

chechta
1. jún 2007

tilly díky moc

hanka274
1. jún 2007

baby, vraj su autosedacky tie 1+ ci ako to je (ta velkost po vajicku 0+) aj v proti smere jazdy, teda tak ako vajicka. Nepoznate niekto take????
Dakujem pekne.

tilly
2. jún 2007

to sú tie čo sú 0-18 kg, tie sa dajú do 10 kg dať aj proti smeru jazdy, tak ako vajíčko, ale od 10 kg ju musíš aj tak prehodiť do smeru jazdy

sue
2. jún 2007

Hanka, Tilly, ja som dnes čítala na stránke automobilky Volvo o tých autosedačkách proti smeru jazdy - vraj je vtedy niekoľko násobne nížšie percento zranení... celkom ma to zaujalo, ale doteraz som nenašla žiadnu takú... však kde by si dítko dalo potom nôžky?

tilly
2. jún 2007

sue, my sme takú mali, je to fakt do 10 kg tak proti smeru, to potom musíš aj tak prehodiť, lebo už aj dieťatko je vnímavejšie a chce sa pozerať, komunikovať...
my sme mali cam, ale aj concord je taká, tuším ultimax

musko
2. jún 2007

Tily, ja som si to myslela tiež, ale pozerala som Sama doma o autosedačkách a tam práve hovorili, že sú aj tie 1 ( čiže po vajíčku - do 18 kg) také, čo sa dajú dať po aj proti smeru jazdy - a to proti smeru je najbezpečnejšie...
Chechta, súhlasím s tily, tá druhá je lepšia
Siste, určite by som kúpila 9-18 kg ( aj ju teda máme). V testoch vychádza, že čím vačší váhový rozptyl, tým menšia bezpečnosť. My máme Romer-ku a sme spokojní.

tilly
2. jún 2007

heeej? no, to je jasné, že proti smeru je to bezpečnejšie, ale som nevedela, že sú také aj v jednotke...

hej s tými kategóriami je to tak, že najbezpečnejšie sú podľa tých klasických tried, ale nám sám predajca odporúčal sedačku do 36 kg, malého sme posadili do romer king, ktorú sme chceli a bol tak tri centi pod tým okrajom, takže by mohol narásť tak 6-8 cm a mohli by sme sedačku meniť zas (čo už medzi časom narástol)...

katarinas
2. jún 2007

My mame STM Starlight, odporucili nam to v obchode, kde sme ju kupovali, pani majitelka ma skvely prehlad co sa tyka ci kocikov, kariciek, sedaciek, detskeho tovaru vobec... nenadarmo, je to snad najoblubenejsi obchod u nas... tato sedacka je az do 36kg a postupne, ako dieta pribera a starne, prestavuje sa aj sedacka... zatial sme velmi spokojni.
Nasla som ju na tejto stranke (mame tuto sivo-cervenu kombinaciu) http://www.caryfuk.cz/category/Autosedacky-Sk-1...

chechta
3. jún 2007

Holky jen tak pro zajímavost - jsem se ptala v obchodě na ty autsedačky ( vajíčko) - která je tedy lepší a paní mi povídá, že nemá nyní cenu ivestovat do té dražší, že ty vajíčka pokud jsou certifikované tak jsou všechny stejně bezpečné a že mám investovat až do té od 9kg, že tam už jsou rozdíli v komfortu, bezpečnosti atd.... že u těch vajíček ty rozdíly tam nejsou( pouze materiál a značka).

dorotka
3. jún 2007

babulky chcem sa spytat kedy ste dieta prelozili z vajicka ja ho mam ze do 9 mesiacov a 13kg ale amelii v nom niekedy pada hlavicka a mam pocit ze aj na dlzku v nom vydrzi este tak dva mesiace

chechta
3. jún 2007

Dorotka - dítě ještě nemám, ale zkušenosti od sestry a i to co říkali v obchodě. Ségra vozila ve vajíčku malou téměř do dvou let - pořád čekali až dosáhne magické váhy 9kg i v obchodě jim furt prodavačka říkala, že ještě je ještě na seačku id 9kg malá- bylo už to docela srandovní jak jí z toho lezli nožky, ale to prý vůbec nevadí - důležité je, že nepřečuhuje hlava - to prý být nesmí - u noh to nevadí.

tilly
3. jún 2007

dorotka, my sme kupovali väčšiu autosedačku, keď mal malý 4 mesiace... peg perego primo viaggio už bolo malé...

chechta, no neviem, je pravda, že u nás sú dosť prísne podmienky pre certifikovanie a tie vajíčka sú bezpečnejšie ako väčšie sedačky, ale keby som sa mala rozhodovať medzi maxi cosi a nejakou neznačkovou sedačkou, kde je na prvý pohľad vidieť rozdiel, no neviem, ja dosť ľutujem aj tú PP, aj keď svoju službu urobila a predaná bola behom pol dňa a ešte mesiac sa mi ľudia ozývali na inzerát, ale už by som asi radšej investovala viac...

kararina my máme tú istú a som maximálne spokojná

katarinas
3. jún 2007

My sme menili vajicko, ked uz mala mala takmer 11mesiacov, uz sa jej nezmestili nozky po sedadlo 🙂 Myslim, ze je to individualne, kedy... Ja som bola prve dni v aute nervozna, ked sme mali novu sedacku, na zadnom sedadle som na malu nevidela, tak som sa stale obzerala... ale ona bola spokojna, predsa dostala nove moznosti pozorovania sveta... 😎

womann
3. jún 2007

My menili v 11 mesicich,ne kvuli vaze,ale kvuli nozickam.Koupili jsme Maxi cosi Priori

hanka274
4. jún 2007

sue, ved prave preto zhanam taku. Uz pomaly z vajicka vyrastieme, ved mame 13 mes. a radsej by som chcela taku v proti smere jazdy. 😎 a ako s nozkami? to neviem, nad tym tiez uvazujem, lenze som o tom pocula, ze su take, tak ja neviem netusim...
a kedy presunut z vajicka do vacsej, dorotka, ja si myslim, ze rozhodujuca je vaha. 4 mesiace ako pise tilly sa mi zda velmi malo. Nasa Hani je sice mensia ako mozno ine rocne deti, je taka drobunka-asi po mne, ale neverim, ze 4 mesacnemu babu by uz hlavicka a nozicky "previsali" z tej sedacky a hlavne vaha. Cim dlhsie zostane, splna podmienky-vahy hlavne, dieta vo vajicku a teda v sedacke v proti smere jazdy, ty lepsie a bezpecnejsie.
Preto hladam aj taku po vajicku...
kto take nieco videl, hodte stranky, alebo radu, dakujem.

silente
4. jún 2007

My jednou půjdeme určitě do autosedačky Recaro se všemi atesty, co se budou moci sehnat 🙂 . Miláček jezdí závodně v autě, takže mi to vlastně oznámil jako hotovou věc. On má své závodní sedačky taky od nich a chce pro naše budoucí mládě také to nejbezpečnější, co trh v této oblasti nabízí.

hanka274
4. jún 2007

silente, dakujem za info, laik take veci nevie, u mna urcite tvoj prispevok zavazi pri rozhodovani. dik!

tilly
4. jún 2007

jasné, recaro robí sedačky do závodných áut, preto aj materiály a všetko má premakané... preto sme chceli tiež recaro, ale STM robí presne tie isté sedačky, len má trošku menej kvalitné poťahové látky, recaro má nehorľavé a neviem ešte aké látky, ale dať len za to, že látka je nehorľavá o tisícku viac sa mi zdalo moc... ale ten korpus a ostatné je rovnaké...

franti
4. jún 2007

ahoj babenky...ja som maleho davala z vajicka do autosedacky este pred rokom, ale on bol vzdy vacsie miminko 😉 presne sa nepamatam, myslim, ze mal 10,5 mesiaca. menili sme tak skoro kvoli nozickam, uz sa mu tam vobec nesedelo pohodlne, bol uplakany ked sme cestovali. prislo to dost zo dna na den, tak som narychlo kupila od Cam Travel Piu Impact. ma jedinu nevyhodu, ze je nepolohovatelna, takze ako maly rastie, stale viac mu pri spanku pada hlavicka dopredu, takze teraz zhanam novu autosedacku polohovatelnu.
rozhodujem sa medzi Maxi Cosi a STM Starlight SP...

silente
4. jún 2007

Pro mě je i nehořlavost důležitá 😉
Ona se ta dětská autosedačka vedle položek na tatínkovu bezpečnost při závodech už ztratí 🙂

milhaus
4. jún 2007

mi mame sedačku vajičko značky graco požičanu a malej chyba asi 3 cm aby jej presiahla hlavička, najmä ked jej tam dame striešku kôli slnku je to vidiet
je dlha, ma asi 72 cm odhadom

hanka274
4. jún 2007

milhaus, no my mame 75 a sme stale vo vajicku. To tvoja 5mes. ma 72 dm, to sme mali mes. pred rokom. To bude babizna. Ale chcela som, ze tiez jej je tak uz skoro male to vajko, lenze striesku uz davno nepouzivame prave preto, ako si pisala ty. Lenze radsej nebudem pouzivat striesku a mat autosedacku co najdlhsie takuto v proti smere, ako pouzivat striesku a mat uz taku sedacku v smere jazdy. Preto je mala este v tom a ja hladam zatial neuspesne, kila sedia-to je dolezitejsie ako vyska.
Dat dieta take male do sedacky tej 1+ v smere jazdy sa mi zda trufalost a risk, radsej v nej este vydrzte.
pozri moje foto v albume, je tam Hanka v sedacke teraz fotena a vlastne ako tak kukam este co sa tyka vysky mame cas, len nozky trosku krci.
A nechce sa mi verit, ze tvoja mala je v tej sedacke vyssia ako Hanka. Mozno to je inou sedackou, ale 4-5 mesiacov ako tu spominaju aj ine, ze uz pomaly, pomaly....no nechce sa mi verit.

iza
4. jún 2007

ahoj holky, u nás vybíral autosedačku manžel,postupoval podle nějakých tabulek..která je nejbezpečnější 😀 no a vybral Maxi Cosi CabrioFix...je do 13kg a jde nám připevnit i na kočátek..je to vajíčko, má stříšku...a stála 3400,-
Já si říkám, že je důležité mít tu nejbezpečnější... 😉

dorotka
4. jún 2007

hanka no dieta si nemala vacsie ja tilly verim nozicky uz vela nechybaju aby pretrcali aj nam pasy mame na najvysej polohe z troch a hovorim odhadujem to este na dva mesiace a ak ma hlavicka pretcat tak je urcite bezpecnejsia ta vacsia sedacka

iza
4. jún 2007

holky teďjsem viděla že prodávají Maxi Cosi Cabriofix za 3.290,- na www.detatko.com...prijde mi to faj cena, tak jen dávám odkaz 😉
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=4734594

wladka
4. jún 2007

baby, a co tato?? http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

uz aj ja planujem vacsiu 9-36kg.. troska nam otrcaju nozicky, a ked ju posadim, pripevnim, stane sa, ze sa rozkope a je dohora 😒, nohy dole, sedacka vyssie ..herecka sikovna 😉 ..

franti
4. jún 2007

babenky...my sme mali vajicko od Cam...mali sme ho ku kociku. bolo urcene do roku a pol, ale to sme nemali sancu v nom tak dlho vydrzat. a predavacka v obchode, kde sme kupovali kocik mi vravela, ze ked uz budu malemu trcat nozicky z autosedacky uz treba kupit novu. takze podla toho sme sa aj riadili.
sama si myslim, ze ked uz dietatku pretrcaju nozicky, ci hlavicka, je bezpecnejsia vacsia sedacka.