Nákup autosedačky. Ktorá značka je najlepšia?

siste
28. apr 2007

Ahojte 🙂
Rada by som vedela aké mate skúsenosti s autosedačkami zn.Recaro a Concord.
Ktorá značka a typ autosedačky je podľa Vášej skusenosti tá najlepšia.
😝 Hladám autosedačka v kategórií 9-18kg alebo 9-36kg.

jaku
11. dec 2008

Ahoj holky, nemáte náhodou někdo zkušenost s autosedačkou Zooty Jupiter 0-18kg?
Také uvítám jakékoliv zkušenosti s autosedačkou Babypoint Zenith 9-25kg. Díky

zmrzka333
18. dec 2008

ahojte babule neviet mi poradit ci sa u nas da kupit nejaka autosedacka proti smeru jazdy ale od 9-18 kg a akej znacky?

zuzkagu
19. dec 2008

Zmrzka určite sa nedá, ked si prečítaš začiatok diskusie, tak sedačky proti smeru jazdy su len od 0-13 kg, resp. od 0-18 kg, ale v tejto sa musíš aj tak ked ma dieta 10 kg prehodiť po smere jazdy.

zmrzka333
19. dec 2008

musi sa dat ved som o tom citala

zuzkagu
19. dec 2008

Sme sa ale nepochopili, vprotismere jazdy môžeš voziť dieta len do skupiny 0-13 a potom ked máš kombinovanú skupinu tak ju aj tak musíš potom otočiť v smere jazdy.
Ja som nepovedal že sedačka neexistuje ale sedačky od kateg. 9-36 su iba do smeru jazdy, tie kombinované ako som už povedala od 0-36 sa dajú v protismere len do max10-13 kg zaleží od značky.
Zuzana

zmrzka333
20. dec 2008

zuzkagu nemusis ju otocit MOZES ale NEMUSIS a je to od 9-18kg. ja som nechcela od 9-36 ani od 0-36 ale od 9-18 cca do 4 rokov a tie mozea ma proti smeru jazdy. Ved sa skus pozriet
Ja som nasla to co som chcela takze som spokojna
Inak neodporuca sa kupovat autosedacku ktorá je strasne univerzalna co do vahy dietata lebo je menej bezpecna kvoli tomu ze sa da skladat rozkladat. Takze preto taku ani nechcem, ked bude moje dieta vacsie tak mu kupim dalsiu. Nechcem kvoli peniazom ohrozit jeho zivot v aute. Je vela idiotov na cestach. Takze bezpecnost je prvorada

kacka.va
20. dec 2008

já bych řekla, že zuzkagu má pravdu. sice existují sedačky, které jsou od 9 kg a dají se vozit protisměru, ale od určitých kil se už musí dát po směru jízdy

zuzkagu
20. dec 2008

zmrzka zase sme sa nepochopili, kacka.va ma asi pochopila ako tak čítam.
Takže znova, sedačka od váhovej kategórie 9-18 kg nieje určena na prepravu v protismere jazdy. a to som si na 100% istá, pretože každý rok absolvujeme v práci školenie vodičov.
Na všetky sedačky čo si poslala link je vahová skupina 0-18, tam je jasné že diata do 9 kg vozíš ako vo vajci protismeru jazdy, od 9 kg seadčku otočíš a vozíš v smere jazdy, petože už aj dietatku potom zavadzajú nožičky. Ved čítaj si aj čo je pri sedačkach napísané "Zpočiatku sa inštaluje čelom dozadu pre maximálnu bezpečnosť, neskôr však môžete dieťa od 9 kg posadiť čelom dopredu tak, ako sedí mamina s tatinom. V každom veku dieťa cestuje prvou triedou. "
Chápeme už. 😉 alebo ešte nejako privysvetlím.

zmrzka333
20. dec 2008

zuzka a kacka skuste si pozriet toto
http://www.tuning.sk/dokument-autosedacky-detsk...
preto chcem sedacku kde mi decko moze sediet v proti smeru jazdy
a zuzka ako citujes - pise sa tam MOZETE dieta od 9 kg.... a nie MUSITE
Takze ak nemusim tak ho necham v proti smere jazdy.

zmrzka333
20. dec 2008

takze pokial sa da tak ho necham v proti smere. Na tej stranke kde pisu ze babo sedi ako mamka a tatko je to preto lebo akoze dieta chce vidiet na cestu a pozerat kam auto ide a tak. Aj ked je opacne tak ma predsa okno kde moze pozerat a vidi

zmrzka333
20. dec 2008

a este nieco ked si pozries tu tabulku pod autosedackou a vahovu skupinu tak kazda je od 9-18kg v linku je to ine ako v tabulke

zmrzka333
20. dec 2008

a mne a muzovi sa najviac paci Bebe Confort Iseos Neo takze asi ju objednam

zuzkagu
20. dec 2008

Tak predsa mi ale nedá, v linku je to napísané dobre, ked si prečítaš aj tu tabulku tak všade je napísané že je to trieda 0+ a I, tj od 0-18 kg. 🙂 , a ešte si všimni v linku čo si poslala na to volvo že také sadačky u nás nezoženieš čo sa takto upínajú, ale už sa nehádam, sadčku rozhodne vo vah. kategórii 9-18 kg protismeru ani neupneš si myslím, aspom tu čo mame mi doma nie a to mame maxo cosi.

zuzkagu
20. dec 2008

a ešte dodám že aby si mohla upnuť sedačku v protismere jazdy tak ju musíš mať vypolohovanu do tej odpočinkovej polohy (aj taku som mala len renolux).
Zuzana

kacka.va
20. dec 2008

většina autosedaček 9-18 se proti směru dát nedá. A u těch 0-18 si myslím, že hraniční váha pro umístění proti směru bude někde na těch 13 kg (do té doby se to chová jako vajíčko) a pak dát po směru, protože si teda ani nedovedu představit, kde by pak to dítě mělo nohy.

zmrzka333
20. dec 2008

zuzi stale v tej tabulke vidim 9-18kg ked bude dieta v odpocinkovej polohe tak mi to neprekaza neviem preco by malo ak sa inak upnut nebude dat. Maxi cosi take naozaj nevyrabaju ale toto je bebeconfort a nie maxi cosi.

kacko pozri si ten link tuning a uvidis kde maju deti nohy

kacka.va
20. dec 2008

já teda nevím o tom, že by se tu prodávala nějaká sedačka s takovým systémem uchycení jako je v to linku. a bebeconfort je skoro jediná sedačka(kromě vajíček), která se dá vozit proti směru

zuzkagu
20. dec 2008

zmrzka, oni v tej tabulke ale aj maju napísané skupina 0+ a I, takže oni to tam maju zle napísané že 9-18kg, tj že by to malo byť 0-18 kg, tak ako to maju aj umiestnené v tej váhovej kategórii som tam teraz písala a oni že o tom vedia že je to tam zle napísané, preto je tam aj napísané že skupina 0+ a I. a dodávam zas a znova, že tekúto sedačku a takéto upnutie u nas na SK nezoženieš čo je v na tom volve
a čo sa týka upnutia sedačky tak v proti smere sa upínaju sedačky inak ako v smere jazdy, tak isto je to aj u tej tvojej vybranej. Každopádne sa ale asi aj tak nerozumieme, takže prajem dobrý výber pri autosedačke a vermi že ked dieta začne vnímať tak aj tak ti nebude chcieť byť otočené smerom kam nevidí, a to mi ver že viem o čom hovorím, mám 2 deti 🙂

zmrzka333
20. dec 2008

zuzi este skus pozriet tuto aj si precitaj co k nej je napisane
http://www.topnakup.sk/autosedacky/autosedacka-...

zuzkagu
20. dec 2008

zmrzka ty ma aj tak nechápeš, tam je to presne napísané, skupina 0-18 kg, už to nechajme tak, prajem peknú a pohodlnu jazdu v protismere jazdy.

kacka.va
20. dec 2008

já tam ale nevidím, že do 18ti kg se dá vozit proti směru jízdy, tak jen píšou o tom, že je tam jen vypsaný typ nula a jedna a jejich váhové rozpětí. 🙂 ale to bychom mohly rozebírat pořád dokola 🙂.

zmrzka333
20. dec 2008

zeny a toto je co takze to zle chapem alebo tam klamu ci co?
Autosedačka BeSafe IZI Combi splňuje normu ECE 44/04, autosedačku je ve vozidle používat, jak proti směru jízdy (skupina 0, 0-18 kg, cca 0-4 roky), tak také po směru jízdy (skupina 1, 9-18 kg, cca 2,5-4 roky). Umístění autosedačky proti směru jízdy je podstatně pro dítě bezpečnější než po směru jízdy.

zmrzka333
20. dec 2008

inak neviem preco sa stale rozpravame o 0-18kg a 0+ a 1. Ja chcem sedacku ktora nasleduje po vajci takze aby som mala dalsiu sedacku ked mu vajce bude male a aby sa dala dat proti smeru jazdy a ked nie som uplny debil tak tieto sedacky ktore som nasla to splnaju takze som spokoja a rozhodnem sa ktoru kupim. A ked to chapem spravne tak ta sedacka je od 0-18 alebo od 9-18 co znamena ze by som tam mala vopchat aj 18kg dieta. A ked sa da dat proti smeru jazdy tak je jedno ako tazke dieta tam sedi nie?

kacka.va
20. dec 2008

tohle nemá cenu... 🙂 Já to chápu tak, že skupina 0 se vozí proti i po směru jízdy, ale nikde není psáno, že se může vozit proti směru jízdy do čtyř let věku dítěte. jinak je tam např. zvlášně napsané, že skupina 1 je od 2,5 let, to je pěkná blbost. Jinak nikdo tady s tebou nepolemizuje, že pro dítě je bezpečnější proti směru jízdy, to je jasné.

zmrzka333
20. dec 2008

kacka ved to mas tu napisena proti smeru jazdy( od 0-18kg) a v smere (od9-18kg) teda proti smeru jazdy mozes po cely cas kym sa ti decko do nej vmesti a v smere az od 9 kg - 18kg. ale neznamena to ze ked ma decko 9kg tak ho musis dat v smere jazdy, mozes ho nechat proti smeru jazdy. Takze vsetky tieto sedacky ktore som tu uviedla mozu ist proti smeru jazdy az do 18kg dietata. A tymto koncim tuto debatu lebo nic plodne som sa nedozvedela len to co je pri tych sedackach napisane takze som tu zbytocne marnila energiu a krutila sa okolo toho isteho spolu s vami

zuzkagu
20. dec 2008

zmrzka tak nedá mi to, ja by som chcela vidieť ako budeš voziť malého ked bude mať tak cca 1a viacej rokov v protismere, som zedavá kam mu dáš nohy, lebo tie mu budú trčať zo sedačky. Prečítaj si aj ine diskusie o sedačkách, všade je to t tak že dieta do veku , resp. do 9 kg sa vozí proti smere jazdy pretože nevie samo sedieť a aby malo v bezpečí krčnu chrbticu a cca o tých 9 kg je to v smere jazdy kôli tým nohám, ale jasné kup si ju, len si ju najprv vyskúšaj do auta lebo ver či nie aj tak budeš potom davať sedačku do smeru jazdy kôli tým nohám, nech je vypolohovaný akokoľvek. a už končím túto debatu lebo je to oničom.

zmrzka333
20. dec 2008

nevies si predstavit kde bude mat nohy, tak si este raz pozri ten volvo linka tam je vidno kde maju deti nohy. Maju ich trochu oprete na sedadle auta takze pohodka a neviem si predstavit ze 9 kg. dieta je uz tak pevne ze v tej sedacke sedi ako dospely clovek ved teraz ma skoro 8 kg a to z daleka este nesedi a ani tak skoro nebudi, kym sa sam posadi, ja ho totiz neobkladam vankusom . Dieta ma sediet ked si sadne samo a nie ked ho ja posadim. Lebo to nici chrbticu takze tak a ja ho jednoducho necham v protismere a hotovo a nozky bude mat trochu pokrcene a vylozene
Tiez koncim

misakri
20. dec 2008

ahojky holky.. nečtu celou diskuzi.. jen reaguji na otázku, jestli po směru nebo proti směru..
my měli klasické vajíčko asi do 8měs než se nám tam vešla a byl tam ten avizovaný 1cm mezi hlavičkou a koncem autosedačky.. ze začátku jsme jezdili proti směru jízdy, ale časem ve směru, protože ji začaly koukat nohy a přišlo nám to jako logičtější řešení, aby ji čouhaly do prostoru než do sedačky.. 😉
teď máme sedačku 9-25kg, miška tam kráásně sedí a ven ji kouká 3/4 nožiček.. jezdíme samozřejmě ve směru jízdy.. neumím si ani představit, kam by ty nohy dala, když by seděla opačně.. příjde mi to jako nemožné.. 😉