Nápad ohľadom autosedačiek. Čo vy na to?

sisulik
17. máj 2008

ahojte babenky..dnes ma napadla takato vecicka..no mozno uz nieco take aj existuje len som o tom este nepocula...napiste mi co si o tom myslite...trosku si pofilozofujme..no co ine my okrem ineho uzasne dokazeme? 😀
aha..a o co ide? je dost blbe ak ma clovek jedno auto a vkuse musi vyberat a vkladat autosedacky...nie kazdy si nechava autosedacky vkuse v aute...ved niekedy ked nejdu deti v aute tak zabera to dost miesta..a to uz nehovoriac ked mate s manzelom kazdy svoje auto a to prehadzovanie autosedaciek z auta do auta...tak ma napadlo, ze by mohli vymysliet aj nieco take, ze by urobili v kazdom aute specialne bezpecnostne pasy okrem tych ktore uz tam su..ale by to urobili na deti...zeby sa dalo aj sedadlo auta nejako vysuvat, ci nastavit na velkost dietata a tak...co vy na to?

etuska
17. máj 2008

Sisulik-bolo by to ozaj fajn. Nam sa niekedy stane,ze drahy odfrci aj s autosedackou a sme nahrati 😀 ,alebo raz nas bol dedko zaviest k vlaku a hned ma napadlo:"Co ak na zastavia policajti?"-sedacku mal v aute tatko,ale bol v inom meste 😒

sisulik
autor
17. máj 2008

no ano...ked sme boli este na SR a nasi si brali malu, tak sa vkuse prehadzovala autosedacka..tu v kuvajte to nie je povinne, ale aj tak sme kupili autosedacky...ked deti idu so mnou, tak su v nich ale ked uz ich beru ini z rodiny, tak uz bez..nejako sa nikomu 'nechce' ich prehadzovat z auta do auta ci z domu do auta...no co uz...ale to uz je zase na inu temu...tu vidiet autosedacku v aute je velmi vynimocne...ja som okrem nas videla este v jednom aute..hehe.. 😀

etuska
17. máj 2008

vazne?No mozno su tam lepsie cesty a ohladuplnejsi vodici 😀 ,alebo sa mylim?

lucianka
17. máj 2008

Sisulik, VW Sharan, Ford Galaxy a Seat Alhambra tuhle možnost mají 😉 Jsou to vesměs totožná auta a dají se do nich dokoupit integrované dětské autosedačky. My ji máme a je to opravdu fajn. Když někde potkáme taťku ve městě, v klidu nás může vzít domů, i když s sebou nemá autosedačku... 🙂
V normálním stavu to vypadá jako klasická sedačka a nejde na ní nic poznat... pak z ní jde udělat 9-18 a pak i ta větší. Bezpečné jako klasická autosedačka to určitě není, ale jako nouzovka je to fajn 😉

aponchie
17. máj 2008

ja myslim,ze uz to vyvojari a technici od aut meli v hlave 🙂

etuska
17. máj 2008

hmm.tak ked budeme kupovat nove auticko,dam na to bacha 🙂
Lucianka-dik za tip 🙂

aponchie
17. máj 2008

ja osobne bych nezvladla nechat sve deti a tak male bez autosedacky 😉

lucianka
17. máj 2008

Tady je to vidět dobře 🙂

Pro dospělé:
http://i22.ebayimg.com/03/i/000/f1/43/cbf8_1.JPG

Pro kat. III:
http://i23.ebayimg.com/02/i/000/f1/43/c949_1.JPG

Pro kat. I+II:
http://i19.ebayimg.com/05/i/000/f1/43/ca02_1.JPG

Dělá se to samozřejmě i u jiných aut 🙂 nejen u těch, která jsem uvedla 😉

sisulik
autor
17. máj 2008

luci..a mas z nich nejaku fotku??

etu...no cesty...su tu same dialnice...takze vsade sa da dostat rychlo a ked si dnu vo stvrti, tak su tu dvojprudovky a oba smeri su oddelene ostrovcekmi kde su palmy atd..takze celna zrazka protiiducich aut je len velkou vynimkou..a na tych dvojprudovkach je 80km/h..aj ked cesty tu maju naozaj na vysokej urovni, autonehodam sa vyhnut neda...sak tu vsetci na tych cestach "lietaju" 😠

lucianka
17. máj 2008

Aponchie, ale na druhou stranu si vem, že za nás žádné autosedačky taky nebyly 😉

sisulik
autor
17. máj 2008

luci.. a to sa da namiesto sedadla??

no tu u nas sa rodi vela deti 😀 takze tolko autosedaciek do auta sa nezmesti... 😅 aj ked vela rodin si tu kupuje aj minibusy 😀
ale taku perlicku...nehovorim ze to tu robia vsetci, ale je normalne tu vidiet dieta sediace v loni vodica 😠

aponchie
17. máj 2008

luci to jo ale ted sou a jsou silnejsi a rychlejsi auta 🙂

sisulik
autor
17. máj 2008

apon...vies...hned ako som sa vratila do kwt, tak sme kupili autosedacky..ale je tazko naucit niekoho na to, aby vkuse davali autosedacky ked beru nase deti..niekedy to ani nie je mozne, lebo autosedacka zaberie dost miesta v aute, tak ju proste nedaju...ako matka sa na to pozeram z uplne ineho pohladu..prve mesiace som vzdy ked mi malu brali, preplakala a preklepala od strachu...ale, je to smutne, ale pravda..ze som si na to musela nejako zvyknut...ja ich nezmenim...len prosim boha a dufam, ze sa nic nestane...

lucianka
17. máj 2008

Sisulik, no na tom první obrázku je sedačka, jak vypadá klasicky... pak jakoby zatáhneš za takový očko vpředu (je to na obrázku taky trochu vidět) a ten sedák se jakoby "zvedne"... no a pak zatáhneš za další očko v zádové opěrce a jakoby se "vyklopí" ta autosedačka pro nejmenší 🙂

Jj, je to místo sedadla... v těchle autech jsou sedačky každá zvlášť a dají se vyndavat... my jsme kupovali ojeté a v našem to nebylo, takže jsme ji dokupovaly. Ale v některých to bývá... při koupi nového se dají místo normálních objednat tyhle 🙂

lucianka
17. máj 2008

Aponchie, s tím samozřejmě souhlasím 🙂 ale zase ta auta nebyla tolik kvalitní a když se srazila Škodovka s Trabantem v "padesátce", tak byly obě na padrť 🙂 Já přeháním, to byla jen takový vsuvka mimo... My samozřejmě malého vozíme jen v autosedačce a vždycky budeme... 🙂

sisulik
autor
17. máj 2008

luci..fiiiha..tak to je super...dobre info..

aponchie
17. máj 2008

tak to bych nedokazala dobrovolne nechat jet deti bez sedacek..si neumim predstavit jak to 11mesicni sedi na kline nejake pani a narazi do nejake palmy treba ty brdo to musis mit dobre nervy ja bych tu dobu co ty jsi bez nich asi protrpela na wc zvracenim nervama a strachem ale spis bych to nikdy nedovolila takhle ale je to tva vec .promin ze se micham

sisulik
autor
17. máj 2008

aponchie..ja som tu nespominala svoje deti...zrejme si ma nepochopila..a zatial moj maly nesiel bezomna nikde este ani raz...

tilly
17. máj 2008

ako píše lucianka, takéto autá už sú, väčšinou to majú veľké rodinné viacmiestne autá 😉

my sme to riešili tak, že sme kúpili ešte jednu sedačku do mužovho auta 😉

cicushka
17. máj 2008

Aj Volvo to robi...pri kupe auta sa to vacsinou doobjedna k zakladnej vybave.

alami
17. máj 2008

luci - to je fakt super
my sme mali tiež problém s autosedačkou, ako sme sa presťahovali na vidiek. muž berie malého do mesta do škôlky ráno firemným autom a ja potom poobede svojim po neho - a bol problém, kde si podať? nechať? sedačku??? a muž vo firemnom ju celý deň nosiť nemohol 😒 , takže sme to poriešili podsedákom do jeho auta - v robote si ho hodí do kufra a ja mám sedačku

aponchie
17. máj 2008

sisu prave ,ze jsi psala o svejch detech ne?ze na SK jo a tam ne 😨

mywiel
17. máj 2008

Sisulik to uz existuje ale len pre vacsie deti kreslo auta sa da zdvihnut na sedacku vyssie moj svagor take auto ma... 😉

mamacat
17. máj 2008

sisulik. mne pripadaju autosedacky co maju LATCH system (isofix?) velmi prakticke v tomto smere. sedacka sa pripevnuje ku karoserii auta cez medzeru medzi opierkou a sedadlom. cize sa to lahko namontuje a odpmontuje. ked sme boli na Sk tak sme mali pozicanu sedacku cez ktoru sme museli prevliekat pasy to bolo fakt dost zdlhave 😝

julia225
18. máj 2008

ja som videla auto s dokonca sedadlom,kde je dieta v integrovanej sedacke dokonca otocene proti smeru jazdy...len mi nenapada nazov auta... 😖

lucianka
18. máj 2008

Julia - v těch autech, která jsem jmenovala to jde taky 😉 Jde ta sedačka otočit proti směru jízdy a manžel říkal, že se to i doporučuje... ale náš malej by tam nevydržel - potřebuje na nás vidět 🙂

sisulik
autor
18. máj 2008

apo...pisala si: si neumim predstavit jak to 11mesicni sedi na kline nejake pani a narazi do nejake palmy ....ibaze ked som pisala ja toto: ale taku perlicku...nehovorim ze to tu robia vsetci, ale je normalne tu vidiet dieta sediace v loni vodica...tak tu som nespominala svoje deti...

inac ten system sa zda byt lakavy..ale je to aj dost bezpecne vymenit sedadlo za take? drzi to sedadlo pevne??

aponchie
18. máj 2008

okokokok sisulik 😝

lucianka
18. máj 2008

Sisulik, je to úplně stejné sedadlo jako normání 🙂 Na první pohled (a kdo o tom neví, tak vůbec) skoro nepoznáš, že je to jiné sedadlo než ty ostatní. Jen je takto upravené 🙂 Je to originální sedadlo, žádné "univerzální" nebo podobně. Ale jak už jsem psala výš - podle mě je klasická autosedačka mnohem bezpečnější 😉

lucianka
18. máj 2008

Navíc ho měnit nemusíš... pokud si kupuješ úplně nové auto, je to prostě jen "doplněk" za příplatek...