Narazené auto

bielavlcica
21. júl 2018

Ahojte baby potrebujem radu lebo celú noc som kvôli tomu nespala. Včera som mala ísť k jednému známemu môjho priatela kvôli áut niekde a zabudla som mobil v taške ktorá bola v kufri. Prišla som po nejakú časť a pozrela na mobil kde mi priateľ písal a volal kde som že ten známi tam je že nech tam dôjdem. Tak som rýchlo šla naspäť lenže dovtedy ten problém sa vyriešil. Lenže keď som došla na miesto priatel bol nasratý pokrical po mne nasadol do auta a išiel si dovibavovat veci. No a keďže ja zle znasam keď po mne kričia zaúradoval aj stres a panika som sa začala otáčať a nešťastne som narazila zadkom do stromu. Na zdesenie je tam preliacina + nejde odomknúť kufor a včera v noci prestal ísť zámok na dverách.

No a teraz neviem ako to mám priateľovi oznámiť pretože sa bojím že zas bude kričať a nadávať mi čo zle znasam.
Chcem mu to povedať dnes večer lebo zajtra príde a ak uvidí auto na parkovisku tak ho asi ....... Takže by bol na to pripravený.
Mám z toho neskutočne nervy, bolí ma žalúdok mám hrozny strachhnačky čo sa bo

bucko555
21. júl 2018

je to len kus plechu my sme rozbili cele auto a zijeme dalej co uz hlavne ze sa nikomu nic nestalo

bielavlcica
autor
21. júl 2018

@bucko555 ja viem lenže som v strese lebo to auto ešte nemám splatené a teraz sa to bude musieť znova opravovať ach normálne sa toho hrozne bojím hlavne to že mi bude nadávať a kricat

fokuska
21. júl 2018

@bielavlcica Vyries si aj vztah s priatelom - podla mna je uplne mimo, ze s tebou komunikuje tak, ze ty sa mu bojis nieco povedat, mas z toho stresy, boli ta zaludok, lebo on bude nadavat a kricat.

Nikto ti nema pravo nadavat a kricat na teba.

Auto je len plech, da sa to opravit. Je to jeho auto a ty na nom jazdis?

beky1813
21. júl 2018

Toto je chore, bat sa reakcie partnera. Ako mozes byt v takom vztahu?

wieruska1
21. júl 2018

Zena draha, zle dopadnes, velmi zle.

bielavlcica
autor
21. júl 2018

Vzťah medzi nami je skvelý dobre si rozumieme len teraz má horšie obdobie je neustále pod tlakom a v strese a občas vybuchne. On si je toho vedomý len je to asi nejaká reakcia na dané dianie. Neviem možno si tým uvoľňuje stres z toho že sa o mňa boji. Lebo on si to vždy uvedomí a omluvil sa. Auto mi kúpil keďže som nemala dosť financií a postupne mu to splacam

wieruska1
21. júl 2018

@bielavlcica aaaach tak ked sa ospravedlnil a ma tazke obdobie tak to zasadne meni situaciu 🤦🏼‍♀️ Ked ti da jednu dve tri vychovne zo stresu tak sem prosim napis. Zena vazne, zacni si samu seba vazit. Takto sak sebe normalni ludia nespravaju. Na predavacku urcite nenaziape lebo ma tazke obdobie. Na teba ano....

puklica13
21. júl 2018

@bielavlcica nie nemate skvely vztah..prestan klamat sama sebe..
Skvely vztah znamena ze nemas stres a paniku ked musis tomu druhemu nieco zle oznamit

irusa
21. júl 2018

Podľa toho čo píšeš...nemáš auto splatené...tak predpokladám,že je tvoje...tak neviem prečo sa bojíš priateľa.....

bielavlcica
autor
21. júl 2018

Ja by som sa toho nebála len ide o to že keď začne zvyšovať hlas na to ja som citlivá pretože to emočne nezvladam kedysi som taká precitlivena nebola ale teraz stačí aby hocikto na mňa mierne zvýšil hlas a už idú zo mňa slzy

bielavlcica
autor
21. júl 2018

@irusa pretože on mi ho aj opravuje

irusa
21. júl 2018

Minulý týždeň som rafla manželovi auto...oskrety bol bok a aj blatník ohnutý.. tiež v strese... nepovedal ani pol slová ...ako viem,že nie je mu to jedno a nebolo to z mojej strany prvý krát..
Každému sa to môže stať...plechy sa dajú opraviť

irusa
21. júl 2018

@bielavlcica keď ma s tým problém..daj ho do servisu... havarijné poistenie máš ???

bielavlcica
autor
21. júl 2018

@irusa nie iba základné čo som zisťovala buď sa to vyklepe alebo sa bude musieť vymeniť celý kufor investícia cca 50€

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bielavlcica
autor
21. júl 2018

@lenkakravcova ja viem ale aj tak je rozdiel čo mi povie iný automechanik a iné čo mi povie priateľ lebo on sa s tým bude musieť zas zaoberat

erikavesela
21. júl 2018

Presne ako tu uz.bolo spomenute, mala by si prestat klamat sama seba, vobec nemate dobry a fungujuci vztah...daj auto za 50€ opravit,.kludne aj jemu a prehodnot vas vztah...dnes je to krik za nic a zajtra to bude bitka za nic...ze sa.ospravedlni?..sorry, aleam pocit, ze sa to stava.u vas pravidelne a navyse on sa ma.uvefomit pred krikom a nie az po nom...

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bielavlcica
autor
21. júl 2018

Hádať sa stebou nebudem. Môj partner je milujúci a starostlivý a to že občas sa nahnevá je normálne ja len preto som v strese lebo sú to už dva incidenty čo idú hneď po sebe a neviem presne ako zareaguje. A čo sa týka bitiek v živote by na mňa ruku nevztiahol akokoľvek by bol nahnevaný na to ho poznám lepšie než seba

bielavlcica
autor
21. júl 2018

@lenkakravcova ja by som to dala niekomu opraviť lenže ten diel sa hľadá dosť ťažko pretože auto je v takom odtieni že všetky čo som na nete pozerala sa ani trocha nepodobajú a chlap je úplný detajlista ten by si všimol akúkoľvek smietku

beky1813
21. júl 2018

@bielavlcica aky incident? Ze si si zabudla mobil? A tukla si auto? To su incidenty na hadku, vrieskanie? A ked pride nieco horsie, tak pride co?

fokuska
21. júl 2018

@bielavlcica Snad sa ti raz otvoria oci, len aby uz nebolo neskoro...

irusa
21. júl 2018

@bielavlcica to je priateľ ak pomoc priateľke ho otravuje...

zuzanockamt
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
takaakoty
21. júl 2018

@bielavlcica V jednej veci mas pravdu, je normálne ze sa priateľ niekedy nahneva a kričí. Každý človek obcas vyleti ked je v strese. Ale to, ze mas ty stres, bojis sa a tvoje telo reaguje na atmosféru medzi vami, to normálne nie je. Tvoj priateľ ta psychicky depta, nazvi to pravými slovami. Nikto na svete si nezaslúži cítiť strach pri komunikácii s partnerom/ rodičom/ kamarátom. Ja som toto prežívala celé detstvo, doteraz trpim uzkostami, niekde buchnu dvere od auta, uz mam tlak v hlave a nemôžem dýchať...to su iba následky dlhodobého žitia s človekom, ako je tvoj partner. Teraz zareagujes citlivo a budes sa brániť, co je normálne, lebo ešte nie si pripravená vidieť pravdu. Ale držím ti palce, aby si mala toľko vnutornej sily, ze si to uvedomis cim skôr.

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
liduska12
21. júl 2018

Co ma co po tebe priatel kricat, kde sme. Ci uz je to kvoli hocicomu, ty nejsi bábka, do ktorej si kopne ked si potrebuje ulavit predsa. Normalne sa vzchop, zmier sa tym, ze by si buchla auto, nieco to bude stat a ked na teba zacne ziapat mu len povedz ze bud nech sa skludni a takto sa s tebou nebude rozpravat alebo mu ukaz na dvere. Aj moj muz obcas skusa, ale akoze ked sa mu nevzopries, ukazujes mu ze si to moze k tebe dovolit. Zacni si vazit samu seba a budu si ta vazit aj ostatni (aj priatel, ci uz tento alebo ktokolvek iny). Ludia sa k tebe budu spravat tak ako im to dovolis ty sama. A aj ja som uz tukla aj oskrela auto a mna samu ma to dost stvalo, ale tak stavaju sa aj horsie veci v zivote no, co sa da robit.

sissy27
21. júl 2018

@bielavlcica by som sa pozrela na to, ako po mne niekto bliaka, že som si ťukla SVOJE auto. A skúsil by mi doniesť domov deravé rifle alebo špinavé ponožky, naložila by som mu rovnako. Čo má čo poškodzovať on svoje veci??
Buď si nájdi psychológa, ktorý ťa dá do poriadku a nebudeš v strese z toho, že na teba niekto zvýši hlas, alebo si nájdi normálneho frajera, ktorý chápe, že auto je vec a nebude robiť scény pre nič.
A že je detailista? Čo ti kúpil, najnovší mercedes? 😂 Keď oprava vychádza na 50€, tak tipujem, že to auto má už svoje roky a určite aj nejaké kozmetické vady, takže toto mu už fakt neublíži.
Daj si do poriadku seba, ten úžasný vzťah a potom aj auto. Lebo presne ako píše @takaakoty nie je v poriadku, ako reaguješ na to, že on bude nahnevaný, sama podvedome vieš, že jeho reakcia bude neadekvátna, len si to nechceš priznať.

ejanjelik
21. júl 2018

Ked zacne zvusovat hlas tak sa otoc o odid.

hettinka
21. júl 2018

@bielavlcica takého, ktorý má radšej auto ako teba, by som posla kadelahsie.