Od kedy môže dieťa sedieť v podsedáku?

larmimi
5. sep 2012

ahojte, viem ze su tu uz take temy ale potrebujem aktualne vediet (zakony sa stale menia, a akosi sa mi nedari vygooglit) od kedy / akej vysku moze dieta sediet v podsedaku...nasu malu uz sedacka tlaci...a jej rovesnicky este aj mensie uz sa davno vozia v sedaku...nie je to nahodou stale od 150cm ? 😉
dakujem

sisaha
5. sep 2012

@larmimi podsedak je od 15-36 kg. Od 150 cm sa tusim moze dieta vozit bez podsedaka

sandrika1986
5. sep 2012

Moja dcérka má 4 roky, výšku 109 cm, 18 kg a používame autosedačku od 9-18kg, tak podľa tohto keď jej bude zachvílu malá už autosedačka, tak musíme kúpiť autosedačku väčšiu alebo stačí podsedák ? Tiež sa v tom nevyznám.

sissy27
5. sep 2012

@larmimi od 150cm alebo 12 rokov nepotrebuje už nič, len pásy... ale teda moja dcéra má 9 rokov, 133cm a v pohode sa zmestí do sedačky.. v druhom aute máme len podsedák už hádam tri roky a nikdy nebol problém.... u nás podsedáky sú normálne schálené, v rakúsku napr. nie - tam je za to pokuta...

soldi
5. sep 2012

@larmimi
@sandrika1986
@sissy27 baby, to fakt nenasetrite na autosedacku do 36 kil? podsedak je nanic. vobec dieta neochrani ☹ rakusania vedia, preco ho zakazali.
pokial jazdite casto (viac ako raz za mesiac) tak kaslite na podsedaky, nie su bezpecne, zbytocne riskujete ☹

tym duplom pokial sa jedna o dieta pod desat rokov

sashabb
5. sep 2012

@sandrika1986 jednoznačne autosedačku.
Ja chápem, že v terajšej dobe veľa ludí obracia každé €, ale (píšem všeobecne pre všetkých) skúste šetriť niekde inde a nie na sedačke pre dieťa. Ono nejde ani tak o to, že napr. vy jazdíte dobre resp. predpisovo. Zoberte to tak, že niekto môže do vás naraziť. Predstavte si bočný náraz a malé dieťa na podsedáku. Automaticky má rozbitú hlavu ak nie ešte horšie poranenie. Podsedák je len na to aby sa dieťa "neuškrtilo" pásom. Nemá žiadnu ochranu chrbta, ramien, hlavy ...
My máme sedačku veľkú - concord lift core a odporúčam všekými desiatimi 😉 Malý bude mať 7r. a miesta má ešte veru dosť

sandrika1986
5. sep 2012

@soldi : Už som našla cez net, autosedačky od 15-36kg, ja som nebola 100% rozhodnutá kúpiť podsedák, len som si nebola istá aké sú tam kritéria pre kúpu. Má niektorá z Vás skúsenosť z kúpou cez túto stránku : babyhit ?

sandrika1986
5. sep 2012

@sashabb : Ďakujem za radu 🙂

soldi
5. sep 2012

@sandrika1986 najlepsie je zabudnut, ze vobec existuje nieco ako podsedak. rovnaky ucel Ti splni aj vankus pod zadkom 😉
s nakupom cez tu stranku nemam skusenost, ale odporucam ist s dietatom priamo do obchodu a skusat, ze v ktorej sa mu bude dobre sediet 🙂

soldi
5. sep 2012

@sashabb to je kategoria 15-36?
ja tiez ulietavam na concordoch 😀

sashabb
5. sep 2012

@soldi ano ... a ja trochu veru tiež 😀 mali sme concord ultimax, potom concord trimax a teraz túto a je najlepšia 😝

lenka3007
5. sep 2012

moj maly ma 7 rokov, 128 cm a stale ma autosedacku, tu do 36 kg. Podsedak mame len v muzovom aute, ale na nom chodime tak približne jeden krat za dva mesiace... Ja som jednoznacne za autosedacku, lebo ked maleho posadim na ten podsedak, tak tam sedi taky zhrbeny, ucupeny a pas ma pod krkom a ked sa trochu pohne, tak mu podsedak uteka...

sissy27
5. sep 2012

@soldi prosím ťa, čítaj celé vety - ja som napísala, že v DRUHOM aute máme podsedák, inak má dcéra sedačku do ktorej sa aj pri svojej výške pohodlne zmestí, 99% je v sedačke, v druhom len výnimočne a aj to na krátke trasy...

soldi
5. sep 2012

@sashabb my mame teraz ultimax a paci sa mi to jednoduche prehadzovanie z jedneho auta do druheho 🙂

@sissy27 prosim Ta, citaj cele vety a sleduj kontext, pisem, ze ked sa jazdi menej ako jedenkrat za mesiac tak podsedak chapem. 🙂

sissy27
5. sep 2012

@soldi toto si adresovala aj mne @sissy27 baby, to fakt nenasetrite na autosedacku do 36 kil? podsedak je nanic. vobec dieta neochrani rakusania vedia, preco ho zakazali. ... a zjavne si nepostrehla alebo nepochopila z môjho predchádzajúce príspevku, že moje dieťa je v klasickej autosedačke, podsedák len veľmi výnimočne...

lejla77
5. sep 2012

No my mame tiez sedacku do 36 kg - a dnes mi maly povedal, ze ho tlacia ramena. Tak neviem. Ma 5 rokov.

kvetinka211
5. sep 2012

tie podsedaky su katastrofa .. my sme sa minule potrebovali prepravit taxikom a nemohli sme vziat nasu sedacku .. tak sme si pytali taxi s autosedackou a ze pride taky ... no prisiel s polystyrenovym podsedakom volne polozenym na sedadlach - pre 18m dieta !!! no cista radost ... kebyze nam nema ujst vlak tak asi kaslem na neho, no takto sme vzali synceka radsej na kolena, i ked bezpecnost asi tiez nulova a trpli sme celu nastastie len cca. 10 min cestu aby sa nic nestalo 😖

larmimi
autor
5. sep 2012

ja nemam problem kupit novu sedacku, tato ju uz tlaci na plecia v tej hornej casti...meria cca 123cm a chce podsedatk lebo vsetky jej kamosky maju 🙄
len som si myslela ze mame uz tu najvacsiu...tiez je do 36kg neviem si predstavit este vacsiu...moja dcera je dost velka na svoj vek...no uvidime, aj tak dakujem ! 😉

soldi
5. sep 2012

@larmimi ono kazde dieta je trosku ine, najlepsie je kupovat s dietatom. a v kategorii 15-36 su vacsie sedacky nez v kategorii 9-36 🙂

@sissy27 nerozumiem, preco sa snazis silou mocou hadat 🙂

moon1979
5. sep 2012

@larmimi
nezáleží na kilách, ale na tom, ako dieťa sedí v autosedačke ... ak presahuje svojou výškou v sede autosedačku - teda hlavička je vyššie ako výška operadla autosedačky, tak to je znak toho, že už treba autosedačku vymeniť za podsedák ...

soldi
5. sep 2012

@moon1979 jezisi, zenska, nikdy nie za podsedak! za vacsiu autosedacku. autosedacky su az do 36 kil. skutocne sa do nich zmestia aj 10 rocne deti.

luciferkax
5. sep 2012

Dieťa od 15 kg a od troch rokov sa môže voziť, my máme iba podsedák. vozí sa tam drobec od troch rokov, zbytočne by sme kupovali sedačku, ked nemáme auto,a podsedák je skladnejší :D :D na kratšie cesty stačí a daleko nechodíme

moon1979
5. sep 2012

@soldi klud, dobre? 🙂 mam autosedačku do 36 kg ale 10 ročné dieťa do nej určite nenarvem 🙂

moon1979
5. sep 2012

nech sa páči ... vyhláška 🙂

http://www.telecom.gov.sk/index/index.php?ids=4...

helencek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
annalena
5. sep 2012

@moon1979 ak presahuje svojou výškou v sede autosedačku (tu do 36 kg) - teda hlavička je vyššie ako výška operadla autosedačky, tak to je znak toho, ze uz ziadnu autosedacku nepotrebuje a moze sa priputavat klasickymi pasmi....lebo tym padom by uz mal mat viac ako 150cm......podsedak NIKDY, jednoznacne suhlas so @soldi.

soldi
5. sep 2012

@moon1979 a mas 9-36 alebo 15-36?

@helencek ako pise
@annalena pri tej vyske nepotrebuje ani podsedak 😉

moon1979
5. sep 2012

@soldi
lepšie si prečítaj môj príspevok ... hovorím o výške dieťaťa, nie o kilách 🙂
a rovnako je to aj vo vyhláške ...

moon1979
5. sep 2012

@soldi
ale mám 9-36 kg ...
preto som písala, že váha nie je až taká podstatná, ale skôr výška, pretože darmo bude mať dieťa 30 kg ked výškou dávno prerastie autosedačku ...

príkladom je môj syn, má necelých 2,5 roka, váhu má priemernú na svoj vek, ale výšku má ako 3 ročný škôlkar ... to som tým chcela povedať ... takže výškou prerastie oveľa skôr svoju sedačku ako by reálne podľa veku a váhy mal 🙂

annalena
5. sep 2012

@moon1979 citujem: Povinnosť použiť detské zadržiavacie zariadenie má osoba nižšia ako 150 cm. ..Vek dieťaťa nie je rozhodujúci pre použitie detského zadržiavacieho zariadenia. Rozhodujúcou je výška dieťaťa a sekundárne aj hmotnosť dieťaťa.
Cize ked "prerastie" autosedacku kategorie III (za ktoru sa povazuje aj podsedak!!!, ktory ale zdaleka neposkytuje taku ochranu ako klasicka autosedacka kategorie III cize 15-36kg a ako tu uz bolo spomenute, v mnohych krajinach sa nesmie pouzivat), tak nepotrebuje uz ziadne bezpecnostne zariadenie a moze sediet normalne na sedadle a byt priputany pasom. 😉

helencek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz