Pomoc pri výbere autosedačky pre dieťa s váhou 10 kg

saja0504
3. mar 2019

Ahojte maminky. Budem kupovať autosedačku a nie som si istá na aké kritériá pozerať. Čo by určite mala mať, alebo či je to v podstate jedno a ide len o značku a farbu... Neviem ani či kupit 9-18 kg alebo 9-36 kg ak moje dieťa má už 10kg. Keby ste mi mohli zhrnúť, na čo si mám dávať pozor, alebo čo mi viete odporučiť bola by som rada. Keby ste mali aj skúsenosť so značkou Caretero, na tú som pozerala že má fajn ceny. P.S, áno hľadala som už túto tému v diskusiách ale našlo mi len staré minimálne 8 rokov a od vtedy sa určite niečo zmenilo. Ďakujem

lucinika
3. mar 2019

@saja0504 syn má Cybex, vyhrala vo svojej kategórii co sa týka bezpečnosti. Podľa mňa je dôležité aby dieťa sedačku aj odskusalo, uvažovali sme napríklad aj nad variantou ktorá má ako keby pultik no nášho syna by čoskoro tlačil. Kľudne môžeš kúpiť sedačku až do 36kg, ale zamerala by som sa na kvalitné značky a radšej by som si priplatila (Cybex, Romer,...). Nájdi si testy bezpečnosti sedaciek a orientuj sa na základe nich.

silvia610
3. mar 2019

Máme doma romer je to jedna s tých kvalitnejších a som spokojná kupovali sme 9-18kg bolo mi doporučené že je lepšie ak je menší váhový rozdiel neviem aké staré je dieťatko ale syn v nej vydržal do 3,5 r... tiež záleží aj či máte v aute isofix albo nie

saja0504
autor
3. mar 2019

@silvia610 dcéra má rok a pol a tých 10kg. Takže asi základ je pozrieť testy bezpečnosti a záleží aj na značke. A úprimne netuším čo je Isofix, musím googlit :D

saskia_98
3. mar 2019

@saja0504 ja mám pre malého kúpenú Britax Romer. Najviac sa mi pozdavala. A kupovala som od 9-18 kg pretože keď som reálne videla tie obludy od 9-36 kg vravela som ze radšej kúpim 2 ale tak aby mu stále boli dobre. 🙂

fkata
3. mar 2019

@saja0504 Neviem aké máte auto, ak novšie tak by v ňom už isofix na zadnom sedadle mal byť.
S Caretero skúsenosti nemám a asi by som ani nechcela, nepatrí medzi kvalitné autosedačky.
Na Tvojom mieste by som ešte volila autosedačku vhodnú aj do protismeru. Do 18 kg Ti rozhodne stačí.
Na farbu sa môžeš vykašľať si myslím, skôr sa zameraj nato, či má výsledky testu, .... .
My cestujeme na dlhšie trasy, takže pre mňa bola priorita ešte polohovateľnosť, aby nebola ako skala ..
Dobré zn. sú Römer, Cybex. Čo sa týka pultových autosedačiek, my sme sa jej vzdali, nám nevyhovovala. Malý do nej vhupol, doslova sa stratil v nej, v lete je v nej teplo. Polohovanie takmer žiadne.

lenulienka1008
3. mar 2019

@saja0504 máme aj Caretero Scope - je od 0- 18 kg a sme spokojný. Zmestí sa do nej aj môj starší 5ročný syn 113 cm. Dá sa umiestniť v smere aj v protismere jazdy a má vynikajúce polohovanie. Dieťa takmer leží a hlava nepadá. Ale je zasa výhoda ak má auto delené sedadlá a polohovateľné opierky, lebo pri naklonení det. sedačky v smere jazdy sa pekne prisposobi sedadla.
A skúsenosti máme aj s Caretero Diablo (s Isofix) 9-36kg, ale tam je to pohovanie len mierne.
Takže za mna, AK CARETERO, tak Scope alebo SCOPE DELUXE pre 1,5 ročne dieťa.