Poraďte akú autosedačku pre 8 kg bábo

marelica
27. máj 2009

Ahojte, vopred sa ospravedlňujem, ak tu takáto téma je, ale nenašla som...

Chystáme sa s malou na dovolenku autom a musíme riešiť autosedačku. Doteraz sme používali vajíčko od kočiara (Cam cortina)... Dcérka má 8 kg takže neviem, či sa vyplatí kategória do 13 kg, alebo skúsiť už od 9 kg? Najvhodnejšie sa mi zdá kategória 0-18 kg, ale tu je problém, že sa majú do 13 kg dieťatka dávať proti smeru jazdy a to naša Katka neznáša - zvracia...

Poraďte prosím. Aké máte skúsenosti s autosedačkami, podľa čoho vybrať, na čo si dávať pozor? Vopred ďakujem za rady.

enika
27. máj 2009

marelica, moja dcérka má 8 kg a už ju vozíme v autosedačke 9-36 kg, lebo vajíčko jej bolo krátke. Je to úplne v pohode, popruhy jej sedia, takže nie je problém.

zoeno.1
27. máj 2009

no ja neviem neviem,ci je vhodna sedacka od 9-36kg pre 6 a pol mesacne dieta,ktore sa asi pravdepodobne nevie same posadit,predsalen v tej skrupinke do 13kg je tak skor nalezato,nie?....no ale zas ked ti zvracia... 😖
....som sa pytala muza na jeho nazor a on mi povedal,ze vidi riesenie take , ze ist na dovolenku inak ako autom,alebo vobec 😒

denisab32
27. máj 2009

marelica
...vzhľadom na vek tvojho dieťatka sa pripájam k názoru zoeno.1, čiže ísť inak ako autom...Katka nie je ešte "zrelá na smer jazdy", t.z. musíš ešte chvíľku počkať...ja odporúčam v smere jazdy až okolo 1 roku....

eimiky
28. máj 2009

ahoj marelica , moj malý mal teraz tesne 9kg a 7 a pol mesiaca a dávam ho do sedačky 9-18kg v smere jazdy.Sedačka je polohovateĺňá takže sa to dá.Môjmu tiež občas bolo zle v protismere.Teraz mu už nebýva a to dosť cestujeme.Tiež ideme na dovču.

enika
28. máj 2009

aha, ja som si nevšimla, že dcérka má iba pol roka. No tak toto neviem. Pokiaľ sama nesedí, tak by som tiež nedávala do sedačky, ale ešte je možnosť ako píše eimiky, že pokiaľ si kúpiš polohovateľnú sedačku, tak tam by sa to možno aj dalo. Ale neviem aký má sklon, lebo aj naša je polohovateľná, ale aj tak je to dosť strmé. Prípadne dať pod sedačku nejaký uterák, nech sa dá trochu viac do ľahu, ale pri pevnom uchytení. Podľa mňa nie je tiež dobré siliť a dať dieťatko proti smeru jazdy, keď je mu zle. Alebo ísť lietadlom 😉 .

brnka
28. máj 2009

alebo pockat s dovolenkou cca 2 mesiace, to by uz mohla sediet sama.... 🙂

dominka11
28. máj 2009

my malého vozíme od začiatku v smere jazdy, zatial vo vajíčku, ale má už skoro 8kg a zachvilku mu bude tiež malé. za mesiac sa chystáme na dovolenku, tak rozmýšlam, či ešte vydrži vo vajíčku alebo už kúpit novu.

marelica
autor
28. máj 2009

Ahojte, ďakujem za rady... snažím sa zorientovať... 😀

Pre vysvetlenie: Katka sa 1.krát posadila, keď mala 5 mesiacov... teraz sedí sama a vydrží tak aj pol hodinky... Meria 74 cm (naša basketbalistka), takže by jej mohla byť aj sedačka od 9 kg... Celkom sa mi pozdáva možnosť polohovateľnej autosedačky. Uvažovala som nad Chicco Proxima... aj keď najlepšie crash-testy má Maxi-Cosi... máte s tým skúsenosti? Ďakujem....

mami.sk
28. máj 2009

marelica - ja by som dala dcerku do sedacky od 0 - 18 kg, lebo ta sa da dobre polohovat 😉

dominika11 - nechcem ta strasit, ale deticky sa nesmu vo vajicku vozit v smere jazdy!!! to pre dieta nie je absolutne bezpecne ☹ vo vajicku jednoznacne v protismere jazdy.

eimiky
29. máj 2009

marelica my máme práve maxi cossi priori xp, dá sa pekne polohovať.Ja som s ňou spokojná.Aj Romer king sú dobré.Skús sa popozerať viac v témach autosedačky, už tu boli také témy.možno ti to pomôže pri výbere 😉

enika
29. máj 2009

my máme Recaro Young Sport Topline od 9-36 kg a maximálna spokojnosť.

zoeno.1
29. máj 2009

marelica,tak to mas sikovne dietatko 😉 my mame romer king 9-18,sme spokojni,ale byt tebou tak sa popozeram viac v temach o autosedackach ako ti aj eimiky napisala a mozno by som sa kukala po sedackach od 0-18kg 😉

dominka11,ked autosedacku nepouzivas tak ako sa ma....tak ju ani nemusis mat 😖 🤐

marelica
autor
29. máj 2009

Zoeno, myslím, že je lepšie mať nejakú autosedačku ako žiadnu... ale tiež súhlasím s Tebou, že najlepšie je používať ju správne.... Aj keď kamošku z MK zastavili policajti a povedali jej, že na zadnom sedadle má byť podľa slovenskej vyhlášky vajíčko v smere jazdy.... no vyber si teraz! toľko protichodných názorov!

zoeno.1
29. máj 2009

marelica som to hlavne myslela tak,ze sa straca vyznam autosedacky,ked sa nepouziva spravne 😀
a tym policajtom by som dala vyhlasku precitat este raz😠....mozno netusili rozdiel medzi autosedackou 0-13kg a vacsimi 😉

marelica
autor
29. máj 2009

Zoeno, tiež to tak vidím.... našla som crash-testy 2009 na http://www.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kinder... takže nakoniec v kategórii 0-18 kg nič nevyhovuje... asi kúpime Maxi-Cosi alebo Romer.... síce sú drahé jak šľak, ale bezpečnosť nadovšetko... tá Proxima od Chicca prepadla ☹

zoeno.1
29. máj 2009

marelica tak este skus popozerat crash testy 08,07...tam by si mozno nasla taku co dopadla dobre 😉....pokial viem,tak sa kazdy rok davaju testovat len novinky na trhu 😉

dominka11
29. máj 2009

prečo sa vlastne vajíčka nesmu v smere jazdy a normálne autosedačka može?

katy1979
29. máj 2009

to prvý prat pocujem dat vajicko po smere jazdy. neviem ci take existuju ale predpokladam ze nie.

marelica to myslis vazne ze sa ti mala posadila v 5 mesiacoch? a uplne sama??? vacsina deti vie najprv lozit az nasledne si sadnut.
ak sa vie naozaj posadit sama tak potom sedacku od 9-18 kg. aj ked do roka by dieta malo byt v proti smere jazdy co sa vacsinou nedá.
my sme isli do vacsej autosedacky v 8 mesiacoch lebo nam trcalo z vajicka vsetko a to sme mali do 13kg.
teraz mame romer.

katy1979
29. máj 2009

dominka a ako chces upevnit vajicko po smere jazdy a druhá vec je ze ak budete mat havariu tak maleho mozes kupovat rovno rakvu.
deti do roka by mali byt vzdy priputane proti smere jazdy. maju este slabe svalstvo na krku a tažku hlavicku.
sedacky od 9 kg su pocitane pre deti ktore vedia sami sediet, teda same sa posadit a vacsina deti v nich sedi uz pred prvým rokom lebo to vajicka sa uz nezmestia.

marelica
autor
29. máj 2009

Katy, tvoja menovkyňa - naša Katka sa vážne posadila, keď mala 5 mesiacov a 3 dni... Nie však z bruška, ale z chrbátika v kočíku sa chytila krajov a šup, už sedela... vo vajíčku sa posadí zakaždým aj v lehátku, takže ju musím nasilu pripútať, aby nespadla....

Naše vajíčko od Cam cortiny sa vážne dá upevniť v smere aj proti smeru (obidva postupy sú nakreslené priamo na vajíčku.... tak neviem....

Dcérka je aj dosť nadrozmerné dievčatko - má 74 cm a 8,35 kg - takže je skor dlhá ako bucľatá... Po Crash testoch som vybrala Maxi cosi Tobi alebo Romer King... tak ešte pozerám na detaily.... a tiež na diskusie na MK

standu
30. máj 2009

marelica mne tobi pride mala...a ak mas velke dieta, zanedlho v tobim bude narvata podla mna. my mame MC priorifix a som spokojna

katy1979
1. jún 2009

marelica na maxi cosi som pocula aj negativa na romer zatial niel

to je normal v tomto veku ze sa chyti krajov a posadi sa. takisto aj vajicko ci lehatko. to robia asi vsetky deti. otazne je ci sa to da nazvat ze sa posadili sami.
nas malý bol schopný postavit sa v 6 mesiacoch a stat a pohupovat sa ale to neznamenalo ze je pripravený a schopný chodit.

pepies
1. jún 2009

ahojte
mame autosedacku Romer a su tam len 2 polohy, jedna je normalny sed a druha sa trosku posunie, a teraz neviem, ci to ma byt ta poloha na spinkanie.............
sedacku som kupovala od jednej pani, ta mi tam opisala polohu na spinkanie, no lenze maly cely cestu sedel, hlavicka mu padala a vobec sa nevyspal....................
neviem si predstavit, ze tako pojdeme 10 hodin do Talianska ........... ☹
neviete mi niekto poradit, ako je to s tou polohou na spanie?
muz mi tvrdi, ze viac sa to uz neda posunut .......................

katy1979
1. jún 2009

pepies a ktoru romer mate? nie je to nejaka starsia ked su tam len dve polohy. my mame novu romer a tam su polohy styri. ono aj pri tých nových to posunies trocha ale taku polohu ako vo vajicku necakaj. ale padajucu hlavicku nepozname.

pepies
6. jún 2009

katy mame Romer King, trojrocnu zevraj, su tam len 2 polohy a vobec sa mi nezdala pohodlna, do prdele, som ju kupila z druhej ruky a teraz mam nervy ........

denne73
4. dec 2011

Ahojte tak mne sa už s tými autosedačkami aj sniva:🙂))) taktiež zvažujeme na romerku teda nehrozi , no našla som taketo niečo čo poviete???? Nela má 10m, a 9kil 😉 😉 😉
http://www.brendon.sk/Products/ViewDetails/2724...