Poraďte autosedačku 15-36kg

kattum
16. sep 2008

Chcem kupit asutesedacku kategorie 15-36kg. Poradte, na co si pri kupe dat pozor a ktora znacka je dobra. Moj predbezny vyber je Cybex, Romer alebo Cconcord.

mabeli
14. jan 2013

Můžu doplnit, že jsme zkoušeli Römer Kid Sict Plus do Renault Scénic a špatné, bouchalo by to o dveře, takže my jsme nakonec museli volit "jenom" Kid Plus, i když do druhého auta by se nám vešly bez problémů, ale je potřeba je používat i v tomhle, takže tak. A třetí by se mezi dvě Sict vzádu nevešel rozhodně. Ještě, že jsme to nakonec jeli vyzkoušet přímo do obchodu.

myounghee
20. júl 2013

Ma niekto skusenost so sedacou Chicco Oasys2-3 fixplus?? dakujem

malazelvicka
27. sep 2013

máte některá zkušenosti s autosedačkou Babypoint Space? díky

lumarque
11. okt 2013

Ahojte, mate niektora zopa cocoonfix?

tanija133
15. okt 2013

AHojte, rozhodujem sa medzi Cybex Free Fix a Romer Kidfix.... skusali sme obe, obe su fajn co sa tyka priestoru.... Poradte, ktoru kupit, nejake negativa na nejaku z nich? polohovanie? upevnenie izofixu? cybec 7 pozic hlavovej opierky a romer 11, polohuje sa aj Free fix neviete, ma odpocinkovu polohu tiez?

barmarks
16. okt 2013

za sebe mohu doporučit sybex solution x2fix,je perfektní.Je bezpečnější proti bočnímu nárazu.Romer to dělá také ale na pevno,dělá to sedačku dost širokou a někdy je to třeba sundat u některého auta pak nejdou zabouchnout dveře.Sybex jde polohovat i pokud už v ní dítě sedí ale romer ne.Dobře se udržuje i potah. 🙂

pisisvori
5. jan 2014

Ahoj , chtěla bych se zeptat na radu. Máme autosedačku Cybex solution 15-36kg a dceru, když v autě spí vždycky pak bolí za krkem. Dříve jsme měli vždy maxi cosi -vajíčko i 9-15kg a nikdy tyhle problémy neměla. Nemáte někdo zkušenost není nastavením sedačky? Neměli jste to stejně i u jiné sedačky???....Díky

sana15
21. jan 2014

@tanija133 ahoj,ak sa mozem spytat,aku ste nakoniec vybrali: tiez vyberam medzi cybex free fix, romer kid fix, a STM 😕

tanija133
21. jan 2014

@sana15 ahoj, nakoniec som kupila romer kidfix, moj maly ma uz 20 kg, a v tejto sa mi zdalo ze sedi najpohodlnejsie, som spokojna, cybex ma drazdila lebo mala krajsie farby, myslim si ze z tychto 2 nie je co pokazit, obe su dobre , pekne, bezpecne, priestranne.

popellka
21. jan 2014

Holky a nemáte některá typ na dobrou autosedačku 9-36kg??? bude jen u tchýně - takže ne na žádný dlouhý štreky. díky

sana15
21. jan 2014

@tanija133 dakujem 🙂 My sme skusali len Romer,ostatne nemaju nikdy nablizku. mna na Romerke tiez odradza potah-cakala som kvalitnejsi,aspon take ako mali starsie verzie.

tanija133
21. jan 2014

@sana15 ja som sksuala aj, aj....nezda sa mi potah na romer byt nekvalitny, je uplne fajn...prave na Cybex sa mi to zdalo viac umelejsie.....

sana15
21. jan 2014

@tanija133 presne tak. my sme skusali tmavomodry s robotmi a bol taky viac bavlneny,preto som sa obavala,ci behom jedneho leta nevybledne a uz v predajni bol dost zachytany 😒 A verziu s tyrkysovou farbou s isofixom nemali. Ale tak Romer uz maju aj letne potahy (my mame na Evolvu),takze sa to da ochranit aj nim

tanija133
21. jan 2014

@sana15 ja mam tu tmavomodru s robotmi.....mame tmave folie vzadu, tak sa ani nebojim ze vybledne....zozacitku bola na moj vkus dost tmava, ale zvykal som si a uz sa mi velmi paci....Romer tyrkysovu uz nevyrabaju a ostatne sa mi nepacia.....iba tie dievcenske teda ...Ale ta Cybex Free fix v tykysovom je krasna ....tiez....ANo maju aj letne potahy , je to prakticke.....tiez sme mali pred touto Rome King Plus a bola super, tak preto som aj chcela ostat pri osvedcenej znacke.... 😉

luccy1313
31. mar 2014

Mohu doporučit. Mam atopika tak jsme chtěli sedačku která bude mít kvalitní materiál né umělotinu, bude větrat a poroste se synem. Jediná, která splňovala vše je Cybex Q fix plus 2014. Dorazila a jsem naprosto spokojená. Bohužel na našem trhu není zatím tak snadno dostupná a je dražší. Čekačka měsíc a dýl.

babystarcz
1. apr 2014

@luccy1313 Cybex Solution Q-fix je na trhu teprve od února, je ale k dostání u vybraných autorizovaných prodejců v ČR i SK, protože jde o prémiovou linii. Existuje i v "plusové" verzi, o které píšete, ta byla původně na objednávku, nyní bývá ale běžně skladem také. Bližší info najdete u nás 😉

luccy1313
1. apr 2014

Děkuji moc my ji od vás máme

sues
4. máj 2014

Ja tiez akurat zhanam novu sedacku taku do 36kg, lebo maly uz ma 16kg a sedacka co mame je do 18. Mame Be-safe s isifixom co sa montuje v protismere takze "latka" je naozaj vysoko kedze je to jedna z naj sedaciek na trhu. Teraz som pozerala Cybex aj Kiddy. No stale uvazujem o Be-Safe. Mate s nou niekto skusenosti? Podla popisu je super, zatial co som nasla tak ako jedina sa vychili pri bocnom naraze atd.....budem rada za kazdy nazor🙂))) Dakujeeeem

naodstrel
20. jún 2014

My mame Kidfix XP Sict, a nedam na nu dopustit, ma dobre hodnotenie bezpecnosti, maly v nej ma dost miesta, lahko ju viem demontovat a da sa velmi lahko vycistit potah...

lenulice
20. jún 2014

My mame v jednom aute Romer XP Sict, ale pouzivame bez izofixu, kdyz maly usne, sedacku poposunu dopredu a je, nema pak zalomeny krk jak kdyz jsme ji prichytili do izofixu, do druheho auta jsme po teto zkusenosti koupili obycejnou Romer Kid, bez izofixu a musim rict, ze ta druha mi prijde lepsi. Ty kruhy na bocich na Sictu vubec nevyuzivame, izofix tez ne a klasicky Kid ma daleko mekci sedak, takze pohodlnejsi malymu 🙂

barb06
20. jún 2014

Tiez to prave riesime; uz som bola rozhodnuta pre romer kidfix xp sict, ale ked tu citam tie prispevky, ze je siroka, tak neviem, ci obetujeme vzadu jeno miesto; ale urcite to bude romer kidfix, ltiez chcem urcite ten xp-pad na krk, tak uz len zistit, ci sa zmestime so sict alebo nie; no a farbu urcite chcem smart zebra, mensiu sedacku mame romer duoplus cowmooflage, alev tom potahu sa uz nevyraba, tak preto zebra, nech ladia 🙂 a co sa tyka isofix-u, tak mame ho aj na mensej sedacke, je to prakticke, ale hlavne pri tej vacsej kategorii 15-36 nam povedali, ze isofix je urcite lepsi, bezpecnejsi, takze isofix urcite, uz len sa rozhodnut, ci sict alebo nie

koliera
25. jún 2014

teraz maju v jednom obchode v BA na Drienovej ul. (ale su aj cez web) akciu na Romer a Britax - ze komplet cely sortiment so zlavou 15% a ked som pozerala ceny, tak fakt sa oplati, napriklad ta nova Kidfix XP alebo vitaz testov Kidfix XP Sict a to sa uz oplati, lebo vsade na webe aj na predajniach na to maju rovnaku cenu

majta
25. jún 2014

Rozmyslame, ci kupit sedacku s isofixom alebo bez, nase auto ho ma, ale napr. dedova skodovka nie. Da sa sedacka s isofixom pouzit aj bez neho? Nezavadzia to prilis? Alebo radsej kupit rovno bez isofixu? Lebo prenasat ju urcite budeme medzi tymito dvomi autami.

gizmomia
22. júl 2014

@barb06 my sme v januari rovnako poriesili romer kidfix xp sict so zebra potahom ku kravickovej 😀 😀 😀

vsetko je s nou ok, podla mna nie je siroka oproti ostatnym autosedackam, lebo tento rok je sict iba v hornej casti taky za/vysuvaci kruh a xp ochrana na pas je tiez super... uz som aj cistila potah (cisty sa velmi dobre) a tiez som rozmyslala, ci to sedenie nie je tvrde, ze by sa dalo v pohode vlozit nejaku vlozku pod potah, ale mala zatial nechcela, vraj je to ok...
Trapi ma vsak presne to, co lenulice = ked je zapnuty isofix mala sedi velmi vzpriamene a ked zaspi cela pada dopredu. Znami maju tiez romerky s isofixom len starsie modely a deti v nich pekne sedia, jediny rozdiel som nasla v opierkach na ruky, a tak teraz neviem ci to moze byt v tom ... chcelo by to nejaky adapter na isofix pretoze ked sedacka nie je v nom zapnuta, nepride mi to bezpecne ... Vie mi niekto este nieco ine podarit? dik 😉

zdenickasiv
30. júl 2014

Ja mám pre obidve deti Chicco Key 2-3. Sedačka je super nastaviteľná - na výšku aj na šírku, mladší syn má len 4,5 a starší už bude mať 9. Každému ju upravím tak, ako potrebuje. Materiál je super kvalitný. Veľkou výhodou je, že poťahy sú odzipsovateľné, takže sa dá super očistiť alebo vyprať. Navyše chrbtová časť je odoberateľná, takže pre staršieho už za chvíľu chrbtovú opierku odoberieme a zostane len podsedák. Je super ľahká a pohodlná.

marketa1304
26. mar 2015

@gizmomia ahoj..čítam ,že máš sedačku romerku a tiež ma zaujíma,ako ste to poriešili s tým sklonom....máme vybraté dve sedačky romer kidfix xp 2015 a cybex solution q2 2015..nevieme sa rozhodnúť...tiež sa mi to na tej romerke zdá také vzpriamené"....

gizmomia
29. mar 2015

@marketa1304 mala trochu podrastla a prestala padat dopredu ked v nej zaspi 😎 .

gizmomia
29. mar 2015

@marketa1304 momentalne ma vysku cca 105cm.

mareknike
29. mar 2015

@gizmomia Pravda, aj nas maly pada.

mareknike
29. mar 2015

@majta Na sedacke od Romer to vobec nezavadza. Trochu drahsie, ale urcite by som opat bral s isofixom...