Poraďte autosedačku 15-36kg

kattum
16. sep 2008

Chcem kupit asutesedacku kategorie 15-36kg. Poradte, na co si pri kupe dat pozor a ktora znacka je dobra. Moj predbezny vyber je Cybex, Romer alebo Cconcord.

klara.t
27. okt 2012

Jakou sedačku 15-36 byste doporučili bez isofixu? JAk jsou tyto sedačky v autě upevněné, když pásem připoutávám dítě? To tam sedačka jen tak sedí bez připoutání a tím, že tam dám dítě a zajistím ho, tak se připoutá i ta sedačka? S isofixem bych brala Cybex solution X2 nebo ROmer kidfix, ale isofix zatím v autě nemáme.

koniarova
27. okt 2012

@klara.t Veď Cybex je aj bez isofix. Upevňuješ ho len klasicky pásom cez dieťa. 😉 Áno, tá sedačka je tam len položená na sedadle.

dosa
27. okt 2012

@klara.t - ked si kupis sedacku s isofixom, tak sa da pouzivat aj bez neho. v pripade, ze by ste neskor kupili auto s isofixom. a pouziva sa presne ako pises 😉

zazalienka
27. okt 2012

@dosa my máme cybex, keď ideme vo fotrovom mercedesi, ten nemá isofix tak sklopím tú knštrukciu isofixu, v našom aute ju máme nakliknutú komplet aj s isofixom a malý je pripútaný pásom. časom sa dá odkliknúť opierka a zostane len podsedák..

dosa
27. okt 2012

@zazalienka ano, ja viem, tiez ju mame. ja som to pisala pre klara.t

zazalienka
27. okt 2012

@dosa prepáč, malo to byť adresované jej🙂 nejak mi to ušlo🙂 inak tá sedačka je super, malý ju má od 2 rokov..

dosa
27. okt 2012

@zazalienka my ju mame pre starsiu, uz vyse dva roky, a o rok by som ju chcela aj mladsiemu kupit. ten ma tri roky, ale este ho aspon rok budem putat aj pasmi zo sedacky do 18 kg. len ma mrzi, ze ich teraz uz nevyrabaju v tych plus(kovych) potahoch 😖

adulik23
27. okt 2012

@klara.t my mame obidve sedacky, ktore si napisala a obe su super. 🙂
z kazdej sa vyraba aj neisofixova (lacnejsia) verzia, takze keby sme nemali isofix v aute, tak by som si ich v pohode kupila.

a presne ako pises - sedacka sa zaisti zaroven s dietatom. ked tam dieta nesedi, je potrebne priputat samostnu sedacku, aby v pripade prudkeho brzdenia, alebo narazu sedacke neletela dopredu do hlavy vodica, alebo spolujazdca.

klara.t
28. okt 2012

@adulik23 která je podle tebe lepší? Mě se líbí Romer kidfix SICT, ten má tu boční ochranu po celé delce opěradla, Cybex solution X2 fix jen nahoře u ramen.

adulik23
29. okt 2012

@klara.t z tychto dvoch je to fakt jedno. zober si taku, kde sa ti bude viac pacit farba. 🙂
muz sice nadava, ze cybex sa horsie uchytava na isofix, ale u vas to je jedno.

bleelka
5. dec 2012

@klara.tahoj, tiez sa rozhodujeme medzi tymito dvoma autosedackami. Pre ktoru ste sa nakoniec rozhodli a preco? Dakujem pekne za radu.

babymarket_sk
8. dec 2012

@klara.t
@bleelka
pred kúpou by bolo faj vyskúšať ich, posadiť tam dieťa a skúsiť ich aj do auta a potom sa rozhodnúť...

bleelka
8. dec 2012

@babymarket_sk dakujem pekne za radu 🙂 takto sme boli "vyskusat" aj tu co uz mame 9-18kg a hned sme si aj jednu odniesli, zhodou okolnosti z Babymarketu 😉

lena27
8. dec 2012

my jsme teď kupovali Cybex free fix a naprostá spokojenost

koniarova
8. dec 2012

Ja som za Cybex. 😉 😉

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adulikacik
11. dec 2012

@teegreen @babymarket_sk ja tiez preferujem Romer, ale neviete nahodou,preco nie je v tohtorocnych ADAC testoch autosedaciek, v kategorii 15-36 kg? http://auto.rodinka.sk/autosedacky/testy-autose...
my prave vyberame autosedacku, ale kedze tu v ZA som Cybex nikde nenasla, tak neviem porovnat a vyskusat. Este ma zaujala aj Storchenmuhle, ktora skoncila na prvom mieste v tejto kategorii. Mate s nou niekto skusenosti, videli ste ju, pripadne skusali?

dosa
11. dec 2012

@teegreen tak teba tiez museli dobre rychlo nakvasit... cybex sedacky sa vyrabaju uz nejaky ten piatok a od zaciatku su na spicke v testovacich hodnoteniach adac

anesim
11. dec 2012

My máme Cybex Solution x-fix plus, poťah je niečo ako brúsená koža a je to super na dotyk 🙂

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deximix
7. jan 2013

@tilly a v Linzi by to nebolo? čo to je za obchod??

tilly
8. jan 2013

@deximix neviem, ale maju e-shop s dovozom po rakusku, tak skus, ale v linzi mas urcite aj lutz, kiku a pod.... tam mavaju akcie na autosedacky, alebo skus mytoys.de posta do rakuska je tusim 7€

gabka32
8. jan 2013

my máme Romer Kidfix a jsme spokojení, je to už druhá naše Romerka. uvažovala jsem i o kidfi SICT, ten měl hodně dobré testy, ale je hodně široká, je třeba vyzkoušet jestli se vůbec vejde do auta... navíc by se dozadu už nevešel nikdo třetí.

zelva
8. jan 2013

My máme Romer Kid Plus Sict. Jsme naprosto spokojení. Má výborné testy a žádný nedostatek jsem na ní po půl roce používání nenašla. Koupíme jí znovu, pro druhého syna. Patří mezi ty dražší, ale na bezpečí dětí nelze šetřit!

vivusika
8. jan 2013

my máme STM seatfix 15-36 kg a som s nou maximálne spokojna, kupovali sme ju pre dceru pred piatimi rokmi, v súčasnej dobe v nej už sedáva syn a na sedačke používanie ani nie je vidieť. Je pohodlná, decká sa v nej nepotia a výškovo nastaviteľná a čo som našla podľa testov aj bezpečná http://www.bambini.sk/sk/298/44/stm-ipai-seatfi...

antiope
8. jan 2013

@zelva ahoj, já se rozhoduji mezi Romer Kid Plus a Romer Kid Plus SICT, a je to rozhodování mezi tím, jestli se vejde někdo třetí dozadu nebo větší ochranou proti bočnímu nárazu. Jezdí někdy s Vámi někdo třetí na zadním sedadle? Když vezeme třeba i babičku, tak já se zatím mezi 2 autosedačky 9-18 kg vejdu, ale ta SICT je hodně široká a už by asi nebylo místo 😒

berenika39
8. jan 2013

@antiope SICT jsem ted koupila, ale upřímně - třetí se dozadu nevejde. jen druhý. opravdu je nahoře široká, směrem nahoru se právě rozšiřuje. pokud by byla upevněná bez isifixu, tak se dá posadit hodně ke dveřím, ale s iso je napevno a třetí místo si myslím vzadu prostě není☹

antiope
8. jan 2013

@berenika39 teď mě napadlo, jestli se tam vejdu i jen s tou verzí Plus, vyrazíme to asi vyzkoušet a když se tam nevejdu i tak, tak dáme přednost verzi SICT 😉

berenika39
8. jan 2013

@antiope opravdu na 100% radím, jestlimáš tu možnost, vzít auto, dítě a jet to zkusit. moje představy vzaly za své, v obchodě jsme strávili skoro dvě hodiny, do auat cpali ssedačky, které jsm měla vybrané a nakonec jsme vzali jinou, než jsme si na netu vybrala. ono i záleží na dítěti, jak v tom prostě "vypadá", petrovi třeba ta cybex vůbec neseděla, byl v ní jak na bidýlku, no nevím, subjektivní pocit, ale určitě bych to vyzkoušela🙂. tak at dobře vyberete.

zelva
8. jan 2013

@antiope tak to bohužel nevím. Třetího člověka jsme dozadu ještě necpali 🙂 Chce to určitě vyzkoušet. Záleží i asi na automobilu, zda je v zadu prostorný či ne. Manžel má Octavii, tak si troufnu tvrdit, že tam by se třetí vešel, ale já mám Ford Fusion a tam teda nevim nevim...