Poraďte autosedačku 15-36kg

kattum
16. sep 2008

Chcem kupit asutesedacku kategorie 15-36kg. Poradte, na co si pri kupe dat pozor a ktora znacka je dobra. Moj predbezny vyber je Cybex, Romer alebo Cconcord.

cervik1111
22. feb 2011

@zanet2009 takže myslíš,že takový typ stačí 3letému děcku.Já právě taky řeším jakou sedáčku koupit,jestli už stačí takový typ,co jsi poslala odkaz a nebo je ještě lepší http://www.petto.cz/produkt/autosedacka_ibiza. Ta druhá se mi zdá taková m ohutnější,bezpečnější....právě nevím,budu ráda za rady

terkajesterka
22. feb 2011

@susik77 máme úplně stejnou zkušenost s touto autosedačkou, přemýšlím, že jí vyměníme za jinou...když mi tam jiřík usne, tak přepadává dopředu, protože pás ho neudrží a tak celé tělíčko jde dopředu. Musím vždycky zastavit, narvat mu hlavičku do opěrek a celého ho "zastrčit zpět" a pak je to už dobré.

Přemýšlím, že pořídíme nějakou jinou autosedačku, která má integrované pásy (kde se dítě nepoutá rovnou bezp. pásem z auta). Existuje vůbec něco takového? Jírovi jsou 3 roky a má cca 17 kg.....poradí někdo?

terkajesterka
22. feb 2011

@tyli náš syn je také tak vysoký ve 3 letech a právě jak jsem psala v minulém příspěvku, 3bodový pás do auta se mi moc bezpečný nezdá právě z toho důvodu, že když usne, tak ho pás neudrží v autosedačce, ale přepadne úplně dopředu a hlavu má na kolenou.....

zanet2009
22. feb 2011

@cervik1111 My jsme pro malou měli Britax Evolvu 1-2-3 ultra,ale vzhledem k tomu, že ty 5-bodové pásy už měla tak tak-teď v zimě jsem ji tam doslova škrtila v kombinéze a už nešly nijak posunout, tak jsem zvolila tu Romerku.
Myslím,že je to kvalitní značka.
Ten odkaz na tu autosečku ibiza-já nevím no,záleží na velikosti dítka, osobně si prostě dítě ve třech letech už nedovedu představit připoutané 5-bodovými pásy(hlavně v zimě)-toť můj názor.

dosa
22. feb 2011

@cervik1111 - sedacka sa nekupuje podla veku, ale podla vahy - pretoze pri testovani sa sleduje akou silou budu pasy napinane... nie kolko ma dieta rokov... preto ak ma aj trojrocne dieta viac ako 15 kilo, patri do sedacky od 15 kg, teda takej, kde sa priputa pasom z auta... ta z tvojho linku je od 9 do 25 kilo, tie pasy su uz pre 15 kilove dieta zbytocne...

zanet2009
22. feb 2011

@terkajesterka 😕 Tak to se nám ještě nestalo,aby mi malá přepadla dopředu když usne 😕 -auto pás má napevno.

dosa
22. feb 2011

@terkajesterka - v tomto je dobra sedacka napriklad cybex solution x fix - tym ze ma isofix, tak sa da este kusok polohovat, takze dieta v nej nesedi uplne kolmo a ked zaspi, nepada dopredu... na sedacke bez isofixu to zrejme nie je mozne... a pochybujem, ze pre 17 kg dieta zozenies sedacku s pasmi, jednoducho v tejto kategorii uz tam nepatria...

dosa
22. feb 2011

@zanet2009 - normalne by v aute pasy nemali byt napevno, zablokuju sa len pri prudkom naraze, alebo ked nim prudko trhnes... inak sa posuvaju podla pohybu, nie???

zanet2009
22. feb 2011

@dosa ano,posouvají se podle pohybu,ale malá když usne,tak se nehýbe a tím pádem nepřepadává dopředu-tak jsem to myslela.

terkajesterka
22. feb 2011

pásy se posouvají podle pohybu - když je pohyb jemný a plynulý (dítě usíná a tělíčko mu jde dopředu), pásy to dovolí. Když je pohyb prudký a trhaný, tak pás se zablokuje...... bohužel isofix nemáme, ale i kdyby byl, tak stejně by musel být připoutaný 3bod. pásem, ne?
ještě zkusím pohledat na internetu, jestli přecejen nedělají nějakou autosedačku s integrovanými pásy, protože takhle je každá jízda horor.

dosa
22. feb 2011

@terkajesterka - no jasne ze ak je isofix, dieta musi mat aj pas, ale tym padom je sedacka pevne pripevnena o auto a napriklad ta nasa sa da aj na tej isofixovej konstrukcii posunut a jemne polohovat... a ma aj polohovaciu opierku hlavy, takze ak pada dopredu, staci ju posunut dozadu a hlava lepsie drzi... ked najdes, daj vediet, som zvedava...

tyli
22. feb 2011

naša autosedačka autosedačka STM Starlight SP nemá isofix a máme na nej mierne polohovanie. je pravdou, že mám zatiaľ odskúšané polohovanie iba s 5 bodovým zapínaním. S trojbodovým zapínaním ešte nie. vyskúšame.

susik77
22. feb 2011

@terkajesterka -ahoj, v tejto kategorii uz neexistuju 5-bodove. ale tato romer je tusim polohovacia, ja som antitalent na tieto technicke veci, vacsinou to nastavuje mm.
vero je uz viac v pohode, uz ani moc nespi v sedacke a ked zaspi, tak jej pada uz len hlava a nie cele telo.
uvazujeme vymenit za kratky cas za podsedak, kedze strasne rychle rastie a pripada nam, ze sa niekedy hybe aj s autosedackou...asi je fakt lepsia isofix ale my myslim nemame v aute pripravu na isofix.

alterna
22. feb 2011

Holky poradte, chceme autosedacku Romor s isofixem 15 az 36kg, mate nekdo?Jak jste spokojeni?

alterna
22. feb 2011

Daji se autosedacky v teto kategorii s isofisem trosku polohovat?

dosa
22. feb 2011

@susik77 - ak mate sedacku, preco tak male dieta na podsedak? to nema ziadnu bocnu ochranu...

@alterna - cybex solution x fix sa da polohovat...

susik77
22. feb 2011

@dosa - ja mam z tej sedacky divny pocit, dcera sa hybe aj s tou sedackou ked sa nakloni, tak sa nakloni aj autosedacka...
je to v poriadku?

dosa
22. feb 2011

@susik77 - ja si myslim, ze to je asi normalne, kedze ta sedacka nie je nijak inak upevnena... ale co som si pozerala videa z testov sedaciek, maju svoje opodstatnenie, hlavne v tom, ze ohranicuju dieta z boku a pri naraze ho ta sedacka ako tak brzdi... ako ano, brzdil by ho aj pas, ale sedacka drzi to telo v istej rovine, ze neleti hlava dalej ako telo, ze si nevykruti krk, v priapade bocneho narazu... pisem ako tatar, ale snad si ma pochopila 😅

norma
23. feb 2011

Dobrý den,chtěla bych taky poprosit o radu.Pro syna vybírám větší sedačku,moji favorité jsou Romer adventure a Cybex X solution,nemáte některá prosím zkušenosti?Pořád se nemůžu rozhodnout,ale vic se přikláním k Romerce.Moc prosím o rady a názory.Děkuji.

dosa
23. feb 2011

@norma - mame cybex solution x fix, romer adventure nepoznam, ale cybex ma lepsie hodnotenie a plus navyse oproti romerke specialne polohovanie hlavy v opierke... inak neviem porovnat, s romer adventure nemam skusenost...
testy sedaciek 15-36 kg: http://fotelik.info/pl/testy/grupa:15-36/ocena/...

akcull
24. feb 2011

dosa, chtěla jsem se zeptat k té autosedačce cybex solution x fix, jaký má potah? Já jsem jí nikde neviděla a prodavačka mi ukazovala látku podobnou těm potahům. Byla to taková umělina, to mě docela odradilo. Jinak se mi autosadačka moc líbila...Ještě uvažuji o romer kidfix ve verzi belly button, ten potah se mi zdá balvněný příjemný . Tak nevím jak se rozhodnout...

dosa
24. feb 2011

@akcull - cybex solution x fix ma taky umelinovy potah, vraj, ja som ho nazivo nevidela, ale cybex solution x fix plus tu mame my, ta ma potah taky prijemny na dotyk, nieco ako brusena koza, alebo co to je, velmi prijemne...

akcull
1. mar 2011

Tak jsme nakonec pořidili autosedačku romer kidfix a moc prosím majitelky o radu. nenašla jsem k ní žádný návod a tak jsem nějak bezradná.... Autosedačka je te´d ve stavu, kdy to opěradlo musí být o něco opřené (nedrží v té sedací poloze) jinak jde do úplného lehu. Jak to mám nastavit do té sedací polohy? A taky mi není jasné, když je už autosadačka v autě připevněná pomocí isofixu, jak se nastaví do té odpočinkové polohy? Děkuji moc za rady.

medi
18. apr 2011

ahoj, holky moze podla vasich skusenosti byt v takejto sedacke aj 2 R dieta s 13 kg a 93 cm? ci by sa mi tam utopilo? 🙂

vojtisek2007
18. apr 2011

@medi tak zatím ti dítko neodpovídá kilama, takže 13kg dítě do sedačky od 15kg bych teda rozhodně nedávala....zkus spíš nějakou 9-18 - píšou že vydrží do 4 let - já mám 9-18 kg pro oba - Elišce jsou 3 (má 13kg) , Vojtovi jsou 4 (má 15,5 kg) a oběma jsou tyhle sedačky zatím velmi dobře....takže být tebou ohlídnu se ponějaký v menší váhové kategorii, u té nad 15kg nemusí dítěte správně sedět pásy.....a je bezpenější, když pásem v autě je připoutaná sedačka a dítě samostatnýmy pásy v autosedačce

medi
18. apr 2011

😉 vďaka za radu vojtisku.. ja mam tiez elišku 🙂 ale 13 kg ma uz v 2R, ja hodne vysoka.. takze ja myslim ze v 3R bude mozno aj tych 18 😀
a ake mate sedacky vy?

vojtisek2007
18. apr 2011

@medi když přecházel Vojtík z vajíčka tak jsme mu koupili cam 0-18kg, ale teda nebyli jsme s ní vůbec spokojení, takže jsme koupili pro oba NANIA cosmo SP a jsme s nima spokojený, jinak je ještě kategorie 9-25 kg - tak zkusit koupit takovou sedačku, ale jak jsou na tom s testama nevím.....

medi
18. apr 2011

no tie prave testovane vobec nie su ak sa nemylim 😒

babyrenka
19. apr 2011

@akcull : sedačka Römer Kid Fix má obvykle návod k použití uložený v odkládacím prostoru pod sedačkou, přímo tam, kde ji opouštějí nohy dítěte. Mělo by tam být plastové víčko a po jeho odklopení byste měla vidět sešit s návodem k použití. Je pravda, že většina prodejců zapomene zákazníka na umístění návodu upozornit a tak ho nikdy nenajdou. Jinak do sedící polohy se nastaví tak, že ji prostě opřete o opěradlo sedadla, na němž ji budete přepravovat, provléknete horní část pásu vodícím okem na příslušné straně, posadíte do ní přepravované dítě a pás zapnete. Pak ještě můžete seřídit správnou výšku hlavové opěrky a tím i společně nastavíte správnou výšku horní části pásu, aby dítěti nešla přes krk. Pás by měl být maximálně 1,5 cm nad ramenem dítěte. To, že autosedačka má celkem volně naklápěcí zádovou opěrku má výhodu v tom, že opěrka dokáže i s dítětem neustále sledovat sklon opěradla, na kterém je upevněna. To ocení majitelé aut, u kterých je možnost naklápět i opěradla na zadních sedadlech a pokud tu možnost nemáte, můžete Vaše dítě přepravovat i na sedadle předním, tam ta možnost je vždy. Pokud sedačka není zapnutá v isofixu, relaxační polohu nastavíte tak, že sedačku na sedadle posunete směrem dopředu a na zadní části zádové opěrky vyklopíte plastový klínek, který zabraňuje tomu, aby sedačka s dítětem mohla při jízdě znovu doskákat k opěradlu sedadla a relaxační poloha zádové opěrky autosedačky je tak zajištěna.

lenkaks
30. aug 2011

Ahojte,chcem sa vas spytat,mame na plane autosedacku concord lift core ...maly ma 2r 8mesiacov a 16kg a 99cm ... z autosedacky do 18kil mu uz precnieva polka hlavy...mate niekto skusenosti s touto autosedackou ? Tu je na nu link...http://www.predeti.sk/autosedacka-lift-core-moc...
A este sa vas chcem spytat,bolo nam k tejto autosedacku ponuknuty bezpecnostny popruh na utosedacku s isofixom http://www.predeti.sk/bezpecnostne-popruhy-na-a... ...oplati sa to ? je to taky pravy isofix ako ked je zabudovatelny v autosedacke ? Dakujem za odpoved