Poraďte autosedačku 15-36kg

kattum
16. sep 2008

Chcem kupit asutesedacku kategorie 15-36kg. Poradte, na co si pri kupe dat pozor a ktora znacka je dobra. Moj predbezny vyber je Cybex, Romer alebo Cconcord.

mareknike
29. mar 2015

@marketa1304 mmmm, a dost vzpriamene...Uz by som asi ju druhy krat nekupil.

marketa1304
29. mar 2015

@mareknike Ďakujem za názor..ja som už bola rozhodnutá pre Romerku...tak asi predsa vezmeme cybex solution q2...to je na nervy,neviem sa rozhodnúť...ja som pozrela aj to sedadlo,vraj sa to oprie o sedadlo a ja mám dosť v uhle...mám mitsubihi outlander a manžel má bmw gt..taktiež sedalo polohovateľné...tak som si myslela,že sa oprie a hlava by jej nemala padať..ale vy máte konktrétne skúsenosti,tak viete ako to je... 😖

marketa1304
29. mar 2015

@gizmomia ja sa neviem rozhodnúť..riešim to už 2 mesiace....boooožžžeee 😠

lubina
29. mar 2015

@marketa1304 my mame Romer King a sme spokojni, obe deti maju tuto sedacku. Da sa aj vysunut akoze viac dolahu, ale to sme pouzivali iba na dlhsie trate, a aj to len ked boli deti mensie....teraz je jedna uz skolacka a druha predskolacka, dokazu sa uz aj same zapnut a sedacky stale sluzia...ozaj sme spokojni, inu by som nechcela 😉

marketa1304
29. mar 2015

@lubina ja mám taktiež king,ale ja zasa nie som až taká nadšená z nej..tiež spony na uchytenie pásu sú vychodené..na jednej strane mi to už ani pás neudrží a tá druhá už dosluhuje....nemá isofix,tak preto...ja by som king asi nebrala..mňa strašne sklamalo to uchytenie..vydržalo to asi tak rok a potom už v zákrute sedačka s malou sa nakláňala...neviem,ako dlho ju máš ty...ale možno práve moja bola "mimo"... 😒

lubina
29. mar 2015

@marketa1304 my mame tu starsiu uz 5 rokov, denne pouzivana, dcera ma 25 kg. Mladsia dcera ma 19 kg a tu sedacku mame skoro 3 roky. Neviem, ja som spokojna, nic sa zatial nevydralo.....preto som aj spokojna, kedze sme kupovali do 36 kg, tak sme nejak pocitali ze musia vydrzat viac rokov....zatial su ok, vsetko funguje a tiez nemame isofix

marketa1304
29. mar 2015

@lubina tak asi som mala zasa ja šťastie na kúpu..naša ju má 3 roky...má 21 kg,5 ročkov....tiež je denne v nej...nám to proste lieta..ešte keď sadneme traja dozadu,tak ju držíme,ale keď som sama s ňou,tak ju musím jednou rukou držať...a to doslova...už je na vyhodenie... ☹

lubina
29. mar 2015

@marketa1304 mozno ozaj smola, ze prave ta tvoja je nejaka menej kvalitna....skoda, podla mna su to super sedacky, my jazdime denne a par krat do roka aj velmi dlhe trate, tak ze deti aj pospinkaju, ked boli mensie, tak sme upravovali tu chrbtovu cast, aby mali viac pohodlia, teraz to uz ani nechcu....no skoda, asi musis popozerat nieco nove 😒 .Ale nie je to v znacke, skor v jednotlivom kusku....tak nech vyberies dobre

marketa1304
29. mar 2015

@lubina keby som mala nejakú recenziu na tú cybex q2...nevidela som ju,tú romerku som videla....ale na porovnanie nemali obe v obchode...tak asi sa potrápim a uvidím,čo kúpim... 🙂

mareknike
30. mar 2015

@marketa1304 a isofix je problem na nich zapnut do kazdeho auta. Je to dost kratke.

gizmomia
1. apr 2015

My mame jednu romerku do 18kg 3 roky a druhu do 36kg cca rok a obe su zatial ok... ta vacsia kedy bola bez isofixu nebola by pripevnena o auto,co mi pride v pripade nehody nebezpecne, operadlova cast je polohovatelna az do lahu,takze sa plne prisposobi sedadlu auta (prave toto mi zo zaciatku vadilo). ked sme ju kupovali, bola jedna z najbezpecnejsich na trhu a mala v nej rada sedi, takze teraz spokojnost, ale s inymi porovnat neviem...

gizmomia
1. apr 2015

@marketa1304 teraz pozeram tu cyber sedacku a urcite ma lepsi sklon na spanie pre dieta ako ta nasa... ale moja mala prespala v romerke cestu do chorvatska a nestazovala sa... tiez je urcite sirsia ako romerka... ja sa dozadu medzi dve sedacky zmestim a najchudsia mie som😊, co casto vyuzivame.

anuskaaprazko
1. apr 2015

Skuste sa spytat aj v skupine na vyber autosedacky: https://www.modrykonik.sk/group/4516/ radi vas uvidime 🙂

applede
1. apr 2015

@gizmomia ahoj prosim ta ...aky je cely nazov tej vasej autosedacky? lebo tiez potrebujem kupit novu a neviem sa absolutne rozhodnut...

marketa1304
1. apr 2015

@gizmomia ja som už objednala Cybex solution q2 fix v červenej farbe..mala by prísť po sviatkoch..teším sa na ňu..tak uvidíme..síce neporovnám,ale určite pridám recenziu...ďakujem krásne za pomocné recenzie...sú to vlastne obe asi najlepšie sedčky,tak určite nepokazíme ani jednou asni druhou..ale možno je niektorá kuštiček lepšia...všetko svoje + a -... 😉

anuskaaprazko
1. apr 2015

@marketa1304 skvely vyber 🙂

marketa1304
1. apr 2015

@anuskaaprazko poznáš tu sedačku???máš nejaké recenzie..aj ked -už ju vlastne mám...ale????? 😉

anuskaaprazko
1. apr 2015

-@marketa1304 hej mali sme moznosti vidiet, je fajn ze sa zvacsuje s vyskou aj do sirky, poskytuje to dietatu viac pohodlia na plecia atd. My mame cybex pallas m fix 2015 (9-36) ta do sirky nejde ale nasmu ani netreba on je utlucky 🙂 a Cybex ma vyborne autosedacky, a paci sa mi ze sa da napolohovat hlavicka dozadu ze si ju dita tak akokeby zakloni ze mu nekvicka dole a tym padom ju ma chranenu aj ked spinka 🙂

applede
1. apr 2015

@anuskaaprazko
@marketa1304 tieto od cybex som pozerala aj ja...som rada ze tu o nich aspon nieco citam z realneho pouzivania a som k nim este viac naklonena... 🙂

anuskaaprazko
1. apr 2015

@applede http://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersich... popozeraj tuto ADAC testy, su nezavisle, maju pod sebou vela znaciek testovanych, ja osobne neodporucam nic co ma z bezpecnosti nizsiu znamku ako + 🙂 Pekny den

applede
1. apr 2015

@anuskaaprazko super dakujem...a ako pozeram tak vseobecne cybex..su dobre hodnotene....

anuskaaprazko
1. apr 2015

@applede ano cybexky vlastne ani nemali zatial nejaky prepadak.. V romerkach napr. sa uz najdu aj horsie kusky, aj v maxicosi... 🙂

applede
1. apr 2015

@anuskaaprazko no myslim ze som uz rozhodnuta pre cybex...este teda ale model vybrat...ci to zavysi od toho co bude v obchodoch...hmm?

marketa1304
1. apr 2015

@applede ja som objednala v maderne a dali mi zľavu ešte 7 %...tak sa na ňu teším...

anuskaaprazko
1. apr 2015

@applede no ja by som sla asi do najnovsieho, vzdy pridaju nejaku vychytavku do noveho 🙂 teda ak ti nejde o cenu... Takze solution q2 fix alebo solution m fix 🙂

mareknike
1. apr 2015

@anuskaaprazko verite tym testom??? 😖

anuskaaprazko
1. apr 2015

@mareknike ano, preco by som nemala? Podla coho ineho sa riadit? podla testov vyrobcu?

mareknike
1. apr 2015

Vacsinou v kazdom teste su ine znacky. Teda nespravodlive testy. Moj nazor. Videl som aj take testy, kde nebola napr sedacka Romer a ine kvalitne. Teda ak v jednom teste vyhra 1 miesto a 2 romer, do dalsieho ich nedaju, to znamena, ze moze vyhrat taka, co bola 3-4 a zrazu v inom je prva...Asi tak

gizmomia
1. apr 2015

@applede romer kidfix xp sict

mareknike
2. apr 2015

@gizmomia Nepohodlna, uzka, maly skolon, kratky isoxif....A tiez som ju videl ako vitaz testu... 😠