Poraďte autosedačku 15-36kg

kattum
16. sep 2008

Chcem kupit asutesedacku kategorie 15-36kg. Poradte, na co si pri kupe dat pozor a ktora znacka je dobra. Moj predbezny vyber je Cybex, Romer alebo Cconcord.

wali
16. sep 2008

my sme kupili romera a som s nim naozaj velmi spokojna. ked sme kupovalo autosedacku, tak sme pozerali na nete ako presli autosedacky bezpecnostnymi testami a podla toho sme sa rozhodovali. potom som samozrejme este chcela, aby bola polohovatelna a aby bol potah pratelny. nic viac ma uz nenapada 🙂

kattum
autor
16. sep 2008

Wali, dakujem za skusenost. dnes ma v obchode presviedcali na Chicco Key 2-3, vyzerala dobre, dokonca sa da roztahovat i do sirky, co vraj dobre, ked je dieta v bunde a rastie i do sirky. No ked som pozrela testy ako si spominala, Chicco sa tam nenachadza-

tilly
16. sep 2008

ešte skús zvážiť maxi cosi tuším rodi to je a recaro...

kattum
autor
17. sep 2008

diky Tilly

wali
17. sep 2008

kattum - chicco ako znacka ma vobec nenadchyna. aj manzel vyhlasil, ze chicco v ziadnom pripade a to dost studoval autosedacky, nez sme sa rozhodli. tak ti neviem povedat, mozno tato je nejaka nova, my sme autosedacku kupovali uz davnejsie. ale riadila by som sa hlavne tymi bezpecnostnymi testami a kedze si ju tam nenasla, tak neviem 😒

kattum
autor
17. sep 2008

Normová skupina II/III:
Vítězem uvedené skupiny se stala autosedačka Römer KidFix se systémem Isofix (od 4990 Kč / od 160 Euro); z testovaných výrobků měla nejlepší hodnocení za manipulaci / obsluhu a komfort pro dítě (»velmi dobrá«, 1,2). Druhé místo obsadil model Maxi Cosi Rodi XR (3850 Kč / 139 Euro).

čerpané z babyweb.cz: http://www.babyweb.cz/Clanky/a444-Evropsky-test...

tilly
22. sep 2008

kočky maxi cosi rodi za 75 E a concord lift evo za 79 E v toys r us 😉

kattum
autor
24. sep 2008

tilly, to je super cena, kde je ten TOYS?

ena
24. sep 2008

kto mate tuto sedacku, mozete sem prosim napisat svoje skusenosti, ste s nou spokojni/nespokojni... ?

"autosedačka JANÉ Indy Team pre hmotnostnú kategóriu 2 a 3 (15-36 kg). Autosedačka, ktorá rastie s Vašim dieťaťom - dá sa roztiahnuť: 6 polôh výšky hlavy, plynulé nastavenie šírky opierky chrbta, takisto aj hlavy, polohovanie opieky rúk aj opierky chrbta. Kompletná nárazová ochrana, energia sa absorbuje v oblasti hrudníka a hlavy, bočná nárazová ochrana sa nachádza v hornej bočnej časti autosedačky. Vysokokvalitné povrchové materiály,vycpávky pre pohodlné cestovanie. Zaistenie autosedačky v aute systémom ISOFIX. Na autosedačku sa dá dokúpiť froté letný poťah."

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

vdaka 🙂
ale kludne sem napiste, aj ked mate dobre skusenosti s inou sedackou s ISOFIXom pre danu kategoriu.

alebo Römer Kidfix Highline ?
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

tilly
24. sep 2008

kattum, toys r us v rakúsku, vo viedni je pri scs a v hume 😉

sue
26. jan 2010

Ahojte, zháňam do nového auta autosedačku 15-36kg s Isofixom. Ktorú by ste mi poradili? Často cestujeme a na dlhé trasy,takže nech je okrem bezpečnosti aj pohodlná...

(staršiu máme Britax evolva a sme s ňou veľmi spokojní 😵 )

tono_babymarket
26. jan 2010

Ja jednoznačne KIDFIX od Romeru 😉

nanika
26. jan 2010

suhlasim s tonom, rozhodne kidfix, co do bezpecnosti, priestrannosti, pohodlnosti, nie je o com 🙂

ale v rovnakej kategorii je vela rovnako bezpecnych a kvalitnych sedaciek, ak mas cas, mozes si pozriet ten zoznam, ak nie si presvedcena rovno o KIDFIXe a skusit si ich vyguglit, ale nemam skusenosti, ktore z nich sa daju pozriet a objednat tu na SR alebo CR. KIDFIX je v tychto koncinach rozsirena, takze by nemal byt problem s vyskusanim v obchode, alebo objednanim aj kdekolvek z netu.

http://fotelik.info/pl/testy/grupa:15-36/ocena/...

toto je link na kidfix

http://www.britax-roemer.cz/autosedacky/kidfix

Inak, ak si spokojna s evolvou, je to to iste, len je priestornejsia a myslim, ze aj ten sklon v polohovani je dost podobny 🙂

sue
27. jan 2010

Ďakujem za rady 🙂

monkap
17. feb 2010

ahojte, zhaname sedacku 15-36kg bez isofixu ... poradite nejaku?

monkap
17. feb 2010

co hovorite na concord lift evo pt http://www.predeti.sk/?c=detail&id=5240 ?

monkap
17. feb 2010
nanika
18. feb 2010

Monkap, obe su vyborne, ak sa nevies rozhodnut, tak treba skocit do predajne, kde maju obe a obzriet si ich na zivo, pripadne do nich dieta posadit.

renabr
18. feb 2010

My máme maxi cosi rodi xr, je perfektná, dá sa aj polohovať, rozťahovať do výšky aj do šírky, je velmi pohodlná, malá v nej v pohode vydrží cestu slovensko-chorvátsko, aj slovensko-taliansko(1300km), a v testoch je tiež na prvých miestach....

monkap
18. feb 2010

nanika: pojdem do obchodu .... ale skusenosti inych mi tiez velmi pomozu ....

renabr: tu som tiez pozerala .... super, ze sa da aj do sirky roztahovat aj polohovat .... tieto vacsie sa vacsinou nedaju .... omrknem ju na zivo 😉

renabr
18. feb 2010

a este som zabudla k tej maxi cosi, ked sa zašpiní, okydá celú ju vyzlečiem a hodím do práčky, žiadne kefovanie alebo trápenie 🙂

lenka3007
20. apr 2010

Ahojte mamičky, prosim o radu, od kedy staci dieťaťu podsedák??? lebo sme kupili dalsie auto a maly má už 5 rokov a je dost vysoky (cca 110 cm) a nechcem stale tu jednu prekladat a ta s operadlom sa mi zda zbytočné kupovať dalsiu...

lenka3007
20. apr 2010

🙂 posuvam

susik77
26. apr 2010

Ahojte, kupili sme autosedacku Romer kid plus , predtym sme mali king plus. ale ked mala mi teraz v romer kid plus zaspi, je tam dost volne, vobec nie je opreta a akokeby padala dopredu. Zda sa mi to dost nebezpecne. Je to bezne, ze je to take volne alebo to mam zle nastavene? v tej romer king plus bola pevne priputana...

ichtis
13. máj 2010

Ahoj lenka3007
Aj ja mám 5r. dieťa ako ty a v žiadnom prípade neuvažujem o podsedáku, dokonca predávam autosedačku čo mal a idem mu kúpiť bezpečnejšiu do 12 rokov (Romer/Concord...).
Kamarátka mali v zime haváriu, 3x sa auto pretočilo okolo svojej osi kým zostalo visieť tesne nad riekou! Ona nosila 3 týždne bandáž na krku, lebo nebola práve opretá, keďže niečo dávala synovi, ostatným sa našťastie nič nestalo.
Viezol sa s nimi 6-ročný chalan v Romer autosedačke a vravela, že keby mal nejakú obyčajnú, už má "zlomené väzy, čo ich tak hrozne hádzalo. On sa ani nepohol!!! Upozorňujem, že šoféroval jej manžel-skúsený vodič, šli 50tkou ale mali smolu že bolo tak klzko že dostali šmyk a bolo. A mali aj bezpečné auto (Ford), ktoré aj keď šlo rovno na smetisko, ich ochránilo perfektne.
Je jedno či ideš autom len 2 km alebo do Chorvátska na dovolenku. Nikdy nemôžeš vedieť či sa niečo podobné práve tebe nestane! Či do vás nevpáli nejaký ožran, neskúsený alebo v mikrospánku vodič, alebo či my sami neurobíme chybu. Žiaľ...stáva sa všetko... takže porozmýšľaj prosím ťa nad tým podsedákom poriadne kým sa rozhodneš. Ja by som nemenila....

tyli
21. feb 2011

ahojte,
poradí mi niekto? syn má 3 roky, výšku 110cm a váhu 20kg. momentálne máme autosedačku STM Autosedačka Starlight SP 9-36kg, skup. I-III. . Synovi je už táto sedačka podľa mňa malá, pretože mu mierne prečnieva hlavička, záhlavovú opierku máme na maximum a napriek tomu mám pocit, že syna pásy tlačia smerom dole na ramienkach.
preto sme sa rozhosli, že kúpime novú autosedačku a neviem sa rozhodnúť ktorú. žiaľ nemáme v aute funkciu isofix.
pozdávajú sa mi celkom autosedačky Cybex a Concord. môže mať syn vo veku 3roky a pri jeho výške 3-bodové zapínanie pásom z auta? zdá sa mi to trochu nebezpečné, no vzhľadom na synovu výšku asi na výber nemáme....
ďakujem za každú radu.

zanet2009
22. feb 2011

@tyli My jsme zvolili Romer s isofixem a jsme max.spokojeni. 😉