Poraďte autosedačku 15-36kg

kattum
16. sep 2008

Chcem kupit asutesedacku kategorie 15-36kg. Poradte, na co si pri kupe dat pozor a ktora znacka je dobra. Moj predbezny vyber je Cybex, Romer alebo Cconcord.

gizmomia
2. apr 2015

@mareknike pls. precitaj si celu diskusiu 😎

lucica
24. máj 2015

AHojte, idem kupovat sedačku a vaham medzi cybex solution m fix a romer kidfix xp. Cybex ma male plusy oproti romerke, no stale nie som rozhodnuta. Piste ak mate s nou pripadne s oboma skusenost.

lucica
24. máj 2015

A este jedna otazocka, mate niekto doma cybex platinum Q 2 fix? Vedeli by ste mi zmerat najvacsiu sirku vonkajsiu? Mam totiz v aute uz sedacku romer king plus a druhu este nemam vybratu a potrebujem aby nebola velmi velka, nech sa dokaze niekto v strede previezt aspon na kratku vzdialenost.

marketa1304
24. máj 2015

@lucica ahoj..tak ja mám cybex solution q2 fix2015 v červenej farbe..zatiaľ je uplne super...malá má 22 kg a 5 ročkov..je vyššia na svoj vek,....ale pohoda,aj na spánok..samozrejme nie je to ľah,ale nakloní hlavičku a aj chrbatik....ked porovnám romer king ,aj keď nie je to rovnaká váhová kategoria,tak rozdiel asi ani nie je....no na tej romerke mi odišlo to upínanie..nemalo isofix....ale ináč je super pohodlná...ja som so cybex max spokojná a myslím,že je kustiček lepšia ako romerka kidfix....moj názor... 😉

tortelinka
24. máj 2015

poradíte sedačku v tejto kategórii, ale máme auto bez isofixu, takže vyberáme bez toho, nechcem platiť za niečo, čo nevyužijem

syssu
12. jún 2015

@tortelinka môžem sa spýtať, či si sa už rozhodla pre nejakú sedačku? tiež hľadám niečo bez isofixu z toho istého dôvodu ako ty a tiež sa neviem zorientovať.. vďaka ;)

tortelinka
13. jún 2015

áno, máme Cybex autosedačka 15-36 kg Solution M Gold Autumn Gold

230804
29. jún 2015

ja mám tiež takú a som spokojná

sense
29. jún 2015

ahojte aj ja hladam nejaku sedacku v tejto vahovej kategorii, najlepsie s isofixom a nie moc drahu....potrebujem ju len na obcasne pouzitie a kratke trasy

adamar
1. nov 2015

@sues dobry den, pre aku sedacku ste sa nakoniec rozhodli?Aj my mame teraz besafe izi combi a potrebujeme kategoriu 15-36 a neviem sa rozhodnut, dakujem krasne

merilin
7. jan 2016

@marketa1304 ako sa polohuje? cela sedacia cast sa da posunut dopredu o par centimetrov a dietatko sa dostane do mierneho pololahu? Velmi uvazujem nad cybex a citam vsetky prispevky od teba ;)

marketa1304
8. jan 2016

@merilin ahoj..ano ,dá sa posunúť niekolko cm dopredu...a moja kočka má uplne pohodlíčko..ja som sa rozhodla určite správne...možno niektorá,čo to kúpi,tak ohundre..ale mne sa veľmi páči...spí jedná radosť...tak ja by som si ju na tvojom mieste určite kupila...hahaha...ale možno si to vyskušaj na predajni...daj vedieť, ako si sa rozhodla... :D alebo ti ju sfotím,ako v tom leží v takej spolohe?????

merilin
8. jan 2016

@marketa1304 no bola by som ti velmi vdacna, uz som mala 2 - chicco oasys a romer a obe som vratila. pri romer som sa mozno unahlila, lebo dcerka mala len 2,8 a bola jej este velka, no manzel ma prehovoril aj ze ma zly vyhlad , ze nic nevidi cez tu opierku.. no je rozdiel medzi 9-18 a 15-36..
cez vikend sa chystame ist do obchodu a poskusat....zaujima ma aj polohovanie aj bezpecnost ( cize cybex solution alebo romer kidfix).
Romer ked sme pripevnili na isofix, tak som s tym nevedela ani pohnut, dcerke padala hlavicka dopredu a ked som ju posunula, tak mala zas prehnuty chrbatik

merilin
10. jan 2016

@marketa1304 a nieje velmi siroka? posobi tak mohutne... je sirsia ako romer, nevies?

merilin
10. jan 2016

a kocky, maxi cosi rodifix, nahodou nemate niekto? nasla som este tu, a ze je vraj celkom dobra, no len na nete...

katarinatibi
20. aug 2016

ahojte mozte mi poradit? lebo ked to tu citam tak sa skor zamotavam do dalsich druhov sedaciek 🙂 Uvazujem nad troma sedackami
Autosedačka Cybex Solution X
Romer Kid II
Maxi Cosi Rodi AirProtect
na kazdej sa mi paci aj nepaci ine...
na poslednej sa mi pacia tie vzduchove vankusiky, na cybexke ze chrani hore ramena... Mame Thaliu , takze mensie auto, viete mi poradit? A este otaka nemaju moc "utlacenu" hlavu tie deti v tych prvych dvoch? Sa mi to zda take dost zuzene pri krku.. V obchode ich nemaju takze neviem ich nazivo pozriet

hviezda5213
20. aug 2016

@katarinatibi dobrý večer , my mame Cybex solution a max spokojnosť. Predtým sme mali Romer king +, chcela som pri romerke zostať ale odporučili nám tuto a mala v tejto váhovej kategórii väčšie výhody a dieťa tam neni stiesnene ako v romerke lebo pri tom ako dieťa rastie, dvíha sa opierka hlavy, tak sa automaticky rozširuje aj chrbtovú časť. Takze sedačka rastie s dieťaťom. Z vlastnej skúsenosti možem doporučiť. Mala inde nechce sedieť