Poraďte autosedačku pre 9kg chlapčeka

deina
30. júl 2008

Nas maly ma sice len 6.5 mesiaca, ale uz takmer 9 kil a len-len sa zmesti do vajicka. Pozerala som rozne sedacky, kategorie 0-18kg (Concord) alebo 9-18kg (Romer, Maxi Cosi, Concord), ale akosi sa v nich nedokazem vyznat. Celkom sa mi paci Romer 9-18kg - takato: http://www.babymarket.sk/index.php?page=view&co... Na co je potrebne pozerat pri vybere autosedacky? A akou ste boli spokojne?

gucz
31. júl 2008

deina my sme kupovali nedávno, sedačku babypoint zenith, to bola jediná od 9 do 25 kg. Mám ju v albume, tak mrkni. Sme s ňou spokojný, je polohovateľná, malá v nej už aj spala. A je na upevnenie pásom z auta, nie na isofix, aj na to treba pozerať. Ďalej ma pri výbere zaujímalo, či sa dá dať poťah dolu, a či sa dá prať. Má 5 bodové pásy a keď bude mať malá nad 15 kg a boli by jej tie 5 bodové malé, dajú sa tie pásy vybrať a dieťatko sa pripne pásom z auta. Sedačka je mäkkučká, malej sa veľmi páči a stála 3890 korún

gucz
31. júl 2008
deina
autor
31. júl 2008

Dakujem. 🙂 No to je dobra cena. Da sa teda dobre polohovat? Citala som, ze vacsina sedaciek su iba malinko polohovatelne a ze potom detom pada hlavicka dopredu.

katy1979
31. júl 2008

deina my máme romerku tiež ju mám v albume a malý v nej spí. hlava mu nekická ani keby bol v polohe uplneho sedu. pre mna doležite a pokial viem aj pre ostatných je ešte tá opierka hlavy čo má romer. velmi dobrá vec.
pozri si testy na nemeckom adac.de
občas ani tak nejde o cenu ako o zdravie našich drobcov. vždy som tvrdila že bude mať drahú autosedačku a topánky.
concord neviem, maxi cosi s tým majú niektorí problémy. nesedí dobre v každom aute a počula som viacej problémov, napr. povolovanie pásov počas jazdy a pod.
ja považujem za dobré autosedačky romer, stc, recaro

nikol_79
31. júl 2008

a nemalo by byť dieťatko do 13 kg otočené v protismere jazdy? Myslím, že je to kvôli krčnej chrbticy nieje ešte taká pevná, a pri náraze zvykne s nami hodiť dopredu, preto má byť také malé bábo otočené v protismere aby s nim nehodilo dopredu. My máme polohovateľnú od 0-18, často nejazdíme, ale zatiaľ je ešte otočená do protismeru, aj tak to bolo uvedené v návode, keď sme ju kúpili skupina 0 od 0-13 kg jazdiť iba v protismere 😉

deina
autor
1. aug 2008

Vdaka, Katy. 🙂 Romerky sa mi tiez pacia, aj dobre vyzeraju a cenovo to nie je az take hrozne.

Nedam ho tam hned, kym sa este ako tak pomesti, zostane vo vajicku - ale ked sa uz nezmesti, tak co s nim? Potom uz novu autosedacku kupit musim.

katy1979
1. aug 2008

neviem či niekto vorve 13kg dieta do vajíčka, my sa vozíme od 8.mesiacov vo velkej sedačke. po prvé bol tam narvaný a nesmu mu vo vajíčku trčať hlava ani nohy. vela detí jazdí vo vajíčko s trčiami nohami, ale treba brať do uvahy že v prípade nárazu mu ich obe dolámete v lepšom prípade, v podstate sa mu zaboria do bedier, takže to môže byť potom vacsia galiba.

deina viem že baby kupovali v kike v akcii a myslím že teraz tam majú tu akciu tiež, ale niečo mi doslo do uší že aj babymarket má zlavu na predajni. takže vyjde do 6000,- skus cinknuť alebo pozrieť na ich stranke.
inač ja som ju chcela objednať z nemecka, ale chceli sme high line a oni majú len trend line ale cenovo vyšli vtedy ovela lepšie ako tu. ale ak tu majú akcie tak to nemá význam tahať z nemecka.

bihan
1. aug 2008

Katy.. dolámať nohy vo vajíčku? Pri akom náraze? Pri čelnom náraze sa dieťaťu stane jedine to, že sa viac "ponorí" do sedačky.. fyzika nepustí.

Dieťa by malo byť v protismere do roku - nie kvôli váhe, ale kvôli tomu, že jeho krk ešte nemá schopnosť sa pri náraze natiahnúť tak ako u dospeláka alebo také niečo, ale naša malá už tiež jazdí v smere jazdy.. vo vajci sa jej nepáčilo.

My sme kúpili Britax Evolva 123 a spolu so sklonom sedačiek v našom aute je tam malá v sklone ako vo vajíčku (len v opačnom smere) a opierky krásne držia hlavičku.. nikde jej neklingá.

katy1979
1. aug 2008

bihan a ak má vytrčajúce nohy tak kam ich ponorí?
práveže to je fyzika. nehovorím o detoch ktorým trčia nohy 1 cm ale videla som už aj takých dobrých 5cm trčať nohy zo sedačky a tam už sa nemá kde zaboriť.
možno je to len môj pocit ale prečo by potom odporúčali voziť sa vo vajíčku iba pokial im nepretrčajú nohy a hlava?

nikol_79
1. aug 2008

No práve na to sú tie autosedačky od 0-18 kg, je väčšia ako vajičko a je aj polohovateľná, dá sa dať do protismeru jazdy, malý má 6 mesiacov a nožičky mu z toho nijako netrčia.
Keď si predstaviš náraz alebo keď prudšie zabrzdiš v aute tak ti nepriputané dieťa vyletí do predu a tak je to aj v prípade že je v autosedačke otočené v smere jazdy, hegne s ním dopredu ale keď je otočené opačne tak s ním hegne akurát tak viac do tej sedačky, o tom je tá fyzika.. 😉

gucz
1. aug 2008

deina malej pri tom spaní hlavička nekyckala, je to dobre polohovateľné, a k tomu vajíčku, moja malá v ňom bola rok, myslím si, že to s tou novou autosedačkou netreba uponáhlať, predsa len dieťatko má pomerne veľkú hlavičku k telíčku,slabý krk, a pri náraze je lepšie ak je chrbtom k smeru jazdy. Ak natrafíš na dobrý obchod, tak ako my, tak Ti autosedačku ochotne požičajú na vyskúšanie, ja som ju bola vyberať aj s MM aj s malou, a aj sme ju vyskúšali, ako sa polohuje. Tú farbu čo sme chceli nemali na predajni, tak sme si ju objednali, a to čakanie sa oplatilo. Romerky ako autosedačky sú tiež veľmi dobré, ale majú dosť vysokú cenu, aspoň u nás

deina
autor
2. aug 2008

Myslela som, ze len hlavicka nesmie trcat von, teda aj nozicky? 😕 Tak tie uz malemu trcia, hoci dako extra vysoky nie je. Hlavicka sa mu zmesti uplne krasne, este tam ma asi 3-4cm priestor nad nou, ale nozicky ma uz vonku. Ja neviem, ci ma take dlhe nohy alebo co, zle ho do vajicka asi dat nemozem...

deina
autor
5. aug 2008

A co takato?

http://www.babymarket.sk/index.php?page=view&co... --> nemate s nou niekto skusenosti? Nie je taka draha ako Concord a myslim, ze pre 7-mesacne babo idealna, kedze este nesedi (da sa dat do protismeru).

katy1979
5. aug 2008

chicco býva ževraj celkom fajn aj v nejakých testoch dopadla dobre len neviem či to netestovali tú od 9-18 kg.

hellosona
7. aug 2008

no nam tiez trcia nohy z vajca, ale ja som pocula, ze tie mozu, len hlavka nie, ved nas maly ix aj tak ma furt skrcene... a co sa tyka fyziky...
este je alternativa, ze niekto moze do nas prasknut aj zozadu (dufam, ze nikdy sa to nestane)... co je zase pre vajicko rovnako nebezpecne 😔

xcela som sa vsak spytat, ci mate niekto skusenost s britax eclipse si (9-18kg)? dakujem

zajo510
7. aug 2008

ahojte, no teda tých autosedačiek je tak veľa.....viete mi niektorá zhrnúť, čo si pri kúpe všímať a čo je podstatné? mne pripadá jedna ako druhá. jasne, že ked už budem mať vlastnú tak budem vedieť čo a ako, ale kým si ju kúpim tak poradte please. aká je lepšia po vajíčku do 13 kg, 9-18kg alebo 9-25kg, alebo až do 36? to už asi nie, lebo bude stačiť podsedák, či nie? je lepší ten iso fix či ako sa to volá alebo bez toho?

anezena
7. aug 2008

baby, maju super vypredaj autosedaciek na tejto stranke:

http://www.biga.sk/dojcensky-tovar/akcie-zlavy/...

a dajte si aj tie ostatne, je tam tohio vela, maju 40% zlavy, a nielen na autosedacky. pokukajte

zuan
10. aug 2008

zajo, najbezpecnejsie upevnenie sedacky je s isofixom, ale to musis mat nim vybavene auto - su to take oka priamo na karoserii, do ktorych sa sedacka zahakne a je upevnena priamo o karoseriu auta, nie len pasmi ako ostatne. ak nemas v aute isofix, mozes aj takuto sedacku upevnit pasmi. ostatne bez isofixu sa upevnuju pasmi - myslim, ze vsetky sedacky do 18kg maju vlastne pasy pre dieta, v sedacke do 36kg upevnujes dieta pasmi, ktore su v aute spolu so sedackou.
ja som hladala polohovatelnu sedacku a pohodlnu - maksiu, kedze vela cestujeme, skoro vsetky sa mi zdali dost tvrde oproti vajicku. nakoniec sme kupili romer duo plus 9-18 kg. som s nou velmi spokojna.
osobne by som hned po vajicku nekupovala sedacku do 36kg. babetko sa mi zda este velmi male na taku sedacku, vacsinou sa nedaju polohovat a drobec je priputany priamo pasmi auta.
este je dobre vsimat si aky potah je na sedacke, ci sa da oprat, ci sedacka chrani aj hlavicku zboku, ci sa pasy daju prisposobovat velkosti dietata, lahka obsluha a podobne. pripadne pozriet nejake testy - adac.de

zajo510
11. aug 2008

zuan ďakujem, už je mi to jasnejšie 🙂

zuan
11. aug 2008

🙂 nemas za co, ja som o tom tiez nic nevedela. ale po par dnoch patrania na internete som nasla kadeco 🙂

erikasadek
11. aug 2008

skus si pozriet sedacky pre najmensich 0+ znacky RED CASTLE, alebo BEBE COMFORT velmi dobre sedacky, inac red castle ma tam jednu ktra sa uplne sklopi, takze novonarodene je uplne v lahu.

anezena
13. aug 2008

baby, nasla som na nete testy autosedaciek. mozno vam pomozu

http://www.ebabo.sk/pages.php?pID=57&CDpath=2_19

kobyliacik
25. nov 2008

No, aj ja potrebujem pomoc pri výbere. Zháňam sedačku od 15-36 kg. A asi mám nejaké divné požiadavky... 😀 neviem vybrať. Chcem aby sedačka mala vlastný pás, možné nastavenie do odpočinkovej polohy, opierky rúk, chrániče hlavy, panky, aby sa dala nastavovať do šírky a výšky a bola ISOFIX... a ešte také špecifické... chcela by som, aby bola pohodlná - taká nadýchaná, skôr podobnejšia tým od 9-18 kg nie taká kostrbatá. Existuje niečo také???

ella1
25. nov 2008

kobyliačik-my máme romer a vyberala som aj podľa toho, aby bolo sedenie mäkké, kedže cestujeme na dlhé trate a väčšina sedačiek je tvrdá.
dá sa nastaviť do výšky, šírky,má opierku rúk, chrániče hlavy,dá sa dať do takého pololehu......len jedna vec,tieto sedačky, kategoria 15-36 nemávajú vlasný pás........

kobyliacik
26. nov 2008

Ella1: no, my tiež jazdievame dosť (každý týžden cesta 70 km)... a ty si spokojná so sedačkou bez vlastných pásov? je potrebná nejaká speci úprava auta alebo podobne?...

katmi
26. nov 2008

ahojte.. my mame autosedacku ZOOTY .. da sa polohovat a pouzit aj proti smere jazdy kym je babo este malicke.. ja som spokojna 🙂

miriamkac
26. nov 2008

kobyliacik autosedacky bez vlastnych integrovanych pasov maju tzv vodiace lišty, cez ktore ide normalny pas a vedie ho tak, aby to dietatu neslo cez krk a proste tak, aby v tej sedacke bolo bezpecne. Preto do kategorie sedaciek 15-36kg by som nedavala dieta, ktore nedosahuje danu hmotnost, a treba ju odskusat, ci ten pas ide tak ako ma (t.j., ze dieta v sedacke musi mat aj urcitu vysku). Niektore obchody specializujuce sa na predaj autosedaciek maju v predajni moznost vyskusat ju na sedadle auta 😝 .....Tato kategoria sedaciek ma aj odmedzenost v polohovani.....je urcena hlavne na bezpecne sedenie dietata....

kobyliacik
27. nov 2008

Ďakujem baby...ako tak sledujem všetko, tak som premýšľala... 36 kg som ja mala v na druhom stupni základnej školy...a nabodbudla som pocit, že radšej kúpime autosedačku do 25 a uvidíme, čo potom. Prídu mi lepšie - majú svoje pásy, polohovanie a pod. Sedačku budem potrebovať čoskoro, lebo malá sa akosi predĺžuje a predĺžuje takže vajco bude čoskoro pasé...a rozhodne ju nechcem strkať do veľkej sedačky, lebo je to cenovo výhodnejšie, radšej kúpime teraz túto, aby sa jej nepokrivila chrbtica. 😔

alusha
27. nov 2008

kobyliacik, aj my sme teraz objednali od 9-25 kg, zatial nam neprisla, ale uz sa na nu tesim 😀 malemu uz trcia nozicky z vajicka, ale hlavicka je zatial ok, tak sa ho snazim udrzat co najdlhsie vo vajicku... je to najlepsie na krcnu chrbticu, vozit sa v protismere...