Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Poraďte pri výbere vajíčka pre väčšie bábätko

rachel978
25. mar 2014

Práve čakám druhé dieťa. Môj prvý syn sa narodil 3950 g a 54 cm, takže predpokladám, že druhý syn bude niečo podobné. Hľadám autosedačku vajíčko do auta, chodím častejšie auto, tak by som potrebovala niečo bezpečnejšie. Už som toľko pozerala, hľadala a vyberala a čím viacej do toho pozerám, tým mám z toho väčší chaos. Raz sa rozhodnem pre jedno potom už druhú a už som z toho zamotaná celá.

Iso fix v aute nemám.
Chcela by som nejakú polohovanejšiu sedačku, v ktorej by syn nebol nejaký skrčený a hlavne pre väčšie dieťa, kedže podľa brucha to zatiaľ tak vyzerá. 🙂

ďakujem za Vaše rady

rachel978
autor
25. mar 2014

A ešte všetky vajíčka sú len protismere jazdy všakže?

meluela
25. mar 2014

@rachel978 protismer jazdy je super kvoli bezpecnosti, je dobre ked v nom babo moze ostat co najdlhsie, ma tak lepsie chranene krcne väzy .. ja by som asi na tvojom mieste pozrela cybex sironu, ta je tusim 0-18m, cize aj pre vacsie deti a dopadla super v testoch .... nemam s nou osobne skusenosti, iba s vacsim cybexom a s tym som spokojna.

rachel978
autor
25. mar 2014

@meluela
Diky za radu, včera som akurát pozerala na cybex, že tá vychádza v testoch veľmi dobre. Pozerám teraz na Cybex siron a tá je bez ručky, čiže sa asi nedá nosiť.
Dieťa čakám po 10 rokoch, tak vo veciach autosedačiek neviem nič. Je to pohodolné takto bez rúčky či ani nie?

stormie
25. mar 2014

@rachel978 my mame maxi cosi pebble, dcera je sice drobna ale ma 14,5 mesiaca a stale pouzivame, od 9kg mozes pouzivat 'normalnu' autosedacku takze by som sa nebala toho ze budes mat vacsie babo

rachel978
autor
25. mar 2014

@stormie
Ďakujem za radu idem pozriem.

Pred 10 rokmi sme nemali ani auto, ani som nešoférovala a teraz sa na mňa valí toľko autosedačiek, že neviem ktorú si vybrať, že by som vybrala dobre.

meluela
25. mar 2014

@rachel978 my mame cybex pallas 2 fix od 9 kg a tu mame napevno v aute .. je pravda ze ak ju nahodou treba vybrat a odniest do bytu tak si to radsej rozmyslim lebo je to velke hebedo 🙂 ale vyberame ju tak 2x do roka. Tiez zaberie viac nez jedno miesto vzdadu, cca. 1.5 co nam je zatial jedno ale s viacerymi detmi to uz moze byt problem. Vajicko som mala take uplne stare zdedene, kedze sme vtedy nemali auto ... a je pravda ze rucka sa na prenasanie zisla, ci uz z porodnice alebo do poradne ked sa islo ... to je dost neprakticke ak ju sirona nema ...

babystarcz
26. mar 2014

@rachel978 Zdravím, pozor, Sirona je POUZE na Isofix, jinak nejde do auta přidělat. Taky bych neřešila velikost miminka, pro ty nejmenší je stejně kategorie 0+, což znamenají "vajíčka" a tam je bohatý výběr. Zvážila bych ještě, jestli ji chcete mít kompatibilní s nějakým kočárkem, tak aby Vám tam případně pasovala. 😉

jul11
26. mar 2014

@rachel978 takze mozno na vysvetlenie: vajicko je take to male,kde dieta lezi. vacsinou sa da pripnut na kocik,teda mas 3kombinaciu kocik. autosedacka je potom pre dieta od cca 9kg,ale to uz musi vediet sediet. vajicko som asi 1x naklikla na kocik,nie som zastancom kocikovania dietata vo vajicku.dieta tam moze byt tak cca 1hodinu-odporucania lekarov. ale na rychle presuny k lekarovi a podobne. ked uz dieta sedi a ma dost kg alebo vysku,das dieta do autosedacky,kktora je uz v smere jazdy. par vyrobcov robi aj prostismere jazdy. inak odporucam pozriet velke vajicko,lebo nasa nemala vahu,ale vysku. ako 6mesacna sa uz nemestila do vajicka co som mala pozicane,bolo to concord, co je pomerne velke ale mala som aj svoje vajickio z trojkombinacie roan marita a tam sa zmestila do 11mesicov a potom sme presli na autosedacku. mame Cybex Isis, to je s pultikom. dufam,ze som pomohla

Tu začni písať odpoveď...

Odošli