Požičanie autosedačky. Za akú cenu?

cicushka
11. jún 2007

Aj napriek novemu zakonu, niektori rodicia z roznych dovodov neplanuju kupovat autosedacku pre ich deti. Ale su situacie, kedy si musia alebo chcu pozicat (napr. cesta do zahranicia a pod.)
Za aku cenu, by ste si vy v takom pripade boli ochotny pozicat autosedacku. Povedzme cena/den. Dakujem
(Je to mensi prieskum na pracu do skoly) Dakujem.

lottie
1. júl 2007

taky nemáme a auto a jednou nás známí někam vezli a kdyby se dala někde sedačka za stovku půjčit, to by bylo bájo. kupovat ji vážně nebudu, měla jsem ji půjčenou od jiných známých, ale bylo mi to dost blbé 😒 ale další jízdu autem nemám ani dlouhodobě výhledově v plánu a abych v tom prcka krčila, nosila po bytě, na to ji nepotřebuju. takže půjčovnu bych brala. tak 2krát za rok 😀

newyorkgirl
1. júl 2007

u nas je taka pozicovna, je to vlastne detsky bazar a 30SK na den je pozicovne na autosedacku 🙂

dannynka
22. júl 2007

a kde?

shiju23
31. aug 2007

pokila viem,tak by sa nemali pouzivat z bezpecnostneho hladiska, rovnako ani pouzita by sa nemala kupovat mozte ohrozit dieta, moze byt poskodena
neviem,preco nerespektuju zakony, tuna v uk, by ma ani nepustili z porodnice, musela som maleho im ukazat v autosedacke priputaneho, su to zakony, tuna ak je dieta be nej v aute a zastavi vas policia, tak okrempokuty, mozte byt zatknuty za ohrozenie dietata v jazde autom.

hanka274
2. sep 2007

shiju23-tak to ma byt 😉 , konecne sme sa pohli aspon o krok dopredu-zakonom o povinnom pouzivani bezp. autosedaciek pre deti. uf!

andrewandrea
22. sep 2008

AHojte, ja zijem v Australii, uvazujem ist na Vianoce domov na 2 tyzdne a nasa rodina nema autosedacku, takze ak viete o nejakej pozicovni sedaciek v Kosiciach dajte mi prosim vediet. Mimochodom tu sa autosedacky daju poziciat, my mame pozicanu na prvych 6 mesiacov, potom si uz kupime taku tu vacsiu. Vela ludi to aj vyuziva, pretoze nie kazdy chce od zaciatku kupit drahu sedacku, najma ked je babo este take malinke..
pevne dufam ze takato sluzba existuje aj na Slovensku alebo je to jedna z mnohych veci v ktorej sme este pozadu 😕

babatko37
8. jan 2012

Je povinnosť autosedačiek v Nemecku, Belgicku a Holandsku? Mne sa zdá, že v celej EU, ale našla som na nete článok, že v Nemecku stačí pás pre turistov, ak nie je vozidlo evidované v Nemecku. Prosím, poraďte mi, tak to viete 100%. Auto je evidované na Slovensku. Ďakujem.

annalena
8. jan 2012

@babatko37 v Nemecku je urcite povinnost autosedaciek