Požičanie autosedačky. Za akú cenu?

cicushka
11. jún 2007

Aj napriek novemu zakonu, niektori rodicia z roznych dovodov neplanuju kupovat autosedacku pre ich deti. Ale su situacie, kedy si musia alebo chcu pozicat (napr. cesta do zahranicia a pod.)
Za aku cenu, by ste si vy v takom pripade boli ochotny pozicat autosedacku. Povedzme cena/den. Dakujem
(Je to mensi prieskum na pracu do skoly) Dakujem.

hanka274
11. jún 2007

mozno sa to bude zdat zvlastne, ale nepoziciam. Nemam v okruhu mna nikoho takto nezodpovedneho kdo by nemal a chcel by poziciat. A ak by sa aj niekto nasiel, tak ho mozno tym donutim si ju kupit. Neexistuje najmensi dovod k nekupe autosedacky. Pokuty tiez nieco stoja, a to nehovorim o zivote svojho dietata-ten ma nevycislitelnu hodnotu!!!
Takze nie. 😔

elliana
11. jún 2007

ja by som sedacku asi nepozicala /teda znamemu asi ano/ a to len preto, ze sedacka nema byt havarovana a kto mi zaruci, ze ked poziciam, vratili by mi ju v tom istom stave, ako som ju pozicala?

sue
11. jún 2007

Sedačka sa dá kupiť aj za 1000Sk... a to stojí za to, aby som ju mala doma stále... takže ja by som si ju nepožičala, samozrejme, že ju budeme kupovať...a samozrejme so záručným listom, resp. dokladom potvrdzujúcim, že je bezchybná, nehavarovaná a spĺňa všetky bezpečnostné predpoklady...

titkovamiriam
11. jún 2007

jednoznacne nepozicala a vsetky moje kamosky maju svoje,ved dnes mama nesedi len doma ale aj cestuje ,popripade pracuje a neviem si predstavit ako by som bez sedacky prevazala mimi same.Nepotrebovala som ani zakon ktory to prikazuje.

elliana
11. jún 2007

inac, ale je pravda, ze rodina napr. s troma malymi detmi ma vydavkov dost a kupa kvalitnej autosedacky nie je maly peniaz...a ked vela necestuju, mozno by uvitali moznost pozicania sedacky...No neviem

hanka274
11. jún 2007

eli s 3 malymi detmi...to uz musi byt aj ine faro. takze sa pri tom najdu aj peniazky na autosedacku. a 3 sedacky vedla seba dat nesmies 😕 .
Na druhej strane autosedacka za menej penazi by mohla aj uskodit. Pokial bude mat vsetky atesty a ostatne dolezite papieriky, peciatky tak ta by nemala uskodit. V tychto dnoch aj my uvazujeme nad autosedackou, samozrejme uz dalsou...tiez sme na to nepotrebovali zakon. Uvazujeme nad Recarom-vyrabaju sa tejto znacky aj sedadla do pretekarskych vozidiel, 9-36 v smere jazdy. Alebo chvilku este pockat do tych 13 kil-kupit Concorde Ultimax variabilnu-dat do protismeru jazdy. A potom kupit Recaro. Som kludnejsia, ked je mala co najdlhsie v proti smere jazdy. Ale zase ako pocujem kvalita Recaro sedaciek, predavaju sa v autopredajniach, v tunningovych auto predajniach....asi maju nieco do seba. Tak asi sa rozhodneme pre tu.
No ale toto nepatri k teme, snad by to mohlo iba tak niekoho presvedcit o kupe a nie poziciavani 😀 😀 😀 😀

leva
11. jún 2007

Ja si si myslim ze ak ma niaka rodina 3 deti neznamena ze musi bit bohata a mat faro,Taktiez viem ze ak ma autosedacka certifikat a je aj lacnejsia uskodit nemoze,nedavno davali relaciu o autosedackach,pokal je spravne upevnena,splni ucel tak ako draha autosedacka a co sa tyka opotrebovanej autosedacky,tak len ozaj v tom pripade ak viem na 100percent ze nebola havarovana a je v poriadku,no ale istota je istota a preto radcej novu 🙂

hanka274
11. jún 2007

leva to som nepovedala, ze musia byt bohaty, ale pokial maju klasicku limuzinu, vsetky tri deti sedacku mat nemozu, max. 2. Preto som myslela, ze vacsina ma uz auto take co maju za sedadlami zadnymi dalsie. A to su auta drahsie, takze na sedacku sa najde. Vobec, asi kazdy kto ma auto ma na sedacku.
Lacnejsia ale s papierikmy....to som pisala. Tazko povedat ktora je naj. To by trebalo "zazit" a prezit. Co nikomu neprajem.

leva
11. jún 2007

No to som nevedela ze tu ide o limuzinu,tak to potom jasne ze na sedacku sa najde,no nevedela som ze 3 sedacky nemozu bit vzadu,ja mam dve deti tak to niak neriesim,ale poviem ti ze ani rodicov uz na vylet sa neda zobrat,kedze neni miesto.Ale samoska ze bezpecnost je na prvom mieste 😉 Viem ze su tri pasy v zadu v aute,dva klasicke a v strede je taky okolo brucha.?

hanka274
11. jún 2007

hej je, presne. Len to je pre dieta nad 150cm, alebo 12 rokov a vyssie, dovtedy len autosedacky. Takze dozadu len 2, mozno vlezu 3, ale smu sa len 2!! No ja som zase myslela rodinu, ktora ma 3 deti, teda ja keby som mala 3 deti, tak s odstupom, takze to jedno by malo uz nad 12 rokov, takze bez sedacky. A ak by boli vsetky 3, alebo 4 nedajboze do 12 rokov. To je pruser potom, lebo nemaju kde sediet v tej klasickej limuzine, to treba vymenit aj faro. Alebo rodiny co nemaju vobec auto. Ale bavime sa o sedackach, takze automaticky hovorim o rodinach co auto maju.
Verim, ze su rodiny, ktore neplanovali 3 a viac deti (najstarsie nema 12r), maju starsie auto....atd....no ale to uz je risk a je to na rodicov.
Snad som to vsetko pochopitelne napisala, chi! 🙂 🙂
ale urcite ma rozumiete...

paska
11. jún 2007

tak ja by som požičala 😉 ked idu na dovolenku prečo nie

leva
11. jún 2007

jasnacka,rozumieme 🙂 mne 2 deti zatial stacia...tak no problem 😀

hanka274
11. jún 2007

😀 😀 mne jedno, zatial... 😎

paska, aj ja. Ked si niekto pozicia auto v pozicovni, a pride za mnou, poziciam. Ale len dobra znama,ktorej na 100% uverim, ked mi povie, ze nic za mensiu nehodu nemali,t ak to bude pravda.
Inak kto ma na auto, ma aj na sedacku si myslim, alebo vid. vyssie co som napisala moj nazor dlhyyyy 😅 😅 🙂

paska
11. jún 2007

hanka neboj sa čítala som ho 😉
ja odpovedám cicushke 🙂

leva
11. jún 2007

Tak,kamoske by som pozicala ale jedno je pravda ze autosedacka je teraz uz sucast auta a kazdy kto ma dieta by ju mal mat,kedze je aj povinna.Keby dosiel zamnou kamos ze bere sestrinu malu niekam autom a on kedze nema deti nema autosedacku,tak v tom pripade hej.Zalezi aj od situacie,tak to treba brat. 😉

hanka274
11. jún 2007

jasne, paska 😉
nechcela som sa dotknut 😕 😅

4a
11. jún 2007

cichuska,
jukni sem. Je to rakouský automoto klub a půjčuje autosedačky za 2EUR na den.
http://www.oeamtc.at/index.php?type=article&id=...

Zpravidla jsou nové, teda vajíčka určitě.

hanka274
11. jún 2007

ano, skoncim ako leva napisala, uplne presne, strucne, jasne.

olianko
11. jún 2007

ahojky 🙂
mne pozicala autosedacku kamoska.my nemame vlastne auto ale niekedy sa zvezieme so svagrom ak ideme niekam na vylet.sedacku vyuzijeme tak raz za mesiac
...a kamoska sa mi sama ponukla, ze nech si nekupujeme , ze ona mi pozicia 🙂

emjee
11. jún 2007

hanka myslim, ze si to nepochopila - nejde o to, ci si ty ochotna niekomu pozicat svoju autosedacku ale o to, ci by si si pozicala pre svoje dietata autosedacku napr. z pozicovne autosedaciek 😉

hanka274
11. jún 2007

ved ale ked niekto nema auto, tak je to uplne v poriadku.
Len som pisala, ze leva to dobre zhrnula...

No a mas pravdu, pytala sa na to co pises. Ale myslim, ze nie som sama, co tu pisala "naopak" 😉 len som asi zacala prispevkom....

lenze je to potom zvlastna otazka. Ved ak si poziciam sedacku, znamena, ze nemam auto vlastne. a poziciam si za tolko, za kolko ju predavaju, nie??

leva
11. jún 2007

Troska sa prehodila tema a chytili sme sa jej viacere a takto sme sa rozdebatili,no co hlavne ze je o com 😀

hanka274
11. jún 2007

a to len to "si" 😀 😀 😀 😀 co to spravi...ze???

cicushka
autor
11. jún 2007

Dakujem za odpovede, aj ked sa mi zda, ze niekto nepochopil otazku. Ale nevadi.
Ja si tiez myslim, ze je to nezodpovedne, ale sama som postrehla, ze su proste ludia, ktory aj maju auto, ale povedzme nevozia v nom dieta (pouziva povedzme iba otec a mama je stale doma) a potrebuju pozicat mozno prave ked idu na dovolenku alebo podobne. nejde tu o to, riesit preco ju nemaju a podobne. Ale skor, kolko by bolo take realne "pozicovne" na den.

4a...dakujem, ty si to pochopila 🙂 dakujem aj za stranku. Velmi mi to pomohlo.

gaya
11. jún 2007

Tak ja som jednou z tych, kto si bude musiet autosedacku poziciat. Ziejem v USA takze odtialto sa mi ju tahat neoplati. A kedze v rodine ziadne male deti nemame, urcite by som vyuzila sluzby niejakej pozicovne. A za aku cenu? Tak to teda netusim. Snad 50-100 Sk / den?

leva
11. jún 2007

Len to?som smiesna?

leva
11. jún 2007

Ja som myslela v dobrom,trosku sme pokecali.

hanka274
11. jún 2007

hej, aj ja...
leva, to "si" som myslela, ze co to slovo "si" spravi. V prvej otazke: Za aku cenu by ste SI vy .....
chapes....a my vsetky sme si dajako to "si" vytiahli...
vies co myslim??

leva
11. jún 2007

Aha,to je uz asi tou unavou,uz aj toto som si zle vysvetlila,no idem ja uz spat,tak dobru 🙂

hanka274
11. jún 2007

aj ja zaspavam, pekne sny.. 🙂