• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Problém s autosedačkou - vajíčkom. Ako to riešiť?

1. februára 2016 
Ahojte! Mame stareho formana a neda sa do neho dat autosedacka vajicko /znacka Romer/, lebo su proste kratke bezpecnostne pasy a neopasu ho. Aj vzadu aj vpredu. Doteraz sme malu nosili vo vanicke z kocika, no uz by sme chceli aj viac cestovat a chcem aby to bolo pre nu co najbezpecnejsie. Mate niekto podobnu skusenost? Pripadne aj s inym autom - ze vam nepasovala autosedacka? Ako ste to riesili?
14. apr 2008 o 19:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj Lindulak. My máme favorita a tiež nám neopáše sedačku-vajíčko. Manžel sa rozhodol že to nadšije. Že pridá nejakú tvrdú látku a že našije, aby sa to predĺžilo. My sme kúpili Pioneer alu plus. Väčšinou sú tie sedačky na lepšie autá. :frowning2:
14. apr 2008 o 19:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lindulak - my máme felíciu a mala som tiež pocit, že to neopášem. Som sa niekoľkokrát strašne natrápila, ale už viem ako nato. Poskúšaj sklon sedačky meniť a tiež posúvať celú sedačku - myslím sedadlo v aute, až kým sa ti to nepodarí :slight_smile: Proste, ak to neurobím ako treba, nezapnem. Ak sedačku napr. trošku nakloním, už to ide. Vyskúšaj. Možno to nakoniec zapneš!!
14. apr 2008 o 20:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jaaj pupi, ale ked ste to nadsili, tak vajicko stratilo zmysel.... pri nehode sa to moz lahko roztrhnut...:((( neskusili ste tak ako pise alami poskusat sklon vajicka? ja to tak robim, ide nam tam tiez tazsie a to mame renoult-a.... :unamused:
14. apr 2008 o 21:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kratke pasy mame aj vo volve, az modely aut od r. 2004 maju dlhsie pasy... Treba kupit system fix a potom je to o.k., je to taka konstrukcia, co sa primonstuje na zadnu sedacku a potom uz len vajicko zakliknes a ono tam bezpecne drzi a bez pouzitia pasov. No co ked ten fiz stoji vyse 4000 Sk? Ale bezpecnost je bezpecnost... Neriskovat a uz vobec nie nadsivat pasy, to sa moze roztrhnut.
14. apr 2008 o 21:43  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my sme mali maxi cosy a mala som s tym trosku problem vo felicii, tiez pomohlo len kyvat a drmat vajickom kym to neslo, potom som sa celou vahou na to zavesila aby to konecne zacvaklo :angry:
15. apr 2008 o 10:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
No ja mam dost - ked to nesedi ani v novsich lepsich autach :angry: Ako to potom vyrabaju tie vajicka? Aj moj manzel vymyslal, ze ten pas nadpoji nejakymi nitmi, ale tiez sa mi to nezda dobre :unamused: Takze idem sa este pokusat ho tam narvat nejakym sposobom... Dam vediet :slight_smile:

A dufam, ze tie autosedacky pre vacsie deti tam uz budu pasovat, ked su otocene tvarou pred. Hm? Ozaj a do kedy ma byt babo otocene tvarou vzad?
15. apr 2008 o 10:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj ja mám podobnú skúsenosť v mojom značkovom presúvatku Š125 ale tam sme vymenili pás za dlhší a už to ide v pohode aj keď najprv treba vajíčko trochu priklopiť a až po založení pásu napraviť do správnej polohy.
15. apr 2008 o 10:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
indulak - tvárou vzad, kým je vo vajíčku. Keď ho posadíš do inej autos. tak už bude tvárou vpred. Vo veľkej sedačke už nebudeš mať problém. Teda budem hovoriť za tú moju - kým je dieťa menšie, sedačka sa pripevní do auta pásom - len zo zadu a je tam "na trvalo". Diťa sa pripína len pásmy, čo sú v autosedačke. Neskôr, keď je dieťa väčšie sa tie pásy v autos. odpoja a dieťa sa pripája pásom z auta aj so sedačkou - akoby na nej ani nesedel - len tak normálne sa zapne. Teda, sedačka tam už nie je napevno.
S tým vajíčkom - uvidíš, že to tam narveš, chce to cvik, potom ti to už pôjde. Ešte aj také treba, že či začať upínať z predu, alebo zo zadu ako prvé... pošpekuluj a potom daj vedieť.
A ako píše mtsl - nejako to zapni a potom trochu naprav sedačku do správnej polohy. A sedadlo posuň celkom do zadu.
15. apr 2008 o 11:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lindulak, skús to fakt nejako skloniť a zapnúť, naši majú felíciu a tiež sa to dá zapnúť len tak tak, vozenie detí bez autosedačky je veľmi nebezpečné, ja keď to vidím, ako sa vozia deti v tých vaničkách alebo len tak na rukách, jaj... Pri náraze už v cca 40km rýchlosti nemáš šancu to dieťa udržať, letí ako prvé von z auta, alebo ho pripučíš vlastnou váhou, apropo- najviac nehôd sa údajne stáva pri cestách na krátke vzdialenosti, takže by som to neriskovala
15. apr 2008 o 15:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Ahojte! Tak som to tam narvala! :sunglasses: Ale len dopredu - sedacku som uplne posunula dozadu nadoraz a potom to slo - ale veru len tak tak. A na zadne sedadlo sa vobec neda zapnut, tak bude musiet byt mala vpredu. Ale asi lepsie ako vo vanicke... Dufam, ze tam nebude plakat - budem sa jej zozadu musiet vyskierat a prihovarat :grinning: Dakujem velmi pekne za tipy, mna vobec nenapadlo posunut sedadlo dozadu.
15. apr 2008 o 19:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:slight_smile: tak super :wink:
15. apr 2008 o 19:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no tak ja mam hyundaj Lanntru starsi typ. Mne sa da vajicko zpnut aj v zadu, ale len mi obopase sedacku zo zadu a nedociahnu mi tie pasy na sirku toho vajicka kde ma maly nozky. Bavite sa tu o tom, ze vam tie pasy neobopnu vajicko tak ako by bolo treba? Alebo vam vobec neobopase vajicko? A este jedna otazka.... mne sa neda v predu vypnut samostatne airbag spolujazdca takze tam maleho nemozem umiestnit, ako to riesite ked v predu nemoze byt kvoli airbagu a vzadu sa zasa neda upevnit to vajko tak ako by bolo treba? Mam sa aj ja s tym popasovat? Dik za rady :wink:
15. apr 2008 o 22:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
veverica, ved pozri do navodu, ako ma byt uchytene. Napr. pri nasej autosedacke su v navode dve varianty, pre dlhsi a kratsi pas. Ale ten kratsi som vobec nepochopila :grinning: Tiez sa musime vzdy popasovat, ale nakoniec to zapneme :slight_smile:
15. apr 2008 o 22:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
napadlo vašich mužíčkov vymeniť pás za dlhší? nemal by to byť až taký problém. :slight_smile:
16. apr 2008 o 20:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Existuje preflzovak bezpecnostneho pasu mna to vyslo na 10 eur ajs kurierom mam peg perego primo viagio a tiez sa mi nedala sedacka peiputat no vdaka za ten predlzovak
14. júl 2014 o 16:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@smalova prosim ta a kde si kupila ten predlzovak ak si pamatas stranku dakujem
18. aug 2015 o 20:14  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v marci 2018 (17. tt)  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@weeron ahoj uz si napamatam, ale ak mas zaujem mozem ho posunut za rovnaku cenu ak taknapis IP
18. aug 2015 o 23:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@smalova a to sedi do jazdeho auta? Mozno blba otazka, ake kazde ma uuuplne rovnaky to, co zapinam... A uz si to predala?
1. feb 2016 o 15:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok