Problém s autosedačkou - vajíčkom. Ako to riešiť?

lindulak
14. apr 2008

Ahojte! Mame stareho formana a neda sa do neho dat autosedacka vajicko /znacka Romer/, lebo su proste kratke bezpecnostne pasy a neopasu ho. Aj vzadu aj vpredu. Doteraz sme malu nosili vo vanicke z kocika, no uz by sme chceli aj viac cestovat a chcem aby to bolo pre nu co najbezpecnejsie. Mate niekto podobnu skusenost? Pripadne aj s inym autom - ze vam nepasovala autosedacka? Ako ste to riesili?

pupi78
14. apr 2008

Ahoj Lindulak. My máme favorita a tiež nám neopáše sedačku-vajíčko. Manžel sa rozhodol že to nadšije. Že pridá nejakú tvrdú látku a že našije, aby sa to predĺžilo. My sme kúpili Pioneer alu plus. Väčšinou sú tie sedačky na lepšie autá. ☹

alami
14. apr 2008

lindulak - my máme felíciu a mala som tiež pocit, že to neopášem. Som sa niekoľkokrát strašne natrápila, ale už viem ako nato. Poskúšaj sklon sedačky meniť a tiež posúvať celú sedačku - myslím sedadlo v aute, až kým sa ti to nepodarí 🙂 Proste, ak to neurobím ako treba, nezapnem. Ak sedačku napr. trošku nakloním, už to ide. Vyskúšaj. Možno to nakoniec zapneš!!

jahodka11
14. apr 2008

jaaj pupi, ale ked ste to nadsili, tak vajicko stratilo zmysel.... pri nehode sa to moz lahko roztrhnut...:((( neskusili ste tak ako pise alami poskusat sklon vajicka? ja to tak robim, ide nam tam tiez tazsie a to mame renoult-a.... 😒

lucia123
14. apr 2008

Kratke pasy mame aj vo volve, az modely aut od r. 2004 maju dlhsie pasy... Treba kupit system fix a potom je to o.k., je to taka konstrukcia, co sa primonstuje na zadnu sedacku a potom uz len vajicko zakliknes a ono tam bezpecne drzi a bez pouzitia pasov. No co ked ten fiz stoji vyse 4000 Sk? Ale bezpecnost je bezpecnost... Neriskovat a uz vobec nie nadsivat pasy, to sa moze roztrhnut.

eva4444
15. apr 2008

my sme mali maxi cosy a mala som s tym trosku problem vo felicii, tiez pomohlo len kyvat a drmat vajickom kym to neslo, potom som sa celou vahou na to zavesila aby to konecne zacvaklo 😠

lindulak
autor
15. apr 2008

No ja mam dost - ked to nesedi ani v novsich lepsich autach 😠 Ako to potom vyrabaju tie vajicka? Aj moj manzel vymyslal, ze ten pas nadpoji nejakymi nitmi, ale tiez sa mi to nezda dobre 😒 Takze idem sa este pokusat ho tam narvat nejakym sposobom... Dam vediet 🙂

A dufam, ze tie autosedacky pre vacsie deti tam uz budu pasovat, ked su otocene tvarou pred. Hm? Ozaj a do kedy ma byt babo otocene tvarou vzad?

mtsl
15. apr 2008

aj ja mám podobnú skúsenosť v mojom značkovom presúvatku Š125 ale tam sme vymenili pás za dlhší a už to ide v pohode aj keď najprv treba vajíčko trochu priklopiť a až po založení pásu napraviť do správnej polohy.

alami
15. apr 2008

indulak - tvárou vzad, kým je vo vajíčku. Keď ho posadíš do inej autos. tak už bude tvárou vpred. Vo veľkej sedačke už nebudeš mať problém. Teda budem hovoriť za tú moju - kým je dieťa menšie, sedačka sa pripevní do auta pásom - len zo zadu a je tam "na trvalo". Diťa sa pripína len pásmy, čo sú v autosedačke. Neskôr, keď je dieťa väčšie sa tie pásy v autos. odpoja a dieťa sa pripája pásom z auta aj so sedačkou - akoby na nej ani nesedel - len tak normálne sa zapne. Teda, sedačka tam už nie je napevno.
S tým vajíčkom - uvidíš, že to tam narveš, chce to cvik, potom ti to už pôjde. Ešte aj také treba, že či začať upínať z predu, alebo zo zadu ako prvé... pošpekuluj a potom daj vedieť.
A ako píše mtsl - nejako to zapni a potom trochu naprav sedačku do správnej polohy. A sedadlo posuň celkom do zadu.

stenli
15. apr 2008

lindulak, skús to fakt nejako skloniť a zapnúť, naši majú felíciu a tiež sa to dá zapnúť len tak tak, vozenie detí bez autosedačky je veľmi nebezpečné, ja keď to vidím, ako sa vozia deti v tých vaničkách alebo len tak na rukách, jaj... Pri náraze už v cca 40km rýchlosti nemáš šancu to dieťa udržať, letí ako prvé von z auta, alebo ho pripučíš vlastnou váhou, apropo- najviac nehôd sa údajne stáva pri cestách na krátke vzdialenosti, takže by som to neriskovala

lindulak
autor
15. apr 2008

Ahojte! Tak som to tam narvala! 😎 Ale len dopredu - sedacku som uplne posunula dozadu nadoraz a potom to slo - ale veru len tak tak. A na zadne sedadlo sa vobec neda zapnut, tak bude musiet byt mala vpredu. Ale asi lepsie ako vo vanicke... Dufam, ze tam nebude plakat - budem sa jej zozadu musiet vyskierat a prihovarat 😀 Dakujem velmi pekne za tipy, mna vobec nenapadlo posunut sedadlo dozadu.

alami
15. apr 2008

🙂 tak super 😉

veverica
15. apr 2008

no tak ja mam hyundaj Lanntru starsi typ. Mne sa da vajicko zpnut aj v zadu, ale len mi obopase sedacku zo zadu a nedociahnu mi tie pasy na sirku toho vajicka kde ma maly nozky. Bavite sa tu o tom, ze vam tie pasy neobopnu vajicko tak ako by bolo treba? Alebo vam vobec neobopase vajicko? A este jedna otazka.... mne sa neda v predu vypnut samostatne airbag spolujazdca takze tam maleho nemozem umiestnit, ako to riesite ked v predu nemoze byt kvoli airbagu a vzadu sa zasa neda upevnit to vajko tak ako by bolo treba? Mam sa aj ja s tym popasovat? Dik za rady 😉

pietra
15. apr 2008

veverica, ved pozri do navodu, ako ma byt uchytene. Napr. pri nasej autosedacke su v navode dve varianty, pre dlhsi a kratsi pas. Ale ten kratsi som vobec nepochopila 😀 Tiez sa musime vzdy popasovat, ale nakoniec to zapneme 🙂

mtsl
16. apr 2008

napadlo vašich mužíčkov vymeniť pás za dlhší? nemal by to byť až taký problém. 🙂

smalova
14. júl 2014

Existuje preflzovak bezpecnostneho pasu mna to vyslo na 10 eur ajs kurierom mam peg perego primo viagio a tiez sa mi nedala sedacka peiputat no vdaka za ten predlzovak

weeron
18. aug 2015

@smalova prosim ta a kde si kupila ten predlzovak ak si pamatas stranku dakujem

smalova
18. aug 2015

@weeron ahoj uz si napamatam, ale ak mas zaujem mozem ho posunut za rovnaku cenu ak taknapis IP

paulina1989
1. feb 2016

@smalova a to sedi do jazdeho auta? Mozno blba otazka, ake kazde ma uuuplne rovnaky to, co zapinam... A uz si to predala?