Sada na prevoz vaničky

ivankamt
14. nov 2016

Mamičky.. máte niekto skúsenosti so sadou na prevoz vaničky v aute na obr?prosim uveďte pozitíva/negatíva..resp. Poraďte v čom prevážať bábätka cca polročne na dlhšiu cestu ak este nesedia..dakujem

liligreg
14. nov 2016

To som ani nevedela, ze nieco taketo existuje. My sme mali vsnicku, ktora sa dala pouzit ako autovanicka, ale nevyužili sme to. Polročne babo mozes kludne prevážať vo vajíčku. Ved aj v brusku bolo skrcene. Alebo teda autisedacka kategória 0-18kg...

cannella
14. nov 2016

Kup vanicku, ktora je aj na prevoz v aute. Napr. Casualplay. Najbezpecnejsia je vsak jednoznacne autosedacka. Neviem si predstavit ako tento kit prichyti dieta v aute. A co pri naraze hlavicka, pri ktorej je riziko obrovske?

zviz
14. nov 2016

@ivankamt pochybujem, ze polrocne babatko bude chciet pocas dlhej cesty lezat... Ved to je uz velke dieta, potrebuje sa pozerat okolo seba. Na taky prevoz je bezpecnejsie vajicko.

cathy26
14. nov 2016

@ivankamt neviem na aku dlhu cestu sa chystáte,ale my me cestovali na dovolenku,mensi mal vtedy sedem mesiacov a v pohode prezil cestu 5hodin tam a 5späť v autosedacke..nic mu nebolo ani nie je...za mna jednoznacne autosedacka...

ivankamt
autor
14. nov 2016

Osobne si myslím ze vajíčko nieje na dlhu cestu vhodne(nepaci sa mi ako je tam synček "pokrceny")aj co som čítala tak vačšinou píšu ze na prevoz do 2 hodin..takisto aj z hľadiska bezpečnosti je to diskutabilné(a v podstate každého osobná vec ako prepravuje svoje dieťa ak to spĺňa predpisy),takze zisťujem ďalšie možnosti..toto ma zaujalo na prestriedanie s vajíčkom..

cannella
14. nov 2016

@ivankamt otazne je, ci tento kit tie predpisy splna. Nepoznam vyhlasku od slova do slova, ale napr. nikde som pri tom nenasla info, ci to splna nejaku normu

lucia2207
15. nov 2016

Vanička tu na SK nie je povolená len autosedačka.

liligreg
15. nov 2016

@lucia2207 su vanicky, ktore môžu plniť funkciu autovanicka. Napr concord sleeper.. Sle každopádne dieta v autovanicke nie je take chránené,ako v autosedačke

raduska12
15. nov 2016

@lucia2207 aj od casualplay môžeš vaničku používať ako autovaničku... teraz sme kupovali a informovala som sa o tom priamo u policajtov..

lucia2207
15. nov 2016

@raduska12 no vidíš aj ja som sa informovala u policajtov a povedali mi že u nas platí len autosedačka z dôvodu zlomenina väzov pri prudkom zabrzdeni.

raduska12
15. nov 2016

@lucia2207 ☹ tak zjavné nie sú rovnako poučený 😅 neviem my sme to kupovali na krátky presun napr. keď zaspinká na prechádzke tak aby sme ho nemuseli budiť...

alenah31
15. nov 2016

@lucia2207 nie je pravda.....vyhláška nezakazuje prevoz dieťaťa v certifikovanej autovaničke ani v CZ, DE, AT či IT - to sú krajiny kam som s dcérou v takejto autovaničke cestovala keď bola malinká. Iné krajiny neviem....tieto som si zisťovala už v r. 2009 keď sa malá narodila nakoľko tam cestujeme pravidelne niekoľko krát do roka. Ja som kvôli tomu potom kupovala autovaničku od peg perega navettu s auto kit pásmi.

vroni
15. nov 2016

Pochybna vyhoda vanicky je v tom, ze sa tebe osobne paci viac. Inu nema. Vanicka je potebna pre extremnych nedonosencov a male deti pod 45 cm. A povolena maximalne do 6 mesiacov, takze neviem, ci by ste vekovo vobec stihli. Bezpecnost vajicka nie je vecou nazoru ale nezpochybnitelny fakt. Vecou nazoru je, ze sa mi nepaci, ako v nej dieta sedi. Polrocne dieta z nej nevidi, nie je chranene proti bocnemu narazu a pasmi je obmedzene podstatne viac nez v sedacke. Urobit si kazde dve hodiny pauzu na povystieranie sa je podstatne bezpecnejsie, nez pchat dieta za kazdu cenu do vanicky. Mimochodom, nie vsade su vanicky povolene rovnako (niekde len 3 mesiace), aby vas niekde ako bonus aj neskasli....

vroni
15. nov 2016

Polrocne dieta vo vanicke nic nevidi, chcela som povedat...

katriona1
15. nov 2016

já s dcerou cestuji pravidelně 2x za měsíc cca 2,5 hodiny od jejích 3 měsíců, vajíčko jsem používala do jejích 13ti měsíců pak jsem přešla na větší sedačku, nikdy se nestalo, že by byla dcera nespokojená, maximálně kvůli hladu jinak vždy skoro celou cestu prospala, nad vaničkou bych nikdy neuvažovala, doporučuji si kouknout nějaké crash testy 🙂

mirkaaa80
15. nov 2016

@ivankamt pozrite si crash testy, to je najdôležitejšie. Najbezpečnejšie sú určite autosedačky alebo teda vanička, ktorá je na to usposobena. Neviem aký máte kočík, j som mala playmoon od casualplay a vanička ma na sebe klipsy na uchytenie bezp.pasu a tiež vo vnútri vaničky je vankúš kt.chrani babatko pred bočným nárazom, tiež hrudný pás, aby babatko nevypadlo- jedna vec je uchytenia vaničky pásom autá, ale ako mate poriesene uchytenie babatka v tej vanicke?

iukas
15. nov 2016

Pozor sada na obrázku je len ku CAM vajíčkam. Presne tuto sadu sme mali aj používali v Cam kočíku na prevozy k lekárke a podobne, ked bola dcéra úplne maličké babetko. Je homologizovana podľa predpisov, babo je pripútané k vanicke a vanička je relatívne VOĽNE pripútaná k bezpečnostným pasom, okolo hlavičky ma dieta tie bočné polystyrény. V prípade nehody dieta letí aj s vaničkou, vo vanicke je fixovane. Z hľadiska bezpečnosti si myslím, ze vajíčko je fixovane pasom k autu viac, ako vanička a teda je bezpečnejšie na prevoz dieťaťa. Na občasne prevozy, aby som nemusela cestou autom na prechádzku prekladať dieta z vajíčka do vaničky bola fajn, ak dieťatko Rado spi vystreté, dá sa risknúť, ale vajíčko s ISOFIX základnou považujem za bezpečnejšie.

iukas
15. nov 2016

Pardon, sada na obrázku je len Ku CAM vanickam, nie vajíčkam