Sedačka verzus podsedák pre 4,5 ročnú dcéru

leito115577
15. mar 2015

Ahojte chcem Vas poziadat o nazor a skusenosti mam 4,5 rocnu dcerku a druhu 1,5 rocnu preto sa chcem opytat kedze mensiu presuvame do sedacky ci starsej kupit radsej sedacku pre väcsie kategorie alebo podsedak hlavne z hladiska bezpecnosti si myslim ze sedacku.dakujem za vase nazory

zaneta123
15. mar 2015

@leito115577 máme skoro 6 ročného a skoro 4 ročného máíme sedačky, starší je už pripútaný veľkým pásom, mladší ešte popruhmi v sedačke, svokrovci majú podsedák keď ich vozia. Ke´d vidím ako ide pri sedení na podsedáku pás cez moje deti tak ešte dlho budú sedieť v detskej sedačke. A keď zaspia aspoň majú o čo hlavu oprieť

prasiatko30
15. mar 2015

@leito115577 mam skoro 9 rocnu slecnu este stale sedi v plnej sedacke - teda aby som bola presna na presuny po meste ma podsedak ale akonahle ideme von z mesta sedi v celej sedacke a este dost dlho bude - a znovu sa opakujem ale co uz - ked sa pri naraze zaktivuje bezpecnostny pas ma to taku silu ze je to schopne nastiepit hrudnu kost dospelemu cloveku - porozmyslaj trochu nad tym co by to dokazalo urobit s kostami 4-5 rocneho dietata - mu rozmliazdi panvu

vulka
15. mar 2015

Jednoznačne sedačku, nie podsedák. Kvoli bezpečnosti i pohodliu.

kengurica
15. mar 2015

Syn ma takmer 11r, 140cm a je v sedacke, vyskovo nastavitelnej s bocnou ochranou. Dcera ma takmer 6r, cca 116cm a samozrejme je tiez v sedacke....
Moj nazor, jednoznacne sedacka, ktorej hlavova (idealne aj v okoli pliec) sa da zvysovat.....

bubelko
15. mar 2015

@leito115577 7,5r aj 5r maju obaja sedacku. podsedaky som kupila tiez, aby sme mali v druhom aute a ked ich muz berie cestou z prace, aby som mu nemusela nechavat sedacky kade-tade.

ivet1371
15. mar 2015

Urćite sedačku

ivet1371
15. mar 2015

@kengurica eśte nemá 36kg?

kengurica
15. mar 2015

@ivet1371 ..este nie, ale uz je tolen otazka par kileciek 🙂

monicm
15. mar 2015

@leito115577 záleží od váhy a výšky.my máme aj 7-ročného,ale už je len v podsedáku,ale to preto,že je strašne vysoký,keby sa zmestil do sedačky,tak je ešte v nej a bolo by mi jedno,či by frflal..............

leteku
15. mar 2015

Moja velkacka ma 9 rokov, je vysoka 145 cm a stale sa vozi v sedacke.

stankabk
15. mar 2015

Ahojte mamicky, poradite, prosim aj mne? Mame skodu fabiu combi, cize to nie je 5 plnohodnotnych miest na sedenie, vzadu je to trosku uzsie. Moze moja prva dcera, (ma 9r, ale vysku 140cm a 40kg) sediet na prednom sedadle v podsedaku? Vzadu sedia dalsie dve deti v sedackach a ona chuda v podsedaku sikmo, aby sa auto vobec zatvorilo. Dakujem

mmmj
15. mar 2015

@leito115577 cim dlhsie sedacku

vulka
15. mar 2015

@stankabk Podľa mňa na prdnom sedadle a na podsedáku určite nie.

lasocka19
15. mar 2015

Ja mam 5 a pol rocnu slecnu a podsedak by som jej este nedala...hlavne ked zadrieme v aute aby nebola vykrutena ako paragraf a na prvom mieste je samozrejme bezpecnost

gretocka
15. mar 2015

mam patrocneho syna a dvojrocnu dcerku. Na podsedak si dovolime hodit ich len ked ideme od nas k svokrovcom (2km aj s parkovanim). Akonahle ideme na nejake dlhsie cesty - mimo mesta, dialnica a pod. kazdopadne sedacka. Co najdlhsie sedacka - kym sa tam zmestia- co si myslim je pomerne dlho, kedze do synovej sedacky sa skoro zmestim aj ja 🙂

meluela
15. mar 2015

@stankabk to sa mi uz zda bezpecnejsie v tom veku a pri tej vyske kebyze sedi priputana medzi tymi sedackami bez podsedaku vzdadu nez s podsedakom vpredu

bubelko
15. mar 2015

@stankabk co viem, tak moze sediet na podsedaku vpredu. Ale najbezpecnejsie to nie je. Nezmesti sa na podsedaku medzi sedacky vzadu?

mirkakab
15. mar 2015

@stankabk ano moze, pytala som sa na to dvoch policajtov nezávisle od seba, bezpečnosť to je už druhá vec ...

mirkakab
15. mar 2015

@stankabk aby to nebolo zle pochopené, bezpečnosť je prvoradá, len som odpovedala hlavne na otázku, čo bola položená

liebling98
15. mar 2015

@stankabk v prípade, ak sa nezmestia 3 sedačky dozadu, môže dieťa staršie ako 3 roky sedieť v strede, pripútané pásom bez sedačky - toľko zákon. Čiže dala by som ju do stredu bez podsedaka. Príde mi to bezpečnejšie ako vpredu v podsedaku.

stankabk
15. mar 2015

@bubelko Vzadu medzi sedackami nie je pas cez hrud, len ako to vysvetlit, len cez pas , cize tam sedi najmensia , ktora ma normalnu 5 bodovu sedacku a tym pasom je priputana k autu 🙂 (blbo napisane, ale chapes, nie? 🙂 )

mirkakab
15. mar 2015

@stankabk ešte som zabudla napísať, že treba vypnut airbag, ked sedí dieťa v predu

stankabk
15. mar 2015

o tej moznosti, na ktoru som sa pytala, som pocula zhruba pred dvoma mesiacmi v radiu. Len si nie som celkom ista, ci som to dobre zacula. Vraj malo rodicov o tom vie a ze blizsie info je na stranke chranmesvojedeti.sk, ale nenasla som to tam.
Ked je v podsedaku vpredu, tak je takmer tak vysoka ako som ja, ked soferujem vedla nej. Vsetci v aute sme velmi zriedka, cize aj tak je stale vzadu. Problem je, ked jej byva na vracanie.
Dakujem Vam vsetkym za odpovede, nazory 🙂

stankabk
15. mar 2015

@liebling98 vzadu v strede nie je ten pas cez prsia, len cez pas, teda boky cestujuceho

bubelko
15. mar 2015

@mirkakab airbag sa vypina len ak je vpredu zapnute vajce. Inak v smere jazdy uz nie.
@stankabk hej, chapem, o aky pas ide. V tom pripade by som ju zapla na predne sedadlo a to posunula viac dozadu, aby pri prudkom brzdeni nedopdla hlavou na palubnu dosku. Ak je to vobec mozne.

grundia
15. mar 2015

@leito115577 nieje o com..urcite sedacku

tetedoty
15. mar 2015

Ahoj, moja skúsenosť: staršiu sme asi do 9 rokov na dlhšie trasy vozili v sedačke (lepšie si tam vedela pospať) a bolo to bezpečnejšie. Podsedák sme používali len na krátke trasy po meste alebo ako "núdzové" riešenie na presuny keď bola u starých rodičov..Ja osobne by som ešte pre Tvoju dcérku kúpila sedačku, je to pohodlnejšie, bezpečnejšie a určite ju ešte využijete : ).

maca_p
15. mar 2015

@kengurica 4,5 rocna cez 30 kg? moj 4 rocny 15 kg... 😀

prasiatko30
15. mar 2015

@stankabk hm a tu 5bodovu sedacku mas priputanu len tym 2b bezpecnostnym pasom? To je tiez pekne nebezpecne- pri prudkom brzdeni bude vrch sedacky pokracovat v trajektorii a sedacka bude letiet dopredu 😅 treba si dat pozor

standu
15. mar 2015

nasa starsia dcera- 7rokov, ale vzrastom je tak na 5 🙂 ma v manzelovom aute normalnu velku sedacku, cybexku neviem presne aka vahova kategoria ale priputana je normalnym pasom. Jeho autom chodime na dlhsie trasy, kazdy tyzden s nou v aute robi 200km takze kvoli bezpenosti. v mojom aute - ja jazdim len v meste, skolka, nakupy a pod ma podsedak.