Sedenie na prednom sedadle v aute

timi29
23. jan 2016

Dcéra má 12 rokov ale výšku má 143 cm. Môže sedieť vpredu pri mne alebo musí dorásť d0 150 cm? Známych syn sa totiž vpredu vyváža a má 11 rokov a je cca o 3 cm vyšší ako moja dcéra. Sedadlá v aute máme polohovateľné dajú sa vydvihnúť hore takže podsedák by mať nemusela či?

meluela
22. máj 2017

@vroni pozerala som este udaje vyrobcu, nasa sedacka cybex 2 fix nemoze byt montovana vpredu uz len z toho dovodu, ze tam neni isofix, takze ma to nemusi matat

damoska
26. máj 2018
Používateľ damoska je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od damoska.

aj keby som mala neviem ako bezpečné auto, moje deti budu stále v aute sediet vzadu.

somsuperajgod134
7. aug 2019

Do Pici zo zákonmi môj syn má 10 rokov a 143 cm a keď nás zastaví policajt a bude sa pýtať koľko má cm tak si to nemôže overiť a čím prosím vás ich sprostým systémom a ako koľko má rokov ? Jedine tak metrom ale nemá ho alebo keď má tak nemá o čo ako môže ale zo pasom

maciatkolulu
7. aug 2019

@somsuperajgod134 do "pici" ide o bezpečnosť.... A to dokonca tvojho dietata😂😂😂😂

ukulela
7. aug 2019

@somsuperajgod134 no pokial viem, ide o to, ze ak je dieta nizsie a nema podsedak, tak pas mu nejde tak, ako by idealne mal a moze mu pri naraze uskodit. takze ano, dpc so zakonmi aj policajtami, vsak nech sa dieta pri naraze pridusi len preto, lebo ocik je lenivy mu dat podsedak.

vroni
7. aug 2019

@somsuperajgod134, nijako, ty velkohube tela. On sa rozhodne, že nemá 150 a 12 rokov a TY musíš dokázať, že ma. A ako to dokážeš? Bežné osobne auto ma plus mínus výšku 150 cm, dva tri centimetre neodhadne, ale viac je očividne.

katrinka8
7. aug 2019

@somsuperajgod134 - však ten policajt vidí, že dieťaťu ten pás ide cez krk - to tebe nevadí, že ho môže ten pás v prípade aj len veľmi prudkého zabrzdenia aj zaškrtiť???? Nehovoriac o tom, čo sa môže stať v prípade nárazu?

rodinkauzastnych1
23. sep 2019

Čiže dieťa musí mať autosedačku ktorá má svoje vlastne pásy musí spĺňať EU normy a je vhodná pre 36 kg dieťa vedľa vodiča a nemá 150cm.vtedy je to v poriadku? Odpovie mi niekto

vroni
23. sep 2019

@rodinkauzastnych1, nie celkom. Dieťa menšie ako 150 cm musí mať sedačku spĺňajúcu EÚ normy a primeranú jeho výške, váhe a veku, nemusí mať vlastné pásy (ta sedačka), normálny certifikovaný podsedak je úplne ok (pre staršie dieťa, pochopiteľne) a môže sedieť kdekoľvek v aute (teda okrem miesta šoféra)

rodinkauzastnych1
23. sep 2019

@vroni ďakujem vám