Sú autosedačky Chicco nevhodné pre deti?

dadulik75
6. jan 2008

ahojte chcem opytat,včera boli u mna rodičia a vraj nejaka pani doktorka v telke hovorila ze autosedacky vajicka znacky chicco su vraj nevhodne lebo dieta tlacia na brusko a vraj nepomozu pri zachrane maleho detskeho zivota keby sa stala nehoda ,vraj ju mam predat a kupit taku co ma nozicky rovno myslim ze je to maxi cosi .....poculi ste o tom niekdo nieco

pietra
6. jan 2008

a na akom programe to malo byt? mozno by sa to dalo najst v archive TV.

nerozumiem tomu, ze ma mat nozicky rovno. A v Chiccu ich ma ako?

trixi
6. jan 2008

dadulik, to je ale hlupost. Neviem, kde na to prisla pani doktorka. Ale ja sa necudujem. Zasa je niekto mudry.
Pozri sa na oficialny test autosedaciek platny pre rok 2007

http://www.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kinder...

Je to oficialny test. My sme si kupili Maxi Cosi Cabriofix s Issofixom. Dosiahla jedina najlepsie hodnotenie. Ale nie kazde auto ma issofix.

veronikap
6. jan 2008

ja si tiež myslím, že je to poriadna hlúposť.. veď tie sedačky musia prejsť rôznymi testami a určite taká firma ako chicco by nedala do predaja niečo, čo by nebolo v poriadku a bezpečné.. my máme chicco.. najskôr sme mali vajíčko a teraz máme sedačku 9-18 kg (táto bola vyhodnotená ako jedna z najbezpečnejších pri bočnom náraze).. by ma zaujímalo na základe čoho tá pani doktorka dospela k takémuto záveru

krista
14. feb 2009

eatygrenee • Dnes v 11:01
Ahoj, jakou máte zkušenost s autosedačkou chcicco pro nejmenší, tzv. vajíčkem? Nebo jaký jiný tip doporučujete? maxi cosi?díky
Jana

frog
14. feb 2009

Já měla chicco a pokud vím,tak je to co se vajíček týče,nejrozšířenější značka,spíš mám pocit,že se dr. snaží akorát propagovat jinou značkü,kterou možná někdo známej prodává 😀

strociatka
14. feb 2009

tiez si to myslim, my sme vyuzivali chicco vajicko a boli sme s nim veeeeelmi spokojni a mozem len doporucit

zuzanale
14. feb 2009

Ahojte podla mňa je to hlúposť veď keď sa na tie vajíčka pozrieťe sú skoro všetky rovnaké..... akurát čo viem tak je pravdou a to platí pri vajíčkach každej značky že v nej dieťatko nemá byť dlhšie ako 2 hod a hlavne keď vám takto zaspí ak idete domov bábo hneď vybrať a uložiť na rovné pretože prišli na to že v spánku detičky neudržia hlavičku hore sa im zvesí a majú zhoršený prísun vzduchu a môže z toho byť aj SIDS a nieje to naj ani pre chrbátik takáto poloha a pri dlhšom cestovaní sa má tiež urobiť pauza a aspoň na chvíľu uložiť na rovné....

denisab32
14. feb 2009

- je to hlúposť, že autosedačky CHICCO sú nevhodné....

- v autosedačke má byť bábenko nevyhnutnú dobu, súhlasím so ZUZANALE

sonik05
14. feb 2009

Já bych se řídila testem ADAC a tam Chicco nevychází nějak špatně. Záleží na sedačce, ale nejbezpečnější vajíčko je opravdu Maxi Cosi cabriofix se základnou easyfix. Jinak zajímavé odkazy na testy autosedaček jsou na www.autosedacky.estranky.cz

miracle
14. feb 2009

Inak nie veľmi dobre dopadla Chicco 0-18 kg, ale to už nie je vajíčko

fiallinka
15. feb 2009

taky jsme se nejdřív dívala na ty testy, než jsem ji koupila, a nevím, čemu jinému bych měla věřit 🙂

eatygrenee
16. feb 2009

Já slyšela na chicco poměrně chválu

andy80
16. feb 2009

To slyším prvně, že chicco je nevhodná autosedačka

brukev
6. okt 2009

Ciao. Nějaké zkušenosti s touto autosedačkou, konkrétně barvou? Není moc "špinivá"? http://autosedacky.heureka.cz/chicco-synthesis-...

victoriablue
20. okt 2009

U první dcery jsme měli Chicco Synthesis plus a kdybych neměnila kočárek, kde potřebuju nasadit sedačku na podvozek, tak Chicco nechám i pro druhé. Teď Chicco prodávám a mám od známých MC Cabrio, ale opravdu pro nasazení na podvozek. Bohužel Chicco sedí jen na Chicco kočáry 😒

nibiru
31. mar 2010

ja som sice videla zaznam ze autosedacky niesu vhodne ale nie takyto bolo to tusim tiez v TVnovinach nepametam v ktorych ale jasne tam doktorka hovorila ze autosedacka NEMA SLUZIT AKO KOCIAR 😠 babatko je v nom v neprirodzenej polohe a po dlhchsej dobe ma stacene pluca co mu znemoznuje riadne dychat je samozrejme potrebna ma bit vzdy jasne podla vahy ale len na nevyhnutny cas prevozu v aute nie ako niektore mamicky sa snimi vozia po nakupnych centach atd ako by to boli kociare neviem aspon ja som videla tuto reportaz. 🙂

jirinkaa
10. apr 2010

nibiru : jj mas naprostou pravdu. A ze stejneho duvodu nejsou vhodna ani takova ta lehatka. Dite se tam skrouti do urcite polohy a dlouhou dobu tam zustava. Spatne se mu pak vyvijeji svaly. Takze z toho jsou problemy s dychanim, vykaslavanim pri nemoci...s pateri a tak... pro detatko je nejlepsi lezet na rovne podlozce.
Samozrejme ze do auta autosedacky byt musi. Ale presne to jak rikas, pripnout autosedacku na podvozek a vyrazit na vylet...nebo do centra cele odpo nakupovat...to ne.

katarina.banska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz