Tri autosedačky do auta

nela6
7. nov 2020

ahojte, aku mate osobnu skusenost s autosedackami, kombinacia vajco, a 2x 9-36, popripade vajco, 15-36 a 9-36? co sa vam pomestilo na zadne sedadla?

alebo niekto aspon 3x 9-36?

Dakujem

cookie29
7. nov 2020

to predsa záleží od auta

ruzasipova
7. nov 2020

@nela6 To zalezi od auta. Ak mate rodinne auto, realne to mozno je, pri mensich isto nie.

ivkazba
7. nov 2020

Je pár rodinných áut (nie všetky), kde dozadu dáš 3 autosedačky, do väčšiny bežných áut ani náhodou.

janickacrazy
7. nov 2020

@nela6 skús si na nete vygugliť zoznam aut, kde sa dozadu zmestia 3 sedačky, nie je ich veľa, do bežného auta to proste nedáš

mamuskazuzuska
7. nov 2020

skus skupinu Deti v aute alebo Vyberame bezpecnu autosedacku ale ako pisu baby zzalezi velmi od auta. Da sa cca aj v beznom aute ale urcite bez isofixove... a nebude to vobec komfortne... Skor poriesit nove auto (nemusi byt uplnve nove) 🙂

aaddyysskkaa
7. nov 2020

Zopa je jedna z nejuzsich sedaciek... Ale jestli se vlezou 3fo bezneho auta. To nevim. Idealne jit do prodejny a vyzkouset. My tak zkouseli, no meli jsme jednu s pultikem, jina znacka. No nakonec jsme kupovali vetsi auto...

nela6
autor
7. nov 2020

@janickacrazy

@ivkazba

@ruzasipova

@cookie29
aj ked si vygooglim auta, stale neviem nikde najst odpoved, ake sedacky sa tam zmestia, podla testov sa maju zmestit... ale napr pri jednom z nich je poznamka, ze aj ked ma 3x isofix vzadu, tak zmestia sa len najuzsie sedacky, no zase ziadne info ktory model, alebo koľko cm.... preto som chcela konkretnu osobnu skusenost

mirka17
7. nov 2020

@nela6 my mame ford galaxy, tri sedačky sa v pohode zmestia. teda mame 2 x 9-36 a 1 x 9-18 kg. Máme aj veľký mercedes, ale čuduj sa svete, zmestia sa tam síce sedačky, ale je to velmi tesne, ťažko sa tie sedačky zapínaju, a jedna sedačka je ako keby jemne nakrivo, tak muž to poriešil jednoducho a účinne tak že tie krajne sedačky tým nemyslím autosedačky, ale normalne sedačky v aute posunul dozadu a ta stredná sedačka ostala ako keby v predu a tým pádom sa všetky tri sedačky v pohode zmestia a vôbec sa o seba nešúchaju a všetci maju miesto aj na ruky. Pretože na autosedačkach je najširšia časť ta horna opierka, a to nam robilo problem, tým že tie krajné sedadla posunul dozadu, vytvoril sa priestor. Ale jedine čo môžem poradiť je isť osobne vyskušať ake typy sa tam zmestia. My sme tak boli v brendone, normalne sme vyberali a skušali priamo do auta či sa pomestia

heidy222
7. nov 2020

Mame ford s max, zmestia sa dve cybex solution x fix a sirona. Napr cybex m fix by sa nezmestili 3. Je to veda, odporucam pogooglit najma zahranicne fora, ohladom konktetnych sedaciek v tvojom type auta

cookie29
8. nov 2020

@nela6 príliš veľa premenných. Nemáš ani auto ani sedačky? V dnešnej dobe ma väčšina bežných aút 2,5 sedačky vzadu. Ja mám starú Xsara Picasso a 3 by sa zmestili ale napríklad stredne sedadlo nie je ISOFIX... a pasovo dosť komplikovaný prístup k zapínaniu

pininka1
8. nov 2020

Do skody rapid urcite, mam to odskusane a nasla som clanok ze je len par typov aut kde sa toda.

nela6
autor
8. nov 2020

@cookie29 ani ja nebudem mat v strede isofix, malemu by uz stačil podsedak, ale dam tam celu sedacku britax... uz som proste popocitala ze tam napcham vajco maxi cosi co mam, cybex pallas, a tretia bude uzsia 44cm britax (v adac ma veľmi dobre hodnotenie, aj bez isofixu) , takto by sa mali zmestit, kedze nikto na koniku nema taky mix, musim si sama skusit namiesat 🙃

nela6
autor
8. nov 2020

@pininka1 a ake sa tam zmestia? 44,47,ci aj 50+cm?

katren
8. nov 2020

@nela6 15-36 3x vzadu.....Romer KidFix, nie KidFix sict!

pininka1
8. nov 2020

@nela6 fuha takto som to nemerala, ale synovi som potom dala podsedak lebo boli velmi natlaceni

soldi
8. nov 2020

@nela6 no a ake mas teda auto? ja som 3 autosedacky (vajicko maxi cosi, cybex solution m fix a romer king) zmestila aj to toyoty verso

nela6
autor
8. nov 2020

@soldi dacia lodgy, tebou spomínane by nevosli asi kvoli cca 7cm...som skusala kalkulovat aj s tymi, kedzde king mam doma a zvazovala som aj cybex solution

lusyc
14. dec 2020

Ahojte. Prosím, nemáte niekto odskúšané toyota raw4 2015 a tri autosedačky? 2x15-36 kg + 1x9-36 kg, resp. vajco? Ďakujem.

nela6
autor
14. dec 2020

@lusyc vies co, ja som nakoniec pomerala vnútorný priestor a podla rozmerov sedaciek vybrala, vyslo mi vajco, pallas cybex, a jedna britax, vsetko som podla rozmerov vyberala tak, co najlepšie vysli v testoch, vyslo to velmi dobre

lusyc
14. dec 2020

@nela6 ďakujem

salenka33
18. feb 2021

@nela6 prosim Vas, síce trochu mimo Vasu temu, ale nemate nejaký link na tie bezpečnostné testy? Ja som sa spoliehala na dtest že si zaplatim clanok o bezpecnych autosedackach, ale v zozname testovaných 100 - 150 cm sedaciek nie sú vôbec tie nad ktorymi uvažujem... Zvazujem romer kidfix III S, maxicosi Kore Pro i-Size alebo besafe iZi Flex FIX i-Size. Náhodou niekto skusenosti? Lebo pozerala som nejaké video na tú besafe a tam ukazovali aj tri vzadu v aute vedľa seba, ale teda neviem v ktorých autách sa to dá...

nicoleee
18. feb 2021

@nela6 máme Citroën C4 a sú tam 3 samostatné sedačky, takže 3 autosedačky - 3x 9-36 bez problémov, každá je na 1 isofixe. Potom máme audinu a dajú sa tam, len sú na tesno a bez isofixu

katka0123
18. feb 2021

@nela6 my mame tri sedacky vzadu v aute. Vsetky mozne kombinacie, co si spominala. Ale tie najvacise sedacky - vsetko Romer Britax Kid II. Take uzsie typy. Teraz ich mame v aute tri, vsetky v zadu. Auto citroen. Vyriesili sme to tak, ze ked najmensi podrastol a potreboval velkh sedacku, volba bola znova Romer. Vyskusali sme to v nasom aute pred kamennou predajnou. Nie vsetky typy sa zmestili. Inak je povolene mat vzadu aj dve autosedacky a podsedak pre najvacsie dieta.

lencika1
16. apr 2021

@pininka1 vazne sa zmestia ? Lebo akurát to riešim mame rapid ale nevidim to reálne..

pininka1
17. apr 2021

@lencika1 treba urcite skusit, lebo kazda sedacka je ina, nam vosli tri, ale nakoniec sme pre komfort deti najstarsieho uz davali na podsedak. A tak vosli bez problemov.

nik0lka
29. aug 2021

@pininka1 mohla by som poprosiť foto? Ďakujem uvažujeme nad Rapid ale máme 3 deti😊

pininka1
29. aug 2021

@nik0lka no uz nemame tri sedacky, takze foto nedam, ale zavisi aj ake, suseda maju tiez rapid a vravela mi, ze im vsetky nevosli, ale do caroqu ano.

nik0lka
29. aug 2021

@pininka1 ďakujem za odpoved 😊 asi budeme musieť skúšať

janickacrazy
29. aug 2021

@nik0lka my máme Renault Scénic, tam sa zmestia tri sedačky, no my už máme len 2 deti v sedackach a tretí sedí medzi nimi bez sedačky