Tri malé deti a autosedačky v 5 miestnom aute

gabriela_obzerova
18. jan 2022

Dobry den, mam zostavu deticiek 7,4 a 1 rocik.
Otazka je teraz na auto. Mame Skoda Superb. Najmensi je este vo vajicku vpredu v protismere. 4 rocna je v tej medzisedacke po vajicku a pred tou velkacskou na isofix a 7 rocna ma klasicku sedacku uz Cybex Solution na isofix. Jednorocak uz dlho vo vajicku nebude a teda mam dilemu, co so sedackami. Medzi dievcata, ktore su vzadu na isofixoch uz tretia sedacka nevojde. Ako prosim riesite 3 male deti v aute? Poprosim znacky sedaciek ak nejake vojdu vedla seba. Urcite dokupim jednu velkacsku, teda budu dve a rocny pojde do dvojky sedacky po vajicku. Dakujem za rady

anjelicek26
18. jan 2022

7 rocne das vo velkej sedacke dopredu, sedadlo co najviac dozadu a zapnes airbag. Mensi normalne dozadu.

gabriela_obzerova
autor
18. jan 2022

@anjelicek26 je tu uplne legalne? 😄 Muz sa so mnou hada, ze musi mat aspon 12 rokov alebo 150 cm. Dcerka ma 7 a 132 cm. Este som takto male dieta vpredu nikdy nevidela…

tosomja
18. jan 2022

@gabriela_obzerova najstaršiu daj na podsedak. Medze sedačky. My tak chodíme

anjelicek26
18. jan 2022

@gabriela_obzerova tak bez sedacky musi mat vpredu 150cm a 12 rokov 😅 Ale zo sedackou to samozrejme nepotrebuje, ved to je normalne sedadlo v aute s vhodnou sedackou. Mame styri deti, ver mi, moze uplne normalne, len dopredu vzdy davam najstarsie dieta, ktore sa mi poriadne zapne, kedze tam nie je isofix.
@tosomja neda... do superbu nie medzi tie dve sedacky na isofixe.

gabriela_obzerova
autor
18. jan 2022

@tosomja ked necham zvysne dve na isofixe, tak tam podsedak nevmestim. Chcela som vyuzivat dalej ten isofix kvoli bezpecnosti a teda ani sedacky neboli lacne (cybex), ale asi to inak nepojde. Cybexy su dost siroke hore, mozno ina znacka sa vojde, ale netusim ktora. Ale zvazujem teda najstarsiu dopredu ako mi radia

gabriela_obzerova
autor
18. jan 2022

@anjelicek26 veru nevojde mi tam podsedak… skusala som. Ale naozaj som nikdy take dieta nevidela vpredu 🙂 A aku sedacku mate vpredu? Lebo ta najstarsia dcera ma drahu Cybex s isofixom, ale teda asi ju posuniem mladsej a dopredu staci aj lacnejsia bez iso

anjelicek26
18. jan 2022

@gabriela_obzerova syn ma vpredu romerku, mladsi vzadu cybex s isofixom. Mne o tri tyzdne dojde vacsie auto, ale to je uz fakt raroha velka 😂 Menim, lebo dceru uz nezmestim dozadu medzi sedadla, aj ked ma tu vysku 😂

zuzka38
18. jan 2022

@gabriela_obzerova my sme to mali tak, ze najstarsi bol vpredu v sedacke velkej ako ti pisu a mladsi vzadu..niekedy boli vsetci traja vzadu, najstarsi medzi nimi na posedaku

gabriela_obzerova
autor
18. jan 2022

@zuzka38 dakujem, v superbe mi podsedak dozadu nevojde. Este sme rozmyslali nad vymenou auta, ale ja som s tymto spokojna 😄

gabriela_obzerova
autor
18. jan 2022

@anjelicek26 a budete mat tri deti vzadu teda vedla seba? Dve sedacky plus podsedak? Do akeho auta to takto vojde? To je tiez alternativa, vymenit auto 🙂

anjelicek26
18. jan 2022

@gabriela_obzerova menim na VW T6, idem si pon prvy tyzden vo februari. Zatial ho mal vzdy len muz, ja som mala "normalne", ale tak uz sa tomu nevyhnem 😂 A ano tam sa zmestia kludne tri sedacky vedla seba do zadnej rady, ale vacsinou (muz uz T6 roky ma - su dvaja vzadu, dvaja v strede a mame dvoch vpredu a vzadu s mladsimi sedi macka, ked ideme na dovolenku 😂 Auto ma 7 miest.

vikusjk
18. jan 2022

@gabriela_obzerova my vozime dceru na prednej sedacke tiez od 7 r.(teda uz tri roky sa takto vozi), lebo vzadu jej bolo zle. Vtedy som to studovala a uvadzalo sa, za akych podmienok a v akej sedacke moze sediet na prednom sedadle. Na obycajnom podsedaku by nemohla, ale ma Cybex taku aj s ramennymi opierkami a hlavovou opierkou, je sice na isofix, ale ani neviem, ci mame v predu haky, je tam proste len tak polozena.
Otazka ale je, ci sa ty zmestis medzi deti dozadu, ked pojdete cela rodinka?

ivangeline
18. jan 2022

Aj vajicko moze byt v protismere vpredu. ;) My mame tiez 3 deti. Ale uz pokukavame po 7m aute,lebo pri 3 asi neostaneme a aj ked potrebujeme niekoho s nami zviest...nie je miesto. xD

1radula1
18. jan 2022

Najstaršia by už kľudne mohla mať len podsedák, takže by si ušetrila miesto hlavne čo sa bokov týka. To je podľa mňa najrozumnejšie riešenie

vroni
18. jan 2022

Každá sedačka môže byť úplne legálne aj vpredu, muž nech si dostuduje aktualizácie vyhlášky za posledných 20 rokov. Ak chceš naďalej používať isofix, tretiu sedačku dozadu nedáš. Takže len dopredu. Bez isofix tri dozadu napchas, prvu do stredu, v inom poradí sa mi to nikdy nepodarilo.

leamax
18. jan 2022

@gabriela_obzerova 3 sedacky vzadu na isofixe sa ti zmestia aj do vvw sharan, citroen c4 picasso/grantour, seat alhambra - taketo vacsie vany su na to idealne. ak by ste teda chceli vymenit auto 😉

gabriela_obzerova
autor
18. jan 2022

@anjelicek26 aha, manzel ma vw multivan, ale teda to ma ani nenapadne po meste 😂 Na chalupu chodime s nim. Ked idem sama, tak chcem nieco mensie, nech mozem v pohode vsade zaparkovat. Tak drzim palce 😃

gabriela_obzerova
autor
18. jan 2022

@vikusjk ano, ja sa zmestim, nemam ani 50 kg. Uz som sa tak viezla viackrat

gabriela_obzerova
autor
18. jan 2022

@leamax dakujem, tuto info som potrebovala 🙂

anjelicek26
18. jan 2022

@gabriela_obzerova tak dva vam fakt netreba, normalne daj jedno dopredu a dve dozadu a hotovka. Inak aj keby narves tri sedacyk vedla seba dozadu (mali sme take auta, menim casto, sluzobne), tak sa to strasne blbo pripina pasmi to stredne dieta, lebo sedacky na isofixoch su siroke a ciastocne to prekryvaju.

vanda323
18. jan 2022

@anjelicek26 Ahoj. Zapnes airbag? Nie vypnes? Do kelu ja stále vypínam neviem kde som zobrala takú info ešte že teraz čítam toto

vanilkavan
18. jan 2022

@vanda323 Pokiaľ dieťa sedí normálne v smere jazdy airbag musí byť ZAPNUTÝ. Len dieťa sediace na prednej sedačke v protismere (vajíčko alebo existuje aj protismerná sedačka určená do 4r) musí mať airbag vypnutý

anjelicek26
18. jan 2022

@vanda323 vypinas len pri sedacke v protismere. Tam si predstav buchne airbag a zarazi tu sedacku s dietatom do sedadla. Tak uplne jednoducho povedane 😂 Po smere musis dat sedadlo dozadu a dieta (vdaka) sedacke sedi vysoko ako dospely clovek, teda airbag ho pri celnej zrazke normalne ochrani.

lenqua_12325
18. jan 2022

Dobre robíš, používaj autosedačku a nie podsedák.
Staršie dieťa by som tiež dala na predné sedadlo. Ako Ti radí anjelicek26.

lenqua_12325
18. jan 2022

@anjelicek26 takého chce aj môj muž, ale Mercedes. Čierne.
Budeme chodiť ako pohrebáci..ach 🙈

anjelicek26
18. jan 2022

@lenqua_12325 pfu cierne bude vyhriate v lete ako sauna. My mame cervene a ja teda teraz toto mojave ci ako sa ta farba vola, take cappucino. Co sa tyka komfortu na cestovanie ale asi nic lepsieho neexistuje

lenqua_12325
18. jan 2022

@anjelicek26 no teraz máme čierne Superb, takže pohoda. Len to nieje taká veľká krabica.
Áno, na cestovanie by to malo byť fajn.
Mám Römer sedačky, tie najväčšie už.
Malo by to byť pohodlné.

majulino
18. jan 2022

@gabriela_obzerova najuzsie sedacky su joie stages alebo steadi ci tak nejako sa to pise. To by ti vosli aj do zadu vsetky 3 deti

anjelicek26
18. jan 2022

@lenqua_12325 starsim som teraz brala integrovane sedacky, na tie dlhe trasy to bude top. No tesim sa na to auto fakt, ale to je hlavne kvoli vdaka tomu pol rocnemu meskaniu v dodani, uz som ani neverila, ze ho vyrobia 😂