Umiestnenie vajíčka v aute s airbagom. Ako na to?

susika
18. aug 2008

ahojte.riešim dilemu.do teraz som mala sedačku (vajíčko 0-13 kg) umiestnenú v aute na prednom sedadle vedla vodiča v protismere jazdy. teraz máme auto, ktoré má airbag v predu a to pokial viem, sedačka nesmie byť umeistená v protismere jazdy, lebo pri náraze, by sa dieťa mohlo udusiť o sedadlo, lebo airbagt ho k nemu pritlačí aj so sedačkou.ale to vajíčko nie je stavané na umiestneni e na zadné sedadlo v smere jazdy. Lieta to tam a keby niekto do nás zozadu napasuje, tak malá letí dopredu aj so sedačkou.
ako by ste to riešili? može byt vzadu aj v protismere?
ešte som čítala, že ked je takýto prípad, tak sa má predné sedadlo dať čo najviac dozadu a sedačka sa može dať dopredu do protismeru.hm, neviem....
malá už sedí super, ale niekedy sa skor nahýba dopredu, takže by som neriešila len čisto sediacu sedačku....

zuka
18. aug 2008

Urcite vzadu v protismere!

zuzka99
18. aug 2008

vzadu v protismere za spolujazdcom

danuska24
18. aug 2008

ja davam vajicko dozadu za spolujazdca vzdy v protismere. pokial sa neda airbag vpredu vypnut tak jednoznacne dozadu.
my uz mame kupenu aj autosedacku: http://www.samo-kociky.sk/babypoint-zenith
- da sa polohovat, takze nie je uplne v sede, ale napr. ked zaspinka tak si ju mozes spustit nizsie. 😉

janka1874
18. aug 2008

no najbezpečnejšie miesto v aute je vzadu za šoférom nie spolujazdcom, každá matka však chce na dieť vidieť tak ho dáva za spolujazdca ale to vôbec nie je bezpečné. Každý šofér pri nehode chráni najviac svoju stranu to je prirodzený reflex ktorý sa nedá ovládať. Na to aby sme na dieťa videli sú prídavné spetné zrkadlá ktoré sa dajú dokúpiť alebo nejako vymyslieť a umiestniť pod normálne spätné zrkadielko

mirrinka
18. aug 2008

presne tak janka 1874 😉 úplne s tebou súhlasím

trixi
18. aug 2008

susika, dost vela je diskutovane tiez v teme Mamicky soferky, je to o tom istom probleme, ktory riesis. Tam mozno najdes viac rad:

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

susika
autor
18. aug 2008

no, nechcem sa hádať, ale všade sa vraví, že najbezpečnejšie je miesto za spolujazcom....

susika
autor
18. aug 2008

trixi - ďakujem.' nm

mirrinka
18. aug 2008

najnovšie už vraj nejaké výskumy dokázali,že najbezpečnejšie je miesto v strede....neviem to teraz nájsť,ale ak nájdem,tak sem hodím link....my máme aj napriek tomu autosedačku za šoférom a to z osvedčeného dôvodu - nebudem to tu teraz rozpisovať 🙂

susika
autor
18. aug 2008

ale mirinka.ty už máš velkú slečnu.už má normálnu sedačku.či myslíš, že tak možem dat aj vajíčko 0-13 kg? moja má len rok a bola narodená v 28tt.takže od ročného dieťaťa má vo velkosti daleko.

dakujem za link

danu
18. feb 2010

lemge • 1d • Dnes o 17:50
dufam,ze tu takato tema uz nie je,ak ano omluvam sa 😨 zaujimalo by ma na ktoru stranu v aute je z hladiska bezpecnosti najvhodnejsie umiestnit autosedacku.dakujem za vase nazory a skusenosti 😉

macka01 • 2d • Dnes o 17:58
najlepšie je umiestniť ju v strede na zadných sedačkách,lebo je tam najmenej nárazových zón. 🙂

emanka • 1d • Dnes o 18:41
je to tak, ako píše macka01 🙂

bihan • 1d, 16tt • Dnes o 18:43
za podmienky, že je aj v strede trojbodový bezpečnostný pás 😉

emanka • 1d • Dnes o 19:09
jasnééé, že tam musí byť pás 😀

crca • 2d • Dnes o 19:12
Já musím na obě strany 😀

lenka3007 • 1d • Dnes o 19:34
no neviem ráta sa aj drahý ako dieťa? to by si musela mať aj na sedadle šoféra autosedačku... hehe, no náš "malý" má za šoférom... neviem či je to správne ale ked ideme spolu, ja mám ako spolujazdec k nemu prístup a ked s malym idem sama, tak ho pekne vidim v spätnom zrkadle ci sa neodpášal alebo čo robí...

martinex • 1d • Dnes o 19:45
ja ho davam za sedadlo spolujazdca, niekde som citala,ze je to najbezpecnejsie... dokonca aj ked ideme s mm autom a ja sedim ako spolujazdec,maly je za mnou

bejbypd • 1d • Dnes o 19:47
nam v obchode s kocikmi a autosedackami povedal chlapik ze najbezepecnejsie je za sedadlo spolujazdca...

mexx • 1d • Dnes o 19:57
No, a pritom sedadlo za sedadlom spolujazdca sa inak nazyva aj "ministerske" alebo "sedadlo smrti"... 😅

Najlogickejsie sa mi vidi to stredove, ak je tam trojbodovy pas, a to my nemame. 😒 Ak by som isla autom sama s dietatom, tak by som ho dala za sedadlo spolujazdca, aby som sa k nemu vedela pripadne otocit a dociahla nanho, ak bude sofer niekto dalsi, tak asi za sofera. Len ci sa mi to bude chciet menit stale...

emjee
18. feb 2010

ano stredove je najbezpecnejsie, ale v mojom okoli nikto nema v aute 3bodovy bezp. pas na tomto sedadle - takze ostava na vyber - za spolujazdcom alebo za soferom? ktore je bezpecnejsie?

lilly21
18. feb 2010

my mame trojbodovy pas aj v strede, ale davam za vodica

bronia13
19. feb 2010

ja som bola na takom mini kurze ako sa maju zakladat sedacky a babetka do nich tak nalepsie do tych 13 kg v protismere v strede, tak isto by tie ramence nemali byt absolutne volne ak sa daju ako ustipnut spolu tak uz to je volne. Nas maly ma 13 mesiacov a nieco cez 11 kg a stale je vo vajicku a v protismere, budem ho tam mat az kym neporodim leo ja mam sedacku do 15 kg - cim dlhsie v protismere tym lepsie/bezpecnejsie.

nikush
19. feb 2010

podla mna je blbost dat vajicko za sofera, nakolko on musi mat presne nastavene sedadlo, aby dociahol na pedale, aj ked je to aj podla mna najbezpecnejsie miesto. ja nemozem dat napr. na spolujazdca, lebo mi nedojdu pasy 😀 , takze je v protismere za spolujazdcom a ja v strede vedla neho, my nemame trojbody vzadu v strede

hanka274
24. feb 2010

bejbypd najbezpecnejsie sedadlo je sedadlo spolujazdca???????????? to sa asi sekol, alebo ste sa neporozumeli... to je n-a-j-n-e-b-e-z-p-e-c-n-e-j-s-i-e...
osobne by mi snad ruky odpadli keby som si mala dat dieta na predne sedadlo...nech vresti kolko chce...ono iba vresti! ani sa nedusi ani nic podobne, iba place, ze vas nevidi... to za to nestoji ho tam plesknut dopredu... brrr...

suhlasim s nazorom do stredu alebo za vodica... no my s dvoma detmi si moc nenavyberame 😀 😀 😀

ilijanka
25. feb 2010

ja mám známych s dvoma malými detmi v podobnom veku ako máme my, a oni vozia toho staršieho na prednom sedadle- teda sedadle spolujazdca tvárou dopredu- neviete, či to je vôbec dovolené?

hanka274
25. feb 2010

ilijanka 😕 , citaj si co piseme...nie je tu toho az tak vela 😉

ja normalne nechapem ako moze byt niekto tak blbi, prepacte ale fakt... to fakt su medzi nami rodicia uplne, ze bez pouzivania rozumu???
nie je to myslene na teba ilijanka...

smailinka
25. feb 2010

hanka, zle si čítala....

nam v obchode s kocikmi a autosedackami povedal chlapik ze najbezepecnejsie je ZA sedadlo spolujazdca...

ZA sedadlo spolujazdca....

erikasadek
25. feb 2010

vecan tema..
ak mate dve deti, alebo 3???
tak kde j ebezpecne??
vzadu urcite.. je bezpecne..
ak je dobre auto a dobry vodic. to je tiez dolezite;. 😉
a dobra sedacka samozrejme... ak mozem poradit tak , isofix..
nedam na ne dopustit...
v strede je ale najbezpecnejsie.. tam nechavame drobca.. 😉

susisus
25. feb 2010

Ja mám malú vpredu vedľa seba na sedadle spolujazdca. Chcem ju tam mať čo najdlhšie, lebo mám šporťák a dávať ju dozadu bude trápenie 😒 Ale som veľmi spokojná keď je vedľa mňa, vidím na ňu, aj ona na mňa 🙂

erikasadek
25. feb 2010

susisus, dufam ze mas vypnute aspon airbagy..!!! v predu./ 😉 inak riskujes vela;.. 😉

bihan
25. feb 2010

Erika, nie je isofix ako isofix.. niekedy práve uchytenie pásom je lepšie ako isofixom 😉
http://auto.idnes.cz/test-detskych-autosedacek-...

Čo sa týka miesta za vodičom alebo spolujazdom, tak sú dve teórie.. jedna hovorí, že je bezpečnejšie za vodičom, lebo v prípade nehody vodič inštinktívne stráži svoju stranu a druhá zase hovorí, že bezpečnejšie je za spolujazdcom, lebo pri jazde je menšia šanca schytať bočný náraz zo strany spolujazdca... vraj.. už neviem kde a kedy som to čítala, ale vychádza mi z toho, že je to na zadných bočných sedadlách úplne jedno 😀

Malú sme nikdy nevozili na prednom sedadle, teraz je v strede v sedačke prichytenej trojbodovým pásom 🙂

susisus
25. feb 2010

erika - Jasnee, vypnute a mam aj isofix. Ja nejazdim mimo mesta, auto ma 2 tony a s malou ani nesantim rychlo - vacsinou, takze si nemyslim ze by som sa mala nejako obavat... 🙂
Akurat ked budem kupovat sedacku do zadu, ked bude vacsia, tak budem riesit ktora strana je lepsia, ale ako pozeram tak je to ako "ci bolo skor vajce alebo sliepka" niekto vravi to, iny ono 😒 😉

hanka274
25. feb 2010

smailinka, co som si zle precitala??? vozia tvarou dopredu na prednom sedadle... co k tomu dodat preboha???

nikollette
25. feb 2010

Hani, asi že si zle prečítala čo písala Bejbypd...
že nejbezpečnejšie je sedadlo !!!ZA!!! spolujazdcom 😉

A inak tiež nechápem ako môže niekto nosiť dieťa v predu 😲 😲 😕 😕 😕

babulina
25. feb 2010

susisus - ty mas vpredu isofix?????? to mi akosi nejde do hlavy, ved kde mas ukryte oka na zavesnie isofixu 😕

inak uvazujeme aj my co spravit kde budeme mat dvoch, pri prvej dcere sme mali sedacku na strednom sedadle, teraz je za spolujazdcom, ale asi vajco dame dopredu aby som mohla zabavat zo zadneho sedadla 🙂

ilijanka
25. feb 2010

hanka, dočítala som poctivo, ale o takom prípade som sa nedočítala, ja tak svoje deti nevozím, iba píšem, čo som videla, nemusíš sa hneď zlostiť a urážať všetkých naokolo 😲

hanka274
25. feb 2010

jaaaaj, ja ze som zle citala ilijanku...ano, tak ujo vam povedal ok...
ilijanka, tak citaj aj to, ze som to nemyslela na teba ale na tych tvojich znamych, co si videla 😉
ja sa nezlostim, len by som trosku nakopala niekoho kto nosi dieta na prednych sedadlach tvarou vpred...tak to je nieco pricom mi schne vsetko co mam v krku...