Vajíčko alebo autosedačka od 0 -18kg. Čo je lepšie?

lovacka
8. mar 2009

ahojte
rozhodujeme sa medzi kupou vajicka alebo autosedacky 0-18kg.
vajicko by bolo jane strata ktora sa nam zda dost malicka alebo medzi touto sedackou
http://www.babymarket.sk/index.php?page=view&co...
ktora je od narodenia do 18kg.
ak mate niekto skusenost so sedackami od 0+ nepadala miminku hlavicka v tej sedacke alebo da sa ta sedacka nejako polohovat aby bola v nejakom pololahu?

dakujem velmi pekne za pomoc 😉

lovacka
autor
8. mar 2009

tak nikto mi nevie poradit? ☹

smardik
8. mar 2009

lovacka já koupila vajíčko, do té 0-18bych nešla, nejsou tak bezpečné a myslím že vajíčko bude i pohodlnější

astrane
8. mar 2009

Ta větší je určitě polohovací-já mám vajíčko i 0-18,ale ne tyto značky...Ta větší se sklápí celá na té základně-prostě se v ní posouvá a tím naklápí...
Takže můj názor-na tu větší musíš mít v autě dost místa a dlouhé pásy-dává se do 9 kg v protisměru a vzhledem k velikosti zabere víc Místa.Vajíčko je podle mě pro mimi pohodlnějí a jde jednoduše vytáhnout a odnést i s mimčem,na to ta větší sedačka není dělaná...Ale do vajíčka se vejde dítě cca 8 měsíců a musí do větší sedačky-nejlépe do polohovatelné 9-18 nebo do 0-18-prý je to lepší než jít rovnou do 9-36.
Nemám žádné super sedačky,ale princip je stejný u levných i drahých,liší se jinýma věcma 😉
Asi jsem ale moc nepomohla...(osobně hlasuju pro nějaké vajíčko-nevím proč zrovna Jané,je velký výběr- a pak sedačku do 18 kg a pak velkou do 36)

avanka
8. mar 2009

Ahoj, aj my sme najprv kupili len autosedacku od 0-18kg, je polohovatelna, ale podla mna nevhodna pre male babatko......
aj tak sme nakoniec kupili vajicko, neinvestovali sme donho vela, bolo po 1 dietati, maly ma teraz 8 a pol mesiaca a do auta sme vcera nainstalovali tu od 0-18kg....

lovacka
autor
8. mar 2009

no ja som chcela kupit 3 kombinaciu preto som myslela ze jane a ked uz by som mala kupit vajicko tak take aby sa mi dalo nakliknut na kocik
no najradsej by som investovala do lepsej autosedacky ako do vajicka a potom sedacky

astrane
8. mar 2009

avanka-myslím si to samé 🙂

miriamkac
8. mar 2009

lovacka ja mam skusenosti aj s jednym aj s druhym: pre malu sme mali kupene vajicko, pre chlapcov - jeden podedil vajicko po malej a druhy mal kupenu sedacku 0-18kg (ktoru pouzivame do teraz)....moj nazor: vajicko je pohodlnejsie : babatko don ulozis kdekolvek pohodlne, prenesies si ho kde chces a do auta pohodlne zapnes, ked ti zaspi proste ho zoberies v sedacke a nechas spat.....kdezto z 0-18...sa babetko do sedacky zle uklada (ak nemas isofix, tak sedacka je priputana pasom tak, ze mas pristup k manipulacii s dietatom len z jednej strany), dieta ak ti zaspi, musis odopnut, vybrat.....zobrat na ruky....proste zla manipulacia....akurat ma vyhodu, nemusis po 9 mesiacoch kupovat dalsiu sedacku....len si treba rozmysliet, ci to "setrenie" takymto sposobom bude efektivne....podla mna ani nie....ver, ze my sme sa natrapili, kym sme deti nasackovali do auta.... 😉 ...vela stastia.

lovacka
autor
8. mar 2009

no tak som teraz na pochybach
myslela som si ze ked je ta sedacka od 0 tak ze bude pre babo pohodlna ☹

sonik05
8. mar 2009

lovacka: vajíčko je pohodlné i pro maminku, když ho máš v sadě s kočárkem, vyndáš ho a nacvakneš na podvozek a tak na krátké nákupy nemusíš tahat celý kočár. V tom vidím velkou výhodu. Ale zase pokud budeš mít větší mimčo, tak budeš ráda, když se ti do vajíčka vejde ještě v půl roce. Moje dcera je výškově málá, v 8 měsících měla teprve 68 cm, takže se mi do vajíčka stále vejde pohodlně. Moje sestra má chlapečka, který je dost dlouhý a v jeho asi 7 měsících byli nuceni koupit sedačku 0-18kg, protože v tomto věku prostě mimi nemůže sedět v klasické 9-18kg po směru jízdy.

Jestli Ti do toho můžu malinko mluvit, tak pokud se rozhodneš pro vajíčko, do Jané strata bych nešla. Je opravdu strašně mrňavé, tam se ti průměrné mimčo vejde opravdu stěží do 6 měsíců. Já mám Jané rebel a i to mi připadá o dost větší. Velikkostně se mi líbí např. Maxi cosi cabriofix, navíc ve spojení s bází je to dle testů ADAC hoodně bezpečné vajíčko. Pokud se budeš chtít poradit ohledně autosedaček, zeptej se na stránkách www.autosedacky.estranky.cz - je tam velmi ochotný pán, který rychle odpovídá a je vidět, že tomu opravdu rozumí.

lovacka
autor
8. mar 2009

dakujem ti sonik 😉

nostek
27. apr 2010

toto je tema pre mna...
tiez sa neviem rozhodnut ci kupit 0-18 alebo 9-18. mala ma 7m. mame jane strata, pretoze sme vela cestovali a toto sa da polohovat zapomoci opierky na hlavku. ale mala je v nej coraz viac stiesnena, tak chceme kupit nejaku rozumnu autosedacku. aby bola bezpecna, dobre pokohovatelna a konfortna

ive82
9. máj 2011

ahoj, my mame vajicko CYBEX ATON - je perfektna v tom, ze sa deti ozaj zmestia do roka, castokrat aj viac ale ma vybornu novorodenecku vlozku, takze v nej hlavicka malinkeho babatka nelieta 🙂 Hlavna vyhoda je, ze vydrzi ozaj dlho a vdaka tomu sa da vyhnut kategorii sedaciek 9-18 ale plynule sa da prejist na 9-36 alebo 15-36 /dla dlzky babatka/

indapich
11. jún 2011

ahojte, ja mam tiez maly problemik, ocino, cize dedko nam kupil autosedacku inglesina, mne sa to ale vidi pre mimi /mame mesacnu slecnu/ dost nepohodlnne,totizto i ked je tam ta vlozka, to dieta v tej sedacke vyslovene sedi, dalsi problem spociva v tom, ze bez toho podstavca sa neda pripevnit a ja potom nevidim na malu a je problem ju odtial vytiahnut, z bezpecnostneho hladiska je to ok, ale chystame sa o mesiac na vychod k starym rodicom, tam totiz budu krstniny a mam pochyby ze mi micka tu cestu v takej polohe vydrzi,vedel by mi niekto poradit dobre vajicko v com baby skor lezi ako sedka? A co je aj cenovo vyhodnejsie?

janulkan
1. júl 2011

Ahojte, potrebovala by som poradit pri rozhodovani ci kupit vajicko alebo autosedacku 0-18kg. Auto nemame a preto sa sedacka bude pouzivat len velmi zriedkavo (najcastejsie so starymi rodicmi), predpokladam maximalne raz za mesiac a menej. Co by ste odporucili?

mamkamarketa
1. júl 2011

@janulkan ahoj.do autosedacky 0-18 bych nesla 😒 jsou velike a miminko tam lita. urcite asi ani pohodlne nebudou 😒 a jaky budes mit kocarek? my meli 3kombinaci a autosedacku sme pak pricvakli na kocarek,aby sme nemuseli ho prendavat 😉

mamkamarketa
1. júl 2011

@janulkan ahoj.do autosedacky 0-18 bych nesla 😒 jsou velike a miminko tam lita. urcite asi ani pohodlne nebudou 😒 a jaky budes mit kocarek? my meli 3kombinaci a autosedacku sme pak pricvakli na kocarek,aby sme nemuseli ho prendavat 😉

bufina
1. júl 2011

@janulkan Bych se rozhodovala asi podle kočárku. Pokud budeš mít trojkombinaci s vajíčkem, není co řešit. Jak se tu už píše, je to pohodlný v tom že to nacvakneš na podvozek a jedeš. Další věc je, že vajíčko se dá přenášet, takže mimčo nemusíš vytahovat ze sedačky a budit, když spí... Pokud jde o sedačku 0-18kg, je větší, ale koukám že mimčo bude na podzim, tak bys v ní mohla mít deku co se dělá do autosedačky, takže by tam nelítalo. Ale rozhodně pro manipulaci je pohodlnější vajíčko.

estterka
1. júl 2011

ahojte,my mame od zaciatku autosedacku 0-18,tiez sme si neboli isti a mali sme najprv pozicane vajicko a prave to bolo strasne velke pre malu,uplne v nom bola pokrutena,mala pod tri kila,tak sme kupili autosedacku do 18 kg a s novorodeneckou vlozkou bola uplne perfektna,da sa sklopit,ze babatko je v polohe ako vo vajicku.

siskaa
1. júl 2011

ja som sa povodne rozhodla pri tejto dileme pre sedacku do 18 kg a potom som ale dokupovala vajicko :D vajicko je praktickejsie, aj ked jane a mozno celkovo vajicka z 3kombinacii mi pridu mensie, takze rataj, ze ho budes mat tak do pol roka iba. ja som neskor dokupila maxi cosi vajko a pouzivam ho este aj teraz a vyzera, ze este chvilu posluzi, je dost velke a hlavne kvalitnejsie ako ta nasa sedacka.
inak mala sa narodila na konci novembra a teda byvala uz v zimnom overale a s novorodeneckou vlozkou mi nelietala, aj ten overal urobi svoje, tak spevni babo. ani sa velmi nebudila pri vyberani, ale zase pre pripady, ked by si babo mala kazdu chvilku vyberat a davat spat do sedacky ta vacsia nie je velmi vhodna a takisto sa ti vsade nepojde dobre s celym kocikom, vajko len vezmes do ruky a si celkovo mobilnejsia 🙂

siskaa
1. júl 2011

ja som sa povodne rozhodla pri tejto dileme pre sedacku do 18 kg a potom som ale dokupovala vajicko :D vajicko je praktickejsie, aj ked jane a mozno celkovo vajicka z 3kombinacii mi pridu mensie, takze rataj, ze ho budes mat tak do pol roka iba. ja som neskor dokupila maxi cosi vajko a pouzivam ho este aj teraz a vyzera, ze este chvilu posluzi, je dost velke a hlavne kvalitnejsie ako ta nasa sedacka.
inak mala sa narodila na konci novembra a teda byvala uz v zimnom overale a s novorodeneckou vlozkou mi nelietala, aj ten overal urobi svoje, tak spevni babo. ani sa velmi nebudila pri vyberani, ale zase pre pripady, ked by si babo mala kazdu chvilku vyberat a davat spat do sedacky ta vacsia nie je velmi vhodna a takisto sa ti vsade nepojde dobre s celym kocikom, vajko len vezmes do ruky a si celkovo mobilnejsia 🙂

ladybugie
1. júl 2011

neumím si představit pro novorozence sedačku až do 18kg. Naše dcera v autě většinou usnula, asi jako každý novorozenec 🙂, a z téhle sedačky bych jí musela budit. Vajíčko jsem vycvakla ze základny, cvakla na podvozek a malá kolikrát ani nevěděla, že jsme někde byly 🙂 Teď už dceru vozím v sedačce kategorie 1 (9-18kg) a mám právě problém, když mi v ní usne. Nemám nervy na to nechat jí samotnou spát v autě.

Dneska už snad naprosto všechny kočárky umožňují nacvaknout na podvozek vajíčko. Netuším, jestli je to oproti kombinované sedačce až tak veliká investice, ale za to pohodlí pro mimi to určitě stojí! 🙂

ladybugie
1. júl 2011

@indapich já byla spokojená s peg-perego. Vozila jsem ji vpředu. Teď mám sedačku vzadu a koupila jsem si to přídavné zrcátko, abych na dceru viděla a je to pohoda.

lucenek
4. júl 2011

našla jsem asi tu nej variantu sedačku 0-3,5roku, 6 pozic, po i proti směru jízdy ....video je víc než úžasné....a jmenuje se MAXI COSI OPAL tady je foto