Vajíčko či autosedačka pre 9 mesačnú?

tatranka4
15. okt 2018

Ahojte, mala má 9m,myslite ,ze ju už mozem dat do autosedačky? Nie je to pre nu este nebezpečné, lebo sa mi zda ze vajíčko jej už maličké, ci to fakt staci od kil? Lebo švagriná ze mozem nechat aj do roka ale zase ona vozila vo vajcu a malemu nohy dole vyseli uz

momoika
15. okt 2018

@tatranka4 vo vajičku sa necháva, pokial mu netrči hlávka zo sedačky - vtedy ešte je rozmerovo bezpečná. Ak už vie však pekne sedieť, môže ist do väčšej autosedačky. Napokon, na trhu su aj sedačky od 0-18kg. My nad ňou premyšlame, lebo nenavidi vajičko, ale zasa už asi počkame, kym bude sediet troška sam....

tatranka4
autor
15. okt 2018

@momoika no hlavicka jej netrci ale nozicky a kedze vie uz sediet tak vo vajíčku uz nie je pekne ale skor dvihnuta a práve som pozerala a vajicko je do 10 kil a ona uz 10 ma

malinajahoda
15. okt 2018

@tatranka4 ahoj, keď idete autom tak ty nemáš pre dcérku autosedačku?

tatranka4
autor
15. okt 2018

@malinajahoda mam ju vo vajicku

malinajahoda
15. okt 2018

@tatranka4 a cestujete veľa? Ja by som sa bála. Autosedačky sú oveľa bezpečnejšie, samozrejme nie všetky. Určite autosedačku, sú polohovateľné, takú máme. Vajíčko je na také kratšie trasy, v meste ti stačí.

luba_buba
15. okt 2018

Pozeraj sedačky 0-18 kg podla tej novej i-size normy. Dcérka v nej minimálne do roka a pol môže byť v protismere. Pridaj sa do skupiny tu na mk Vyberáme bezpečnú autosedačku.

malinajahoda
15. okt 2018

V Dteste robia robia aj také situácie, kedy vlastne zinscenujú haváriu auta a tým vlastne testujú bezpečnosť jednotlivých autosedačiek.

momoika
15. okt 2018

@malinajahoda to som netušila 😦 👍🏻

malinajahoda
15. okt 2018

@momoika moja dnes IP, mam ti co písať. A ohľadom tohoto čo si netušila?

maddie1711
15. okt 2018

Môjmu trčala hlava z vajca v 8 mesiacoch, od vtedy je v sedačke

tatranka4
autor
16. okt 2018

Ďakujem krasne asi lepšie ju dať do autosedačky

meluela
13. nov 2018

@malinajahoda aj tu si uz strasila s tymi vajickami? nezmysel najvacsi 🙄
@tatranka4 snad ste nekupili nejaku hlupost, musi byt este v protismere aspon do 15m ... cize pozerajte 0-18 kategoriu sedaciek v ktorej moze byt do 18kg v protismere (su aj take kde len d o 13)
Z vasho vajca uz musi von, kedze presiahla tych 10kg, ale kebyze mate do 13kg tak by tam este krasne mohla sediet a bolo by to bezpecne .. a nie ako ta tu strasili ze mas mat "autosedacku". vajicko je autosedacka.

malinajahoda
13. nov 2018

@meluela smiešne. Nájdi si všetky témy ohľadom sedaciek tu na MK. Máš čo robiť po nociach.

meluela
13. nov 2018

@malinajahoda vacsinou mam o temach o sedackach vcelku prehlad .. toto mi uslo, sama sa cudujem 😉

malinajahoda
13. nov 2018

@meluela no vidíš. Musíš to napraviť. Písala som tu viac toho, tak hľadaj a ja si idem urobiť 🍿.

meluela
13. nov 2018

@malinajahoda ked ta to bavi tu rozsirovat bludy ...

malinajahoda
13. nov 2018

@meluela blud je kvalitná a bezpečná sedačka?

meluela
13. nov 2018

@malinajahoda blud je tvoje tvrdenie ze vajicka su nebezpecnejsie nez "sedacky"
oboje su autosedacky a vacsina vajicok je rovnako bezpecnych ci dokonca bezpecnejsich nez sedacky vyssich velkostnych kategorii a to najma z dovodu, ze v nich dieta sedi v protismere

luliu
13. nov 2018

Súhlas s
@meluela vajíčko je bezpečné a vo všetkom porovnatelne s autosedackou. Možno aj bezpečnejšie.
@tatranka4 ak tvojej malej netrci hlavička tak vajíčko je pre ňu ešte ok. Nohy nie sú dôležité. Dôležitá je výška, viac ako hmotnosť a vek

meluela
13. nov 2018

@luliu povodna autorka (@tatranka4) ma vajicko len do 10kg a dieta prave dosiahlo tuto vahu, takze oni sa budu musiet poobzerat po niecom vacsom protismernom, ale ti co maju mensie deti alebo vacsie vajicka mozu pohode vozit presne tak ako pises kym hlava nepretrca

nikaeli
13. nov 2018

Moj drobec bojkotuje cestu vo vajicku minimalne dva mesiace, aktualne ma 9,5mes a priblizne aj tolko kil. Pomaly kazda cesta koncila tym, ze mi sedel na rukach a obaja sme boli priputani pasom. Inak sa proste cestovat nedalo, vrieskal na raty, až v ušiach zaľahovalo. Aktualne cestuje v autosedacke 9-18kg a mam pocit, ze nam vymenili dieta. Klop klop. Umiestnili sme ju do stredu, celou cestou pozera na auta pred nami a je uplne v pohode, spokojny, dokonca uz 2x zaspal, co sa doteraz nestalo snad nikdy. Myslim, ze taketo deticky uz kludne mozu sediet v autosedacke - za nas je to urcite bezpecnejsie a aj pohodlnejsie, nez vajicko.

meluela
13. nov 2018

@nikaeli moje tiez vrieskalo, ale nikdy by som ho nevybrala so sedacky. tiez sa postupne ukludnila vekom ale najma po prechode do protismernej 9-25 sedacky
9-18 sedacka v smere jazdy nie je idealne riesenie pre 9.5 mesacne dieta, ale rozhodne lepsie nez ho mat na rukach ci uz priputany s tebou alebo nie .. lebo aj ked ho priputas s tebou tak ho svojou vahou pri enormnej sile narazu rozpucis, tresne hlavou do predneho sedadla a pod.

nikaeli
13. nov 2018

@meluela nasmu je uz vajicko male, preto tam podla mna plakal.. on je na svoj vek vacsi, dcera bola v porovnani s nim o konfekcne cislo mensia. Drobec ma 9,5mes, takmer 10kg, 77cm a nosi uz pomaly 86. Viem, ze na rukach v aute je bezpecnost nulova, lenze on plakal tak, ze sa az zachadzal, prip. zvracal. Jednoducho sa nedalo ☹ my sme pomaly nikde nechodili, lebo cesta cez mesto v zapchach bola skuska nervov.
(Ked sme sli niekde na vylet mimo mesto, sedel samozrejme vo vajku, to sme vzdy nacasovali tak, aby spal. Na dialnici urcite nesedel na klenach, neboj 😉 az taky blazon nie som)

meluela
13. nov 2018

@nikaeli to poznam, priserne obdobie to bolo, tiez sme isli len ked sa inak nedalo a vylety tiez na cas spanku (ale nie vzdy zaspala a potom to bolo peklo) a destinacia podla toho kedy sa ma zobudit