Vajíčko je malé no sedieť ešte nevie

neviemodpoved
22. máj 2020

Ahoje. Neviem co mam robit. Dcerka ma 4 mesiace a 70cm a 8kg vajicko je do 12kg ale ona sa tam pohodlne nemesti poradite co mam robot t . Aku znacku mam kupit? Ja som jelen z toho vsetkeho. Sediet este nevie a tie vecie sedacky su tusim uz pre sediace a kupit vecie vajicko ked o chvilu bude sediet je asi kravina... Poradte

simsalabim
22. máj 2020

@neviemodpoved co znamena, ze sa nezmesti? Pretrcanie noziek je uplne v pohode. Vo vajickou nema vytrcat hlavicka.

andrea_82
22. máj 2020

My sme mali sedačku, ktorá sa dala sklopiť do polosedu, keď malý zaspal. Tak skúste pozrieť takú sedačku. Ale inak si tiež myslím, že 4 mes. dieťa je vo vajíčku OK. Cez leto nebude taká naobliekaná, tak to bude lepšie.

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bubinko1506
22. máj 2020

Nema tam este novorodenecku vlozku? Nozky pretrcat mozu, hlavicka nemoze. Byvaju sedacky od 0kg do 18kg v protismere, to by mohlo pomoct.

mirola
22. máj 2020

Su autosedacky isize od 60cm do tusim 105, skus pozriet taku. Ma aj novorodenecku vlozku. My taku mame.

pracujucazienka
22. máj 2020

Britax romer dualfix m-isize

meluela
22. máj 2020

@neviemodpoved 0-18 protismerne sedacky, take pozeraj. ale neverim ze 8kg dieta nevleze do vajicka. nohy mozu trcat, iba hlava nesmie povyzliekat bundu alebo v com ju tam davate, pozret navod ci netreba vybrat novorodenecku vlozku

sashka22
22. máj 2020

@neviemodpoved môj má 5.mes čerstvo, dlhý je, 10kg a zmestí sa len som musela povyberať tu podložku a ešte takú maličkú výplň v tvare trojuholníka čo tam bola. Skús si to rozobrať aj Ty. Keď sa zmestí môj, určite aj Tvoja dcérka.

brezza
22. máj 2020

@neviemodpoved neverim, ze 4 mesacne dieta sa nezmesti do vajicka. To jej akoze vytrca hlavicka? Ak len nohy, tak to vobec nevadi. Postupne budu z kazdej trcat nohy

daniela1911
22. máj 2020

@neviemodpoved taktiež odporúčam Romer Britax Dualfix - je polohovateľná, čiže ako vajíčko ale určite priestrannejšia a aj ďalej od sedačky, tým že je na ISOFIX.
Vajíčko sme za tuto romerku menili keď mala dcéra 6,5 mes (7kg), tiež sa tam stále pucila a bola nervózna.. a nohy vykladala pomaly po plafon.

daniela1911
22. máj 2020

@neviemodpoved a keď sme vo vajíčku vybrali tu novorodenecku vložku, bol to strašne zlý sed a skon, malá mi v tom revala.

margaretka_
22. máj 2020

Nas sa asi v 2 mesiacoch nezmestil do vajicka, lebo mu bolo uzke na ramena. Ale zohnali sme vacsie. Z toho vyrastol tiez, sice hlava mu netrcala, ale ramenne popruhy uz boli nizsie ako jeho ramena, aj keď uz boli najvyssie ako sa dali dat. Tak sme kupili este sedacku vhodnu od narodenia.

lavender21
22. máj 2020

Odporúčam Britax römer dualfix i-size. Je ok aj mojej dva a pol ročnej a je od narodenia, takže bude vám vyhovovať veľkosťou.

lavender21
22. máj 2020

Odporúčam ale vyskúšať aj v aute, máme Hyundai i30 combi a keď je v protismere predné sedadlo musí byť úplne vpredu, takže sa tam zmestí len niekto nízky...

divozienka26
8. jún 2020

@sashka22 niektore sedacky su vyslovene male a hlačvne zvacsa bez testov takze radsej nech sa jej tam dieta nevozi a nech kupi nieco bezpecnejsie

terezia323
8. jún 2020

@neviemodpoved my sme už asi od 2 mesiacov vozili synčeka v sedačke. Vajicko sme nemali take kvalitné a len požičané. Kúpili sme joie spin 360 gt. Dá sa dať skoro do úplného lahu. Určite pohodlnejšie ako vajicko. Doteraz (to ma už 13 mesiacov) chodí v protismere.

neviemodpoved
autor
10. jún 2020

Dakujem pekne 😊

nikavh
19. júl 2020

@lavender21 Prosím vás a máte sedačku s Isofix? Máme tiež Hyundai i30 combi a dnes sme skúšali ako bude sedieť Isofix a medzi sedadlom auta a autosedačkou je medzera a tým pádom mi to príde nestabilné...tak či to tak máte aj vy alebo to robí len naša sedačka... Máme kinferkraft myway

lavender21
21. júl 2020

@nikavh ja mám na sedačke polohovateľnu plastovú časť ktorá kopíruje sedadlo, takže naša sedačka prilieha úplne, je napojená na Isofix. A nedá sa vaša sedačka ešte ukotviť zhora vzadu v kufri? Podľa obrázka by sa mala dať a malo by to potom pevne držať...

nikavh
22. júl 2020

@lavender21 áno ukotvuje sa to aj vzadu za sedadlom ale aj tak to je také kadejaké... Vraj existuje niečo na podloženie ešte abt to to sedadlo kopírovalo, tak musíme pozrieť

kata_rina2
21. aug 2021

@nikavh prosim nasli ste nieco? Ja som isla na istotu dnes, kupili sme joie i spin 360 a ten isofix katastrofa, cele sa nam to hybe 🙈 myslela som ze bude problem so sklonom sedaciek a nie s isofixom 🤦🏻‍♀️

daniela1911
21. aug 2021

@kata_rina2 šak o to presne ide, isofix je vždy len spôsob upnutia a je rovanky. Ale sklon sedačky je v každom aute iný.

nikavh
21. aug 2021

@kata_rina2 nie.. nakoniec sme to spravili tak že je to pripevnené na ISOFIX a aj pasy … nabudúce už budeme múdrejší a budeme inak riešiť kúpu sedačky

kata_rina2
21. aug 2021

@nikavh no my sme sli do obchodu a teda na sikme sedadla je sedacka super, lebo aj sklon sa da perfektne upravit, ale to uchytenie konstrukcie isofixu je take vseliajke, i ked co nam potom pani ukazala je to tak so vsetkymi..potom nam aj kamarat povedal ze aj im to robilo, co sa tyk bezpecnosti tak tu to neovplyvnuje..tak verim ze to bude ok

dominika_sk
21. aug 2021

@kata_rina2 treba zasunuť autosedačku viac do sedačky a dať nohu nižšie.

kata_rina2
21. aug 2021

@dominika_sk uz to nejde viac, boli sme aj v obchode, a nastavovali nam to..neni to pevne ako pri vajickach s isofixom..ale tak ked sa to zatazilo malym tak je to lepsie 🤷🏻‍♀️

terezia323
21. aug 2021

@kata_rina2 nám sedí napevno táto sedačka. Noha sa nedá dať nižšie?

dominika_sk
22. aug 2021

@kata_rina2 pozri skupinu deti v autena fb. Tam pani radi o bezpečnych sedačkach aj o ich ukotveni